Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 21 Oca 2018, 11:33

Yeni bir konu gönderCevap gönder 8 sayfadan 7. sayfa   [ 119 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

F.Gülen İslamiyet'i kirletiyor mu?
Oylama bitti: 06 Haz 2012, 21:40
Evet 59%  59%  [ 17 ]
Hayır 38%  38%  [ 11 ]
Bir fikrim yok 3%  3%  [ 1 ]
Toplam oy : 29
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: F.Gülen İslamiyet'i kirletiyor mu?
İletiTarih: 18 Arl 2011, 03:33 
Banlanmış Üye

Fatih1453 yazdı:
Abdulmecithan yazdı:
Bence gayet güzel yürütüyor sayin Fethullah Gülen, herkesi Islamiyetin tutarsiz tarafini gösteriyor. Bu saygi deger Hoca sayesinde yüzlerce sene var olan bu Din 50 seneye Dünyadan kaybolucak! :)

Dünyanın her yerinde, ''ilay-ı kelimetullah'' için hayatından bile vazgeçmiş binlerce insan varken dediğin biraz zor kardeşim....

Su anda Islam reformasyona ugruyor hic farkinda bile degilsin sen! Siz Hayattan degil, Bilimden ve Akildan vaz gecmissiniz! Size Emperyalist Gücler herseyi yapar, farkina bile varmassiniz! Bir daha yaziyorum 50 Sene sonra biter.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2011, 22:04 
Kıdemli Üye

emre_34 yazdı:
Toygar_KIZIL yazdı:
Abdulmecithan yazdı:
Bence gayet güzel yürütüyor sayin Fethullah Gülen, herkesi Islamiyetin tutarsiz tarafini gösteriyor. Bu saygi deger Hoca sayesinde yüzlerce sene var olan bu Din 50 seneye Dünyadan kaybolucak! :)

50 değil 20 sene sonra.
?
Cüppeli ahmet hoca bunu dedi diye içeri atılmış :)

İslamiyet 20 sene sonra dünyadan kaybolacak öyle mi? :lol: :lol: Bende sizin kafanızdakilere maksimum 10 yıl ömür biçtim.. :lol: 10 yıl sonra savunduğunuz ideolojiler çöpte olacak..Adamlar müslüman değil..Müslüman olan da kalkmış ben dini duygularımı rafa kaldırdım diyor ama İslamiyetin üzerinden profogandaya devam ediyorlar..Size ne İslamiyetin kirlenmesinden..İyi ya işte..Sizin işinize gelmesi lazım bunun..

Dünyadan değil İslam coğrafyalarından. İslam'a ilericilik diye kapitalizmi, hoşgörü diye hristiyanlığı, yahudiliği İslama ekleyenlere karşı söyledi Cüppeli bunu.

Söylerken de soruyordu, yahu Kuran-ı Kerimde 600 yerde tevrata gönderme yapılır mı Kuranda tevratın ne işi var diye?

Gel gör ki bunun manasını bile anlayacak kapasitede Müslüman bile koymadınız memlekette.
Aklı olanı dinden, imanı olanı vatandan soğuttunuz...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Arl 2011, 14:04 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Fethullah gülen paralı cia ajanı bu belgelendi daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Arl 2011, 15:29 
Banlanmış Üye

painter06 yazdı:
Fethullah gülen paralı cia ajanı bu belgelendi daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz...

Kendi capimizda ugrasiyoruz iste, Türk Halki bilmiyor Gülenin kime hizmet ettigini! Basit vatandasa göre Gülen saygideger müslüman bir adamdir ve saygin Hocadir..

Üstelik basit Vatandasimiz icin:

Saidi Nurside Hak adamidir, Halkkahramanidir

Recep Erdogan ahlakli bir Siyasetcidir

Abdullah Gül laik bir Cumhurbaskanidir

Bülent Arinc demokrattir..

Ergenekon Terrör Örgütüdür

ve Türkiye Cumhuriyetide yeni Osmanli imparatorlugudur!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Arl 2011, 23:03 
Kıdemli Üye

Ne belgesi? cia dan maaş bodrosuna mı ulaştınız :)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Arl 2011, 17:40 
Yeni Üye

Hoca dini kötüler ne yapmış.Yoksa siz dine çok yakındınızda Hoca sizi dinden mi uzaklaştırdı?Türk okullarında okuyanlar CIA'ye mi hizmet ediyor?Ne gibi kanıtlarınız var mesela duymak isterim.Zamanında ülkeden ayrılmasını sevinçle karşılayanlar şimdi neden orada yaşamak zorunda kalmasını eleştirir oldu?Bir takım yerleri ele geçiriyormuş,ya arkadaş benim anlamadığım ükenin normalleşmesi neden bu kadar yadırganıyor?Üniversitedeki sorgu odaları varken nerelerdeydiniz,başörtüsü yasağı olduğunda neden saklandınız,cumhuriyetin koruyucusu olarak gördüğünüz kurumlar 13 14 yaşındaki bir çocuğa annen başörtülümü diye sorarken ve sırf bu yüzden ikinci insan muamelesi yaparken sesiniz neden kesiktide şimdi bu kadar çok çıkıyor?O zamanlar da yargıyı,orduyu ve üniversiteleri bir takım kişiler istedikleri gibi yönetirken problem yoktu dimi.Bu kurumları arka bahçeleri görenlerin karın ağrısı anlaşılabilir tabikide.Rahatsız olduğunuz şey cumhuriyetse gerçek koruyucusu olan Cumhur'a geçiyor işte.Yok rahatsız olduğunuz dinse eğer;bu güne kadar yapmış olduğu hangi sohbet,yapılan hangi uygulamalar ayete veya hadise ters düşmekte.CIA ajanı olduğu kanıtlanmışmış.Ben dahasını söyliyeyim Türk Okulları da ABD'nin giremediği yerlere girmek için açılmıştır değil mi?Bu ülke kimsenin babasının malı değil.İstense de istenmese de orduya,üniversitelere ve devletin bütün kurumlarına girmek herkesin hakkı.Yazdığı bir tane kitabı okumamış,bu kişinin fikrinden bihaber olan insanlar nasıl bu kadar rahat bir şekilde kötüleyebiliyor akıl almaz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Arl 2011, 20:23 
Onursal Üye

Bu forum siyasi mi dini forum mu anlamadım gitti hangi başlığa gitsem din ve ÇAKMA dindarların üzerinden yazılıyor tıpkı sahtekar hoca Gülen gibi.

Hiç bir zaman kaçıp, kaybolacak kadar CESARET'imi kaybetmedim!!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2011, 01:37 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Toygar_KIZIL yazdı:
emre_34 yazdı:
Toygar_KIZIL yazdı:
Abdulmecithan yazdı:

50 değil 20 sene sonra.
?
Cüppeli ahmet hoca bunu dedi diye içeri atılmış :)

İslamiyet 20 sene sonra dünyadan kaybolacak öyle mi? :lol: :lol: Bende sizin kafanızdakilere maksimum 10 yıl ömür biçtim.. :lol: 10 yıl sonra savunduğunuz ideolojiler çöpte olacak..Adamlar müslüman değil..Müslüman olan da kalkmış ben dini duygularımı rafa kaldırdım diyor ama İslamiyetin üzerinden profogandaya devam ediyorlar..Size ne İslamiyetin kirlenmesinden..İyi ya işte..Sizin işinize gelmesi lazım bunun..

Dünyadan değil İslam coğrafyalarından. İslam'a ilericilik diye kapitalizmi, hoşgörü diye hristiyanlığı, yahudiliği İslama ekleyenlere karşı söyledi Cüppeli bunu.

Söylerken de soruyordu, yahu Kuran-ı Kerimde 600 yerde tevrata gönderme yapılır mı Kuranda tevratın ne işi var diye?

Gel gör ki bunun manasını bile anlayacak kapasitede Müslüman bile koymadınız memlekette.
Aklı olanı dinden, imanı olanı vatandan soğuttunuz...

Tevrat'da Allah'ın kitabı değil mi?İncil'de Allah'ın kitabı değil mi? tabi ki gönderme yapılır..Aynı lambadan yanan ışıklar bunlar..20 yıl sonra İslamiyet dünyadan kaybolacakmış..Komediye bak..Çağdaş batı dünyası Kuran'ın binlerce yıl önce söylediğini şimdi icat eder oldular itiraz edebilen var mı?..Sizin ideolojileriniz ve fikirlerinizin ömrü bittiği için azınlıksınız..10 yıla kadar Türkiye'de zaten yok olacaksınız..İslam'a gelince onla hiçbir fikir ve din başa çıkamaz..Sana gelince Toygar Kızıl senin ülkücü olduğun aklıma gelince gülüyorum..Müslüman olmayan ülkücü.. :lol: :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2011, 01:43 
Kıdemli Üye

Harbi misyoner misiniz nesiniz siz yav, şaka gibi diyeceğim milletçe düştüğümüz berbat durum müsait değil.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2011, 01:47 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Toygar_KIZIL yazdı:
Harbi misyoner misiniz nesiniz siz yav, şaka gibi diyeceğim milletçe düştüğümüz berbat durum müsait değil.

Bunlarda Allah'ın sözleri ve emirleridir..Hangisine muhalifsin söylesene..Kuran'ı da Tevrat'ı da indiren aynı Allah'tır..
Tevrat 10 Emir
Karşımda başka ilahların olmayacak.
Kendin için oyma put, yukarda göklerde olanın, yahut aşağıda yerde olanın, yahut yerin altında sularda olanın hiç suretini yapmayacaksın, onlara eğilmeyeceksin ve onlara ibadet etmeyeceksin.
Yehova'nın, Rab'ın ismini boş yere ağıza almayacaksın.
Sebt gününü takdis etmek için onu hatırında tutacaksın. Altı gün işleyeceksin ve bütün işini yapacaksın, fakat yedinci gün Allah'ın Rab'e Sebttir. Sen ve oğlun ve kızın, kölen ve cariyen ve hayvanların ve kapılarında olan garibin hiçbir iş yapmayacaksınız. Çünkü Rab gökleri, yeri ve denizi ve onlarda olan bütün şeyleri altı günde yarattı.
Babana ve anana hürmet edeceksin.
Öldürmeyeceksin.
Zina etmeyeceksin.
Çalmayacaksın.
Komşuna karşı yalan şahitlik yapmayacaksın.
Komşunun evine tamah etmeyeceksin, komşunun karısına, yahut kölesine, yahut cariyesine, yahut öküzüne, yahut eşeğine, yahut komşunun hiçbir şeyine tamah etmeyeceksin.

Kuran'da 10 Emir nasıl geçiyor?

Evamir-i Aşere de denilen 10 emir, Kuran'da Bakara suresi 83-84. ayetlerde anlatılır:

83. ayet: "Bir vakit İsrailoğullarından söz alıp: 'Allah'tan başkasına ibadet etmeyin. Anaya babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara güzel muamele edin, insanlara tatlı söz söyleyin, namazı hakkıyla eda edin, zekatı verin" demiştik. Sonra pek azınız hariç sözünüzden döndünüz. Hala da yüz çevirmektesiniz."

84. ayet: "Hani sizden, birbirinizin kanını dökmeyin, birbirinizi ülkenizden çıkarmayın diye söz almıştık, siz de bunu kabul etmiştiniz. Buna siz de şahitlik edersiniz."

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2011, 01:49 
Kıdemli Üye

Pişkinliklerinizi kaldıracak durumda değilim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2011, 01:54 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Toygar_KIZIL yazdı:
Pişkinliklerinizi kaldıracak durumda değilim.

Toygar çaktın devam edemiyorsun ne pişkinliği..İki Kitabı'da indiren Aynı Allah..Ama kalkıp Kuran Tevrat'a nasıl gönderme yapar diyorsun..Arkasında duramayacağın lafı etme..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2011, 02:38 
Banlanmış Üye

Toygar Kizili af etmeniz lazim, bugüne kadar herkesi kendi gibi saniyordu, bugün uyani vermis! Sancilanacak elbette! Bosver bu Sancida gecer Kardesim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2011, 13:06 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

fethulllah kacar yazdı:
Konuya genel olarak yaklaşacağım; Bu ülkede rüşvet var, fuhuş var, yalancılık var, torpil var, insan hakları ihlali var, terör var, işçilere yapılan haksızlık var, kötü koşullarda çalışan ve yaşayan bir sürü insan var, hem dini hem etnik ayrımcılık var, gemisini kurtaran kaptanlar var...Bu kadar şeye sessiz kalınıyor da islama laf söylenince cevap vermek ihtiyacı hissediyorsunuz? Diğerleri islama aykırı değil mi? Sizin dininiz böyle bir dini mi? Herşey lafta mı oluyor icraat yok mu?

Savunduğunuz cemaat sadece kendi menfaatlerine uyanlara hak veriyor.
Soruyorum size ne menfaatiniz var da o cemaati savunma ihtiyacı hissediyorsunuz? Yoksa sizi de liseye giderken kafalayıp kendilerine fanatik olarak mı yetiştirdiler? Ben din diye bir şeye inanmam allaha da inanmam. F.G cemaati inandığı allahı mı korumaya çalışıyor yoksa menfaatini mi korumaya çalışıyor bunu pek çözemedim.

Yoksa cennet dedikleri yerde en iyi arsayı kapatmak için mi yarışıyorlar?(Orasının kızları da meşhurmuş diyorlar. Sizin dini kaynaklarınız öyle söylüyor). Yada kendi sapkınlıklarını gizlemek ve meşrulaştırmak için din adında bir şeye mi sığınıyorlar?. Yani niye böyle diye sorduklarında; 'Allah öyle istiyor' diyerek kendilerinin temiz ve masum olduğunu mu gösteriyorar?

Benim o cemaatte hiçbir menfaatim yok..Ama o cemaatin dünyada 7000'e yakın 1.sınıf kolejleri var..Afrika'da devletlerin üst kademelerine kadar öğrencileri yükselmiş durumda..Hepsi Türkçe eğitim verip bizim ideolojimizde insan yetiştiriyorlar..En önemlisi Güneydoğu'da Binlerce yurtları var..Pkk bunlardan çok memmun olsa gerek ki yurtlara molotof atmayı hiç ihmal etmez..Pkk 1 numaralı cemaat düşmanıdır..İslama hangi gözle baktığın bu yazıdan belli oluyor..Sen bizim dinimizin kitabını okumadın bile sataşmaya devam et..Meleklerin cinsiyeti yoktur..Çok erkeksen gel bana dinini söyle senle benim dinimi karşılaştıralım bakalım kim komik duruma düşecek..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Arl 2011, 19:03 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

fethulllah kacar yazdı:
Alıntı:
Benim o cemaatte hiçbir menfaatim yok..Ama o cemaatin dünyada 7000'e yakın 1.sınıf kolejleri var..Afrika'da devletlerin üst kademelerine kadar öğrencileri yükselmiş durumda..Hepsi Türkçe eğitim verip bizim ideolojimizde insan yetiştiriyorlar..En önemlisi Güneydoğu'da Binlerce yurtları var..Pkk bunlardan çok memmun olsa gerek ki yurtlara molotof atmayı hiç ihmal etmez..Pkk 1 numaralı cemaat düşmanıdır..İslama hangi gözle baktığın bu yazıdan belli oluyor..Sen bizim dinimizin kitabını okumadın bile sataşmaya devam et..Meleklerin cinsiyeti yoktur..Çok erkeksen gel bana dinini söyle senle benim dinimi karşılaştıralım bakalım kim komik duruma düşecek..

Kimin komik olduğu açıkça görülmüyor mu? Benim dinim yok diyorum şerefli bir insan gibi. Ama müslümanım diyenlere bakıyorum dedikleri başka yaptıkları başka. En basiti senin durumun. Cemaatin 7000 okulu varmış diyerek övünüyorsun. Kolej dediğin yerler kaç para biliyor musun? Burs verdikleri insanlara ve ailesine öncelikle şart koşuyorlar bizim için çalışacaksın diye. Senin kitabını dinsizler sizden daha çok inceliyor sonra da size bakıp gülüyorlar.

Senin dindar dediğin o insanlar sevmedikleri birinin başına kötü bir şey geldiği zaman seviniyorlar yada bize karşı gelenin sonu böyle olur allahın sopası yok diyerek kendilerine pay biçiyorlar. Başkalarının sıkıntılı durumlarından bile yararlanmaya çalışarak kendi menfaatlerini koruyorlar. Bunlar sizin ne kadar komik olduğunuzu gösteriyor.

Zaman gazetesinin trajını suni olarak yükseltmeye çalışarak daha yüksek fiyattan ve daha fazla reklam almaya çalışıyorlar. Bir kişi on tane abone oluyor sadece sayı yükselsin diye. Gazetenizi bile kimse okumuyor. Bunun ada sahtekarlık değil mi?

Karşılaştıkları her insanı para olarak değerlendiriyorlar. Yıllık şu kadar para şu kadar abone getirir diye hesap yapıyorlar.

Sonra sıkıştıkları her durumda inandıkları şeyleri kendileri çiğniyor.

Bütün bunları yapanlara menfaatini herşeyden üstün tutuyor derler. Dini imanı para derler. Dini bile parayla satan cemaat ve parayla ölçen bir cemaat var karşımızda.

Eskiden beri islamı tehlike olarak gören ideolojilere söylemişimdir;Onların üzerine gitmeyin serbest bırakın ve birazda para verin zaten kendi kendilerine yoldan çıkacaklardır..

Ben Zaman gazetesi okumam..Adamlar trajını neden suni olarak yükseltmeye çalışsın..Sizin her şeyiniz yalan.. xxx çürük..Al Barış Manço yaşadığını anlatsın dinle..

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 8 sayfadan 7. sayfa   [ 119 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.