Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 12:11

Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 2. sayfa   [ 42 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Diyanet'ten Bitcoin yanıtı
İletiTarih: 04 Oca 2018, 11:20 
Katılımcı Üye

Yok anlamadım neyi tartışıyorsunuz?

Bitcoini en çok satın alanlar spekulatörlerdir. Bu bir gerçek
Bitcoin hergün durduk yere değerleniyorsa spekulasyona uğruyor demektir bu da ikinci gerçek
Bitcoin dolar yada euro ile ölçülüyorsa altına bağımlıdır bu da üçüncü gerçek.
Bitcoin sayı ile sınırlı ise son sayı satıldığında değeri düşecektir çünkü çok alanlar satmaya başlayacaktır. bu da dördüncü gerçek.
Bitcoin ilk olarak bilgisayar korsanları ve kaçakçılar tarafından polise yakalanmamak için üretilmiş bir alışveriş birimidir ama karşılığında para verip alırsınız bu da beşinci gerçek.
Buçağda kart bilgilierinizi bile internete girmek istemiyorsunuz ama 11000 dolar vererek bitcoin alıp nerede saklayacaksınız? Bu da altıncı gerçek.

Siz bitcoin aldığınızda ödediğiniz para birilerinin eline geçmiş olacak. Yani bitcoin karşılığında ödediğiniz dolarları yada euroları çöpe atmıyorlar ki!!

Yani bitcoin zincirin son halkasıdır. Kopyalanır yada farklı versiyonlara evrilir. İki boyutlu düşünmekten çıkın

sizin hepinizi imf ye transefer etmek lazım.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Oca 2018, 13:16 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Bu isten anlayan anlamayan herkesin yorum yapmaya calismasi ve kiminin isin altyapisi ve teknik alanindan birhaber olup yaptigi yorumlari okudukca cok gülüyorum. Öncelikle bu ne birzamanlar devletin gözyumdugu Bankerler olayina benzemekte (hos o dönemde diyanet vardi niye buna fetva vermemis :mrgreen: ). Nede sahte saadet zincirine benzer.

Bitcoini en cok satin alanlar zenginlerdir ancak BTC hakkinda teknik bilgiye sahip olanlar kendilerine sponsor bulup btc madencligi icin gerekli donanim ve elektrik yükünü üstlenmeleri karsiliginda onlarda bundan nemalanir. Dün Paypalin sahibi Milyonlarca $ lik BTC almistir.
Aslinda hergün btc düssün diye spekülatif haberler cikmakta, buna ragmen yükselisinden birsey kaybetmiyor.
BTC daha yalin bir anlatimla Dijital Altindir.
BTC nin sayiyla sinirli olmasi onu cok daha degerli kilar, son 21 Milyonda satildiginda cok daha degerli olacaktir. BTC yi zaten herzaman alip satma imkaniniz vardir, nette alisveris yapilirkende kullanilmakta.
BTC nin Polise yakalanmamak icin cikarildigi sacmaliktan ibarettir. BTC yi programlayan adam bir programlama dehasidir. Herhangi bir kacakci böylesine kompleks birseyi programlayacak dehada olsa zaten kacakcilikla ugrasmazdi :lol: .
Su BTC yi Mafya kullaniyor algisida cok komiktir, Parayi Mafya kullanmiyormu :lol:
BTC Tamamen anonimdir, kimliginiz hakkinda hicbir bilgi vermez. Bitcoin agi Peer2peer dir. Yani bir taraftan merkezi bir otoritesi yoktur, diger taraftan her kullanici direk olarak digerleriyle baglidir ve her kullanici esittir. Her kullanici digerine transaksiyon yapar. Tüm bitcoin kullanicilari bu baglamda kendi aralarinda organize ve kollektif olarak baglidir ve bu bagi koparamazsiniz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Oca 2018, 14:50 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Devletin yerinde olsam Milli Krypto para birimini cikarmaya calisirim. Sürekli birilerinin cani istiyor diye yapilan Ambargolara boyun egmek zorunda kalinmaz. Yaptirim uygulamakta zorlasir, hatta imkansiza yakin olur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Oca 2018, 18:45 
Yeni Üye

Şu dediğin şey zaten spekulasyondur.

Spekulasyon başka nasıl yapılır ki :lol:

Zenginler paralarının bir kısmını ucuz olan forex araçlarına yatırırlarsa değer yükselmeye başlar istedikleri karı elde ettikleri zaman da satarak değerini düşürürler. Buna keriz silkme operasyonu denir.

Daha ne diyelim.

Ayrıca diyanetin fetvasını para ile değişerek dininizin para olduğunu ispat ettiniz. Menfaatinize göre inanç oluşturacaksanız boşuna din edebiyatı yapmayın.

İkinci olarak fetö ile mücadelede tayyipi desteklemen onun çok işine geliyor. Çünkü fetöyle mücadele ediyorum diyerek 100 katını yediriyor size farkındamısınız? Torpilin krali AKP de hırsızlığın kralı AKP de yalanın kralı yine AKP de.. Diğerleri ancak AKP nin yanında soytarı olur. Eline su dökemez.

Siz destekleyin bana ne..

Alıntı:
Bitcoini en cok satin alanlar zenginlerdir ancak BTC hakkinda teknik bilgiye sahip olanlar kendilerine sponsor bulup btc madencligi icin gerekli donanim ve elektrik yükünü üstlenmeleri karsiliginda onlarda bundan nemalanir. Dün Paypalin sahibi Milyonlarca $ lik BTC almistir.
Aslinda hergün btc düssün diye spekülatif haberler cikmakta, buna ragmen yükselisinden birsey kaybetmiyor.
BTC daha yalin bir anlatimla Dijital Altindir.
BTC nin sayiyla sinirli olmasi onu cok daha degerli kilar, son 21 Milyonda satildiginda cok daha degerli olacaktir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Oca 2018, 19:03 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

@beowulf
Parada spekülasondur. Insanlardir onu gecerli kilan..

Bu konuda bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi herkes masallah.

Diyanet Kurumuda bilgi sahibi olmadigi bir konuda sirf devlet öyle istiyor diye ona göre fetva vermistir. Diyanetin verdigi fetvalar yanlissa bizi baglamaz, Seriat hukuku olmayan bir devlette böyle bir kurumun varligi ve fetva vermeside ayri bir tartisma konusudur.

Menfaate göre inanc olusturan yok, Blok zinciri teknolojisi hakkinda bilgi edinin, Bitcoin bunun sadece kucuk bir bölümüdür, ilerde bugün alip sattiginiz evler tasinir tasinmaz mallarda bu teknoloji uzerinden ortadan araciyi ve tonlarca bürokratik engeli kaldirarak iki kisi arasinda hizlica satis islemleri yapilabilecektir. Bugün isin cok basindayiz, ilerde herkes kavramaya basayinca bircok yönüyle Blokzinciri teknolojisi zaten hayatimiza girecektir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Oca 2018, 10:36 
Katılımcı Üye

Öküzüm ama hayvan değilim gibi birşeyler yazmışsınız. :mrgreen:

@turbo

Bütün para birimleri spekulasyona uğrarsa btc de uğrar çünkü o da bir para birimidir. :shock:
Gelecekte daha çok değerlenecek diyorsan zaten şu an bile spekulativ harete uğruyor demektir. :shock:
Sanal altın diye bir saçmalık olamaz. Bu da senin kuruntun cicim. :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Oca 2018, 12:00 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Adnan Mataracı yazdı:

@turbo

Bütün para birimleri spekulasyona uğrarsa btc de uğrar çünkü o da bir para birimidir. :shock:
Gelecekte daha çok değerlenecek diyorsan zaten şu an bile spekulativ harete uğruyor demektir. :shock:

:lol: :lol: :lol:

Aklima yine su Essek, Kurt, Aslan üclüsünü getirdin :lol: . Ne demisti Aslan... Dedigin gibi olsun diyorum :lol:

Essekligi birakmamakta kararlisin yani :mrgreen:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Oca 2018, 14:02 
Katılımcı Üye

_turbo_ yazdı:
Adnan Mataracı yazdı:

@turbo

:lol: :lol: :lol:

Aklima yine su Essek, Kurt, Aslan üclüsünü getirdin :lol: . Ne demisti Aslan... Dedigin gibi olsun diyorum :lol:

Essekligi birakmamakta kararlisin yani :mrgreen:

Öküzüm diyorsun yani :mrgreen:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Oca 2018, 21:51 
Onursal Üye

orasına korum uydurma dinayetinizinde bitlicoininizinde...
Bizene ulen bitliparanızdan da fetfanızdan da sanki fakirde zırnık var...

caiz olsa ne olur. Olmasa ne olur.
Zengin sanki dinayete soracak bitlicoin caiz mi değil mi diye :lol:

Robin şimşek almayın diyorsa kesin vardır bi hinlik bu işte :lol:

Bugüne kadar nerede görülmüş robin şimşeğin halkı düşündüğü?
Normal Emekli aylık bağlaması 700 TL lere düştü. Şaka değil gerçek!.

2. işide bulamazsınız. Çünkü devlet 25 yaşında işçi çalıştırsınlar diye teşvik yapıyor, işsizlik fonunda biriken paraları v.b. fonlar ile işvereni suni pompalayıp. Hesapda işsizlik oranlarına ilizyon yapıyor.. Yani emekli olan dımdızlak ortada kalacak... 700 TL ile... Seneye 600 TL ile. daha altı yok korkmayın. Asgari ücretin 3 de birine kadar düşebiliyor :lol:

Anayasaya evet derken bari asgari ücretten aşağı emekli aylığı bağlanamaz maddesi isteyeydiniz. İleri zekalı yurttaşlarım. T.C. altınlarını İngilizterede rehin tutan zengine vermek için fakirden dolaylı çalan Robin Şimşek inizide alın gidin artistik yapmayın...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2018, 14:18 
Katılımcı Üye

safe123

turbo bu konuda spekulasyondan para kazanmak için btc manipülasyonu yapıyor. Yani btc değerinin yükselmesi için forumda sürekli olarak hiçbir riski yok kesin kazançlar acayip köşe olucaz oluuum.. gibilerinden insanları tek boyutlu yönlendiriyor.

Manipülasyon ve spekulasyon nedir adı altında konu açtım isteyen okur

viewtopic.php?f=5&t=34864

Risksiz hiçbir kazanç yoktur. Doğanın kanunua aykırıdır. Şuan BTC nin yükselmesi de bir spekülasyondur. Ama son kerteye gelince değeri düşmeye başlayacaktır. Burada kazanalar yine spekulatörler olacaktır. Çünkü btc yi en çok satın alanlar büyük sermayeli spekülatörlerdir.

Alıntı:
safe123

turbo bu konuda spekulasyondan para kazanmak için btc manipülasyonu yapıyor. Yani btc değerinin yükselmesi için forumda sürekli olarak hiçbir riski yok kesin kazançlar acayip köşe olucaz oluuum.. gibilerinden insanları tek boyutlu yönlendiriyor.

Manipülasyon ve spekulasyon nedir adı altında konu açtım isteyen okur

viewtopic.php?f=5&t=34864

Risksiz hiçbir kazanç yoktur. Doğanın kanunua aykırıdır. Şuan BTC nin yükselmesi de bir spekülasyondur. Ama son kerteye gelince değeri düşmeye başlayacaktır. Burada kazanalar yine spekulatörler olacaktır. Çünkü btc yi en çok satın alanlar büyük sermayeli spekülatörlerdir.

Olsun abicim , adam fetö ile mücadele ediyor helal olsun biz çekeriz yeterki saray yıkılmasın. Onlar dik dursun biz 300 TL yede geçiniriz.

Ula koskoca CB reno marka arabaya mı bizenecek , sıradan paşabahçe bardakta mı ayran içeçecek.. Elbette mercedesin dibine vuracak ki Almanyaya dimdik ayaktayız oğlum diyebileceğiz. Altın varaklı bardakta ayran içecek ki İsraile hadi ordan diyebilme onurunu milletçe paylaşabileceğiz.

Değil mi

Yerseniz ..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2018, 15:13 
Onursal Üye

@matrakçı senin zekan kaç para ediyor? Kaç paralık adamsın. Veya hangi insana karşılıksız bir değerli öneride bulundun?
Aklın zekan sıfırın altında ederi var.. Onun için Burda boş beleş konuşup duruyorsun. Bilgi kirliliğinden başka yaptığın bir şey yok.

@ turbonun zekasının para ettiğinin delili ise forumda ayan beyan ortada.

Olsa param bankaya faize yatıracağıma. Bağımsız olan bu paraya geçer.
alt diğer coinlerden alır orada birikim yapardım.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Oca 2018, 17:55 
Katılımcı Üye

senin paran burada geçmez seyfo..

Turbonun zekasını para ile satın alabilirsin ama benimkni asla..

Biz aklımızı kiraya verdik , spekulasyon ile para kazanıp başkalarının emeğine çökmek bende geçmez.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Oca 2018, 02:17 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Bos tartismalara girecek degilim. Bitcoin blokzinciri teknolojisinin binlerce imkanlarindan sadece biridir. Ilerde finanskurumuna daha büyük damgalar vuracak ve paranin bugünkü bilinen halini tümüyle kökünden degistirecektir. Blokzincirini bir noter gibi düsünün, alisveris ve para transferinde tüm aracimari kaldirarak birton ivirzivir masrafindan ve aracilardan sizi kurtarir. Bir blokzinciri ici de tüm diger zincilerin bilgilerini barindirir. Sadece bu hali bile veribankalari masrafindan milyonlar kar etmektir.

Adildir, esittir en önemlisi yolsuzluga ve enflasyona izin vermez. Kimse kafasina göre manipule edemez.

Böylesi bir olusuma esitligi, dürüstlügü savunacak bir kurum olan diyanetin bilgi sahibi olmadan fikrini beyan etmesi abestir. Bu sebeple forumda bos konusanlara sasirmiyorum bile.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Oca 2018, 13:05 
Katılımcı Üye

Şimdi turbo burada olayı çarpıtıyor ve yalan söylüuor. Kendisi paralarını bitcoine yatırmış herkesin de bu batağa girmesini istiyor. Böylece o kazanacak ve parasını satacak birileri de kaybedecek. Yoksa bizi çok sevdiğinden konuşmuyor.

Ayrıca diyanet devlete bağlı bir kurumdur. Hem devleti savunup hem diyeneti kabul etmemek olmaz. Laikliğe aykırı. Şimdi sorsak adama laikliğe de karşıdır. Diyanet btc için şüpheli dediyse sen bunu kabul etmek zorundasın. Ekonomi bakanı btc den uzak durun dediyse uzak durmak zorundasın. Bu kadar kıvrtmayın. Bayrak asmakla milliyetçi olunmaz.

Madem ülkenin parasına güvenmiyorsun burada gazel okuma. Devletçiyim diyerek bana masal anlatma.

Özeti şudur ki sizin hem yalancılık hem de hırsızlık içinize işlemiş. Çıkarınız neyse ona göre yaşıyorsunuz. Aslında bitcoine satılmışlar farkında değiller.

İşte bu kadar boş tartışmalara gerek yok.

Hem devletçinin daniskasıyım diyerek burada racon kesiyorsun hem de devletinin parasına güvenmiyorsun. Devletinin emirlerine karşı geliyorsun.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Oca 2018, 15:27 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

@adnanmataraci

Bir insan biraz ici dolu laf etmeli, söylediklerin tümü sacmaliktan ibaret. Öncelikle ben IT Dünyasinin icinde olan biriyim, Bitcoine direk tonlarca para yatirmak yerine madencilikle ugrasirdim. Ben burda kimseye btc alin demiyorum, sadece isin altyapisini anlatmaya calisiyor ve yanlislari duzeltmeye ugrasiyorum. Ayrica birilerini btc alminina tesvik etmek icin neden ugrasayim? özellikle böyle bir forumda bu is icin böyle birsey yapmak zaman kaybi olur sadece. Ben burda herkesin olayin teknik yönü hakkinda bilgi sahibi olmasina calisiyor ve Blokzinciri teknolojisinin gelecege damga vurup emlakci gibi hatta bankalardaki para trasnferleri gibi olaylardaki aracilari ortadan kaldirarak bircok masrafinda ortadan kalkacagi öngörüsünde bulunmaktayim. Bakin btc hakkinda daha tam bilinmedigi yillar bir konu actim ve o dönem 1 btc 300€ yapiyordu. Bugun ise 14000€ olmus! Ilerde 1 BTC 100000$ seviyesinede gelecektir. Dun anlattiklarim oldu, bugunkulerde yarinlarda olacaktir.

Laik bir Devlette Diyanet kurumuna ne derece güvenilebilir? Diyanet devletin amacina göre dini duzenlemeler yapar. Diyanetin her dedigi dogru diye birsey yoktur! Akli olan kendi dusunur, btc denilenin aksine tamda insanlarin aradigi tum ozelliklere sahiptir. Güvenlidir, manipule edilemez, artirilamaz veya eksiltilemez. Yani rüsveti, karsiliksiz para basimini ve enflasyonu ortadan kaldirir! Siz diyorsunuzki diyanet buna karsi ve ben diyanete itaat etmeliyim. Hayir ben Islama itaat ederim bunun disindaki kurumlarin söyledikleri yanlissa beni baglamaz. Banane ekonomi bakanindan! onlarinki kendi dusunceleridir. Ekonomi bakanini dinleyincemi milliyetci olunur?

Yine sacma bir sey yazmissin, ülkenin parasina güvenmekle btc nin alakasi nedir? btc dolar ve € karsisindada cok hizli yukseliyor.

Neyin kafasini yasiyorsun bilmiyorum, zoruna bu denlki giden nedir ? sana kimse btc al demiyor, hatta kimseye alin demiyorum.

Himmet paralarini garibandan toplayip o bar bu bar gezenlerdir hirsiz.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 2. sayfa   [ 42 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.