Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 20 Oca 2018, 08:27

Yeni bir konu gönderCevap gönder 8 sayfadan 8. sayfa   [ 119 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

F.Gülen İslamiyet'i kirletiyor mu?
Oylama bitti: 06 Haz 2012, 21:40
Evet 59%  59%  [ 17 ]
Hayır 38%  38%  [ 11 ]
Bir fikrim yok 3%  3%  [ 1 ]
Toplam oy : 29
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: F.Gülen İslamiyet'i kirletiyor mu?
İletiTarih: 25 Arl 2011, 19:16 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

fethulllah kacar yazdı:
Gücünü meşhurlardan,zenginlerden ve sayıca üstünlükten alan bir dini yapılanmadır onlar. Ben bu tür videoları daha önce de izledim. Benim allaha inanmamam onları izlemediğim anlamına gelmiyor. Nerede para ve şöhret var oraya yanaşıyorlar. Aynı xxxxx gibiler. Bakın size Türklüğü veriyoruz siz de bize arka çıkacaksınız diyorlar.
Sana F.Gülen'in kitaplarını okumanı öneririm. İçerisinde ne kadar arapça ve farsça söz var onların sayısını hesapla. Türklük dedikleri arap adetlerini yaymak mıdır?

Senle tartışmama gerek yok..Barış Manço'nun söyledikleri ortada sen ben burada tartışırken dünya'da binlerce şehirde on binlerce öğretmen öğrencilerine Türkçe ders veriyor..Türkçe Olimpiyatları en güzel örneğidir..Bunları görüpte içinde en ufak bir kıvılcım olmuyorsa zaten burada tartışmamız mantıksız..Bunları o CIA ajanı Fethullah Gülen yapıyor..Türkiye'de Abd uşaklığı yapıyor değil mi nasılsa size göre görevini yapıyor? ne gerek var ki dünya'ya 7000 okul açıyor..Bu Pkk'da Güneydoğu'da binlerce Gülen okuluna neden molotof atar onu da anlamam..Bırakalım bu işleri..Aynısını ÇYDD 'de yapsa yanlarında çeketimin düğmesini iliklerim..Bu kadar basit..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2011, 19:26 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

fethulllah kacar yazdı:
Gücünü meşhurlardan,zenginlerden ve sayıca üstünlükten alan bir dini yapılanmadır onlar. Ben bu tür videoları daha önce de izledim. Benim allaha inanmamam onları izlemediğim anlamına gelmiyor. Nerede para ve şöhret var oraya yanaşıyorlar. Aynı xxxxx gibiler. Bakın size Türklüğü veriyoruz siz de bize arka çıkacaksınız diyorlar.
Sana F.Gülen'in kitaplarını okumanı öneririm. İçerisinde ne kadar arapça ve farsça söz var onların sayısını hesapla. Türklük dedikleri arap adetlerini yaymak mıdır?

Yinede Türkçe öğretmiyorlar mı kardeşim? Kitapta farsça yazılmasının anlamını söylim ben sana, bugün mevlana'nın kitabı Tükrçeye çevrildiği zaman içinde hala bir "ton" farsça kelime var.. Çünkü anlam olarak çok daha derinleri işaret ediyor. Türkçeye çevirdiğinizde çok daha yumuşak, anlamsız bir ifade yer alıyor.. Kitapta bunlarda bahsedince nasıl çevireceklerdi?

Bunlara takılmayın, takılacağınız nokta şu;

Fetullah Gülenin, Papaya yazdığı mektup,
Okullarını ayakta tutabilmek için, böyle birşeye neden gerek duydu?
Okullarını ayakta tutabilmek için, Diyalog yapması mantıklı mı?

Fetullah güleni ben iki Hüvviyet ile değerlendiriyorum..

1. Türkiyede iken Sevilen, sayılan bir insan..

2. Amerikada memletinden uzak, diyalog girişiminde bulunan insan..

Tabii ki, İslamı yayan insanlarında hataları olacak, hatasız kul olmaz zaten.. Ben size Fetullah gülenin bir hatasını daha söylim; 1990 yıllarında, Amerika ile Irak arasında çıkan husumette, saddama yaptırım uygulayacaklardı.. Saddam da benim Amerikaya gücüm yetmese bile İsraili vururum diyerek tehdit savurdu, bunu da kıytırık 2 füzesiyle gerçekleştirdi, o füzelerde isabet etmedi; topu topu 3-5 kişi öldü..

Irakta ise, 1,5 milyon insan öldü..

Fetullah gülen kalktı dediki, ben o İsrailde ölen insanlara üzülüyorum, ağlıyorum..

Yahu hoca, sen Müslümansın; Allah rızası için, bu müslümanlara üzülmüyorsunda, 3-5 müslüman olmayan yahudilere mi üzülüyor, ağlıyorsun?

velhasıl; Sorgulanması gereken bunlar.. Hakaret etmeden sorgulanması lazım.. Herkesin dini kendisine.. İsteyen izinden gider, isteyen gitmez.. Siz sadece sorgulayın..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2011, 19:50 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

fethulllah kacar yazdı:
Sana soruyorum; Bu güne kadar bizi sömürdüler dilimizi ve dinimizi bozdular diye ağlayanlar, şimdi kalkıp da aynısını başka milletlere yapmıyorlar mı? Kendine yapılmasını istemedikleri şeyleri başkalarına yapmıyorlar mı?

Bu konularda bilgin olmadığı belli.. Mevladan verdiğim örnek, günümüz diline çevrilmiş olan kitaplarıdır..

fethulllah kacar yazdı:
F.Gülen ve camaati artık hırslarına yenik düşmüştür. Yada zaten başından beri öyleydi. Kendi hırsları uğruna herkesle işbirliği yapmayı göze almışlardır. Sözde Dünyayı adam etmeye uğraşırlarken kendileri yoldan çıktılar.

Sen ne yaptın demezler mi sana? Şuraya bir kitabını koyar mısın? Ne bırakmışsın arkanda?

fethulllah kacar yazdı:
F.Gülen mevlana zamanında mı yaşamış? Günümüz Türkçesini bozarak, karşılığı olan sözcüklerin bile arapçasını yada farsçasını kullanmaya çalışarak güya Türkleşme adı altında araplaşmaya çaışıyor.

Arkadaş bir karar verin, Araplaşıyor diyorsunuz, adam Amerikada yaşıyor diye söyleniyorsunuz.. Araplaşıyor diyorsunuz, Diyalog yaptığında, dinimizi satıyor diyorsunuz? Bu nasıl araplaşma ? : )

fethulllah kacar yazdı:
Konuşmalarında kendisini köpek olarak niteleyen alçak gönüllülük abidesi malum kişi, kendi adına açılmış ve hakkında övgüler düzen yüzelerce intenet sitesinin kurulmasına hiç mi hiç itiraz etmemiş. Tabiki onu da ilahlara hizmet için yapıyordur.

Bunlar hakaret değil gerçek şeyler. Yani bir din adamı kendisine bunları yakıştırıyorsa söylemek suç mu?

Ben böyle düşünmüyorum, Fetullah gülen Vaaz verdi diye, 123'ten içeride yatarken; Onu suçlayanlar dışarıdaydı.. Şimdi 123'ten onu yargılayan kafa içeride, kendisi dışarıda... (Kaderi plan)

İnternet sitelerinde Fetullah gülen ile alakalı tonlarca iddaa, tonlarca hakaret var.. Bunun dışında onu suçlayabilmek için elinizde delil ve belge olması lazım.. Bunun dışında, eleştiri yaptığınız şeyleri, siz kendiniz yapıyorsunuz; Fetullah gülen'i suçluyorsunuz..

Ben Nurcu falanda değilim, ben aklımı kullanarak kendimi geliştirebiliyorum.. Sizde öyle yapın..

İşaret parmağınız Fetullah güleni işaret ediyorsa, diğer 3 parmağınız sizi işaret ediyor.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2016, 15:45 
Onursal Üye

netron yazdı:
fethulllah kacar yazdı:
Sana soruyorum; Bu güne kadar bizi sömürdüler dilimizi ve dinimizi bozdular diye ağlayanlar, şimdi kalkıp da aynısını başka milletlere yapmıyorlar mı? Kendine yapılmasını istemedikleri şeyleri başkalarına yapmıyorlar mı?

Bu konularda bilgin olmadığı belli.. Mevladan verdiğim örnek, günümüz diline çevrilmiş olan kitaplarıdır..

fethulllah kacar yazdı:
F.Gülen ve camaati artık hırslarına yenik düşmüştür. Yada zaten başından beri öyleydi. Kendi hırsları uğruna herkesle işbirliği yapmayı göze almışlardır. Sözde Dünyayı adam etmeye uğraşırlarken kendileri yoldan çıktılar.

Sen ne yaptın demezler mi sana? Şuraya bir kitabını koyar mısın? Ne bırakmışsın arkanda?

fethulllah kacar yazdı:
F.Gülen mevlana zamanında mı yaşamış? Günümüz Türkçesini bozarak, karşılığı olan sözcüklerin bile arapçasını yada farsçasını kullanmaya çalışarak güya Türkleşme adı altında araplaşmaya çaışıyor.

Arkadaş bir karar verin, Araplaşıyor diyorsunuz, adam Amerikada yaşıyor diye söyleniyorsunuz.. Araplaşıyor diyorsunuz, Diyalog yaptığında, dinimizi satıyor diyorsunuz? Bu nasıl araplaşma ? : )

fethulllah kacar yazdı:
Konuşmalarında kendisini köpek olarak niteleyen alçak gönüllülük abidesi malum kişi, kendi adına açılmış ve hakkında övgüler düzen yüzelerce intenet sitesinin kurulmasına hiç mi hiç itiraz etmemiş. Tabiki onu da ilahlara hizmet için yapıyordur.

Bunlar hakaret değil gerçek şeyler. Yani bir din adamı kendisine bunları yakıştırıyorsa söylemek suç mu?

Ben böyle düşünmüyorum, Fetullah gülen Vaaz verdi diye, 123'ten içeride yatarken; Onu suçlayanlar dışarıdaydı.. Şimdi 123'ten onu yargılayan kafa içeride, kendisi dışarıda... (Kaderi plan)

İnternet sitelerinde Fetullah gülen ile alakalı tonlarca iddaa, tonlarca hakaret var.. Bunun dışında onu suçlayabilmek için elinizde delil ve belge olması lazım.. Bunun dışında, eleştiri yaptığınız şeyleri, siz kendiniz yapıyorsunuz; Fetullah gülen'i suçluyorsunuz..

Ben Nurcu falanda değilim, ben aklımı kullanarak kendimi geliştirebiliyorum.. Sizde öyle yapın..

İşaret parmağınız Fetullah güleni işaret ediyorsa, diğer 3 parmağınız sizi işaret ediyor.
.

Malum forum da şimdi Fetoş ilan etmiş heralde bu üye..
Ne oldu da hocaefendilikten.. Teröristliğe terfi etti.?
Beraber zenginleştiniz. Beraber yürüdünüz o yollarda.. Şimdi kayda aldıkları pisliklerinizi saçınca fetö oldu demek?
İlginç, ben size bunu seneler önce söylemedim mi? Bunlar mahrem araştırıyor demedim mi?
Ben sıradan bir insanım. Ben bunları denedim. Bunların AKP ile arası iyi iken bunu fetöcüler yapıyor diyip. Tayip i ayırmadım. Çünkü senin adamın bir pislik yapıyorsa sende bu suça ortaksındır.

Bunlar Müslüman adam diye çakma Nakşi ler beni kandırdı.. Kandırılan biri varsa o Tayyip değil benim. Kandırılmak normal şartlar altında mazeret sayılmaz. Yani hakikaten kördüm(Aşık/sarhoş) .Yoksa benim kitabımda mazeret yoktur. Hastalık bir mazeret olsa gerek ne dersiniz?

Çıkar menfaatçiliğinin gözü kör olsun. Biz hakkımızı alamıyoruz. Bunlar hakkı olmayan makam, şöhret, para ya rağmen pasta kavgasına tutuştu.. Birbirlerini ispiyonluyorlar.. Jurnelliyorlar..

Bre ahmaklar.. Gözünüzü toprak doyura..

Kısasını, hakkını, hukukunun mahkemesini isteyene yüz çeviren Müslüman mı olurmuş?
Hadi ordan.. Namazı Esad da kılıyor. Namazı Nasrani de kılıyor. Namazı Musevi de kılıyor..

Gayet net.. Namaz Kılmayın demiyorum. Gidin kendinize hakiki bir müslim imam bulun.
Türkiye de kimin ne olduğu muamma...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2016, 16:49 
Onursal Üye

Kara yazdı:
http://www.takvahaber.net/makaleler/kose-yazilari/2372-zaman-gazetesi-yazari-guleni-kaderin-eli-ilan-etti.html

Linkteki yazının en altında makalenin tam metni var..

Gelelim benim açımdan Fettoş'un durumuna..

Nurjuvazi'nin önde gelen kurucularından biri olarak görüyor ve nefretle anıyorum.

Bu İyiymiş :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=EZutKw4b9DM

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Şub 2016, 00:51 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Konuyu fazla düşünmeye gerek duymadım.

Kimin Müslüman olduğunu, ancak RABBİM bilir. Benim bildiğim, İslam dinine göre, FETULLAH güleninin ardında saf tutup namaz kılmak caiz değildir. Hoca efendi aşşağı, hoca efendi yukarı adamın lakabı bu. Karar sizin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: F.Gülen İslamiyet'i Kirletiyor mu?
İletiTarih: 03 Mar 2016, 14:06 
Onursal Üye

-Bu düşüncelerinde haklısın @fethullah kacar.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Mar 2016, 14:16 
Onursal Üye

fethullah kacar yazdı:
AKP nin cemaat üzerine gitmesi aslında iyi oldu.Çünkü din kisvesi altında her b* u yiyerek bölüne bölüne çoğalan bir kitlenin azalmasına sebep olmuştur. Kendisi de aynı çizgide ilerlediği için birbirlerinin içini dışını iyi biliyorlar. Bu yüzden AKP cemaatten korkuyor muhalefetten korkmadığı kadar.

Cemaat kadar AKP nin de insanlık ortak değerlerini erittiğini iyi biliyoruz. Bu yüzden ikisinin kavgasında iyi tarafları da görmek insanı umutlandırıyor.

-Bu düşüncelerinde haklısın @fethullah kacar.

-Fakaaaaat!

-Hanefi Avcı yazdığı kitabıla "Haliç'te Yaşayan Simonlar Dün Devlet, Bugün Cemaat" basbas bagırdığı zaman harekete geçselerdi,

-17-25 Aralıktan önce başlasaydı,

-Arınç, Hüseyin Çelik, A. Gül daha bir çoklarının üzerine de eş zamanlı gidilseydi inandırıcı olurdu, partinin "ak" olduğunu anlardık...

-Şimdi kargalar gülüyor...

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Mar 2016, 00:29 
Onursal Üye

Ancak temiz şeyler kirletilebilir
İslamiyet 1400 yıldır öylesine kirletildiki o artık her hangi birinin onu kirletebileceği kadar temiz değil. O çünkü sadece bir inanç sistemi değil aynı zamanda bir iktidar ilişkisi aynı zamanda bir devlet. İktidar ilişkileri zulmün bütün kirini pasğını üstünde taşır hele 1400 yıl sürerse ondan artık temiz bir şeymiş gibi bahsetmek olanağı yoktur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Nis 2016, 14:51 
Onursal Üye

Alıntı:
Birkaç yıldır, F-tipi veya Şeyhülşeytan diye tanımladığım Fethullah’ın EbuHureyre + St.Paul + Makyavelli sentezi hezeyancı bir din tüccarı olduğunu ve onun emperyalist güçlerin emrinde bir piyon olduğunu tartışan makaleler yazdım ve videolar yaptım. Fethullah’ın Türkiye başta olmak üzere Sünni ve Şii dünya için çok tehlikeli bir Truva Atı projesi olduğunu, halkın dini ve milli duygularını gıdıklayarak aptallaştırdığını; ruhban kılığı altında ticaretin ve siyasetin danıskasını yaptığını; duygularını iliklerine kadar sömürerek etrafına topladığı zavallılar yoluyla elde ettiği siyasi ve iktisadı güçle sarhoş olup kendini kainatın merkezi sanan cahil bir megalomanyak olduğunu; kendini hem bir kitmir (köpek) hem de Cebrail’e bile posta koyabilecek kadar güçlü bir mehdi veya mesih gören şizofrenik bir karaktere sahip olduğunu; hayatı boyunca ayıya dayı diyerek, güçlüye yaranarak yükselen omurgasız bir yaratık olduğunu; uyduruk hadisler ve menkıbeler ile halkı aptallaştıran Kuran düşmanı bir tağut olduğunu; gavs ve mavs hikayeleriyle Allah’a açıkça şirk koştuğunu; ve Asya’dan Afrika’ya kadar ülkelerdeki doğal kaynakların global güçlere yedirilmesi projesinde baş aktör olarak kullanıldığını… delilleriyle tartıştım. İşin ilginci, F-tipi adama ve şirketine karşı yönelttiğim sert eleştirilerimden dolayı AKP’li birçok kişinin eleştiri ve hakaretlerine maruz kaldım. Aynı kişiler şimdi beni tebrik ediyorlar!

Aynı şekilde, T-tipi veya Tayyip Sultan diye tanımladığım Tayyib’in milli ve dini değerleri siyaset için istismar etmesini; kritik ve yaratıcı düşünmeye değer vermeyen ezberci eğitim politikasını; ahlak polisi yoluyla ülkeyi münafıklar cennetine çevirme hevesini; paranoyak ve psikopat firavunlar olan Osmanlı sultanlarına özenmesini; medyayı kontrol etmesini ve sansürleme gayretlerini; realist olmayan Ortadoğu politikasını; kendisine muhalif birçok yazarı, politikacı ve askeri yıllarca tutuklu olarak cezalandırmasını; parti içinde kendisini eleştirenleri barındırmamasını; yalaka ve menfaatçı takımını etrafına toplamasını; altın yumurtlama potansiyeli olan yerli kazları yabancılara satmasını; global ekonomide rekabet edebilecek birkaç sektöre yoğunlaşmak yerine inşaat ve AMV gibi geçici, tüketici ve aldatıcı yatırımlara ağırlık vermesini; kendisini abartılı öven ve hatta kendisine Allah’ın sıfatlarını yakıştıran alçaklara mevki ve makam vermesini; gezi olaylarındaki duyarsız ve despot tavırlarını; polis tarafından öldürülen çocukları düşman ilan etmesini; uyduruk hadisleri Allah’a ve elçisine yakıştırma cehaletini… sert dille eleştirdim. Ancak haklı gördüğüm bazı karar ve politikasını da destekledim. Örneğin, askeri vesayete son vermesini (suçsuz birçok askeri hapse attı bu arada), başörtü yasağını kaldırmasını ve otuz yıldan fazladır süren Kürt-Türk sorununa barışçı bir çözüm aramasını destekledim.

Kısacası, terzileriyle birlikte hem T-tipi sultanın ve hem F-tipi şeyhülşeytanın çıplak olduklarını bir çocuk gibi bağırdım. Hiçbir sözümü esirgemedim. Ne krallardan ne de reayadan, ne imamlardan ne de cemaatten korktum. Her iki taraftaki yalakaları, müritleri ve sersemitleri kendime düşman ettim. Hayatı boyunca bildiği doğruları her riski göze alarak, işkencelere, hapislere, aforozlara, hakaret ve iftiralara, fetvalara ve suikastlere aldırmadan ifade eden bir muvahhid olarak yaşadım. Nitekim, bu dürüstlüğümün ve cesaretimin bedeli olarak 18 köyden kovuldum.
E.Yüksel

http://19.org/tr/bascalan/

Kamuyu komple emekli edin. Yeni bağımsız, temiz, kalifiye personel alın. Başka türlü bu F tipi cahil, zararveren yobazlardan arınamazsınız.
Bilgisayardaki Truva atı makineyi sıfırlamadan düzelmez!.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Nis 2016, 14:49 
Onursal Üye

Bahçe li nin paralel iddiasını yabana atmayın!
Gerekirse bunu kanıtları ile açıklayacağını düşünüyorum..

Bu başkan değişimi isteyen şahıslar A. Gül ve Tayyip in izlediği yolu izleyip yeni bir parti ile rüştlerini ispat edebilirler, diye düşünmekteyim.. MHP nin çatısına sığınmak emeksiz beleşçilikten başka bir şey değildir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 May 2016, 14:43 
Onursal Üye

Kullanamayacakları adamları önemli görevlere getirmezler.
Saddam gibi eninde sonunda hepsini bekleyen akıbet bellidir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 May 2016, 16:05 
Kıdemli Üye

Alıntı:
F.Gülen İslamiyet'i Kirletiyor mu?

İslamiyet çok temiz mi diye sormakta yarar var...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 May 2016, 18:04 
Onursal Üye

AOG yazdı:
Alıntı:
F.Gülen İslamiyet'i Kirletiyor mu?

İslamiyet çok temiz mi diye sormakta yarar var...

Konuya alakasız cevap..

Alıntı:
Diyanet İşleri Başkanlığı, 3 Mart 1924 tarihinde[2] Şer'iye ve Evkaf Vekâleti 'nin yerine kurulan, İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli kurumdur. Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle 429 sayılı kanunla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı bir teşkilat olarak kurulmuştur.https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk ... 4%9F%C4%B1

Peki o zaman biz de şöyle soralım.. Jenarotör işletmesi CE li ve temiz değilse fabrika/firmayı niye kurar, faaliyete geçirir?

Gülenin suçu gizli kamera/telekulakcılık, tecessüscülük faaliyetleridir. Bununla şantaj montaj işlerine karışmak, kötü emellerine alet ederek devleti ele geçirmektir. İnsanların mahremini gözetlemek, kayda almak, yaymak dinli olsun, dinsiz olsun hoş karşılanacak bir davranış olamaz. Bu hele sıradan sivillere yapılmışsa ise cinayetten beterdir. Çok ağır cezalı yaptırım gerektiren bir suçtur bana göre... Bu tezgah duruyor. Fetoşcuları tasviye ettiler şimdi o faaliyet başkaları ile devam ediyor..

BBG evinde olduğunu bil. Bir Müslüman bu fiililleri yapıyorsa o ilahlık taslamış olur. Bu şirktir.
Günah sevap kavramı kalmamış bir ortamda imtihan olmaz. Allah ın bildiğini kul bilemez. Kul bilirse af kavramı çelişkiye uğrar. Tövbe kavramı havada kalır ve KuR an ayetleri ile çelişkiler ortaya çıkar...

Bu durumda insanları gözetleyenler şirk içerisindedir. Gözetlendiği bir ortamda insan hem günah işleyip nasıl tövbe edebilir ki? Hani yaratıcı tövbe edenin günahını örtecekti? Sözleşme de noksanlık var sanırım. Ya gözetleyene ceza vermeli.. Yada yarın öbür gün mahşer de imtihan dan muaf diplomayı vermeli diye düşünüyorum.

Bu şartlarda imtihan imkansızdır. Riyasız ibadat imkansızdır..
İlshçıklar sevabını günahını gözetliyor kayda alıyor... 7/24 BBG dünyasında iki ayrı merkeze bağlı kamera olmaz.
Paralel ilah a ayrı hesap ver. Allah a ayrı hesap ver. Yok böyle bir mantık!.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 8 sayfadan 8. sayfa   [ 119 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.