Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 19 Ağu 2017, 17:56

Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 2. sayfa   [ 30 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Kürtlerin Med-İskit Kökenli Oldukları Yalanı
İletiTarih: 03 Kas 2015, 22:46 
Yeni Üye

Kürtler İskit kökenlidir.Kürtlerin Türk olduğunu iddia eden bu araştırmacılardan hiçbirisi Tarih dünyasında bilinen isimler değil.Ben 39 Yıllık ömrümde Türk kökenli olduğunu söyleyen tek bir Kürde rastlamadım.Anlamıyor musunuz bu ideolojik teoriler tutmuyor.Kürdün olmadığına kafa yoracağınıza,farklı ırkların tek millet olabileceğini anlatmaya çalışırsanız Bu Millete daha büyük hizmet edersiniz.Sadece Herodot Tarihini okuyan birisi bile Kürtlerin İskit kökenli olabileceğini anlayabiliyor.Herodot Tarihindeki İskitlere ait bir destan bile Şahmeran destanının aynısıdır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Şub 2016, 01:05 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

ataninaskeri yazdı:
Kürtler İskit kökenlidir.Kürtlerin Türk olduğunu iddia eden bu araştırmacılardan hiçbirisi Tarih dünyasında bilinen isimler değil.Ben 39 Yıllık ömrümde Türk kökenli olduğunu söyleyen tek bir Kürde rastlamadım.Anlamıyor musunuz bu ideolojik teoriler tutmuyor.Kürdün olmadığına kafa yoracağınıza,farklı ırkların tek millet olabileceğini anlatmaya çalışırsanız Bu Millete daha büyük hizmet edersiniz.Sadece Herodot Tarihini okuyan birisi bile Kürtlerin İskit kökenli olabileceğini anlayabiliyor.Herodot Tarihindeki İskitlere ait bir destan bile Şahmeran destanının aynısıdır.

Bir şeyi bilmemekten daha kötü olan şey yanlış bilmektir. Kürtler Farsi bir gruptur yani Hint-Avrupa dil ailesinin içinde yer alan İran dilinin Batı kolunu konuşurlar. Antropolojik fenotip özellikleri de İranlılar'la aynıdır. İskitler'den gelme ihtimalleri bu nedenle sıfırdır. Biliyoruz ki İskitler'le Farslar arasında çok çetin savaşlar yapılmıştır. İskitler bir Avrasya halkıdır, Türk olup olmadıkları tartışmalı olmakla beraber İranlı olmadıkları kesindir. Türkler'in içindeki Teke Türkmenleri ne ise İranlılar/Farslar içinde de Kürtler odur. Yani tarih boyunca küçük bir İrani grup olarak yaşamış bir topluluktan başka bir şey değiller.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Şub 2016, 20:09 
Onursal Üye

Budunçar yazdı:

İskitler'le Farslar arasında çok çetin savaşlar yapılmıştır. İskitler bir Avrasya halkıdır, Türk olup olmadıkları tartışmalı olmakla beraber İranlı olmadıkları kesindir..

Türkler in ataları nın İskitler olduğu bilimsel olarak ortada da..
Senin ben ata nın kim olduğunu anlayamadım halen..

En iyi bildiğini iddia ettiğin Türk lük konusunda bile yalan yanlış kaynaksız atıp tutuyorsun?

Bilmemek ayıp değil. Az bilmek ayıp değil. Hiç bilmemek gene ayıp değil.
Ama bu ne? İskitler kimin atasıymış??

Nuh un3 oğlun dan Yafes soyuna dayanmıyor muymuşuz?

Sen akademisyen misin? Bu konuda ne araştırması yaptın? Madem gene geldin foruma anlat da öğrenelim kültürümüz artsın.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 27 Şub 2016, 03:25 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

safe123 yazdı:
Budunçar yazdı:

İskitler'le Farslar arasında çok çetin savaşlar yapılmıştır. İskitler bir Avrasya halkıdır, Türk olup olmadıkları tartışmalı olmakla beraber İranlı olmadıkları kesindir..

Türkler in ataları nın İskitler olduğu bilimsel olarak ortada da..
Senin ben ata nın kim olduğunu anlayamadım halen..

En iyi bildiğini iddia ettiğin Türk lük konusunda bile yalan yanlış kaynaksız atıp tutuyorsun?

Bilmemek ayıp değil. Az bilmek ayıp değil. Hiç bilmemek gene ayıp değil.
Ama bu ne? İskitler kimin atasıymış??

Nuh un3 oğlun dan Yafes soyuna dayanmıyor muymuşuz?

Sen akademisyen misin? Bu konuda ne araştırması yaptın? Madem gene geldin foruma anlat da öğrenelim kültürümüz artsın.

Oooo, safe. Hoşgeldin, ben de diyordum safe ne zaman görünecek. Kısmet bugüneymiş.

Aga, sen youtube videoları yerine kitaplardan birşeyler öğrenmeyi ne zaman öğreneceksin? İskitler bize göre Türk kökenlidir, Alp Er Tunga ve Tomris'in İskit sonrası Türk destanlarındaki varlığı da bize Türkler'in İskitler içindeki kalabalık gruplardan biri olduğunu gösterir; ancak benim bahsettiğim şu ki halkın tamamı Türk değildi İskitler'de. Yönetici unsurun Türk olduğu, halkın önemli bir kısmının da Türkler'den oluştuğu zaten pek tartışmalı değildir, "genel manada" İskit halkı Türk müdür, bu tartışmalıdır. İranlı oldukları tezleri de ortaya atılmakla beraber İranlılar'la yaptıkları sert savaşlar ve Türk ünvanlarının kullanılması, sanatlarının İranlılar'dan çok farklı olması İranlı olmadıklarını göstermeye yeter de artar bile; ama genel manada İskit halkının tamamı Türk müdür, bu tartışılır söylediğim gibi. Sen bence kendini kitap okumaya biraz alıştır, youtube ile bir yere kadar çünkü öyle değil mi?

Akademisyen değilim, 10 yıldır amatör olarak tarih okumaları yapan, İstanbul Üniversitesi'nde de açıktan tarih okuyan biriyim. Benim atamın kim olduğunu ben sana anlatırım da Türk tarihi ve Türk halkları konusundaki bilgi birikimin anlamaya yeter mi bilemem. Yalnız şunu bil ki bir tarafımdan Oğuz bir tarafımdan Kırım Tatar kanı taşırım.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Şub 2016, 22:55 
Onursal Üye

Budunçar yazdı:
Aga, sen youtube videoları yerine kitaplardan birşeyler öğrenmeyi ne zaman öğreneceksin?.

Vereyim posta adresimi derin romanın varsa yolla.. Bedava kitaba kimse hayır demez.
Bence sen biraz Aziz Nesin oku... Ufkun açılır belki..

Alıntı:
İranlılar'la yaptıkları sert savaşlar ve Türk ünvanlarının kullanılması, sanatlarının İranlılar'dan çok farklı olması İranlı olmadıklarını göstermeye yeter de artar bile

Mantıksız bir tez açıklama.. Türk Türk le savaştığı gibi. İran ırkı olsalar bile, İran lı ile savaşabilirler.
İsimler konusunda da.. Bir insanın ismi Türk olduğuna delil olmaz.

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=JT9gFiu ... lCsSuqh2mO

Bence kitap okumaya da gerek yok bu husus da :roll: Video yeterli.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Şub 2016, 23:10 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

safe123 yazdı:
Budunçar yazdı:
Aga, sen youtube videoları yerine kitaplardan birşeyler öğrenmeyi ne zaman öğreneceksin?.

Vereyim posta adresimi derin romanın varsa yolla.. Bedava kitaba kimse hayır demez.
Bence sen biraz Aziz Nesin oku... Ufkun açılır belki..

Alıntı:
İranlılar'la yaptıkları sert savaşlar ve Türk ünvanlarının kullanılması, sanatlarının İranlılar'dan çok farklı olması İranlı olmadıklarını göstermeye yeter de artar bile

Mantıksız bir tez açıklama.. Türk Türk le savaştığı gibi. İran ırkı olsalar bile, İran lı ile savaşabilirler.
İsimler konusunda da.. Bir insanın ismi Türk olduğuna delil olmaz.

Tarih romanlardan değil tarih kitaplarından öğrenilir. Roux'un Türklerin Tarihi kitabını başlangıç mahiyetinde tavsiye ederim. Önemli Türkologlardan biridir. Gumilev de faydalı olur.

Tez benim değil, İskitleri'in İranlı olmadığını savunan tarihçilerin ortak görüşü. İsimler ve savaşlar söylediğinin aksine bazen çok şey ifade eder tarihte; ama tabiki söylediğin gibi Türk'ün Türk'le savaşıyla da doludur tarih sayfaları. Bir ipucu daha, İskitler İran kültür ve etnik havzasının dışında yaşarlar.

Gönderdiğin video bir seridir, tamamını da izledim. Buna rağmen yine söylüyorum İskitler Türk olma ihtimali çok yüksek olmakla birlikte tartışmalı bir topluluktur. Benim şahsi fikrim ise yönetici kesimin ve halkın önemli bir kısmının Türk olduğu ama çeşitli Avrasya ırklarını da kapsadığı yönünde.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Mar 2016, 18:59 
Yeni Üye

(Türkler in ataları nın İskitler olduğu bilimsel olarak ortada da..)DEMİŞSİN.
Bu yüzden mi İskitler bilim dünyasında Aryen veya basit ifadeyle İrani sayılıyor.Şu faydalandığın bilim dalını çok merak ettim doğrusu.İskitlerin Aryen oldukları tartışmasızdır.İskit uzmanı Grakovun eserini okursan bunu iyice anlarsın.İskitlerin Türklerle ilişkisine gelince işin doğrusu şudur;İskitler Aryendir yani basit manada İrani.Ancak Göktürklerin Kağan Hanedanı da gerçekten de İskit kökenlidir ama dikkat et Göktürk Ulusu değil Kağan hanedanı İskit kökenlidir ancak daha sonra bu dili kullanmayı bırakmışlardır.Kaynak mı istiyorsun Rouxun kitabını okursan orada Göktürklerin başlangıçta resmi dilinin İrani bir dil olan Soğdca olduğunu da görürsün.Rouxu sallamam ben daha iyi bilirim diyorsan eğer git Orta Asyadaki kitabelere bak.Başlangıç döneminde Göktürklerin kullandığı dil kitabelerde de olduğu gibi Soğdcadır.Anlayacağın Kağan Hanedanı Aryendir...İşte bu nedenle,niçin Anadoluda Çoçu,Mokan,asparoh,Şollo,Topo Kağan adlarının kullanılmadığını da bir türlü idrak edemezsin.Mokan Kağanın adındaki Aryen eki göremiyorsan Asparo isminin At ile bağını da kuramazsın.Bu isimlerin ise bir çoğu Kürtlerde de görülür.Sen ne yap biliyormusun,Türkler adlı ansiklopedide Sencer Divitçioğlu hocanın şu yazdıklarını iyice oku...
""1.C. AShihnalar

Türk türeyiş efsanelerinin her iki çeşitlemesinde ve Türklerin yazılı tarihlerinin ilk dönemlerinde (439: Liumai tsai 1958, I s. 40) Ashihnalar hep varolagelmişlerdir: "Türklerin aile adı Ashihna'dır." Onların bir uruk mu, bir oğuş mu, yoksa bir boy mu olduklarını kestiremiyoruz. Bilinen tek şey Türklere kağanveren bir etni olduklarıdır. Zorla mı başa geçmişlerdir, yoksa Türkler tarafından davet mi edilmişlerdir? Adları Türkçe değildir. Her ne kadar Çince teleffuzuyla Ashihna olarak yazılmışsa da sineloglar bu adın HintAvrupa asıllı bir ad olduğundan emindirler. Ama hangi dilde? Kanımca, akla en yakın gelen yorum Kljaştornyj'inkidir (2000: 1977). Ona göre Ashihnalar, bir zamanlar, Batı Türkistan'da Türklere komşu olarak yaşayan bir halka sanlıktır. HotancaSakaca'da Ashihna yeşil ile mavi arası çalan bir renktir ve bu renk Türkçeye "kök" olarak çevrilir. Öyle ise, Kök Türk (Göktürk), Mavi Türkü, o da Ashihna Türk'ü çağrıştırır. Aslında, Sir ve Türk gibi iki ilişkili bir adı imler: "Ashihna ve Türk" belki?""

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Mar 2016, 23:00 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Faydalanıyoruz, hepinizin eline sağlık.

Ister inanın ister inanmayın.
Son olarak Sibirya´ya taşınmış olan, sadece zaman zaman görüşebildiğim Rus bir tanıdığım var, geçmişte aynı şirketde çalışmışlığımız da var.
Kendisi iyi eğitimli bir Rus subayıdır.
Bir Rus subayı´nın olması gerektiği kadar milliyetçidir :mrgreen:

Bu konu ile ilgili kırıntı sayılan tarih bilgim ile, tartışmaktan ziyade muhabbet ederdik.
Ona bu soruyu, farklı forumlarda tatışıldığını bildiğim için, sordum.
Ona göre Iskitler Rusların soy ağacına ait bir ırk.
Bazı isimleri ve tarihcileri referans göstermişti fakat hatırlamıyorum.
Eminim tarih, köken vs, tarafsız ve bilimsel araştırıldığında, doğruyu bulmak zor olmayacaktır.
Öte yanda binlerce yıl öncesine dayanan, kaydı kuydu olmayan devirler hakkında çok iddialı ve emin tespitler yapmanın da zor olduğunu düşünüyorum.

Kültür emperyalizmi´nin 100% varolduğuna inanan biri olarak, bilgi paylaşan ve emek sarfeden herkese saygı duymak ile birlikte, konunun, tarih merakımın dışında benim için çok önem taşımadığını da belirtmek isterim.

"Herşeyi" araştırma, okuma ve sorgulama imkanına ve zamanına sahip olmadığımız için bize tarih, köken, soy, sop hakkında bilgi verenlerin iyi niyetine güvenmekten başka çare yok.
Bunun gibi konular bilimin ve iyi niyetin dışına çıktığı vakit bazen çok absürd ve çok tehliklei sonuçlar doğurabiliyor.

Paylaşımlarınızın devamını dilerim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Mar 2016, 23:54 
Onursal Üye

beyinbedava yazdı:
Bu yüzden mi İskitler bilim dünyasında Aryen veya basit ifadeyle İrani sayılıyor?

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=JT9gFiu ... lCsSuqh2mO
Tarih in izleri daha nasıl araştırılır? Sanırım bu belgesel yeterli...
Kafkasya nere? Persia nire?

Kitabını okuduğun Hocanın uzmanlık alanı iktisat sanırım. Meşhur İst. Üni. Mezunu
Bu arada atları başıboş bırakmışlar megakentte geziniyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=jIWy0FkaHCA
:lol: :lol: :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Mar 2016, 00:21 
Onursal Üye

Alıntı:
Fars devletlerinin tarihi Ahamenişler ve Sasaniler şeklinde 2550 yıl öncesine kadar uzanır. Farsların dili Farsça, bir Hint-Avrupa dilidir. Tarihi önemi olan çok sayıda Fars şair ve bilge mevcuttur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Farslar

https://tr.wikipedia.org/wiki/Yafes

Bunun kökü ilk insana kadar gider. Kardeş çıkarsın işin sonunda.. :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Nis 2016, 16:41 
Yeni Üye

Arkeolog ve Dilbilimci Dr.Valentyhn Stetsyuk'un ismini bir araştırın.Bu arkeolog Kürtlerin İskit kökenlerinden olduğunu yazmıştır.Antropolog Prof.Dr.Roland Dixon Kürtlerin İskitler ve Kimmerlerle ilintili olduğunu yazmıştır.Burada iki tane video paylaşmakla olmuyor.Dünyadaki tarihçilerin tamamına yakını İskitlere Aryendir demektedirler.Aryen derken illa bu adamların İranda yaşaması mı gerekiyor? Haa İskitler Türktür diyorsan eğer aç Herodot Tarihini ve neden İskitçe kelimeleri anlamadığını bir düşün.Arkadaşın biri ise Kağan Hanedanlığının İskit kökenli olduğunu söylemiş.Bu bence de doğru.Demekki Türk Milletinin kurucuları Aryenler ve bir çok klanı birleştirip Göktürkleri kurmuşlar.Türkler adlı ansiklopediyi de inceledim.Golden adlı tarihçi Kağan hanedanlığının Türk olmadığının delillendirildiğini yazmış.haa özel olacak ama Kürt değilim ama yazılanları biraz arkeolojiye dayandıralım.Unutmamalıyız ki tarih evrenseldir.Kürtler ne kadar İskit kökenlidir bunu tam olarak bilemiyorum ama bence kesinlikle İskitlerle en azından soydaşlar.Nitekim hemen hemen tüm İskitçe kelimeler ve İmparator isimleri Kürtçe açıklanabiliyor. Türk adına gelince,sonuçta Türk adının Siyasi bir isim olduğunu yukarıda bir arkadaşın dediği gibi Türk Dostu Jean Paul Roux Türklerin tarihi adlı eserinde yazmış.Bu eseri okumadan Türk tarihi anlaşılamaz...
İskit kelimesini Herodot,S-Kit ve S-küyth şeklinde yazmıştır.S harfini çıkarın,ne kaldı geride;Kit ve Küyth.... Tanrım olamaz! Skit kelimesi bile Kürt kelimesinin kendisidir....

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 May 2016, 16:42 
Kıdemli Üye

Türklerin köklerinle imtihanı... :)

Yaw siz hiç bir Hintliyi, Fransızı, İrlandalıyı, Ruandalıyı, Peruluyu vs... hiç kökleri bu şekilde irdelediklerini, Efsaneler yaratıklarını, uyduruk destanları yazdıklarını hiç duydunuz mu ?

Nedir bu Türklerin kökleriyle olan merakı...

Kürtlerin kökleri olmaması yada başka halklar diyelim, onları az insan yapmaz... Türklerin de yüce kökleri olsa diyelim... Durum ortada... Ne yazar...

Ben şuan yüksek güçte bir kaç jeneratör almaktayım... Teklif veren firma CE belgesiz fiyat veriyor...
Jeneratörler avrupa menşeli olmasına rağmen veremiyor CE belgesini...
Çünkü satmak istediği şey egzost emisyonlar dan dolayı Avrupada dolaşımı yasaktır...
Bunu yapanda Türküm diye geçinen, antedine Türk bayrağı sallandıran, sorsan her tarafından Türklük akan biri... Böyle bir millet işte...

Şimdi sen Türkün kökeni diye tuturmuşsun... Ben pencereden bakıyorum, aynaya bakıyorum... ve Peh diyorum...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 May 2016, 21:22 
Onursal Üye

https://www.youtube.com/watch?v=g1zSsbaTxN0

Çok ilginçmiş..

Ama konuyu açan zaten bu tezi belgeleri ile çürütmüş...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 15 May 2016, 16:59 
Onursal Üye

https://www.youtube.com/watch?v=4-MgLeMdw_0

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Oca 2017, 20:38 
Yeni Üye

İskitler Kürt müdür?
İskitler dünyadaki bütün tarihçilerin hem fikir olduğu gibi İrani dil konuşan bir ulustur.Dünyadaki bütün tarihçiler İskitlerin İrani dil konuştuğunu söylemesine rağmen bazı yerel unsurlar İskitlerin Altay dillerini konuştuğunu iddia etmektedir.Oysa ki İskit dillerinden kelimeler,İskit dilinin tartışmasız Aryen kelimeler olduğunu ortaya koymuştur.Bütün bilim adamları İskitlerin İrani bir dil konuştuğunu söylemesine rağmen bazı çevreler hala İskitlerin Altay dil konuştuklarını iddia ederek kendilerini komik duruma düşürmektedirler.
İskitlerin dili tıpkı Kürtçe gibi Aryen bir dildi.İskit imparatorlarının isimleri Moho,Şolo,Mokan gibi Kürtçe karakter içeren ve Kürtlerde görülen isimlerdir.Kürtlere ait olan Şahmeran destanının aynısının İskitlerde varolduğunu Tarihçi Herodot 2500 sene evvel yazmıştır.İskitlerde görülen Ölen Savaşçıların karılarının,ölenin kardeşiyle evlenme geleneği bile Kürtlerde görülmektedir. Dr.Valentyn Stetsyuk ise İskitlerin yaşadıkları yerler arasında olan Kırım ve Ukrayna’da bir çok yerleşim yerinin isminin Kürtçe olduğunu yazmıştır.Burdaki İskitlerin,yaşadıkları yerlere Kürtçe isimler vermeleri,İskitlerin Kürt olduklarını gösteren delillerdendir.İhsan Nuri Paşa da İskitlerin Kürtçe konuştuklarını kitabının 92.sayfasında şu ifadeyle yazmıştır. ’’Tarixe İrane Bastan(Eski İran Tarihinde)şöyle yazar ki Yunan ve Rum tarihçilerin naklettiklerine göre Medler kendilerini Sarmatların akrabaları olarak göstermekteymiş.Sakalar yani İskitler ve Sawurmatların (Sarmatlar) savaş sloganı” Merha Merha”,yani erkek erkeğe şeklindedir,Kürtler de Erkeğe Mer demektedirler.” Üstelik bir makalede aklıma çok yatan bir bilgiye rastlamıştım.Orada dilleri asimile olmuş Başkurdistan halkına Sakalar dendiğini ve bu durumun aslında Sakaların Kürd olduğunu gösterdiği yazılıydı.Sadece bu kadar da değil Ağrı’da,Kars’ta ,Muş’ta ,Diyarbakır’da bir çok İskit Kurganı bulunmaktadır.Bu da İskitlerin Kürt kökenli olduğunu göstermektedir.Bahattin Ögel adlı tarihçi de İskitlerin bayrağının sarı,kırmızı ve yeşil renkte olduğunu yazmıştı.Kürt tarihçi Ali Hüseyin Kerim de yakın zamanda Balkan Yarımadasında Kürtler adlı bir kitap yazmıştı.Ali Hüseyin, İskitlerin mezarlarına verilen Kurgan adının Kürtçe bir kelime olduğunu eserinde ıspatlamıştı.
İskitler,bayraklarının bile renginden,destanlarının Kürtlerde aynen bulunmasından,geleneklerinden, konuştukları dillerinden,Kürtçe savaş sloganı atmalarından,Şahıs isimlerinden, Kurganlarından ve bulundukları bölgedeki isimlerin de Kürtçe olmasından anlaşılacağı gibi tartışmasız Kürttü’ler ve bu gerçek gitgide ortaya çıkacaktır çünkü İskitler geri döndüler...
Alıntıdır...

Olabilir.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 2 sayfadan 2. sayfa   [ 30 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.