Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 20 Oca 2018, 08:27

Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 7. sayfa   [ 100 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Günün sorusu
İletiTarih: 20 Ekm 2015, 08:41 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Bunlar yalaka Ethem Sancak´ın lafları.

Siz hele beni de milyarder yapın, bana BMC´yi hediye, Tv kanallarını peşkeş çekin bakın RTE´ye nasıl methiyeler düzüyorum.

Bu ülke gerçekten tuhaf bir ülke.
Solcuyum diyen el öptürür.
Ateistler, "bismillah-inşallah-maşallah" diyerek dernek açar.
Milliyetçiler/ülkücüler/alperenler mafyavari ekipler kurup milliyetçilik yapıyoruz sanar.
Atatürkçülerin Atatürk ile ilgisi yoktur.
Müslümanım der kutsal kitabı okumaz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Mar 2016, 18:09 
Onursal Üye

Bildiğim kadarıyla "şerefine hakaret onur zedeleyici" gibi bir madde var, bakmıştım meraktan.

Ancak elimizde bir hakaretler listesi yok maalesef, buna göre hakim "vicdanına" göre karar veriyor.

Bu arada bir "hakaretler listesi" de deli saçması olur, zira gündelik hayatımızda hakaret anlamı olsun olmasın kullanılan her kelime uygun çerçevede söylendiğinde hakaret olabilir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Mar 2016, 14:14 
Onursal Üye

Beraat eden var, ama haklısınız sayıca az sanırım (emin de değilim açıkçası ama kanaatim o yönde).

sabit rumuzlu yazarın belirttiği üzerine zaten Cumhurbaşkanı açmıyor davaları, Savcı açıyor. Onun işgüzarlığı.

Burada bence en büyük sıkıntı yıldırarak, sıkıntı çektirerek, mahkeme mahkeme süründürerek caydırmak (tabii gerçek anlamda gözümde bir cürüm olmaması nedeniyle caydırmak da demeyelim, kendi kafalarına uygun olan "hizaya" getirmek)...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Mar 2016, 16:05 
Onursal Üye

-Beyzbol sopasıyla hizaya gelenlerden daha ne beklememiz lazım? :twisted:

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Mar 2016, 20:26 
Onursal Üye

Alıntı:
Kaldırımda karşıya geçmek için beklerken ağzında sigara,bir elinde cep telefonu,diğer eli ile zaaaart..zaaaart.. kornaya basıp arabanın teypini son sesine kadar açmış,önünüzden son sürat geçen birisine insan,normalde oturduğunuz yerin önünden geçecekken, sanki rahatsız etmek istemiyormuş gibi adeta kibar bir beyefendi misali arkanızdan dolanıp giden, üstelik sokakta büyüyen yaratığa da köpek diyorlar.

'Hayvan' Şener Şen le büyümeyen nesiller için bu kelimler hakaret olabilir.
Bir hakim bu filimlerle büyüyen bir topluma öyle ağır cezalar vermesi pek adil olmaz. Bu toplum bunlarla büyüdü.. Bu ceza kanunu yenimi çıktı? Kemal Sunal ın bu mantıkla bu suçtan defalarca hüküm yemiş olması gerekmez miydi?

https://www.youtube.com/watch?v=HZubPtNHYME

'Ula ağa küfür geleneğinin üzerine yasa yapılır mi la' :lol: :lol: :mrgreen:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Ağu 2016, 15:27 
Yeni Üye

SiyasiForum yazdı:
Darbeyi savunan, devlet büyüklerine hakaret eden tüm üyeler siteden uzaklaştırılıp ve tüm mesajları silinecektir.

Forumumuz kesinlikle darbe ve darbe sevicilerini savunmamaktadır.

Devlet büyüklerine hakaret edip darbeyi savunacaksanız bu platformda barınamayacağınızı bilmenizi isterim.
irfan yazdı:
Sonuç ne olacak şimdi?

Devlet ne derse inanacakmıyız , inanmayacakmıyız
kafam karıştı.

Günün sorusu diyebiliriz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2016, 12:42 
Banlanmış Üye

Sevgili LAİKLER...

Noel KUTLAYACAKMISINIZ?

Hadi tartışalım... laiklik elden gider diye korkmayın sakın!!!
8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2016, 20:58 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

gokhanpga yazdı:
Sevgili LAİKLER...

Noel KUTLAYACAKMISINIZ?

Hadi tartışalım... laiklik elden gider diye korkmayın sakın!!!
8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Sevgisiz laikci, onu babana, dedene, ananene, babanene soracaksın.
82 anayasasına ben evet demediğime göre.. Bu topraklarda yaşayan her canlı laik devletin laik vatandaşıdır.

Sen tam bir ilerizekalı olmalısın. Laiklik senin kellenin kafanda kalmasının güvencesidir.
Ben Arapça bilememe rağmen, Arabistana gider tek parça kalırım diye tahmin ediyorum da. Seni oraya bi aylığına yollamak lazım. Madem laik değilsin hadi kanıtla o zaman. Git ve tek parça dönde görelim. :lol:

Evet şaka değil. Bu zannediyor bu ülkedeki din ile orijınal coğrafyasındaki din aynı din :lol:
Denemesi bedava.. Adamlar zaten hakiki Müslüman olmasa oraya mekkeye misafir olduğunuzda size misafirsiniz diye dokunmamazlık etmez vururdu kellenizi.

Bana vahabi diyeceksin. Onlar Müslüman değil diyeceksin. Ve buna rağmen geleceksin arkamdan konuştuğunu bilmeme ve aleni kayıtlı arşivlerine rağmen geleceksin mekkeye ayak basacaksın.

Harbimi :lol: Arap da bunu bilmeyecek. Vahhabi he..

Arabın dinine de sahip çıktınız. Onları vahabi ilan ettiniz. Adamların arkasından konuşup yüzüne güldünüz ya.. Sermayesinden nemalandınız ya..

Bravo yani... Ben suud Kralı olsam toprağa ayak basamazdınız. Ben misafir felan anlamam. Vahabi onlar, en iyi en orjınal İslam bizde diyecen. Sonra adamın topraklarına ayak basacak Müslümanlık cılık oynayacaksın.. Adamın kabesinde döneceksin. Hazır gitmişken bi söyliyeydin siz vahabisiniz. Bizim dinimizi ne hakla kötü lanse ediyorsunuz diyeydiniz :lol: Öyle ya vahabi ya bu adamlar. Anlataydın burada söylediklerini oradada bizde ikna olaydık dimi ama..

Şaka mısın?

Sen GerçekMüslüman olsan seni ne Arapvahabi yaşatır. Ne Nasrani, nede Musevi..
O kadar net yani. Senin kitabını senden iyi okuyor ve anlıyorlar.

Bi o kadar da iddialıyım. Sabah namazında dolu cami bulsalar bu ülkeyi anında kuşatırlar!

Sabah namazında camide saf tutmadan Müslüman olamazsın.
Ama siz hem isa, ya, hem musa ya, yaranıcaksınız ya..

O sebebden laik olunmdan müslüman olunmaz.
İkisi bi arada olmadan olmaz.

Hem laik olacaksın. Hem Müslüman. İkisini ayırdınmıydı.. Öksüzlenme yapar.

Hem İsevi olacaksın,Hem Musevi, hem Müslüman ve dinsiz olacaksın.
Hepsini bir arada yapacaksın yoksa olmaz. Ölürsün! Yaşatmazlar seni. Çok samimi söylüyorum.
Kitabı alıp anlayanlar ya ölür. Ya öldürür.

Sakat değil, kör değil isen kaçarın yok yani. Ya ölecen, ya öldürecen. Ayetler emreder. Tartışmaz.
Kanun devamlı emreder. Emre uymazsan ne laik olabilirsin. Ne Müslüman. Ne de Atatürk çü!

Zaten Musa olmasaydı. İsa olmazdı. Dinler olmasaydı. Dinsizlik hiç ma hiç olmazdı..
Olmasaydı olmazdık yani...

Alıntı:
İSLAM KILIÇ İLE Mİ YAYILDI?
Bazı İslami olarak bilinen ılımlı kesimler, cihad sevgisini mü’minlerin kalplerinden çıkarıp atmak için “İslam kılıçla değil hoşgörü ile yayılır” gibi hezeyanlarda bulunuyorlar. Bunların Ku’an-ı kerimden nasibi bu kadar…

İslam, kılıç ile yayılmak için değil, kafirleri adam etmek için cihadı emreder. Kafirlerin şerrinden korunmak için kılıcı emreder.

Bakınız Yüce Rabbimiz ne buyuruyor:
“Onlarla çarpışınız. Allah onları sizin ellerinizle (onları) azablandırsın hor ve aşağılık kılsın ve onlara karşı size zafer versin mü’minler topluluğunun göğsünü şifaya kavuştursun. “ (9/14)

“Ey Peygamber kafirlere ve münafıklara karşı cihad et ve onlara karşı ‘sert ve caydırıcı’ davran. Onların barınma yeri cehennemdir. Ne kötü bir dönüş yeridir o.” (66/9)

“Allah’a ve Resûlü’ne karşı savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuğa çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri, asılmaları ya da elleriyle ayaklarının çaprazca kesilmesi veya (bulundukları) yerden sürülmeleridir. Bu, dünyadaki aşağılanmalarıdır, ahirette onlar için büyük bir azab vardır.” (5/33)

Yavuz Sultan Selim’in şu meşhur kıssası da bu gerçeği izah eder.
Bir gün Venedik elçisi (Antonio Jüstiniani) İstanbul’a gelir ve huzura çıkmak için izin ister. Bunun üzerine vezirler, eskiyen elbiselerini değiştirme ihtiyacı hissederek sadrazam aracılığı ile durumu Yavuz Sultan Selim Han’a bildirirler. Yavuz Sultan Selim bu isteği münasip görür ve izin verir.

Elçinin geleceği gün, bütün vezirler yeni elbiseleriyle padişahın huzuruna varırlar. Ancak gördüklerine inanmayarak dehşet ve hayrete düşerler. Zira Sultan Selim Han’ın üzerinde yine o eski ve sade elbiseleri vardır. Tahtına oturmuş, keskin kılıcını da çekip tahtın basamağına koymuştur. Karşı pencereden vuran gün ışığı karşısında kılıç parıl parıl parlamaktadır. Bütün vezirler Sultanın sade ve eski elbiseleri karşısında kendi yeni ve görkemli kıyafetlerinden utanırlar.
Nihayet elçi gelir ve görüşme gerçekleşir. Görüşmeden sonra Sultan Selim, Sadrazam’a bakarak:
“Paşa, var elçiye sor, bizi nasıl bulmuşlar?” der.

Sadrazam, padişahın emri üzere elçiye sorunca, şu cevabı alır:
“O kılıcın parıltısı gözümü öyle aldı ki, Sultanı göremedim bile!”

Yavuz, tebessüm ederek, şahadet parmağı ile kılıcı gösterir ve:
“İşte kılıcımız küffarı kestikçe, kafirin gözü kılıcımızdan asla ayrılmaz ve bizi görmez. Ama Allah esirgesin, bir gün kesmez olur ve parlamazsa, o zaman küffar bizi hem hor görür hem de tepeden bakar.” der.

“Fitne kalmayıncaya ve dinin hepsi Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Şayet vazgeçecek olurlarsa, şüphesiz Allah, yaptıklarını görendir.” (8/39)
http://www.ihvanlar.net/2012/05/16/ciha ... -hadisler/

Diyanet işleri ölmeyin diye sizden gerçekleri gizliyor. E sizde zaten Türkçesini bile anlamaktan bile acizsiniz.
Atatürk Türkçeye çevirtmiş ama nafile kimse açıpda okumuyor. Arapçasını okudular mı tamamdır.
Namaz surelerini ezberle cumadan cumaya camiye olduda bitti yeni din hayırlı olsun.

E senin İseviden ne farkın kaldı? O da pazarları gidiyor camisine.. Anladin?

Du bide Erbakan Hoca koyalım tam anla;

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=Ry9HS1PnAXg

Cihad, cihad, cihad!

SUSSS Çaktırma :lol:

Sakatmısın? Engellimisin? Körmüsün?

Cihad etmeyen imtihanını kazanamz diyor! Erbakan?

SUSSS Çaktırma...

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

- Sussam gönül râzı değil, söylesem kâr eylemez. FUZULİ

- Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir. İbn-i Sina

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2016, 21:16 
Onursal Üye

-Sen neymişsin be @tiger! :roll:

-Döktürmüşsün cıvıklara cıvıklığa ders gibi olmuş. :|

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Arl 2016, 11:49 
Banlanmış Üye

Anlaşılan soru ağır gelince bazılarında saçmalamalara sebep olmuş. altından kalkmak için uzun uzun anlamsız yazılar yazmışlar. Yahu soru çok basit aslında..

Üniversitede bir fizik hocamız vardı. Ders anlatırken tembel öğrenciler onun çok fazla terimsel konuştuğunu bu yüzden de anlayamadıklarını söylediler. Hocamız ise güzel bir cevap vermişti hiç unutmam; Ben sizin seviyenize inersem siz gelişemezsiniz ki , gelişmek siz benim seviyeme çıkmak için uğraşmalısınız, üniversitenin anlamı zaten budur...

Bu yüzden Tiger ve İğneci çok çalışmanız gerekir. :oops: :oops:

Ben de yine soruları güncelleyeyim;

Laikler ;

1- Hiristiyan bayramı noeli kutlayacakmısınız?
2- İlkel kabilelerin tapınma törenlerindeki zevk çubuğu olan sigarayı bırakacakmısınız?
3- İsanın kanını temsil eden şarabı bırakacakmısınız?

Cevap çok uzun olmasa gerek

Kendi zevklerini din edinenleri gördünüz mü?

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 7 sayfadan 7. sayfa   [ 100 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.