Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 24 Şub 2018, 06:43

Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 4. sayfa   [ 62 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Günün sözü
İletiTarih: 16 May 2015, 10:55 
Yeni Üye

Resim

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 May 2015, 22:44 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Hiç kimse cezayı kazanmaz, ödülü de...Aklınızı kazanmak, hak etmek gibi fikirlerden arındırın, ancak o zaman düşünebileceksiniz.
Ursula K. Le Guin

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Tem 2015, 00:15 
Yeni Üye

Ya sonra diyen kardeşim bırak sonranın derdi sonraya kalsın şimdinin derdi kendine yeter.
M.Mesut Ay

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Tem 2015, 05:29 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

billur yazdı:
Sayın Kartal, ülkemizin nadir aydınlarından Aziz Nesin hakkında yazdıklarınızı kınıyorum. Kendisi bu yazdıklarınızı hiç hak etmiyor. İnsanların kişisel özgürlükleri olmalı; dine inanıp inanmamak gibi. Aydın bir insan ise yaptıkları ile değerlendirilmeli. Çok yazık, işte ülkemizin bu hale gelmesi hep bu tip yıkıcılıkla oldu. Ne kadar yazık. Aziz Nesin tartışmasız çok değerli biri. Onu boşuna yakmak istemediler, umarım siz kendinizi bu zihniyete yakıştırmıyorsunuz, ben yakıştıramıyorum.

Hiç kimse tartışmasız değildir. Nesin; bizim nükte dan ve kinaye kültürümüzü en iyi işleyen biridir. Lakin; bu onu her konuda haklı yapmaya yetmez. İnanmıyor olabilir, İslam dini gibi hiç ilgi duymadığı bir konuda fikir beyan etme saygısızlığını göz ardı edemeyiz . Ne demek, gerçek Müslümanlar ATATÜRKÜ hiç sevmezler. Kimin nasıl ve ne şekilde Müslüman olduğunu test etme yetkisini kimden almış.

Nazım Hikmet de dinsiz, ama hayatının hiç köşesinde inançlara karşı saygısız olmamıştır.

Saygılarımla.

Başta; Tüm gıda ürünleri dahil olmak üzere, samanı ile beraber kurbanlığını dahi ithal etmekten utanmayanlara asla itibar etmediğim için kendimle gurur duyuyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Tem 2015, 22:35 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Yusuf Kartal yazdı:
billur yazdı:
Sayın Kartal, ülkemizin nadir aydınlarından Aziz Nesin hakkında yazdıklarınızı kınıyorum. Kendisi bu yazdıklarınızı hiç hak etmiyor. İnsanların kişisel özgürlükleri olmalı; dine inanıp inanmamak gibi. Aydın bir insan ise yaptıkları ile değerlendirilmeli. Çok yazık, işte ülkemizin bu hale gelmesi hep bu tip yıkıcılıkla oldu. Ne kadar yazık. Aziz Nesin tartışmasız çok değerli biri. Onu boşuna yakmak istemediler, umarım siz kendinizi bu zihniyete yakıştırmıyorsunuz, ben yakıştıramıyorum.

Hiç kimse tartışmasız değildir. Nesin; bizim nükte dan ve kinaye kültürümüzü en iyi işleyen biridir. Lakin; bu onu her konuda haklı yapmaya yetmez. İnanmıyor olabilir, İslam dini gibi hiç ilgi duymadığı bir konuda fikir beyan etme saygısızlığını göz ardı edemeyiz . Ne demek, gerçek Müslümanlar ATATÜRKÜ hiç sevmezler. Kimin nasıl ve ne şekilde Müslüman olduğunu test etme yetkisini kimden almış.

Nazım Hikmet de dinsiz, ama hayatının hiç köşesinde inançlara karşı saygısız olmamıştır.

Saygılarımla.

Söylediklerinize İslam dini ile başlayan cümleye kadar tamamen katılıyorum. Ben de buraya kadar yazdıklarınıza karşıt bir şey yazmadım zaten. Nesin her konuda haklı vs demedim. İslam dinine gelince Nesin'in çok iyi bildiği bir konudur bu. Bilmediğini söylemek sizin Nesin'i bilmeden yaptığınız bir yorum, kend, cahilliğiniz. Çok iyi bildiği bir konuda yorum yapıyor. Size uygun bir yorum olmayınca saygısızlık olarak niteliyorsunuz. Atatürk le ilgili kısmı neden ve kime yazdığınızı hiç anlayamadım ben. Konu ile ilgisini hiç görmedim. Gerizekalılığımdan olsa gerek.

Bu arada bu saygı dediğinizi ben tamamen sahte ve ikircikli bir durum olarak addediyorum. İnsan sevmediği, benimsemediği kuramlara saygı duymaz duyamaz, duyduğunu iddia ediyorsa ya yalandır ya da boştur. Saygı ve sevgi etle tırnak gibi bir şey. İnsanlara zorla dini sevdiremez ve saydıramazsınız. Zaten kurama saygı, sevgi ya da nefret, düşmanlık tanımlamaları mantıksız ve ,nsanları kukla gibi birbirine düşürmek için ortaya atılan toplum mühendislikleri...
Ben insana saygı duyarım, kurama değil, insanı severim kuramı değil. Mesela çok sevdiğim ve saydığım dindar insanlar var, onlara olan saygımdan din hakkında düşündüklerimi söylemiyorum. Bu saygıdır, ikiyüzlülük değil. Çünkü üzülüyorlar. Bana darılıp beni sevmemeleri bile önemli değil, üzüldüklerini görüyorum ve değmez diyorum. Bu insanı ben üzmek istemiyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Tem 2015, 23:43 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

İslam dinine gelince Nesin'in çok iyi bildiği bir konudur bu. Bilmediğini söylemek sizin Nesin'i bilmeden yaptığınız bir yorum, kendi, cahilliğiniz. Çok iyi bildiği bir konuda yorum yapıyor. Size uygun bir yorum olmayınca saygısızlık olarak niteliyorsunuz. Atatürk le ilgili kısmı neden ve kime yazdığınızı hiç anlayamadım ben. Konu ile ilgisini hiç görmedim. Gerizekalılığımdan olsa gerek.
.[/quote]

[size=150]NESİN'İN nesini biliyor, nesini bilmiyorsunuz. Aşağıdaki ifadeler kime ait.
Gerçek Müslümanların ATATÜRK'Ü sevmeleri mümkün değil diyen, neyin nesi. Çok iyi bildiği konuda yaklaşımı bu mu olmalı.
Çünkü; Kimin Müslüman olup olmadığına ancak ALLAH karar verir.
Üstelik, düşmanının bile saygısını kazanmış bir lideri, bu ülkede yaşayan aklı başında, sağ duyu sahibi kim olursa olsun sever sayar. Başkaları hakkında karar verme hakkını kimden alıyor.

İnsanları kendi doğrularına yönlendirmeyi sanat edinen, bu türlere, çok bilmiş, sözde aydın, boynundan fularlı, çağdaş, ilerici, bilinçli ukala, kaburgası kalın, yobazlar diyorum
.

Başta; Tüm gıda ürünleri dahil olmak üzere, samanı ile beraber kurbanlığını dahi ithal etmekten utanmayanlara asla itibar etmediğim için kendimle gurur duyuyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Tem 2015, 22:15 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Yusuf Kartal yazdı:

İslam dinine gelince Nesin'in çok iyi bildiği bir konudur bu. Bilmediğini söylemek sizin Nesin'i bilmeden yaptığınız bir yorum, kendi, cahilliğiniz. Çok iyi bildiği bir konuda yorum yapıyor. Size uygun bir yorum olmayınca saygısızlık olarak niteliyorsunuz. Atatürk le ilgili kısmı neden ve kime yazdığınızı hiç anlayamadım ben. Konu ile ilgisini hiç görmedim. Gerizekalılığımdan olsa gerek.
.

[size=150]NESİN'İN nesini biliyor, nesini bilmiyorsunuz. Aşağıdaki ifadeler kime ait.
Gerçek Müslümanların ATATÜRK'Ü sevmeleri mümkün değil diyen, neyin nesi. Çok iyi bildiği konuda yaklaşımı bu mu olmalı.
Üstelik, düşmanının bile saygısını kazanmış bir lideri, bu ülkede yaşayan aklı başında, sağ duyu sahibi kim olursa olsun sever sayar. Başkaları hakkında karar verme hakkını kimden alıyor.

İnsanları kendi doğrularına yönlendirmeyi sanat edinen, bu türlere, çok bilmiş, sözde aydın, boynundan fularlı, çağdaş, ilerici, bilinçli ukala, kaburgası kalın, yobazlar diyorum
.[/quote]

Bumuydu yıllar önce ''gerçek Müslüman Atatürk'ü sevemez, seviyorsa ya aptaldır ya da sahtekar'' demişti kendisi. Sırf bu cümleye dayanarak mı üzerini çizdiniz? Ne alaka? Nesin hem dini çok iyi bilen, hem de Atatürk'ü bilen bir kişiydi. Dediklerine ben şahsen katılıyorum. Siz gocunuyorsanız o sizin sorununuz. Ayrıca bu söz konusu yorum, Müslüman olup olmamaktan çok, Atatürkcü olmak üzerine. Allah'a inanmayan biri için Kimin Müslüman olup olmadığına ancak Allah'ın karar vermesi zaten haliyle söz konusu değil. Kendisi başkaları hakkında karar vermemiş, sadece yorum yapmış; yorumunda ne dediği açık. Katılır ya da katılmazsınız o tabiki sizin bileceğiniz bir iş ve sizin sorununuz. Ama tek cümle ile bir insanın bütün yaptıklarından bihaber silerseniz o da sizin sorununuz. Kimseyi ilgilendirmez bu. Ancak Nesin'in söyledikleri ile çok kişi ilgilendi, ilgileniyor ve ilgilenecek. Aradaki fark bu.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Ağu 2015, 12:52 
Onursal Üye

-Gü­nün Sö­zü

Biraz da soymadan sevmeye çalışın, belki vitamini kabuğundadır! :roll:

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Ağu 2015, 23:18 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

billur yazdı:
Yusuf Kartal yazdı:

.

.

Bumuydu yıllar önce ''gerçek Müslüman Atatürk'ü sevemez, seviyorsa ya aptaldır ya da sahtekar'' demişti kendisi. Sırf bu cümleye dayanarak mı üzerini çizdiniz? Ne alaka? Nesin hem dini çok iyi bilen, hem de Atatürk'ü bilen bir kişiydi. Dediklerine ben şahsen katılıyorum. Siz gocunuyorsanız o sizin sorununuz. Ayrıca bu söz konusu yorum, Müslüman olup olmamaktan çok, Atatürkcü olmak üzerine. Allah'a inanmayan biri için Kimin Müslüman olup olmadığına ancak Allah'ın karar vermesi zaten haliyle söz konusu değil. Kendisi başkaları hakkında karar vermemiş, sadece yorum yapmış; yorumunda ne dediği açık. Katılır ya da katılmazsınız o tabiki sizin bileceğiniz bir iş ve sizin sorununuz. Ama tek cümle ile bir insanın bütün yaptıklarından bihaber silerseniz o da sizin sorununuz. Kimseyi ilgilendirmez bu. Ancak Nesin'in söyledikleri ile çok kişi ilgilendi, ilgileniyor ve ilgilenecek. Aradaki fark bu.[/quote]

[size=150]sayın billur; Siz: NESİN'İN nesini savunuyorsunuz? Ben öyle veya böyle toplumla iletişim kurmakta mahir olmuş birine, saygı duyarım.

Ayrıca, ATATÜRKCÜLÜK adına, milleti rencide eden kim olursa olsun benden hep kırmızı kart görür. Çünkü bunu millete yapılmış en büyük saygısızlık kabul ederim. BİLİYORMUŞ

İslam dinini bildiğin söylüyorsunuz ki bu çok yanlış, bilen biri bu hataya asla düşmez. ''gerçek Müslüman Atatürk'ü sevemez, seviyorsa ya aptaldır ya da sahtekar'' Ne demek bu şimdi?

Tüm İslam ülkeleri arasında, içimizdeki başından fularlı, belinden kravatlı, yüzü dururken başını ve bıyığın kazıtan, kabesi kıblesi, PARİS, tanrısı para" para" para peygamberleri NAPOLYON olan, kaburgası kalın yobazlara rağmen, İslam dinini en iyi yaşayan ve uygulayan TÜRKİYE bunu kime borçlu?

NESİN, İSLAMIN VE ATATÜRK'ÜN NESİN'İ BİLİYORMUŞ ACA
BA?[/size
]

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Ağu 2015, 23:18 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

billur yazdı:
Yusuf Kartal yazdı:

.

.

Bumuydu yıllar önce ''gerçek Müslüman Atatürk'ü sevemez, seviyorsa ya aptaldır ya da sahtekar'' demişti kendisi. Sırf bu cümleye dayanarak mı üzerini çizdiniz? Ne alaka? Nesin hem dini çok iyi bilen, hem de Atatürk'ü bilen bir kişiydi. Dediklerine ben şahsen katılıyorum. Siz gocunuyorsanız o sizin sorununuz. Ayrıca bu söz konusu yorum, Müslüman olup olmamaktan çok, Atatürkcü olmak üzerine. Allah'a inanmayan biri için Kimin Müslüman olup olmadığına ancak Allah'ın karar vermesi zaten haliyle söz konusu değil. Kendisi başkaları hakkında karar vermemiş, sadece yorum yapmış; yorumunda ne dediği açık. Katılır ya da katılmazsınız o tabiki sizin bileceğiniz bir iş ve sizin sorununuz. Ama tek cümle ile bir insanın bütün yaptıklarından bihaber silerseniz o da sizin sorununuz. Kimseyi ilgilendirmez bu. Ancak Nesin'in söyledikleri ile çok kişi ilgilendi, ilgileniyor ve ilgilenecek. Aradaki fark bu.[/quote]

[[color=#0000FF]size=150]sayın billur; Siz: NESİN'İN nesini savunuyorsunuz? Ben öyle veya böyle toplumla iletişim kurmakta mahir olmuş birine, saygı duyarım.

Ayrıca, ATATÜRKCÜLÜK adına, milleti rencide eden kim olursa olsun benden hep kırmızı kart görür. Çünkü bunu millete yapılmış en büyük saygısızlık kabul ederim. BİLİYORMUŞ

İslam dinini bildiğin söylüyorsunuz ki bu çok yanlış, bilen biri bu hataya asla düşmez. ''gerçek Müslüman Atatürk'ü sevemez, seviyorsa ya aptaldır ya da sahtekar'' Ne demek bu şimdi?

Tüm İslam ülkeleri arasında, içimizdeki başından fularlı, belinden kravatlı, yüzü dururken başını ve bıyığın kazıtan, kabesi kıblesi, PARİS, tanrısı para" para" para peygamberleri NAPOLYON olan, kaburgası kalın yobazlara rağmen, İslam dinini en iyi yaşayan ve uygulayan TÜRKİYE bunu kime borçlu?

NESİN, İSLAMIN VE ATATÜRK'ÜN NESİN'İ BİLİYORMUŞ ACA
BA?[/size
][/color]

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Eyl 2015, 15:01 
Onursal Üye

Alıntı:
Gü­nün Sö­zü

Ahlâk düzeni sağlam olmayan ve soyguncularıyla başa çıkamayan bir toplum, kendisini soyan o soygunculara hayranlık duyar!

-Bundan dolayı iktidarın oyları yerinde sayıyor, aşağıya inmiyor olabilir mi? :roll:

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Ekm 2015, 01:12 
Onursal Üye

Alıntı:
Gü­nün Sö­zü

Yeryüzünde ülkeler parasızlıktan değil ahlâksızlıktan batar!

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Ekm 2015, 21:12 
Onursal Üye

Ha­mu­run­da kin olan in­san­la­rın kal­bin­de din ol­maz!

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 22 Haz 2016, 14:23 
Onursal Üye

-Günün Sözü
Soylu kişi idare eder, Aciz kişi şikâyet eder, Basit kişi iftira eder!

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Kas 2016, 12:06 
Onursal Üye

Alıntı:
GÜNÜN SÖZÜ

Allah bizim yanımızda ise, onların yanında olan kim? (Murat Muratoğlu)

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 5 sayfadan 4. sayfa   [ 62 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.