Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 12 Arl 2017, 03:52

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 14 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Yahudilikte Kadının Yeri
İletiTarih: 03 Oca 2017, 12:42 
Banlanmış Üye

Kadın hakları ve din konusunda hep islama çamur atanlar...

Gelelim başka inanışlara...Yahudilik..

Örneğin Yahudilikte kadının miras hakkı varmıdır?

Sorusunun cevabını ararsanız görünüşte mal edinme hakkı tanınmıştır derler. Ama nasıl?
Eğer bir yahudi kadının kocası ölürse mirasından sözde medeni kanunlara göre pay alabilir. Ama işin ilginç tarafı o kadın tekrardan evlenmek isterse aynı aileden yani mirasın dışarıya gidemeyeceği biriyle evlenmek zorundadır. Aksi halde evlenemez. Bu tür örneklere çevrenizde pek şahit olamazsınız çünkü yahudiler kendilerini diğer toplumlar içerisinde gizlerler. Ancak hakikatte yahudilerin mal ve miras için birbirlerini öldürdüğü ve hatta zengin kadının parasına konmak için kocasını bile öldürdükleri çok vakalar bulunmaktadır. Eğer bir yahudi dul kadın kocasından fazla miktarda para aldıysa o parayı kendi istediği gibi harcayamaz.

İşte size yahudilikte kadının yerine dair bilgiler.

Fazlasını araştırmak da size kalmıştır..

Neymiş , Kadının hür iradesiyle tesettür giymesi kölelikmiş.. Bak sen şu işe..

Evet solcular ve Ateistler... Yahudilikteki kadının köle olduğuna dair bir isyan ve sosyal medyada hareketlilik yapmayacakmısınız?

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Yahudilikte Kadının Yeri
İletiTarih: 04 Oca 2017, 03:37 
Onursal Üye

Hadi Solcular. Hadi Ateistler?
Ne oldu bunlar Yahudimi?
Sorunlusun gerçekten..

Konuya gelirsek, evet kadın bu yönde görülür. Ama zaten Dünya'da Din, Köken, Mezhep olsun. Kadına karşı hep bir geri itilmişlik var..
Aslında fark olmaması Ortadoğu hakimiyetinden, oluşumun merkezi burası..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Oca 2017, 06:18 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

gokhanpga yazdı:
[b]Kadın hakları ve din konusunda hep islama çamur atanlar...

]

Kadın olsun , erkek olsun, temeli insan haklarına dayanan ve buna sonuna kadar riayet eden bir anlayışı yaşayan ve yaşatanı, hiç kimse ne irdeler, ne de çamur atar.

Cennet baki kadınlara, hiç bir konuda, ama hiç bir konuda söz hakkı tanımayan, İslam'ı tekelinde bulunduran erkeklerin, uygulamaları her türlü eleştiriyi sonuna kadar hak ediyor.

Böyle devam ederse, solculara, ateistlere gerek kalmadan, İslam alemindeki kadınların isyanı yakındır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Oca 2017, 11:46 
Banlanmış Üye

Ben yahudilikten bahsediyorum siz yine konuyu İslama getiriyorsunuz. Yahu huylu huyundan vazgeçmez diye boşuna dememişler demek ki...

Neyse müslüman kadınların isyan etmesini boş verin siz..

Yahudi ve budist kadınlar isyan etmeiyse müslüman kadınlar hiç isyan etmezler. İsyan etmesi gerekenler mülk edinme hakkı bile olmayan yahudi kadınlarla kast sisteminde inek kadar değeri olmayan budist kadınlardır.

viewtopic.php?f=48&t=33802

Müslümanlık ise kadına mülk edinme hakkı ve hatta ticaret yapma hakkı tanımıştır.

Hala görmeyecekmisiniz?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Oca 2017, 03:11 
Onursal Üye

Sen olayı yanlış tartışıyorsun..
Yahudilik inancında yada kutsal metinlerinde bunların olması. Solcu ve Ateistleri bağlamaz.
Yanlışının en büyüğü yüzeysel bakman. Dinlerin başlangıç noktasına odaklan, Ortadoğu kültürünün yaşam tarzı hemen hemen 3 Dinde birebir olmasada tesadüf içerir..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Oca 2017, 12:44 
Banlanmış Üye

Neyi yanlış tartışıyorum?

Ortadoğu dinleri diye birşey yok .. İslam var.

Sen bir kere ırkçılık felsefesinden çıkarak hayata yeniden bakmalısın. Ortaasyadan gelip de Anatoliada Türkçülük dayatmayın o zaman , değil mi siyasi terk?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Oca 2017, 15:06 
Onursal Üye

Anlamıyormusun yoksa anlamamakta ısrarmı ediyorsun çözemedim?
Ayrıca benim yada başkalarının, Atalarımızın Orta asya'dan gelmesinden niye rahatsızsınız. Hayır Osmanlı'da sorun o zaman sizin için, yada bu nasıl AKP'lilik anlamadım ya neyse?

Bak dostum, Hristiyanlık, Yahudilik, İslam bu Dinler Ortadoğu'da var olmuştur.
Bilmiyorum galiba farkında değilsin, onun için bizde olduğu gibi onlardada önemli isimlerin, Hadis ve yorumları vardır. Buda yaşam tarzını ele alır haliyle, bu yaşam tarzıda Fransız sosyetisini ele almaz sanırım dimi. Ortadoğu kültüründen etkilenir.

Ayrıca niye yahudilikle sorunun var. Tanısan çok iyi insanlar. Siyaseten hataları var o tartışılır.
Misal bizide severler ha, çok yakın bir inanç anlayışımızda yok değil.
Bir kaç örnek;
Oruç tutmak.
Hergün ibadet.
Wc'de elbisene çiş yada cinsel münasebette hemen yıkanırlar, o elbiseyi çıkarırlar.
Temizlik şart.
Bunun gibi uzun uza şeyler. Benim anlatmak istediğim, aynı bölgeden çıkan dinler yaşam tarzlarındanda etkilenirler.

Olayı İslamı yok saymakla görme, gerçeği konuşuyoruz..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Oca 2017, 16:30 
Banlanmış Üye

Siyasi Terk yazdı:
Anlamıyormusun yoksa anlamamakta ısrarmı ediyorsun çözemedim?
Ayrıca benim yada başkalarının, Atalarımızın Orta asya'dan gelmesinden niye rahatsızsınız. Hayır Osmanlı'da sorun o zaman sizin için, yada bu nasıl AKP'lilik anlamadım ya neyse?
.

Senin hehangi bir delilin yok ki.. Sana niye inanayım Siyasi Terk sende birileri gibi vahiy alıyorsun yoksa?

Ben sana aynı komikliğin içinde olduğunuzu anlatmak için bu örneği verdim. ırkın , dinin , rengin , dilin coğrafyası olmaz..İlgilizce konuşunca ingiliz olunmadığı gibi , Arapça konuşunca da Arap olunmaz.. Bir Arap İngilterede yaşayamaz diye bir kural olmadığı gibi..Bir Ermeni müslüman olamaz , bir Türk de budist olamaz mı?

Dinler de herhangi bir coğrafyada geldiyse o ırka ait mülk sayılmaz.

Eğer aksini iddia ediyorsan ben de sana soruyorum o zaman ne diye Asyadan gelip Eti - Sümer - Yunan - Rum - Ermeni diyarı Anatolia topraklarında Türkçülük taslıyorsun? Komik değil mi?

Siyasi Terk yazdı:
Bak dostum, Hristiyanlık, Yahudilik, İslam bu Dinler Ortadoğu'da var olmuştur.
Bilmiyorum galiba farkında değilsin, onun için bizde olduğu gibi onlardada önemli isimlerin, Hadis ve yorumları vardır. Buda yaşam tarzını ele alır haliyle, bu yaşam tarzıda Fransız sosyetisini ele almaz sanırım dimi. Ortadoğu kültüründen etkilenir.

Allah adına bu tür varsayımlarda bulunmamanı tavsiye edreim. Bu iddiana Kurandan bir delil göster inanayım.. Kuranda Araplıkla ilgili hiçbir ifade bulunmaz. Sadece Arapça olarak indirildiğine dair bir ayet vardır o da Yahudilerin iftiralarına karşı indirilmiştir. Yahudiler Kuranın geçmiş kitaplardan alıntı olduğunu ve Muhammedn de oralardan okuyup anlattığını iddia ederler.

Siyasi Terk yazdı:
Ayrıca niye yahudilikle sorunun var. Tanısan çok iyi insanlar. Siyaseten hataları var o tartışılır.
Misal bizide severler ha, çok yakın bir inanç anlayışımızda yok değil.
Bir kaç örnek;
Oruç tutmak.
Hergün ibadet.
Wc'de elbisene çiş yada cinsel münasebette hemen yıkanırlar, o elbiseyi çıkarırlar.
Temizlik şart.
Bunun gibi uzun uza şeyler. Benim anlatmak istediğim, aynı bölgeden çıkan dinler yaşam tarzlarındanda etkilenirler.

Zaten benim yahudilikle bir sorunum yok zaten. Yahudilik zaten din bile değildir. Çünkü Allah katında din islamdır bundan haberin olmalıydı. Allah katında vatan Ortadoğudur diye bir ayet yok. Din islamdır ...

Yukarıda saydıkların İslamın bölgesel değil evrensel olduğunu gösterir. O saydıklarının hepsi hristiyanlarda da vardır , müşriklerde de vardır. Ama mesele o değil. Tek Allah inancı..Allaha ortaklar icad etmemektir asıl mesele..

Eğer ortak icad ederseniz Yahudiler gibi , hristiyanlar gibi , budisler gibi sapıtırsınız.

Kendi düşüncelerini delilleriyle söylersen daha inandırıcı olur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Oca 2017, 19:12 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Futbol takımından başka takım tutmassan böyle meselelerede kafa yormak zorunda kalmazsın.

Biri kan çıktığı halde abdestli olduğunu iddia eder. Diğeri abdest bozuldu namaz olmaz der. Bir diğeri ben kıldım oldu der. Biri darul harb der. Biri değil der. E o zaman darül harb değil ise hani bu hükümler?

Ya bi s.......gidin. Uydurduğunuz dininizin de uydurduğunuz dinsizliğinizin de......

Sen önce bi Maide - 44 e gel. Bak orada kime ne demiş. Anlamak işine gelmediyse. Durma böyle kendini kandırmaya devam et dur. % 98 in bu 44 e rağmen işine gelip, işine gelmeyeni almama gibi bir lüksü yok.
Kısas isteyenin kısasına kör, sağır, dilsiz isen.. Ayete muhatapsındır. Günahları araştıran, yayan bir müsliman toplumun açık bir ayeti araştırmaması düşünülemez. Demek ki bu ayet inkar girişimi mevcut. Bir tanesini inkar tümünü inkardır. Maç biteli 4-5 sene olmuş. Bunlar halen maç devam ediyor galip gelebiliriz diye koşuşturyorlar.
Resmi maç bitti. Ayakta top çevirmenin bir hükmü yok! Geçerliliği yok!

Sonra yok kan çıktımı? Çıkmadımı? Apdetsim var mı? Yok mu? Abtestli olur mu? Olmasmı? leveline atlarsın..
Ortada gemi yok adam geminin vidasının incelemesinde..

Harbi mi?

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

- Sussam gönül râzı değil, söylesem kâr eylemez. FUZULİ

- Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir. İbn-i Sina

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2017, 10:51 
Banlanmış Üye

Cahil ile söyleşemem
İçi temiz değil

Yahudi Mezhepleri

1- Sadukiler (Sadukim) Mezhebi
2- Esseniler (İsiyim) Mezhebi
3- Ferisiler (Peruşim) Mezhebi
4- İsewiye mezhebi
5 -Yutganiye ve Sazkaniye mezhebi
6 -Kariler (Karaim) mezhebi
7- Aşkeratlar mezhebi
8- seferatlar mezhebi

Yahudilikte Zina Yapan Kadının cezası recm dir. Kuranda ise recm cezası yoktur.
Yahudilikte hayızlı kadın pis sayılır ama kuranda ise müslüman temizdir ve hayızlı da olsa pis sayılmaz , ibadet edebilir.
Yahudilikte abdestsiz kitaba dokunamazsın ama kuranda abdestsiz kuranda böyle bir hüküm bulunmaz.
Yahudilikte kadın her zamana erkekten sonra ikinci plana itilmiştir. İslamda ise erkekle arasındaki hukuku eşitlenmiştir.

Demek ki bütün bunlar yahudilerin uydurup müslümanların arasına soktukları konulardır.

Ey Ateistler , ey solcular işte size kadınları ikinci plana iten anlayışın kaynağı.. Hala susacakmısınız?

Dine küfredip de ömründe abdest almamış cahillerin ''İslamda abdest nasıl bozulur'' konusunu tartışması ciddiye alınacak gibi değil doğrusu..

Bi gittirin gidin ya...

Evet Solcular bekliyoruz sizin ne zaman Yahudi düşmanlığı yapacağınız günleri!!!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2017, 20:30 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Bu sağlak Fetö cü, Siyonist ne zırvalıyor?
Dilinden anlayan biri var mı burada?

Kestirmeden hallettik Aleni Muhkem ayetle 44 dedik. Adam halen kendini müsiliman zannediyor.
Git derdini ayete anlat.. Tekfir değil bu! Ayet, ayet, ayet...

Yukarıdaki zrıvalarınıda kaile almayın hepsi bilgi kirliliğidir.

İlgilenen varsa Musevilikle gider kiliseye öğrenir. Veya alır tevratmıdır? Zeburmudur nedir? Okur..

Siz bu sabah akşam kumarhane işleten yasadışı kumar parası nakliyatçısına aldırmayın.
Onun derdi bellidir. O siynizmin kara parası dolansında piyasada nasıl dolanırsa dolansın derdindedir.
E o para dolanacak ki yandaş beton mütaiti nemalansın.Demi ama?

Hem Müslüman hem mücaitmitait olunmaz!

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Oca 2017, 10:57 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Suraya bakin 5 Müslüman biraraya gelmis, bir noktada bulusamamislar. Ilgili konunun altina sacma sapan yorumlar yapilmis. Özetleyelim, belki burda anlatilmak istenen su olmus; Dünyada Islama karsi Linc politikasi güdülmekte ve Laikligi esas alan Bati Dünyasi kendi inanclarindaki kaynaklari degilde Medeni kanunlariyla Islamdaki kadinin yerini karsilastirma yaparak, Islamda Kadinin degersiz oldugunu oysa Batida özgür oldugunu iddia etmekte. Konuyu acan arkadas ise Dünya üzerinde büyük etkisi olan Israilogullarinin kitaplarinda Kadin asagilik olarak görülmekte oldugunu belirtmis (Tevrati bizzat okudum, biryerde Allah ile gürse bile tutmuslardi).

Yani kendilerine bakmadan Islam dinine mensup insanlari veya ülkeleri Linc etmeye calisiyorlar demek istenmis. Forumda birkac arkadas takintimi yapmis ne, Kurufasukyenin faydalarini anlatan bir konuda acsan olayi hep ne yapip edip ayni yere getiriyor insani konu iceriginden sogutuyor. Acilan konularda hedeften sapip herzaman ayni sonuca gidiyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Oca 2017, 17:51 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

_turbo_ yazdı:
Suraya bakin 5 Müslüman biraraya gelmis, bir noktada bulusamamislar. Ilgili konunun altina sacma sapan yorumlar yapilmis. Özetleyelim, belki burda anlatilmak istenen su olmus; Dünyada Islama karsi Linc politikasi güdülmekte ve Laikligi esas alan Bati Dünyasi kendi inanclarindaki kaynaklari degilde Medeni kanunlariyla Islamdaki kadinin yerini karsilastirma yaparak, Islamda Kadinin degersiz oldugunu oysa Batida özgür oldugunu iddia etmekte. Konuyu acan arkadas ise Dünya üzerinde büyük etkisi olan Israilogullarinin kitaplarinda Kadin asagilik olarak görülmekte oldugunu belirtmis (Tevrati bizzat okudum, biryerde Allah ile gürse bile tutmuslardi).

Yani kendilerine bakmadan Islam dinine mensup insanlari veya ülkeleri Linc etmeye calisiyorlar demek istenmis. Forumda birkac arkadas takintimi yapmis ne, Kurufasukyenin faydalarini anlatan bir konuda acsan olayi hep ne yapip edip ayni yere getiriyor insani konu iceriginden sogutuyor. Acilan konularda hedeften sapip herzaman ayni sonuca gidiyor.

Alıntı:
Ortak değerler

FIRKA-İ Nâciye Ehl-i Sünnet ve Cemaat Müslümanlarının ortak değerleri şunlardır:

(1) Meşreb çeşitlilikleri, fıkıh mezhebi ayrılıkları (Dört hak mezheb), ülke, coğrafya, kavim, lisan, zaman dilimi farklılıkları olsa da öncelikle hepsi Ümmet-i Muhammed mensubudur. Farklılıklar, çeşitlilikler Ümmet birliğine, iman kardeşliğine zarar vermemelidir.

(2) Sahih itikad sahibidirler. İki İmam’dan, İmam Eş’arî ve İmam Mâturidî’den birine uyarlar.

(3) Beş vakit namaz kılarlar. Namaz dosdoğru kılınmalıdır. Müslümanlar namaz konusunda gevşeklik ve tehâvün (hafife almak) göstermemelidir.

(4) Zamanının İmam-ı Kebirine biatlidirler, ona itaat ederler.

(5) Ramazanda oruç tutarlar. Özürleri olsa bile açıkta yemezler içmezler.

(6) Zekatı Kur’ana, Sünnete, Şeriata, fıkha uygun olarak, hakkeden gerçek şahıslara temlik suretiyle verirler.

(7) Kadınları ve kızları tesettüre sokarlar. Hicaba dikkat ederler.

(8) Mü’minleri tekfir etmezler.

(9) Birliğe, beraberliğe, kardeşliğe, yardımlaşmaya çok önem verirler.

(10) Batıda bir Müslümanın ayağına diken batsa, doğudaki Müslümanın, onun acısını kalbinde hisseder.

(11) Her mü’min kendisine yetecek miktarda ilmihalini, İslam ahlakını, muamelat ve münakehat ile ilgili gerekli hükümleri doğru olarak öğrenir.

(12) Cuma ezanı okununca bütün Müslümanlar ticarete ve dünya işine son verir, dükkanlarını kapatır camiye gider.

(13) Emr-i mâruf ve nehy-i münker yaparlar. (İdareciler fiilen, ulema fukaha ziyalılar kalemle ve lisanen, avam tabakası kalben…)

(14) Başkanlıkları, işleri, memuriyetleri, hizmetleri, vazifeleri ehil ve layık olanlara verirler.

(15) Açıkta, açıkça, küstahça, dine ve Ümmete meydan okurcasına günah işlemezler, azgınlık yapmazlar.

(16) Mü’minler, birbirlerinin ellerinden ve dillerinden emin (güvende) olurlar.

(17) Allah’ın Kitabı Kur’an-ı kerimi re’y ve heva ile tefsir etmezler.

(18) Dünya vazifelerini, hizmetlerini, ibadetleri en güzel şekilde yapar oldukları halde âhirete dönüktürler.

(19) Ruhbanları erbab haline getirip putlaştırmazlar.

(20) Kur’anın ve Peygamberin (Salat ve selam olsun ona) gösterdiği yüksek ahlak üzerinedirler.

(21) Nakli vahyi (Kur’anı, Sünneti) dinin kaynağı olarak kabul ederler. Akıllarını eğitip geliştirirler ama aklı din kaynağı kabul etmezler.

(22) Nefs-i emmâreleriyle ve şeytanla mücadele ederler.

(23) Emanetleri ehliyetli, liyakatli kimselere verirler. Emanetlere hıyanet etmezler.

(24) Müşrikleri, kafirleri, münafıkları dost ve velî edinmezler.

(25) Faydalı ilimlerde, fenlerde, silahlarda kafirlerden, İslam düşmanlarından üstün olmak için var güçleri ile çalışıp çabalarlar.

(26) Müslümanlar kendi aralarında rekabet etmezler, bütün hayırlı işlerde müsabaka ederler (kardeşçe ve dostça yarışırlar).

(27) Henüz Müslüman olmamış insanlara (Ümmet-i dâvete) İmanı, İslamı, Kur’anı, Muhammedî risaleti ve hedyi anlatmak için en güzel şekilde cehd ve gayret sarf

ederler, dâvet ve tebliğ yaparlar.

(28) Kur’ana ve Sünnete uygun şekilde cihad fi sebilillah yaparlar.

(29) Haram kazanç elde etmemek, haram yememek, haramla zengin olmamak konusunda çok dikkatli ve hassas olurlar.

(30) Allah ile olan bütün işlerde ihlaslı olurlar.

(31) Yaratıklar ile ilgili bütün işlerde adaletli, insaflı ve (adalete aykırı olmamak şartıyla) şefkatli ve merhametli olurlar.

(32) Komşularının kurdu değil, meleği olurlar.

(33) Onların faziletlerini, üstünlüklerini, meziyetlerini, beğenilecek hallerini kendileri ve dostları söylemez; düşmanları ve karşıtları kabul, ikrar ve tasdik eder.

(34) Din konusunda ödün vermezler.

Yukarıda saydıklarım hangi hak fıkıh mezhebine, hangi hak tarikata, hangi meşrebe mensup olursa olsun bütün Ehl-i Sünnet mensuplarının ortak değerleridir.

Nakşî olsun, Kadirî olsun, hangi tarikata bağlı olursa olsun.

Risale-i Nur talebesi olsun.

Esmer, sarışın, siyah renkli olsun…

Şu veya bu ülkeden olsun…

Falan veya filan lisanı konuşsun.

Ne olursa olsun, bunlar müşterek değerlerdir.

Bunlara sımsıkı bağlanalım, ayrılıp parçalanmayalım.

http://www.milligazete.com.tr/ortak_deg ... zisi/32668

Mehmet Şevket Eygi laiklik yok diye ikide bir İngiltereyi gösterip durur. Ama anayasası olmayan bir ülke olduğuna hiç değinmez!! Ne hikmetse? Anayasanın olmaması ne demek?Anayasasız bir ülkeyi örnek göstermek ne demektir?
1000 li senelere geri dönmek demektir. Yanlış anlaşılmasın Arabistana dönmüyoruz. Laiklikten daha laik, daha layusel liğe M.Ö. lere dönme özlemi duyuyoruz demektir. Anayasasız toplum demek Kral ın, kraliçe nin değersiz kölesi olmak demektir. Arabistan da köle ol sorun yok. Sorun burada!

Valla bana kimse sen yaşlardayken bu ülkedeki Müslümanlığı böyle bilale anlatır kadar açık ve net anlatmadı.
Buna rağmen sen gene anlamadıysan.. Buyur gel..

Sana son kez söylüyorum. Git gözlerin mavi değilse lens al. Saçlarını sarıya boya orada kal. Veya git Dünyanın neresi olursa olsun oraya yerleş.. Ama Türkiye ye gelme.
Buraya gelip takiyyettüncülük oynayacağına orada kavurculuk oyna daha iyi..

Hiç değilse insan haklarına saygılı bir insan olarak ömrünü tüketmiş olursun.

Kendi ülkesini eleştiren İsrailli, Amerikalı, Avrupalı tonla namuslu vatandaş gördüm. Ama bu kadar hukuksuzluğa rağmen paralel kamusuna sahip çıkan bir ilerizekalılar kümesi, yığını daha olan bir ülke daha basın veya diğer yayın organlarında işitmedim, görmedim, bilmiyorum..

***************************/************************************************/****************************

İlerizekalı vatandaş başlık açmış,

Kadının yeri demiş. Soyun kadından geldiği genel kabul görür bir din nasıl kadının yerinin böyle olduğunu iddia eder/bilir?
Bu kadar beyin çapı düşük profilli birinin açtığı başlıktan ne beklersiniz?

Dur bir ipucu daha vereyimde tam olsun,
Türk Vatandaşlığı kazanım şartında baba yabancı, ANA Türk oldumu direk doğuştan hak sahibi olunuyor.
Ama Baba Türk yabancı ana oldumu direk hakkın yok! Endirek formaliteye tabisin .)

Anladın mı? Anlamadın!

Dur bi de video koyayım hepten anlamak isteyen anlasın meseleyi.. Şartlanmışa yapacak bir şey yok. Malum önyargıyı yıkacağına git atomu parçala kolaydır yani..

https://www.youtube.com/watch?v=_pgb278t5SI

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Oca 2017, 11:18 
Banlanmış Üye

Şimdi sözde herkesten daha dürüst ama ateist eleştirmenler var ya.. İslama her atıp tuttukları zaman kurandan referans istiyorum veremiyorlar. Ve gerekçe olarak hocaların görüşlerini gösteriyorlar ve onları din olarak zorla kabul ettirmeye çalışıyorlar , Ama kuran dan referans ver dediğimizde konuyu hemen çarptırıyorlar.

İşte bu nedenle siz çok iyi bilen ateistlere bu işin tam kaynağını göstermek istedim. Buyrun meseleyi kaynağından çözelim.. Çünkü yahudilerin kendileri de zaten en eski biziz , en üstün biziz diyorlar..

Buyurun çözün ateistler..

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 14 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.