Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 09:51

Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 1. sayfa   [ 42 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Diyanet'ten Bitcoin yanıtı
İletiTarih: 01 Oca 2018, 16:12 
Onursal Üye

Alıntı:
Diyanet'ten Bitcoin yanıtı

Diyanet İşleri Başkanlığı, son dönemlerde yaygınlaşan Bitcoin gibi sanal paraların kullanımının belirsizlik taşıması, aldatma ve aldanmaya yol açması halinde caiz olmadığını açıkladı.

Resim

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı, "Dini sorular" bölümüne gelen bir soruya verdiği fetvada özünde belirsizlik taşıyan, kamuoyunda 'Saadet Zinciri' olarak bilenen uygulamalar gibi, belli kesimlerin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine yol açan dijital kritopta paraların kullanımına onay vermedi. Kurul açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

DİJİTAL KRİPTO PARALARIN KULLANIMI CAİZ DEĞİL

"Kullanıcılar arasında değişim ya da kıymet ölçüsü olarak genel kabul gören, kaynağı itibariyle kullanıcılara güven veren her türlü paranın kullanımı caizdir. Bu noktada önemli olan husus, para olarak bilinen değişim aracının kendi özünde yani üretim şeklinde, sürüm aşamalarında ve muhataplık niteliğinde büyük belirsizlik içerip içermemesi, bir aldatma) aracı olarak kullanılıp kullanılmaması ve belli bir kesimin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine vesile olup-olmamasıdır. Son yıllarda ortaya çıkan ve birçok çeşidi bulunan, dijitalğ-kripto paralardan her birini kullanmanın hükmünü yukarıdaki genel ilkeler doğrultusunda değerlendirmek gerekir. Buna göre,ÿözünde ciddi belirsizlikler taşıyan, aldanma ve aldatma riski ileri düzeyde olan, dolayısıyla güvencesi bulunmayan ve kamuoyunda 'Saadet zinciri' olarak bilinen uygulamalar gibi belirli kesimlerin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine yol açan dijital kripto paraların kullanımı caiz değildir.
https://www.f5haber.com/gundem/diyanet- ... ri-995904/

:lol: :lol: :lol:

ATATÜRK bugün yaşasa direk bu kurumu J.P. Morgan a bağlardı...

Karşılıksız '$ caiz, e borsa(kumar) caiz, piyongo da caiz' dediler bi ara..
İran ve Yunan halkına selam olsun. Akıl babında şeettiydim.
Bir halk kendisini aptal yerine koyan ve aklıyla eğlenenlerden hesap sormuyorsa. O halk ve para birimide görüldüğü üzere değersizdir. İstediğin kadar sıfır at dur... :twisted:

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Diyanet'ten Bitcoin yanıtı
İletiTarih: 01 Oca 2018, 16:47 
Onursal Üye

Alıntı:
AK Parti'den flaş Bitcoin açıklaması

AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, dünyayı kasıp kavuran Bitcoin çılgınlığı hakkında açıklama yaptı.

Bugünkü dünya böyle. Bilişim ile birlikte, devlet otoritesi veya herhangi bir otorite olmadan da birtakım paraların üretildiğini görüyorsunuz. Bunlar şu an itibarıyla güven vermeyen paralar. İnişli çıkışlı, riskli varlıklar. Vatandaşlarımızı bunlara karşı uyarıyoruz. Bu konularda vatandaşları zarara sokacak işlere girilmemesi gerekiyor. Arkasında bir şey yok, problem yaşandığında vatandaşın hakkını arayacağı bir merci yok. :lol: https://www.haber3.com/ekonomi/ak-parti ... ri-4906462

Bak bu iyiymiş. Başımıza bir şey gelmese yiyeceğiz bu masalı iyi mi...
Güzel hikayeymiş kardeş .)

https://www.youtube.com/watch?v=nmsg78eN_xE

Anlayana kadar izleyin. 'Duble yol oldu deprem hibeleri' çifte İngiliz-mardin vatandaş bakanı!

''Devlet yok'' Astsubay

-başınız sıkışınca Devlet mevlet yok ulan,bunu kafanıza kazıyın.. Benden size abi/kardeş nasihatı... Devlet avanta-haraç var mı. Heh orada var!. Ama problemine karışmaz. O senin meselen; ''Ne demek ulen kolun yok(gazi), bacapın yok? Olacak ulen!'' 'Hayvanoğlu Hayvan'' Devlet otobüs memuru
Birbirinize kenetlenip bu bürokrasiyi s*ktr edin. Uyanın artık!.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Oca 2018, 21:15 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Diyanetin aciklamasina göre Borsada haram olmali ki devletlerde borsadadir. Dijital paranin önü alinamaz, gelecekte kagit parada dijital olacaktir. Bence Türkiye dijital praya karsi durmak yerine sifir atmasina gerek olmayan kendi dijital para birimini cikarmalidir. Japo ya ve Rusya bu konuda ilk adimi atan ülkeler oldu. Bitcoin inis cikis göstersede genel anlamda sadece cikis göstermektedir. Ilerde bir btc 50000$ olacaktir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Oca 2018, 10:33 
Yeni Üye

Siz barbar bir toplum olarak at avrat ve silah felsefenizden nasıl çıktınız.

Babar toplumların hayata bakış açısını bir konu ile özetlemiştim. Herşeyleri menfaattir , segvgileri , saygıları , dinleri , ibadetleri hepsi para ve gösteriştir demiştim.

Aha işte ispatını kendin yaptın. Diyanete uysana , borsadan çık bitcoini bırak tubo..

Yanı tam maskarasınız ama bir türlü kendinizi kabul etmiyor ayna görüntünüzü hep başkaları sanıyorsunuz.

Ama bu işte bu sizsiniz siz... Kabul edin artık...

viewtopic.php?f=9&t=34802

Yine tekrar ediyorum , göçebe yani bedevi yani barbar toplumların ne vatan sevgisi olur ne de din sevgisi ne de insanlık sevgisi olur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Oca 2018, 10:52 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

beowulf yazdı:

Babar toplumların hayata bakış açısını bir konu ile özetlemiştim. Herşeyleri menfaattir , segvgileri , saygıları , dinleri , ibadetleri hepsi para ve gösteriştir demiştim.

Aha işte ispatını kendin yaptın. Diyanete uysana , borsadan çık bitcoini bırak tubo..

Yanı tam maskarasınız ama bir türlü kendinizi kabul etmiyor ayna görüntünüzü hep başkaları sanıyorsunuz.

http://www.siyasiforum.net/viewtopic.php?f=9&t=34802

Yine tekrar ediyorum , göçebe yani bedevi yani barbar toplumların ne vatan sevgisi olur ne de din sevgisi ne de insanlık sevgisi olur.

Bir topluma , Gruba veya halka hakaret etmeden önce kendinin ne oldugunu belirt! Neyi dügü belirsiz kisilerin buna hakki yoktur!
Insanlik tarihinden bu yana insanlar hava, gida veya cevresel sartlar nedeniyle sürekli göc etmislerdir. Hicbir toplum yokturki oldugu yerden bitmis olsun. Kendi kafandaki kuruntular senin dar dünyanin dogrularidir ve gerceklerin degil.
Diyanet kurumunu savunan bir insan degilim! Bir ülkede Laiklik varsa Diyanet Kurumunun varligi sacmaliktir. Beni aklinca etiketleyerek elestiremezsin, SIZ dedigin o ben sandigin ben degilim, ezberini bozarim. O SIZ dediginde senin
kafandaki kuruntundur.

Ayrica ilgi ve yorum cekmemis, kendin yazip cevapladigin bos konuna ilgi cekmek icin baska yollar ara! mesela forumdakilere yararli konular acabilirsin.

Borsa Osmanli Devleti döneminden beri var olmustur ve Osmanli Devletide Borsada ilk olarak 1866 yilinda Istanbulda kurulmustur. Borsa ve Bitcoin yasak diyen hic Altin satin almasin. Özellikle Bitcoin Dijital cagin Altinidir ve buna karsi gelmeye calismak sacmaliktir. Devletler buna sadece birseyden karsi gelir oda onu kendi kontrolleri altina alamayacaklarini dusundukleri icin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Oca 2018, 14:46 
Yeni Üye

_turbo_ yazdı:
beowulf yazdı:

viewtopic.php?f=9&t=34802

Bir topluma , Gruba veya halka hakaret etmeden önce kendinin ne oldugunu belirt! Neyi dügü belirsiz kisilerin buna hakki yoktur!
Insanlik tarihinden bu yana insanlar hava, gida veya cevresel sartlar nedeniyle sürekli göc etmislerdir. Hicbir toplum yokturki oldugu yerden bitmis olsun. Kendi kafandaki kuruntular senin dar dünyanin dogrularidir ve gerceklerin degil.
Diyanet kurumunu savunan bir insan degilim! Bir ülkede Laiklik varsa Diyanet Kurumunun varligi sacmaliktir. Beni aklinca etiketleyerek elestiremezsin, SIZ dedigin o ben sandigin ben degilim, ezberini bozarim. O SIZ dediginde senin
kafandaki kuruntundur.

Ayrica ilgi ve yorum cekmemis, kendin yazip cevapladigin bos konuna ilgi cekmek icin baska yollar ara! mesela forumdakilere yararli konular acabilirsin.

Borsa Osmanli Devleti döneminden beri var olmustur ve Osmanli Devletide Borsada ilk olarak 1866 yilinda Istanbulda kurulmustur. Borsa ve Bitcoin yasak diyen hic Altin satin almasin. Özellikle Bitcoin Dijital cagin Altinidir ve buna karsi gelmeye calismak sacmaliktir. Devletler buna sadece birseyden karsi gelir oda onu kendi kontrolleri altina alamayacaklarini dusundukleri icin.

Yok ben direkt olarak barbarları hedef alıyorum ve onlara barbar olduklarını söylüyorum. Bunda kötü bir şey yok.

insanlar en çok para konusunda göç etmişlerdir. Çevresel faktörlerin değişmesiyle yapılan yer değşikliği göç olabilir ama o insanlar göçebe değildir. Gittikleri yerde yerleşik bir düzene geçip hayatlarını devam ettirmişlerdir. Göçebelik bir hayat tarzıdır. Doğduğun yer değil doyduğun yer vatanındır demek göçebeliktir.

Araplar çölü terketmemiş , İngilizler o nemli karanlık iklimi terketmemişler oraları mamur edip yaşanabilir bir şekle sokmuşlar. Ancak göçebeler bir yıl kuraklık oldu diye Anatoliayı işgal etmişlerdir. 300 milyon çinliye yeten orta asya 20 milyon göçebeye yetememiştir o dönemde. Çünkü mamur etmesini bilmiyorlar. Sadece başkalarının emeklerinin üzerine konmasını biliyorlar.

İşte tıpkı senin bitcoin örneğinde olduğu gibi.. Çok değerlenecek diyerek ağzının suları akıyor ama onun değerlenmesi başkalarının emeklerinin sömürülmesi ile oluyor. İşin bu tarafında diyanetin fetvasını hiçe sayacak kadar bedevileşiyorsun.

Dolayısı ile göçebelerin dini ,vicdanı , vatan sevgisi ve insanlığı tamamen paradır tezimi ispat ettin.

Teşekkürler.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Oca 2018, 16:07 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Sen alenen sakladigin kimligin gibi, ince telden Türklere hakaret etmeye calisiyorsun. Insanlik göc tarihini incele bakalim, Avrupadaki insanlar oraya nereden gelmis? Göc eden insanlarin yerlesik düzene gecisleri ne kadar sürmüs. Halen daha kendinin ne oldugunu belirtmedin! Ne oldugunu söyle sana kim oldugunu söyleyelim, yok öyle magara deliginden ates etmek.

Egosu cahillikle tavan yapmis birinden baska yorum beklenmezdi. Bitcoine sövenlere soruyorum, para nedir? elinde bir kagit parcasi olunca onu degerlimi saniyorsun? parada spekülasyondur ve canin sikildikca bas dur. Bitcoin paradan daha saglamdir, neden biliyormusun? cünkü miktari 21 Milyon ile sinirlidir, parada oldugu gibi her krizde FED basamazda ondan. Hergün bitcoin cökecek diye haberler cikar, birgün bunu yazanlarda bikacak bundan. Dijital dünyada bundan kacis yoktur. Bitcoin birsey degil, ilerde daha bircok seyin anlami degisecek, onlarada hazirlan.

Sende önyargili ve at gözlüklerine sahip biri oldugunu ispatlamis oldun.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Oca 2018, 17:48 
Yeni Üye

Ne oldu şimdi bitcoin allahın emri mi oldu? Heralde kuranda yazmalı böyle birşey.

Bitcoinin 21 milyonla sınırlı olması doğanın kanunu değil ya. yarın 41 milyon da olur 10 milyona da düşer. Bunun bir ölçüsü yok.

Sen en iyisi taksi plakasına yatır paranı. onlarında sayı sınırı var. Ama işine gelmez ki . Kim uğraşacak şöförüyle müşterisiyle tamiriyle vergisiyle değil mi?

Sana lazım olan beleş para bir yerden gelsin ..

Diyanet fetva verse kıralını tanımazsın ,

Bence sen derhal bir tarikat kur ve fetvanı ver.. Böylesi daha kolay olur. Kılıf bulmak için uğraşma boşuna.
Ticaret demek risk demektir , alın teri demektir. Sana ne gerek böyle şeyler.

Yan gel yat zengin olmana bak.. Fetvası nasıl olsa arkasından çıkar gelir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Oca 2018, 18:47 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

beowulf yazdı:
Ne oldu şimdi bitcoin allahın emri mi oldu? Heralde kuranda yazmalı böyle birşey.

Bitcoinin 21 milyonla sınırlı olması doğanın kanunu değil ya. yarın 41 milyon da olur 10 milyona da düşer. Bunun bir ölçüsü yok.

Sen en iyisi taksi plakasına yatır paranı. onlarında sayı sınırı var. Ama işine gelmez ki . Kim uğraşacak şöförüyle müşterisiyle tamiriyle vergisiyle değil mi?

Sana lazım olan beleş para bir yerden gelsin ..

Diyanet fetva verse kıralını tanımazsın ,

Bence sen derhal bir tarikat kur ve fetvanı ver.. Böylesi daha kolay olur. Kılıf bulmak için uğraşma boşuna.
Ticaret demek risk demektir , alın teri demektir. Sana ne gerek böyle şeyler.

Yan gel yat zengin olmana bak.. Fetvası nasıl olsa arkasından çıkar gelir.

:lol: Teknoloji bilginde en az Tarih bilgin kadar berbatmis. Bitcoinin 21Milyon olmasi doganin kanunu, cünkü Algoritmasi izin vermiyor. Isterse feristahi gelsin o 21 Milyonu bir Kurus ne fazla nede eksiltebilir, ne cogaltabilirsin nede taklit edebilirsin. Bitcoini özel kilanda budur! Enflasyon diye birseye izin vermez. E buda devletlerin özelliklede FED in isine gelirmi gelmez. Birseyler karalayip gülünc duruma düsmeden, git önce biraz arastir. Sana daha öncede söylemistim, dogru sandigin kuruntularinin senin kendi gerceklerin olup, normal hayatta ise yanlislar oldugunu. Cikar at gözlüklerinide biraz saga sola bak 8-)

Beles para diye birsey yoktur, sana burda olayin teknolojik altyapisini ögretemem, bu konuyla ilgili baslik var git orda oku. Sonucta onuda üretmek icin harcanan enerji var. Yatirim yaparsan kazanirsin, durduk yere birsey olmaz. Insanlar zamaninda altina yatirim yaparken, kazanacina kazanc eklerken odami yattigin yerdendi? Cok bos laflar yapiyorsun.

Islamin sartlari ortada, Seriat olmayan bir ülkede kimse fetva veremez. Kilif uyduran sensin, Devlet isine gelmeyen seyleri dini kullanip yasaklamaya calisiyor. Bitcoinden zengin olman icin zaten zengin olmus olman gerekir. Cok kazanman icin cok para yatirman lazim, cok paran yoksa zaten cok yatiramazsin.

Biz burda cok gördük senin gibi, bizlere barbar deyip Amerikanin Kizilderililere yaptigi katliamlara insanligin gelismesi icin dogal olaylar deyip güzelleme yapmaya calisanlari. Barbar nitelendirmesine bakarsan Anglo Saksonlar ve Cermenlerde barbar diye nitelendirilmistir. Zamane Kizilderilileriyse Filistinlilerdir. Umarim bundan sonra yazdiklarin bilimsel bir temele dayanir, yoksa cok daha eglendirirsin bizleri.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2018, 10:56 
Katılımcı Üye

Matematik bilmeyenler yine bitcoin profesörü olmuşlar.

Turbo sana soruyorum madem bitcon spekulasyona izin vermiyor o zaman neden değeri sürekli yükseliyor ve AKP hükümeti bitcoinden uzak durun diye uyarıyor?

Yani işte tipik bir AKP li örneği sergiliyorsun yine..Sizin tüm deriniz paradır , bu konuda açıkça ortaya çıkmıştır ne düşündüğün.

Bitcoin yerine altın alın doğal olarak dünyadaki oranı hiç değişmiyor sanal bir değeri yok tamamen gerçek bir para birimidir. Fabirkada üretilemez tamamen dünyadaki orantısal varlığı ile değerlidir. Altın çıkarmak için emek harcanır , değeri kendinden menkul bir yatırım aracıdır.

Neden ısrarla bitcoin?

Dış güçlerin oyunu bunlar turbo.. Bek senin ağababaların da aynı şeyi söylüyorlar. İtaat et bence .

Şu bitcoinin algoritmasını açıklada biz de bilelim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2018, 14:08 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

@tobramisin

Bitcoin altyapisi Blockchain teknolojisine dayanan dijital altindir. Algoritmik yapisindan ötürü sayisal olarak 21 Milyon ile sinirlidir. Bu sayiyi ne bir fazla ne bir eksik yapabilir nede kopyalayabilirsiniz. Deger olarak bugun 11000-16000$ arasinda olup ilerde degeri en az 50000$ bulacaktir. Herseyin log verileriyle kontrol altina alinmaya calisildigi dijital cagda, anonim ödeme sekli olarakta ortaya cikmasi onu degerli kilan etmenlerdendir.

AKP li degilim, Fetöcü devlete sizan C.Baskanini fetöcü yapiya karsi verdigi mücadelesinden dolayi destekliyorum.

Altin gercek para birimi olsa bile, paranin karsiligi altin olmayali beri pek önemi kalmamistir. Altinin sayisi bilinmiyor cikardikca artar ve belli bir sayiyla sinirli degildir. Bitcoin cikarmakta altin madenciligine benzer. Bitcoin cikarmak icin bitcoin madenciligi yapmaniz gerekir ve harcadiginiz elektrik enerjisi cikarip kazanacainiz bitcoinden fazladir. Ilk basta zarar edersiniz, ancak bunu gelecege dönük yatirim olarak görmelisiniz, uzun vaadede güzel kar edersiniz.

Israrla bitcoin ben demiyorum, dünyada kabul görmüstür ve yasaklanmasi engellenmesi olanaksizdir. Zaten onu özel kilan etmenlerin biride bir merkezden kontrol edilememesidir ve güvenli trnasfer edilir.

Bitcoin algoritmasi 256-bitlik EC-DSA (elliptic curve digital signature algorithm) ve hash fonksiyonu ise SHA-256 dir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2018, 15:59 
Katılımcı Üye

@turbo

Yazdıkarın duyduklarından ibaret.

Para denen kavramı keyfine göre basıp basıp kullanamazsın aksi halde enflasyon olur. Çünkü ürettiğinin karşılığında ancak bir değer basabilirsin. Para basrsan ürettğin birşey olması lazım , eğer üretmeden para basıyorsan karşılığında ürettiğinin değeri artar.

Şimdi düşün bitcoin karşılığında hangi değeri üretiyor?

Bitcoin sadece çalıyor. Yani değerinin 50000 olması demek kağıt parası olanlardan çalacağı anlamına gelir.

Diyanet de bu konuya ışık tutmuş. İster diyanet kurumunu kabul et ister etme ama doğru bir şey söylemiş.

Sen işine gelene göre yaşa bana ne , bir gün bitcoin batarsa yine sen ağlarsın. Değeri yükselen birşeyin günü geldiğinde de değeri düşer. Algoritması ne olursa olsun bu durum gerçeği değiştirmez.

Yahudi oyunları bunlar turbo.. Gelme oyuna..

Yada istersen oyuna gel bana ne yahu..

Şu algoritmayı açıklarmısın , aksi halde sadece duyduklarını buraya yazdığına iyice inanacağım.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2018, 16:38 
Onursal Üye

akp ve jp morgan aynı havadan çalıyor?

İşte bu bile bitcoini halkın alması ve diğer değerli diğer coinlerde saklaması gerektiğine kanıttır.
Bu bir yatırım önerisi değildir. Ama bu millet düşmanlarının tersini yapıp paralarınızı bankada tutmayında nerede değerlendirirseniz değerlendirin önerisidir. İster arsa alın, ister altın alın ama bankaya zırnık yatırmayın. Her yatırılan para sanal bile olsa. anında 10 katı kredi olarak karşılıksız basılıyor. Sonuç; enfiliasyon. Alım gücü azalımı, fakirlik, uçurum..uçurum....
jp morgan2013 den beri bitliparaya kötü-kaka diyor ve sonra kendisi stokladığıda ortaya çıktı.

PapağanRobin şimşek keza gene aynı demeçleri veriyor.

Ne iş? fetö ve akp aynı havadan çalıyor mu ne??
İngiliz kraliyet ailesine yeminli birini bir ülkenin kasasına oturtacak daha ilerizekalı bir halk olsun sanmıyorum.
Adam Türkiye nin altınlarını göndermiş. İngiltreye orada saklıyormuş. Savaştan kaçmayan bir ülke dururken. Benim altınımın orada işi ne?

Hadi ordan...

Ne diyorlarsa tersini yapın...

Resim

biz söylediğimizde 1000 TL civarındaydı! :roll:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Oca 2018, 17:07 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

@tobramisin

Yazdiklarin senin duyduklarindan ibaret!

Para denen kavrami keyfine göre bal gibide basarsin. 2008 deki ekonomik krizde basilan dollar miktarini bir arastir. Hala anlamamkta israr ediyorsun, para denilen sey karsilik olarak altini terkettigi günden beri spekülasyondan ibarettir! Son 10 yilda basilan ABD dollari son 200 yilda basilanin 4 katidir!

Soru bu 4 kat basilan $ in karsiligi neydi?

Bitcoin calmiyor, sen ben Bitcoin aldikca degerleniyor. Daha bugün Paypalin sahibi yüzmilyonlarca $ lik Bitcoin almistir. Degerinin cok olmasi sayica olan sinirinada baglidir, saglamdir, cogaltip kopyalayamazsin.

Diyanetin fikrine göre Borsada altina yatirimda yasaklanmalidir. Seriat ile yönetilmeyen bir ülkede diyanet ne fetvasi veriyor?

:lol: Dolar batar ama Bitcoin batmaz! Ancak herseyi silip süpüren bir dogal afet olursa ve elektrik internet baglantisi kalmazsa batar, öyle bir durumda zaten paraninda gecerliligi kalmaz.

:lol: Yahudilerin baska oyunlarina severek ritim tutan sizler, neden bitcoin dendimi buna karsi durmakta israrlisiniz?

Algoritmayi önceki mesajimin altinada yazdim, tekrar yazalim Bitcoin algoritmasi 256-bitlik EC-DSA (elliptic curve digital signature algorithm) ve hash fonksiyonu ise SHA-256 dir. Umarim birsey anlarsin :lol:

Bence bir an önce topladiginiz himmetlerde bitcoin kabul etmeye baslayin :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Oca 2018, 01:17 
Onursal Üye

Karşılığı ve emeği yok iddiasına;
Bu bir üretim. Parası olan gidip risk alıp ekran kartı v.s. donanım satın alıyor. Enerji ile birlikte bu maliyetin bir getirisi olarak coin üretiliyor. Hani emek ve sermaye yoktu? Var. Kar-zarar riskide var. Sermayede var. Emekte var.

Dinayet önce faizsiz bankacılık zırvalığına caiz değildir desin. Politikacı Emir,yle fetva veren adamın prof. diploması olsa ne yazar? Şeyh olsa ne yazar? Peygamber ola neyazar. Sapıtmış gitmiştir. Dininide satmıştır, salt öğretileri de saptırmaktadır.. Milletide saptırmaktadır.

Bu nasıl bir karpayı dağıtımıymış ki, hep kar dağıtıyor. O karda ne hikmetse diğer bankaların dağıttığı faizden 1 kaç puan az. Ne artıyor ne eksiliyor. Ortada bir ticaret söz konusu-emek olsa o sermaye ya çok kazandırır. Ya zarar eder. Yada batar.
Riski olmayan faizsiz bankacılık yalanı ise caiz ilan edilecek. Siz hiç karpayı dağıtan faisiz bir bankacılığın fazla kar dağıttığını. Veya hiç zarar edip para vermediğini duydunuz mu? Bu nasıl ticaret. Her ay tıkır tıkır aynı faiz kadar garanti getiri.. :) Şakamısınız?

Bu bakımdan bitcoine caiz değil demek cehalet ötesi bir eş**kliktir.

Adam gidecek 20 bin verecek donanım-makina alacak. Yatırım yapacak riske girecek elektirik harcayıp üretecek. 8 ay da makine belki amorti edecek veya bozulacak v.s. Ve caiz değil denecek? Hayvancılık yapmak için koyun aldın koynlar hastalandı öldü. Ticaretin battı. Bunun ondan ne farkı var. Ticarette kar da olur. Zararda olur. Belirsizdir. Garantisi yoktur.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 1. sayfa   [ 42 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.