Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 27 Şub 2017, 03:58

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 14 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Zorunlu Güreş Dersi
İletiTarih: 11 Ekm 2012, 11:06 
Kıdemli Üye

Ülkemizde spora verilen önem ortada. En azından halkı bilinçlendirmek ve sporu sevdirebilmek için, zorunlu güreş dersi konması bana mantıklı geliyor. Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Hz. Muhammed;
Kadınlarınıza eziyet etmeyin! Onlar, Allahü teâlânın sizlere emânetidir Onlara yumuşak olunuz ve iyilik ediniz!

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Zorunlu Güreş Dersi
İletiTarih: 11 Ekm 2012, 15:45 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

DedimmiDedim yazdı:
Ülkemizde spora verilen önem ortada. En azından halkı bilinçlendirmek ve sporu sevdirebilmek için, zorunlu güreş dersi konması bana mantıklı geliyor. Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Ülkemizde sınıf öğretmenleri beden eğitimi öğretmeni olabiliyorsa. Sporun ne kadar iyi olması beklenir.

Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.(Hz. Muhammed.S.a.v)

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.(Yavuz Sultan Selim)

Ne mutlu Türküm diyene!(Mustafa Kemal Atatürk)
Türklük bedenimiz,İslamiyet ruhumuzdur.Ruhsuz beden ceset olur.(Alparslan Türkeş)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Ekm 2012, 16:19 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

DedimmiDedim yazdı:

Yağlı güreş mi,minder güreşi mi? :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Ekm 2012, 16:28 
Site Yöneticisi

Bozkırın Atlısı yazdı:
DedimmiDedim yazdı:

-Bilek güreşi deve güreşi... :lol:

-Şakayı geçelim, güreş dersinin konabilmesi için AKPnin istekli olması ve bu ata sporumuzu sevmeleri lazım.

-Biliyorsunuz onların ilgi alanları başka. Din alimi yetiştirecekler. :roll:

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Ekm 2012, 08:36 
Kıdemli Üye

igneci yazdı:
Bozkırın Atlısı yazdı:
DedimmiDedim yazdı:

-Şakayı geçelim, güreş dersinin konabilmesi için AKPnin istekli olması ve bu ata sporumuzu sevmeleri lazım.

Haklısınız..

Fizik için oldukça yararlı bir spor aynı zamanda. Keşke zamanında güreş ile ilgilenseydim.

Hz. Muhammed;
Kadınlarınıza eziyet etmeyin! Onlar, Allahü teâlânın sizlere emânetidir Onlara yumuşak olunuz ve iyilik ediniz!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Ekm 2012, 19:01 
Kıdemli Üye

Kızlı erkekli mi güreşecekler?Haşa :D

Arkadaş, sizinle aynı düşmanlara sahip olandır.

Önemsemediğimiz özgürlükler için direnmediğimiz sürece diktatörler tarafından yönetilmeye mahkümuz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Ekm 2012, 08:49 
Kıdemli Üye

John Smith yazdı:
Kızlı erkekli mi güreşecekler?Haşa :D

Sayın John Smith 8. 9 yaş grubunda kızları yenebilecek erkek yaşıt bulmak zor olur zaten. Daha gelişmiş oluyorlar. Erkekler için biraz ezici ama mindere sırtı değe değe değdirmeyide öğrenirler. :lol:
Stad yapıcaklarına buna yatırım yapsalardı spor adına büyük bir gelişme yaşanırdı.

Hz. Muhammed;

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ekm 2012, 14:04 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Aynen katılıyorum. Elin Japonyası okullarında öğrencilerine ata sporları olan Judoyu öğretiyor. Rusya kendi geliştirdiği sistem olan Samboyu, Tayland ise ata sporları olan Muay Thai sporunu öğretiyor. İsrailde ise kendilerine özgü bir sistem olan Krav Maga var.

Nasıl ki diğer ülkeler kendi nesillerine ata sporlarını öğretiyorsa, bizimde çocuklarımıza ata sporumuz olan Güreşi öğretmemiz gerekmektedir. Güreşle çok kısa bir süre (2 ay kadar) uğraşmış biri olarak söyleyebilirim ki faydası çok büyüktür. Vücudu geliştirir, kişiyi fiziksel anlamda dayanıklı yapar,kötü alışkanlıklardan uzak tutar, bununla beraber sokakta her türlü tehlikeye karşı kendinizi savunmayı öğrenirsiniz.

Bu Hükümetin bunu yapacağını sanmıyorum ama eğer okullarda zorunlu Güreş dersi olursa minder Güreşi yerine geleneksel Türk Güreş stilleri olan Yağlı Güreş, Kuraş, Aba Güreşi öğretilmelidir. Sonra isteğe göre Serbest ve Grekoromen stillerde öğretilebilir.

En son istemiyabgu tarafından, 29 Ekm 2012, 14:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Ekm 2012, 14:08 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

DedimmiDedim yazdı:
igneci yazdı:
Bozkırın Atlısı yazdı:
DedimmiDedim yazdı:

Haklısınız..

Fizik için oldukça yararlı bir spor aynı zamanda. Keşke zamanında güreş ile ilgilenseydim.

Yaşınız gençse şansınız hala var. Lakin Güreş sporuna genelde 14-15 yaşından küçükleri alıyorlar. Yetişkinleri ise kibarca senin yaşın geçmiş, buradaki müsabık arkadaşların çalışmasını engelleme diyerek geri çeviriyorlar:)

Güreş olmazsa eğer Güreş türevi olan ve en az Güreş kadar etkinliği ispatlanmış Judo ve Brazilian Jiu Jitsu stillerini tavsiye ederim 8-)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Kas 2012, 13:24 
Kıdemli Üye

Yaşım çoktan geçti. :lol:
Ben torbayı dövmeye devam etsem daha akıllıca. 8-)
Soyumuzla ilgili her şeyi gizlemeye unutturmaya çalıştıkları için bunun zorunlu ders halini alması imkansız.
Neyse ki soyumdan iki tane boksör bir tane yüzücü bir tanede güreşci çıkarabildim.
Ben uğraşıyorum dostlar sizde uğraşın. Gençleri spora yönlendirin.
Güreşli ilgili bir şeyi iyi biliyiroum antremana iki havlu değil dört havluyla gidin adamın canını çıkarıyorlar. :lol:

Hz. Muhammed;

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Oca 2013, 17:04 
Yeni Üye

AKP bu duruma çıkar der ki "Dinimizce bir birimize zarar vermek günahtır." diye koymaz.Onun yerine zorunlu din derslerine girersiniz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Oca 2013, 21:22 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

WaffenSS yazdı:
AKP bu duruma çıkar der ki "Dinimizce bir birimize zarar vermek günahtır." diye koymaz.Onun yerine zorunlu din derslerine girersiniz.

Bizde o zaman Hz. Hamza'nın pehlivan olduğunu, Güreş İslam dinince günah ise Peygamberin amcasının nasıl güreşle uğraştığını sorarız apışıp kalırlar. :lol: :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Oca 2013, 09:51 
Kıdemli Üye

istemiyabgu yazdı:
WaffenSS yazdı:

Bizde o zaman Hz. Hamza'nın pehlivan olduğunu, Güreş İslam dinince günah ise Peygamberin amcasının nasıl güreşle uğraştığını sorarız apışıp kalırlar. :lol: :lol:

Hz. Hamza kadar kuvvetli bir insan o zaman kimi bulup güreşiyordu hep merak etmişimdir.
Araplar yapısı gereği oldukça çelimsiz insanlar. Siyahlar zaten güreşe uygun fiziğe sahip değiller.

Hz. Muhammed;

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Oca 2017, 14:48 
Yeni Üye

Nasıl ki diğer ülkeler kendi nesillerine ata sporlarını öğretiyorsa, bizimde çocuklarımıza ata sporumuz olan Güreşi öğretmemiz gerekmektedir. Vücudu geliştirir, kişiyi fiziksel anlamda dayanıklı yapar,kötü alışkanlıklardan uzak tutar, bununla beraber sokakta her türlü tehlikeye karşı kendinizi savunmayı öğrenirsiniz.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 14 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.