Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 25 Mar 2018, 04:08


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Aziz Yıldırım’dan Gündem Yaratan açıklamalar! 30 Ocak 2016
İletiTarih: 30 Oca 2016, 18:45 
Onursal Üye

Kayıt: 20 Şub 2009, 22:40
İleti: 26408

Alıntı:
Aziz Yıldırım’dan Gündem Yaratan açıklamalar! 30 Ocak 2016

Resim

Aziz Yıldırım’dan gündem yaratan açıklamalar!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün Divan Kurulu toplantısında gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Divan Kurulu’nda sert konuştu. Gündeme dair bir çok konuya değinen Aziz Yıldırım, devletin kulüplere köstek olduğunu söyledi. Devletin vermeden aldığını söyleyen Aziz Yıldırım, iktidardan haklarını teslim etmesini istedi.

İşte Aziz Yıldırım’ın sözlerinden satırbaşları:

“Bu sene sadece Erkek Basketbol Takımının açığı 20 milyon Euro’dur. Peki, bu para nereden gelecek!. Ya bankadan alacağız ya da Futbol takımının gelirlerinden buraya aktarma yapacağız. Fenerbahçe camiası ve spor kulübü karar verme noktasına gelmiştir. Amatör branşlar kapanma noktasına geldi. Ancak bu kararı da genel kurul verecektir, biz değil… Onların alacağı karara göre uygulama yapacağız. Para bulmak kolay değil Türkiye’de. 3 Temmuz’dan sonra sponsorlar buradan kaçıyorlar, Avrupa kulüplerine sponsor oluyorlar. ”

:arrow: {/color]“İŞİMİZE KARIŞMAYIN”[

Elemanları işten çıkarmamız gerekirken, gazetelere haber vermiyoruz. Biz ne gerekiyorsa yönetim kurulu olarak onu yaparız. Hürriyet, Milliyet işçi çıkarıyor, biz konuya giriyor muyuz? Girmiyoruz. Onlar da girmesinler”

“Kulüp olarak 96-86 milyon TL vergi ödüyoruz. O zaman benim de haklarım var. Benim bu halkarıma devlet saygı gösterecek. Stadı ben yaptım. Stadın yeri Fenerbahçe’ye aittir. Zamanla bu yer devletin eline geçmiştir. Onlardan satın almak istedik, alamadık. Benim Devletten isteğim 100 milyon doları incelesinler ve bize ödesinler. Devlet yardımı budur. Yoksa banka borçlarını ileri atmak çözüm değildir. Siz borcu 10 sene ötelersiniz, ama bu sorunu çözmez. Borcunuz yine sabit kalır.”

:arrow: “DEVLET HAKKIMIZI BİZE TESLİM ETSİN”

“Bir stadın ismini değiştirdiğin zaman, sponsorla devlet yüzde 25’ini alıyor gelirinin. Sayıştaydan bu yazıları istediler. Yüzde 25 para istiyorlar. Galatasaray işlerinden dolayı bu yasayı çıkardılar. Biletlerden yüzde 18 vergi alınıyor. Saha reklamı aldığınızda yüzde 5 alıyor. Devlet vermeden alıyor.”

“Fenerbahçe 80 puana gelip şampiyon olursa 33 milyon dolar kulübe para girecek yayınlardan dolayı. 125 milyon dolar bize teklif eden kuruluş vardı. Havuz bozulmasın diye teklifi kabul etmedik ve devam ettik. Türkiye’de 2010 yılında 1570 olan kur farkı bugün 3 binlerde. Kur farkı borçlarımızı katlamıştır. Kulüpler hiçbir şey yapmadan borçlanmaktadır. Durduk yerde borçlar yüzde 20 artmıştır. Bunun çaresi yasa çıkarmak değil, olan sorunları çözmektir. Devlet ve TFF kulüplere ortaktır. Kulüpler zor durumda ve çoğu yalnız futbolla uğraşıyorlar. Bizim gibi 9 branş ile uğraşan yok. Devlet diğer kulüpleri koruyabilir; ama bizim hakkımızı bize teslim etme mecburiyeti var. Fenerbahçe 100 milyon dolar havuzdan alırsa FFP kriterlerinin tamamını karşılar. ”

:arrow: “SİVİL İHTİLAL YAPIYORLARDI”

“Hem şahıslara hem kurumlara davalar açılacak. Ben ceza yedim 6 sene, 3 ay. Kaçmadım. Şimdi bavulunu alan kaçıyor. Bu ülkeyi uçuruma götürüyorlardı. Sivil ihtilal yapıyorlardı. Onlardan olanlar hangi delikte? Türkiye’nin her yerinde sanki hiçbir şey olmamış gibi bir hava.”

:arrow: “TÜRKİYE KUPASI’NA KATILMAYACAĞIZ”

Biz sözlerimizi tutuyoruz, devlet tutmuyor. Türkiye Kupası oynuyoruz. Arada mesafe çok az olduğu için hocayla oturup konuştuk. Türkiye Kupası her sene Fenerbahçe’ye 3 milyon Euro’ya yakın, şampiyon olmazsa zarar veriyor. TFF ya buna çare bulması lazım, ya da biz Türkiye Kupası’na ceza da verseler katılmayacağız. UEFA, TFF açık veriyorsun diyorlar ama zararı veren TFF. Yayın payımız yüzde 11, TFF ise yüzde 14 alıyor. TFF benden daha fazla yayın parası alıyor. O zaman TFF kupaya katılanlara yardım yapsın.”

:arrow: MENAJERİYLE GELENİ ALMAYACAĞIM”

“Türkiye’de menajerler türedi ve çoğaldı. Kanunlar vardı onlar da kalktı. Yüzde 10-5 pay isterim diyor. Bazısı, süresi bitti sözleşmesinin, açıktan 2 milyon isteriz diyorlar. Menajer işlerine karşıyım. Menajerle gelenlerle anlaşma yapmayacağım. Oyuncu belli bir nakit para alacak. Nakit paranın dışında galip gelirse para alacak. Berabere kalırsa yarsısını alacak, mağlup olursa para almayacak. Kulüp de almıyor kendisi de almayacak. Yeni yapacağım anlaşmalara bunları getireceğiz. Bu menajerden bazıları futbolcuyu kandırıyorlar, “Seni milli takıma” seçtireceğiz diyerek. TFF bunları duysun ve tedbirlerini alsın.”

:arrow: DOKTORDAN SAHTE RAPOR ALAN OYUNCULAR VAR”

“UEFA’nın sessiz kaldığı konular var. Son yıllarda UEFA’da ve ya TFF’de sporcuların aleyhinde hiçbir şey çıkmıyor. Bir oyuncu 4 sene oynamıyor 10 milyon para alıyor; ama o sabit bir anlaşma yaptığı için para alıyor. Doktorlardan idmandan rapor almak için 3 ay sahte rapor alıyorlar. Mesela Serdar Kesimal. Bu adam oynamıyor. 6 milyona yakın para almış.”

“Futbolun kuralları var. Gaziantep’te Hasan Ali orta sahada hareket, yaptı. Şuydu, buydu hakem oyundan attı. Niye attı? Gol şansından dolayı atmış. Orta sahanın göbeğinde. Kuralı bilmiyorlar. TRT’de biz vergi veriyoruz. Kuralları bilmeden eleştiri yapıyorlar. Hepsi karalama. Ben vermem diyor penaltıyı mesela. Sen kimsin? Daha dün top oynuyordun burada.”

:arrow: SALİH UÇAN ROMA’DA

“Salih’i 4 milyon Euro’ya kiraladık, 11 milyon Euro da satın alma bedeli var. Opsiyonu nisan ayında doluyor. Roma Kulübü, Salih’i bir başka İtalyan kulübüne kiralık vermek için bizden izin belgesi istedi, kabul etmedik. ‘Verin bizde oynasın’ dedik. Kabul etmediler ve ellerinde tuttular. Salih orada devam edecek. Biz olayları profesyonelce düşünüyoruz. Hocayla da oturup beraber değerlendirip karar veriyoruz. Geleceği de düşünüyoruz. ”

:arrow: “SİZİ O STADA SOKMAM”

“Geçen hafta statta taraftarlar oyuncular hakkında kötü tezahüratlarda bulunmuşlar. Kulağıma geldi. Bir daha sizi o stada sokmam. Bunu yaparım. O oyuncular bizim değerimizdir. Toplu olarak onlara o şekilde hitap etmek yanlıştır. Onları affetmem, stada da sokmam. Eski duruma düşmeyelim.”
:arrow: www.siyasiforum.net/posting.php?mode=post&f=49

_________________
.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)


..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Aziz Yıldırım’dan Gündem Yaratan açıklamalar! 30 Ocak 2
İletiTarih: 31 Oca 2016, 01:52 
Onursal Üye

Kayıt: 22 Ekm 2012, 19:18
İleti: 4347
Ne diyon baba sen ya..
İsviçre ligi FB ayarı takım 20 milyon a takım kuruyor. Ş.Ligi çeyreği görüyor.
Siz kalkmışsınız 150-200 milyonluk futbol takımları kuruyorsunuz..
Hatice var. Netice yok..

Aç baba davaları mavaları aç..
Hatta sendeki güç bende olsa bavulu toplayıp kaçanları yerin dibine girse bulur gereğini yaparım..
O derece net. Dava açsan ne olacak? Yapanın yanına kar kalacak.. Para zaten sende var.. Kısas haktır...
İnanmıyorsan koğuş arkadaşın cüppeli ye sor :lol:

_________________
Bonis nocet, qui malis parcit


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Aziz Yıldırım’dan Gündem Yaratan açıklamalar! 30 Ocak 2
İletiTarih: 01 Şub 2016, 06:15 
Onursal Üye

Kayıt: 02 Kas 2011, 09:48
İleti: 7377
Konum: Kastamonu
Bir kere havuz muhabbeti boş iş, çıktın diyelim 120 milyon adam sana verdi..
17 Maçını içerde yayınladın, deplasmanı ne yapacaksın? Sivas misal senin yayıncı kuruluşunun verdiği parayı beğenecekmi?
Yada Arenada, Vodafon aranada, Trabzonda, kriz çıkar ya bu iş olmaz..
Lig resmen çorba olur tartışmalar maç bile oynanamaz yeri gelir..

Devlete atarlanmasında haklı ama amatör branşlarda kulüpler oyuncu yetiştiriyor. Gençlikspor bakanı hava atıyor, vergiler amatör branşlarda kalkmalı.. Profesyonel futbolculardan vergi kesintisi alınsın, adamlar kemiksiz para kazanıyor?

Cemaatçiler kaçtı başkan dava açsan ne olurki? Zaten adamlar itibarsızlaştırdı o kadar, alacağın tazminat neye yarar? Hocaları utanmadan birde vaaz verir Fetocuların.. Adamların utanması yok Allah korkusuda yok..

İnternette şu rakamlar elime geçti. Futbolun geldiği nokta resmen buyrun;

Düğün Dernek 2 filmi , 5.6 milyon izleyiciyle 68.3M TL ciro yaparken, 18 Süper Lig takımını ilk devrede 774 bin kişi izledi ve ciro: 19M TL..

_________________
Beni dinle ey oğul,can oğul,Türklüğünü sakın kaybetme.Şunu iyi bil oğul,Han oğul,Hak yoldan başka yere gitme.
Vatan,Millet,Bayrak,Kur'an,Yüreğinde yer bulsun.Hedefin olmalı Turan,Diyesin vatan sağolsun.
Dede Korkut.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.