Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 04:32

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 4 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Nöbetçi Ezanede Yeni Dönem. Mart 4, 2016
İletiTarih: 04 Mar 2016, 14:17 
Onursal Üye

Alıntı:
Nöbetçi eczanede yeni dönem. Mart 4, 2016

:arrow: Nöbetçi eczaneler saat 00.00'dan sonra kepenk arkasından hizmet verecek.

İstanbul’da nöbetçi eczanelerin peş peşe soyulmasının ardından İstanbul Eczacı Odası, güvenlik önlemi olarak nöbetçi eczanelerin saat 00.00′dan sonra kepenk arkasından hizmet vereceğini açıkladı.

Resim
Foto: DHA -Son bir ay içinde Sultangazi’de 2 nöbetçi eczane soyuldu

:arrow: Yapılan açıklamada, “Son günlerde nöbetçi eczanelerimize yönelik arka arkaya saldırılar gerçekleşmiştir. Konuyla ilgili yönetim kurulumuzun yetkililerle yaptığı görüşmeler devam etmekte olup, ek güvenlik önlemlerine yönelik çalışmaları sürmektedir. Nöbetçi eczaneler, tüm gece boyunca kesintisiz hizmet vermekte olup, “Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik”in 35/5 maddesi gereğince gece nöbet tutan eczanelerin gece boyunca kapılarının açık olması zorunluluğu bulunmamaktadır.

Artan saldırıları da göz önünde bulundurarak, nöbetçi eczanelerimizin saat 00.00′ten sonra eczane kepenklerinin arkasından hizmet vermeleri, eczacılarımız ve eczane çalışanlarımızın can güvenliği açısından önemlidir. İstanbul Eczacı Odası tarafından, hastalarımızı bu uygulamayla ilgili bilgilendirmeye yönelik cam afişi hazırlanmış olup, tüm eczanelerimize dağıtımı yapılacaktır” denildi. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu da yaptığı yazılı açıklamada, uygulamayla ilgili hastalar ve hasta yakınlarından ı anlayış beklediklerini belirtti.

Yetkililere de seslenen Sarıalioğlu, “Acilen nöbetlerimiz esnasındaki güvenlik sorunlarımızı çözün. Sağlıkta şiddete daha fazla kurban vermeden gerekli yasal düzenlemeleri hayata geçirin” ifadesini kullandı.

:arrow: SON BİR AYDA İKİ SOYGUN

Nöbetçi eczaneler son günlerde soygunların hedefi haline gelmişti. Son bir ay içinde Sultangazi’de 2 nöbetçi eczane soyuldu. Bazı eczaneler ise “kepenk arkasından satış” uygulamasına günler öncesinden geçmişti.

DHA
:arrow:
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/nob ... m-1120713/

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Nöbetçi Ezanede Yeni Dönem. Mart 4, 2016
İletiTarih: 05 Mar 2016, 00:42 
Onursal Üye

Bazıları öyle veriyordu zaten.. Bunun için ne düzenlemesine gerek varmış? Anlamadım gerçekten?

Döviz bürosu paravanınıdamı devlet düzenliyor? Bir ara taksici gasplarına çözüm arıyorlardı.. Dövizci paravan koymuşsa sende koy kardeşim.. Düzenlemeye mi gerek var bunlar için?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Mar 2016, 14:12 
Onursal Üye

Çözüm değilki, piskopat adam çok adamın elinde molotof, el bombası, silah varsa ne yapacak?
Adam bırak parayı o korku ile dükkanın anahtarını teslim eder..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Mar 2016, 17:45 
Onursal Üye

-Bu ve buna benzer uygulamalar emniyet açısından yapıldığı belli. Almanya'da da var. Petrol ofislerinde de Saat 24.00 de yerleşim yerlerinde uygulanıyor.

-Şimdi güne ayak uydurma zamanı...Nerede O Osmanlı zamanındaki aksata ahlakı ve uygulaması!..

-İşte ilgili bir yaşanmış hikaye...

Alıntı:
Geçenlerde birkaç işyerine uğramak zorunda kaldım. Çarşı - pazar gezmesini sevenlerden olmadığım için satın almam gereken nesneyi, o tür araç gereç satan yerlerden adı en çok duyulmuş olanına girmek, üzerinde kaça satıldığı yazacağına göre parasını ödeyip almak ve hemen geri dönmek niyetinde idim.

Halbuki 1936'larda dükkânlar ışıksız, karanlıkça, tozluca, çoğu raflar boşça idi. Satıcılar bir çul sedir üstünde, kabaca çekmeceli masamsı bir tezgâhın gerisinde gelen müşteriye bereket kapısı gözü ile bakardı. Almasa da satmasa da alan rahat satan incitmeme çabasında olurdu. Almadan çıkınca surat asılmaz. Alınan için bir dereden bin su getirme çabasına düşülmezdi.

O yılın o günlerinden birinde bir sabah vakti annem bana dedi ki : "Çarşıya gidiver, bir siyah makara, iki iğne, bir de yüksük al gel, sakın oyalanma!" Elime birkaç kuruş sıkıştırdı, istediklerini hangi arastadaki dükkânlarda bulabileceğimi tarif etti, yolladı. Ya okula başlamış ya başlamamıştım.

Anneme yararlı olabilecek yaşa gelmişlik duygusunda yürüyüp çarşıya vardım, arastayı buldum, ilk dükkâna girdim. Sabahın erken saati idi. İğne de iplik de yüksük de yabancı malıydı; az bulunur nesnelerdi. Çok bulunsa bile parasızlıktan azar azar alabilirdiniz.

Eli dikişe yatkın kadın kız bile o günlerde azlıktı, dükkânlar bu yüzden dikiş nakış işi araç gereci çokça bulundurmazdı. Dikiş nakış kursları yeni yeni açılmakta, üniversite açıyormuşsun gibi alkışı günlerce sürerdi.

Alacaklarımı tek tek söylediğim satıcı bana sadece siyah iplikli makara verdi. İğne ile yüksük için yok, dedi. Olduğunu görüyordum, gösterdim, yine yok dedi, makaranın parasını istedi : "Yok deyince yoktur ısrar edilmez çocuk, bunu öğren, makaranın parasını öde, git!" diyerek beni birazcık tersler gibi oldu. Aklım almamıştı, ben yine direndim, iğneyi ve yüksüğü gösterdim : "Oradalar işte, varlar!" dedim.

Bu sefer yumuşadı satıcı : "Oğlum ben siftah ettim komşum etmedi, iğneyi de ondan al, hem onun sattığı iğneler benimkinden iyi, daha ucuz." diyerek gönderdi. İster istemez çıktım, yandaki dükkâna girdim.

Şimdi size uydurma gelebilir, varsın gelsin, ben yaşadığım gerçeği yazıyorum. O dükkândaki satıcı da bana sadece iğneyi sattı, dedi ki : "Yan komşumun yüksükleri benimkinden iyidir, ondan al, ben siftah ettim."

Yüksüğü üçüncü dükkândan aldım. Üçü de siftah etmiş oldular. Hiçbiri komşusunun sattığını kötülemedi, aksine övdü, hep övdü!

Altmış yıl önceydi. İnsanlarımız yoksul, savaşların yorgunu, halsiz idi. Ancak doyabilmek ve üşümemek için üretebiliyor, tüketebiliyorlardı. Fakat yürekleri çağıltılı ırmaklar gibiydi!

:arrow: http://unyezile.com/siftah.htm

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 4 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.