Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 20 Oca 2018, 08:20

Yeni bir konu gönderCevap gönder 14 sayfadan 13. sayfa   [ 205 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: 'Forum Üyelerinin,Özenle Yazılmış Beğenilen Kısa İletile
İletiTarih: 07 Mar 2016, 12:59 
Onursal Üye

Alıntı:
Sabit yazdı:
Hukuk kişisel ya da siyasal öç almanın aracı haline dönüşürse bu bir gün hepimizin yakasına yapışır. Destekleyeceğimiz şey kişisel ya da siyasal öç' ün aracı haline gelmiş bir hukuk değil adaletle hükmeden bir yargı ve bunun dayandığı evrensel hukuk sistemi olmalıdır. Faşizmin kendi çıkarları doğrultusunda cezalandırdığı yapılar bunu hak etseler bile bu hale destek olmak son tahlilde faşizme destek olmaktır.
Şimdi cemaate yapılanlara karşı çıkmak cemaati korumak kollamak manasına gelmez, gelmemelidirde karşı olduğumuz şey Faşizmin kendisidir. Cemaat suçludur ve cezasını çekmelidir ancak bu ceza faşist iktidarın hıncıyla donanmış bir yargı tarafından değil adil ve hukuka bağlı bir yargı tarafından yapılmalıdır.
Bugün yapılanların hukukla ilgisi yok, olan ''Faşist'' bir iktidarın zulmü. Faşist iktidar kendisine muhalif olan herkesi her kurumu terörist, ajan, paralel olarak yaftalayıp faşist saldırılarını meşrulaştırmaya çalışıyor.
Cizre de, Sur da olanlar ile Zaman gazetesine, Boydaklara yapılanların hukuki olarak birbirinden hiç farkı yok. Hepsi bir kişinin siyasal ikbali ve hırsları için aldığı tedbirler cümlesinden ve tamamen hukuk dışı.
Türkiyenin Tayyip iktidarında tekrar hukuk içine dönmesinin imkanı yoktur, hukuk içine dönmek Tayyip ve avanelerinin sonu demektir bu nedenle kendi sonlarını belirleyen bir siyasal davranışı onlardan beklemek olanağımız yok. Yani yeni anayasa çalışmaları adı altında yapılan bütün çalışmalar hukuk dışı bir durumu yasal çerçeve içine oturtma çabasından başka hiç bir şey değil.
Hukuk dışı davranışlara, mağdurun sıfatını dikkate almaksızın karşı çıkmak gerektiği adalet arayanlar için tek yoldur. Mağdurun daha önceki davranışları bizim bahanemiz olmamalıdır çünkü o aynı zamanda Faşizmin bahanesidir. Şimdi kürtlere yapılanda zulümdür cemaate yapılanlar da. Hiç bir bahane zulmün yanında vaziyet almamızın gerekçesi olamaz.
:arrow: viewtopic.php?f=4&t=28249&start=165

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Mar 2016, 22:41 
Onursal Üye

Alıntı:
wasilyzaitsev yazdı:
Başkanlık gelirse Türkiyenin hiçbir sorunu çözülmeyecek,aksine 13 senedir devletin bütün kademelerini,yasama,yürütme,(başka bir açıdan bakarsak yürütmeyi kendi çıkarlarına uygun olarak çok iyi çözdüler) ve yargıyı sorun yumağı haline getirip senelerce çözülemeyecek duruma getirdiler.

PKK açılımı dediler,bitmek üzere olan terörü yeniden canlandırıp PKK'nın şehirleri işgal edip silah deposu haline getirmesine göz yumdular,açılım dediler PKK'nın meclise girecek kadar oy potansiyeline ulaşmasını sağladılar,açılım dediler millet açlık sınırında yaşarken PKK teröristlerini yağ ile bal ile beslediler.

Baktılar olmuyor,oy potansiyeli düşüyor,AKP tek başına iktidara gelemiyor,besledikleri canavar kendilerini yemek üzere,hemen açılımı bitirdiler.

Ancak 13 senedir gizli gizli,bazen de açıktan açığa yürüttükleri bir yobaz ve din tüccarları ile şeriat devleti kurmak açılımı var ki PKK açılımı bunun yanında solda sıfır kalır,yılan yer altında beslendi,büyütüldü her an kafasını yeryüzüne çıkartabilecek hale geldi.

İşte başkanlık sistemi bu açılımın son halkası.

Başkanlık sistemi ile kurulacak olan diktatörlükte 78 milyonun ağzı mühürlenip,elleri ve ayakları zincirlenecek.

Şimdi millet ne olacağının farkında değil,bu sistemi öyle bir ambalajlayıp millete gösteriyorlar ki millet "Cumhuriyet oldu da ne oldu sanki,bir de başkanlık sistemi olsun bakalım"diyor

Özet olarak buyurun başkanlık sistemine de ne olacağını görün.
:arrow: viewtopic.php?f=1&t=32559

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Mar 2016, 20:22 
Onursal Üye

Alıntı:
Tarih_Kurdu yazdı:

Ben bin yıllık Türk yurdu Anadolunun anası… Ben Türk kadınıyım…

Ben bebeğini dokuz ay karnında taşıyan, besleyip büyüten, hasta olduğunda sabaha kadar uykusuz çocuğunun başında bekleyen, okutup adam eden, anneyim…

Ben kocasına aşık olarak evlenen, evlendikten sonra kocasının her şeyine katlanan, hasta olduğunda çorbasını yapan ilacını veren, buna rağmen kıymeti bilinmeyerek koca dayağına maruz kalan eşim

Ben kurtuluş savaşında kağnılarla, günler boyu cepheye silah taşıyan, vatanı için canını ortaya koyan, yavrusunu sırtına bağlayarak erkeğinin yanında savaşa koşan, bebeğinin donmasını göze alarak battaniyesini top mermisinin üstüne örten askerim… Ben Kara Fatmayım… Ben Halide Onbaşıyım…

Ben her gün tarlada kızgın güneşin altında tarlada çalışan, elleri kavrulmaktan nasır tutmuş, milletin gerçek efendisi köylü kadınıyım…

Ben hayatı boyunca erkeğin baskısı altında yaşamaktan kurtulmak için mücadele etmek zorunda kalan, özgürlüğünü kazanmak için savaşan, dayak yiyen, vurulan, gece sokağa çıktığında ‘’o saatte sokakta ne işi varmış’’ diye tecavüz edilip öldürülen sahipsiz kadınım… Ben Özgecan Arslanım… Ben Münevver Karabulutum… Ben Cansel Buseyim…

Ben ergenliğe bile girmeden, 60 yaşındaki bir erkeğe, bir malmış gibi satılan, okutulmayan, çocuk yaşta hayatı çalınan, çocuk olmadan anne olmaya zorlanan çocuk gelinim… Ben Anadolu’nun ayıbı… Ben Anadolu’nun çocuk anasıyım

Ben asgari ücretle evini geçindirmek için günde 12 saat köle gibi çalışan, hiçbir sigortası olmayan, tekstil işçisiyim… Ben kapitalizmin modern kölesi taşeronum…

Ben Anadolu’nun en ücra köylerinde bu ülkenin gelecek nesillerini yetiştiren, Atatürk’ün izinde çağdaş çocuklar yetiştirmek için yemin eden, Bunun için her türlü sıkıntıyı göze alan Cumhuriyet’in neferi köy öğretmeniyim…

Ben gecesi gündüzü olmayan, her gün bir insanı daha yaşatmak için çalışan, kendi hayatından önce başkalarının hayatını düşünen doktorum… Hemşireyim…

Ben, gözünden sakınarak beslediği, büyüttüğü evladını, kahpe bir terörist kurşunuyla toprağa gömen, vatanı için yaşarken ölen şehit anasıyım…

Ben bu ülkede hiçbir zaman sadece kadın olmadım…

Ben anayım… Ben eşim… Ben askerim… Ben Halide onbaşıyım… Ben şehit anasıyım… Ben milletin gerçek efendisi köylü kadınıyım… Ben tecavüz edilerek öldürülen Özgecan Arslanım… Ben babası tarafından hayatı çalınan, okutulmayan çocuk gelinim… Ben karın tokluğuna çalışan fabrika işçisiyim… Ben Cumhuriyet’in neferi öğretmenim… Ben insanlara hayat veren doktorum. Hemşireyim…

ÇÜNKÜ BEN BİN YILLIK Türk YURDU ANADOLU’NUN ANASI… EMEĞİN SAHİBİ… EMEKÇİ Türk KADINIYIM…

Tarih_Kurdu
:arrow: viewtopic.php?f=5&t=32607

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 21 Mar 2016, 10:42 
Onursal Üye

Alıntı:
Sabit Yazdı:
Dincilerin ağır cinsel sorunları olduğunu düşünmemiz için elimizde yeterince veri var. Din adamlarının sürekli cinsellikle ilgili açıklamalar yapmaları ve aynı kümeye ait insanların sürekli cinsellikle ilgili, dayım bana helalmidir?, Adam kendi kızını cinsel olarak taciz ederse abdesti bozulur mu? Gibi abuk sabuk sorular sormaları, kuran kurslarında ve imam hatip okullarında bu tür tacizlere çok rastlanması ve dincilerin 13 yıllık iktidarında cinsel tacizin %1000 ölçülerinde artması bu kümenin agır bir libido açlığıyla karşı karşıya kaldığı ve bu açlığın onların zihninde kalıcı nörolojik sekeller oluşturduğu intibaını kuvvetlendirmektedir.
Dinci dindar gibi kelimeler artık toplumun en azından bir bölümünde sapık kelimesini çağrıştırıyor, tıpkı hırsız, yolsuz kelimesini çağrıştırdığı gibi.
Buradan anlaşılması gereken dini eğitim kendisinden beklenen ahlaki formasyonu insanlara verememektedir. Hatta yaşanılan örneklere bakılırsa insanların genel ahlaki formasyonunu olumsuz yönde etkilediği bile rahatlıkla söylenebilir. Dindarlar tecavüz olayları karşısında ''onlarda mini etek giymeseydi'', ''Bir genç kızın orada o saatte ne işi var'' gibi sorular sorarak her zaman tecavüzcünün yanında yer almasıda bu kaygımızı kuvvetlendirmektedir.
Toplum bu eğitim biçimi ile açıkça yüzleşmelidir ortaya çıkan sonuçları kimse görmemezlikten gelemez.
:arrow: viewtopic.php?f=48&t=32671&p=262973#p262973

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Mar 2016, 00:23 
Onursal Üye

Alıntı:
wasilyzaitsev yazdı:

Alıntı:
fethullah kacar

Maalesef Türkiye 50 yıldır bir devlet gibi değil de top sahası gibi oldu. Gelen tepiniyor giden tepiniyor

ne olacak bu hal bilmiyorum.

Evet 50 yıldır dünyanın 4 bir yanındaki serseriler,yobazlar,cahilleri,hırsızlar,katiller,teröristler,Türkiye'ye getirilip,15 milyonluk nüfus 78 milyona çıkartılırsa,ülkenin geleceğinin ne olacağını bilemezsiniz.

Doğru süylüyorsunuz bu halin ne olacağını kimse bilemiyor,14 senede öyle bir hale geldik ki kimse yarın ne olacağını kerstiremiyor.

Benden tavsiye geceleri sokağa çıkmayın,şimdi mahalle bekçileri yok,yaya kaldırımlarında dikkatli yürüyün,iki eliniz cebinizde olmasın,daima arkanızda olsun (arkadan gelecek tehlikelere karşı) başınıza bir kiremit düşebilir,veya yaya kaldırımda kamyon çarpabilir,kalabalık mekanlarda bulunmayın her an bir bomba patlayabilir.

Bazıları AKP dönemini eleştirince hemen AKP'den önce ne yapıldı,millet açtı,açıktı gibi yazılar yazıyor, söylüyor! Bunu yaparken tarihi eğip büküyor; yarım yamalak bilgileriyle AKP nin çok şeyler yaptığını söylüyorlar.

Atatürk 1923 yılının Şubat ayında İzmir’de bir “İktisat Kongresi” topladı. Bu kongrenin başkanlığını da Kazım Karabekir yaptı.

Peki o günkü ekonomik manzara neydi? Osmanlı’dan Cumhuriyet’e hangi varlar, hangi yoklar, hangi borçlar devrolunmuştu? Atatürk bunun yanıtını kongreden bir ay önce, 19 Ocak 1923’te İzmit’te halka yaptığı konuşmada ana hatlarıyla vermişti:

“Memlekete bakınız! Baştan sona kadar harap olmuştur. Memleketin kuzeyden güneye kadar her noktasını gözlerinizle görünüz. Her taraf viranedir, baykuş yuvasıdır. Memlekette yol, memlekette hiçbir uygar kurum yoktur. Memleket ciddi düzeyde viranedir; memleket acı ve keder veren, gözlerden kanlı yaş akıtan feci bir görünüm arz ediyor. Milletin refah ve mutluğundan söz etmek mümkün değil. Halk çok yoksuldur. Sefil ve çıplaktır.”

Genel çerçeve böyle, ayrıntıları ise daha da dehşetli ve çarpıcı idi:

- Savaştan çıkan Türk Milleti çok yorgun ve yoksuldu.
- Vatanın her köşesi, harpten yeterince nasibini almış, yanmış - yıkılmış ve tam anlamıyla bir harabe haline sokulmuştu.
- Sanayi diye bir şey yoktu.
- Kalifiye işçi ve ustaların sayısı ise, birkaç yüz kişiyi geçmiyordu.
- Şekerden kumaşa kadar, günlük ihtiyaçlarımızın hemen tümü dışarıdan satın alınıyordu.
- Yeraltı zenginliklerimizi işletmek bir yana, neyimiz olduğu dahi bilinmiyordu.
- Kapitülasyonlar ve dış borçların ağırlığı altında, Düyun-u Umumiye ile yabancı ülkelere tam anlamı ile bağımlı duruma düşürülmüştü.
- Tarımımız, toprağı yeterince işleyebilecek güçten ve araçlardan yoksundu.
- Toprağı işleyecek, tarımı ilkellikten kurtaracak insan gücümüzü cephelerde eriyip yok olmuştu. Sadece Çanakkale zaferi 250.000 şehidimize mal olmuştu.
- Ulaşım zorlukları nedeniyle, yurdumuzun bir köşesinde yetiştirilen ürünleri ihtiyaç bölgelerine zamanında götüremiyordu.
- Tarım ve sanayi alanında yetişmiş uzmanlarımız olmadığı gibi, bunları yetiştirecek okullar pek az bulunuyordu...
- Dış ticaretimiz ise; yabancıların ve Türk olmayan azınlıkların elinde idi. Dolayısıyla, ticaret ve sanayiimiz gelişmediği gibi; milli bir ekonomi tesisi kurulması da imkansız hale geliyordu.

Ayakkabı, sigara hatta en basit yiyecekler bile unutulmuştu. 1917 kışında kazanlara ancak su ile dere kenarlarında karların altından toplanan yeşil ot ve bir avuç bulgur atılabiliyordu. Ordu, meşe palamudunun avuç içi kadar ekmeğe karıştırılması için usuller gösteren genelgeler yolluyordu ama ortada orman olmadığı için meşe palamudunu bulmak da kabil değildi“

Köydeki ağa ile çobanın arasındaki fark, donunda ve pantolonundaki yamaların sayısından ibaretti. Ağa belki ekmekle zeytinin yanına pekmez de koyabiliyor, çoban zeytinle yetiniyordu.

....Ve Kiremit bile yoktu Kiremit!

Cumhuriyetin kurulduğu yıllardaki taşıt sayısı ile bu ginkü taşıt sayısı aynı mıydı? bunun gibi teknoloji ilerleyip taşıtlar,hastahanelerdeki cihazlar,devlet dairelerindeki malzemeler çeşitlendikçe,çoğaldıkça bunların kullanılabilmesi için gerekli ortamın sağlanması zaruridir,bunları yapmazsanız bu günkü 20 milyondan fazla kayıtlı taşıt hangi yollarda gidecekti,eskiden o zamanki nüfusa ve araç sayısına göre yollar yeterli oluyordu,hatta araç bile yoktu at,eşek ve kağnı ile yapılan taşımalarda yol bile lazım değildi.
Şimdi gelişen teknolojiye göre AKP döneminde yapılanlara bir bakacak olursak ortada yolsuzluk,hırsızlık ve rüşvetten başka bir şey olmadığını görürüz,AKP bu memleket için faydalı hiç bir şey yapmamış,aksine 80 senenin tecrübesi ile en iyi haline getirilmiş olan eğitim,sağlık,hukuk,emniyet,ordu,ve ticarette reform adı altında kendi siyasi emelleri doğrultusunda senelerce düzeltilmesi mümkün olmayan tahrifat ve yıkım yapmıştır.
:arrow: viewtopic.php?f=1&t=32583

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 02 Nis 2016, 11:19 
Onursal Üye

Alıntı:
Fethullah Kaçar yazdı:

Alıntı: fethullah kacar yazdı:
Daha önce kafamdaki soruların oluşturduğu noktalar son günlerde okuduğum bazı makalelerden sonra daha belirginleşip birleşti… Keşke Tayyip kara para yoluyla geçici ve yolsuzluğa teşvik edici bir yöntem yerine eğitime, bilim ve teknolojiye yoğunlaşarak uzun vadeli yatırım yapsaydı… Kara para maalesef bir sürü domuz, hırsız ürettiği gibi finansal olarak derin ve otoriter bir hükûmet oluşturdu…

Zaten aKP ye eleştiriler de hep bu yöndeydi, 2005 ten bu yana.

Türkiyede hiçbir mok yapmadığı ve yapmayacağı o zaman belli oldu. Sadece özelleştirilen sanayi kuruluşları AKP ile danışıklı olarak fazla fazla eleman aldılar, böylece görünüşte işsizlik azaldı. Örneğin T.Telekom bilirsiniz önüne geleni işe alıyordu hemde dolgun maaşlarla. Sonra o paralar telefon faturalarından ödetildi millete. Sabit ücreti 25 TL olan başka bir operatör varmı dünyada?

İktidara ilk geldiği yıllarda yolsuzlukla mücadele adı altında yabancı ilaç firmalarını kovar gibi yaptı sonra onların içerdeki işbirlikçileri ile sözde yerli şirketler kurdular. Devleti yine soymaya devam ettiler SGK daki açıklar buna işaret ediyor.

İlk 10 yıl toplumu düşük faizli kredilerle uyuttu böylece vatandaş ve özellikle de köylü ne olacağını kestiremedi. 2010 sonrasında tarlasını hayvanını satmaya başlayınca işin rengi ortaya çıktı.

AKP de sürekli olarak düşman korkusunu canlı tuttu böylece halk korku halinde herşeye razı oldu. Cemaate gelince ona laf söylemem çünkü AKP = Cemaat başka lafa gerek yok. İşleri bozulunca düşman oldular, Sadece yerken iyi gidiyordu o zaman bahar havası şimdi savaş havasına dönüştü.
:arrow: viewtopic.php?f=4&t=32687&start=45

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Nis 2016, 10:59 
Onursal Üye

Alıntı:
Frollo yazdı:
Düzenlenen saldırının arkasında bazı ''karanlık mihrakların'' varlığını kabul etsek bile bu durum İslamın neden bu tür saldırıların faili olmak üzere insan kaynaklığı yaptığı sorunsalını, çözümlenmesi gereken bir problem olarak önümüzde tutmaya devam etmektedir.
Bugün evrensel ölçekte faaliyet göstererek masum sivilleri hedef alan terör saldırıları düzenleyen, işgal ettikleri kasabalardaki kadınları seks kölesi olarak kullanan, inandıkları değerleri diğer insanlara zorla empoze eden Budist veya Hristiyan değilde Müslüman teröristler ile karşılaşıyorsak bunun bir sebebi var demektir.
Bazıları bu durumu Müslüman toplumların tarihsel süreç içerisinde maruz kaldıkları haksızlıkların ve sömürgeciliğin yol açtığı aşağılanma hissi ile ilişkilendirsede ben buna katılmıyor ya da en azından bunu yapılanları açıklayabilecek bir amil olarak görmüyorum.
Zira Müslümanları rencide etmesi gereken şeyler bundan yüzyıl önceki vakalar değil, günümüzde kadın hakları, insan hakları, düşünce ve ifade özgürlüğü gibi konularda içerisinde bulundukları vahim durum olmalıdır.
Bugün İslam coğrafyasında yoğun olarak gözlemlenebilen pedofili ve kadına şiddet gibi olgular Müslümanları utandırmalıdır, tarihsel süreç içerisinde uğradıkları kısa süreli istilalar değil.
Diğer yandan tarihsel geçmişi cihad ve gaza gibi kavramlar ile ideolojikleştirdikleri emperyalist saldırganlık ile geçen bir medeniyetin, Batı emperyalizmini eleştiriye tabi tutması ve bunun üzerinden mağduriyet üretmeye kalkışması da samimi değil.
Bu sebeple Orta Doğu toplumları, komplo teorilerinin arkasına saklanarak somut gerçekliklerden kaçmak yerine, şapkalarını önlerine koyup öz eleştiri verebilme yetisini gösterebilmeleri gerekir.
Bunu da Batılılar için değil, kendileri için yapmaları gerekir ki böylelikle bu öz eleştiri üzerinden kendilerini revize ederek, kültürlerini soyutladıkları uygar dünya ve onun değerleri ile entegre olabilsinler.
Bir insanı, sırf farklı bir inanca mensup olduğu veya aynı değerleri paylaşmadığı için başkalarını öldürmeye teşvik eden karanlık bir inanç sistemi sorgulanmadığı sürece IŞİD bitse bile benzer anlayışlar ortaya çıkmakta zorlanmayacaktır.

:arrow: viewtopic.php?f=19&t=32689&start=15

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Nis 2016, 23:12 
Onursal Üye

Alıntı:
Sabit yazdı:
'Önüne yatma'' polemiği için çözüm önerisi;
Bu deyimin politik literatüre taşınması AKP li bakan Muammer Güler tarafından olmuştur. Kılıçdaroğlu da Muammer Güler'in bu deyimi kullanmasına gönderme yapmıştır.Dolayısıyla bu deyimin hangi manada kullanıldığını en iyi Muammer Güler Bilir.
AKP liler bu deyimin cinsel içerikli bir gönderme olduğu konusunda iddialılar ve bu nedenle Kılıçdaroğlunu ahlaksızlıkla suçluyorlar.
Şimdi Muammer Güler'e soruyoruz,
Sen, Zarrap'a ''önüne yatarım'' derken Tüm AKP li arkadaşlarının, başbakanın hatta cumhurbaşkanının söylediği ya da ima ettiği gibi Cinsel içerikli bir taahhütte mi bulundun? Eğer böyleyse bizde KILIÇDAROĞLUNA ahlaksız diyeceğiz ama bu durumda sana da i.ne dememiz gerekir.
Düşün taşın cevabını ver, top sende!....
:arrow: viewtopic.php?f=4&t=32766

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 May 2016, 19:51 
Onursal Üye

Alıntı:
wasilyzaitsev yazdı

AKP’nin tabanı ve AKP’ye yakın çevreler “ne yapsan itaatindeyim” tutumuyla AKP'ye oy verirken, Türkiye’nin solu olmadığı için toplumun değişim dönüşüm isteyen kesimleri güçlerini birleştirip AKP'nin karşısına güçlü bir muhalefet çıkartamadı,aksine devamlı iç çekişmeler ve menfaat hesapları ile bölünüp parçalanarak AKP'yi bu günkü durumuna ve Erdoğan'ı da tek adam konumuna getirdiler.
CHP ise o vakte kadar ve günümüze kadar muhalefet biçimini değiştirmedi.muhalefetini soldan değil, AKP’nin sağına geçerek sürdürdü. AKP’nin başlarda söylediği sözü tutmayıp, aslına rücuh ederek gericiliğin batağına sürüklenmesinde diyebiliriz ki belli ölçülerde CHP’nin de payı vardır.
AKP bunu fırsat bildi ve şimdiye kadar toplumu oyalamayı başardı. Zaten ülkede özgürlüklerin gelişmesine, demokratikleşmeye pek de gönüllü olamayan AKP’nin istediği bir gözdü, CHP bu tutumuyla ona iki göz birden vermiş oldu.
Acaba dünyada CHP’den başka, özellikle üst yönetim kadroları ve merkez yapısı statükocu, değişime kapalı ama tabanı değişim ve dönüşüme açık, özgürlüklerden ve demokratikleşemeden yana, sol–sosyal demokrat başka bir parti var mıdır?
Şu an ülkemizin içine düşürüldüğü durum, bu savaş hali, bu çatışmalı hal,giderek bir Ortadoğu ülkesi haline gelmemiz, Suriye ile olan ilişkiler başta olmak üzere dış politikada ülkemizin geleceğini tehlikeye sokacak gelişmeler ve daha pek çok alandaki istikrarsızlık konularında CHP’nin günahı hiç de az değil.
Aslına bakılacak olursa CHP’nin bu konularda ciddi, somut, sahiden tutarlı politikaları hiç olmadı. AKP’ye alternatif olamadı.
17-25 Aralık olayları, devletin hükümet eliyle soyulması bu kadar olmamalıydı. Cumhuriyet değerlerinin bu kadar ucuza, bu kadar teslimiyet politikalarıyla elden çıkmamalıydı. Toplumun geleceksizleştirilmesine ve korkuya teslim olmasına bu kadar kolay izin verilmemeliydi.
Ülkeyi karanlık götürürken CHP sağın sularına yelken açmakla meşguldü.
Bugün toplumun %50’den fazlası hırsızlıkları, yolsuzlukları, hukuksuzlukları onaylar hale geldi.
Bir ölçüde ceberut devlet politikalarının devamını sağlamak isteyen, tek tipçi, inkârcı, ötekileştirici tedavülden kalkması gereken devlet politikalarına CHP’de yeşil ışık yakmış oldu. Gösterdiği geri muhalefet biçimiyle, yangının altına odun atarken yakalandı. Halkın ezici çoğunluğu yoksul, hatta açlık sınırına yakın. İşsizlik hat safhada! Kimse kendini güvende ve iyi hissetmiyor. AKP eliyle devletin malı deniz olmuş gidiyor. Bu gün halkın çok büyük bölümü AKP’den kurtulmayı aklından geçiriyor belki ama CHP bu konuda kimseye güven vermiyor. Oylarının %25’te çakılıp kalmasının sebebi budur.
Bütün bu konularda “AKP’ye yüklenmek, onun halk düşmanı, geleceğimizi çalan politikalarını eleştirmek ve deşifre etmek varken niye CHP’yi suçluyorsunuz” demek elbette çok kolay. Ama mesele başka. Ülke bu hale geldi. Hak ihlalleri, hukuksuzluk, yalan, talan ve ortada bir korku imparatorluğu. Elbette birileri soracak bütün bunlar olurken CHP nerdeydi, AKP meydanı neden bu kadar boş buldu?

:arrow: viewtopic.php?f=55&t=6840&start=1110

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 May 2016, 20:01 
Onursal Üye

Alıntı:
fethullah kacar

Babilin öküz arabası kadar kıymetleri yokken , Roma devletinin köleliğine sonra da Türk devletleri tarafından vatandaşlık sıfatına yükseltilmiş olan Kürtler şimdi de tekrar özüne geri dönüyor. Roma'nın köleliğini arzuluyorlar. Bugünkü Afrikadaki insanlar Roma artığı devletlerin eziyeti altında inim inim inlerken onlar Roma artığı devletlerin kışkırtması ile devlet kuracaklarını sanıyorlar. Ha ha ha...

Bu çağda bu adamlar eğitilemiyorsa kötekle adam olacaklar. Eğer bu dünyada yaşıyorlarsa istemeye istemeye düzene gelecekler. Başka çareniz yoook!! Kürtlerin insanlık anlayışı başka türlü tesis edilemez. İster seve seve ister sevmeye evmeye ya adam olacaksınız ya da yok olacaksınız.

Sizleri Roma artığı devletler bile kabul etmezler bu kafayla..Alıp ne yapsın? Şıhın kıçını yalayan vatandaşı ne yapsın, yengesine sarkan , kızını satan vatadaşı ne yapsın... Bir de başlık parası , töresi , kuması , çocuk gelinlerle mi uğraşsınlar..

7000 yıldır buradalarmış .... Ulan dağdaki ayılar da 10000 yıldır buradalar..

:arrow: viewtopic.php?f=45&t=22478&start=15

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 May 2016, 20:08 
Onursal Üye

Alıntı:

Gülenin suçu gizli kamera/telekulakcılık, tecessüscülük faaliyetleridir. Bununla şantaj montaj işlerine karışmak, kötü emellerine alet ederek devleti ele geçirmektir. İnsanların mahremini gözetlemek, kayda almak, yaymak dinli olsun, dinsiz olsun hoş karşılanacak bir davranış olamaz. Bu hele sıradan sivillere yapılmışsa ise cinayetten beterdir. Çok ağır cezalı yaptırım gerektiren bir suçtur bana göre... Bu tezgah duruyor. Fetoşcuları tasviye ettiler şimdi o faaliyet başkaları ile devam ediyor..

BBG evinde olduğunu bil. Bir Müslüman bu fiililleri yapıyorsa o ilahlık taslamış olur. Bu şirktir.
Günah sevap kavramı kalmamış bir ortamda imtihan olmaz. Allah ın bildiğini kul bilemez. Kul bilirse af kavramı çelişkiye uğrar. Tövbe kavramı havada kalır ve KuR an ayetleri ile çelişkiler ortaya çıkar...

Bu durumda insanları gözetleyenler şirk içerisindedir. Gözetlendiği bir ortamda insan hem günah işleyip nasıl tövbe edebilir ki? Hani yaratıcı tövbe edenin günahını örtecekti? Sözleşme de noksanlık var sanırım. Ya gözetleyene ceza vermeli.. Yada yarın öbür gün mahşer de imtihan dan muaf diplomayı vermeli diye düşünüyorum.

Bu şartlarda imtihan imkansızdır. Riyasız ibadat imkansızdır..
İlshçıklar sevabını günahını gözetliyor kayda alıyor... 7/24 BBG dünyasında iki ayrı merkeze bağlı kamera olmaz.
Paralel ilah a ayrı hesap ver. Allah a ayrı hesap ver. Yok böyle bir mantık!.

:arrow: viewtopic.php?f=5&t=12517&start=105

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 May 2016, 16:39 
Onursal Üye

Alıntı:
TylerDurden yazdı.
Tüm pislikleriniz ortaya saçılmaya başlandı :D

Isimler, resimler, "Emineler", bakanlar, şarkıcılar, belgeler.....
Biz temiziz, müslümanız, vatanseveriz, şöyleyiz böyleyiz demeleri´nin tam aksine hepsi´nin üzerinde foseptik artıkları olduğunu görmekteyiz.

Rıza kardeşimin sadece bir "sivilce" olduğunu da belirtelim.
AKP, devlet, sermaye, tarikatlar, hukuk, yargı, medya vs´den oluşan gövdenin üzerinde sadece bir sivilce.

Bildiğiniz üzere box, çeşitli bileşenlerden ve vucudun değerlendirmediği artıklardan oluşan bir şey.
Rıza bu pisliğin ufak bir parçası.

"Büyük yığın" hala olduğu yerde duruyor.

Ne desek boş.
Bu toplumun zihni, benliği, karekteri, ahlak anlayışı, muhakeme kabiliyeti, ideolojik algıları, ideoloji gözsetmeksizin onlarca yıl süren bir zulüm sonucu piçleştirildiği, buna paralel olarak da fakirlik ile terbiye edildiği için tepki mekanizmaları ve doğal dinamikleri yok edilmiş.
Buna sokak ağızı ile "koyunlaştırılmış" toplum da diyebiliriz.

Siz bu ülkede geniş kitlelerin gerçekten , "allah, dinler, milliyetçilik, Atatürk, Türkeş, Erbakan, Özal, Menderes, Kore Savaşı, Kürtler, PKK, Özel Harp Dairesi, ırkcılık, faşizm, solculuk, tarih ve coğrafya bildiğini düşünüyormusunuz?
Her konuda sadece birer makale okuduğuna inanıyormusunuz.

Kulakdan dolma bir Nazi propagandası milliyetçilik diye, dogmatik bir Atatürk portresi Atatürkçülük diye, sapkın bir din anlayışı üç beş kıytırık şıh ve üç beş kıytırık Diyanet görevlisi tarafından da din diye pazarlanmış.
Yarattıkları ucube toplum oracıkta duruyor isteyen görür istemeyen görmez.

Büyük toplumsal felaketlerin kapıda beklediği çok açık.
:arrow: viewtopic.php?f=4&t=32687&start=45

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Haz 2016, 09:52 
Onursal Üye

Alıntı:
Forolla yazdı:
Rivayete göre meşhur İttihatçı Resneli Niyazi'ye yine İttihatçılar tarafından bir iç hesaplaşmanın sonucu olarak suikast düzenlenir ve bir Arnavutluk sabahında çıkan silahlı çatışma sonucu hayatını kaybeder.
Fakat onu öldüren kurşunlar, suikastçıların kurşunları değil, kendi korumasının tabancasından çıkan mermiler olur ve bunun üzerine arkasından o malum sözler söylenir.
Bu sebeple Oslo'da doğrudan terör örgütü ile müzakere yapan, kolluk güçlerine ''aman dokunmayın'' diyerek PKK'nin Doğu illerine silah ve mühimmat yığmasına müsade eden mevcut siyasi iktidarın, şimdi politik çıkarları uğruna savaşı yeniden başlatması üzerine evlatlarını kaybeden ailelerin, oğullarının boşuna ölmedikleri, şehit olarak cennette göğüsleri yeni tomurcuklanmış huriler ile oynaştıklarına inanarak kendilerini avutmaları anlaşılabilir bir şey olsa gerek...
Sende şunu iyi bilmelisin ki Türk toplumu, dünyanın en korkak halkıdır ve bu halk için devlete karşı adaleti, yaşam hakkını, özgürlüğü ve eşitliği savunmak gibi bir durum söz konusu olamaz.
Sadece devlet lütfeder de bunların kırıntılarını önlerine atarsa belki (o da tamamen değil) kısmen bu haklara sahip olabilirler.
Zaten tarihe baktığımızda ''yiğit''halkımızın özgürlük, eşitlik, adalet gibi ülküler uğruna bir mücadelesi hiç bir zaman söz konusu olmadığı gibi,ancak devletin lütfettiği kadarıyla bunlara sahip olabilmişlerdir.
Bana göre bu saatten sonra Tayyip Erdoğan'ı ''büyük'' ve ''kahraman'' halkımızın adalet ve özgürlük temelinde yürüteceği bir muhalefet değil, tarihsel vakalarla da sabit olan kaypaklığı iktidardan düşürebilir ancak...
Zira zamanında Kenan Evren'i göklere çıkarıp, sonra darbeci diye resimlerine tüküren, Ahmet Kaya'yı Kürtçe şarkı söyleyeceğim dediği için linç edip, sonra arkasından göz yaşı döken, çözüm sürecinde hümanizmin dibine vurarak barış sloganları atıp, sonrasında Ak Parti yeniden çatışmaları başlatınca milliyetçiliğe bürünen, Hrant'ı Türk düşmanı diye faşistlerin önüne atıp, sonra katledilince arkasından ağıtlar yakan, 28 Şubat'ta postal yalayıp, sonrasında Ergenekon sürecinde orduya söven halkımızın belki bugün tapındığı Sayın Cumhurbaşkanı'nı ileride taşladıklarını görebiliriz.
Kim bilir...
:arrow: viewtopic.php?f=52&t=32918

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Haz 2016, 20:15 
Onursal Üye

Alıntı:
wasilyzaitsev yazdı:

AKP'ye son çağrı.

Şapkanızı önünüze koyup 14 senede memleketi ne hale getirdiğinizi bir düşünün.

Başkanlık ve 2023 şeriat devleti hedeflerinizden vazgeçin,bu gemi batarsa içerisinde siz de batarsınız,o zaman ne başkanlık kalır ne de şeriat devleti,aklınızı başınıza toplayın her şeyden önce batmak üzere olan bu memleketi düzlüğe çıkartmaya çalışın,eğer bunu başarabilirseniz,Türkiye'yi sağlam bir zemine oturtabilirseniz,halkın refah seviyesini yükseltebilirseniz,Komşularımızla ve diğer devletlerle sıfır sorun durumuna getirebilirseniz,işsizliği ve terörü bitirip,kaybolan adaleti yeniden inşa edebilirseniz o zaman halkın önüne referandum sandığını koyar halk başkanlık isterse başkanlığı,şeriat isterse şeriatı getirirsiniz.

Ancak bunun için şart olan önce Ülkemizin düşürdüğünüz bu bataklıktan kurtarılmasıdır.

Bu olmazsa bu gemi eninde sonunda batar.

Bu günkü şartlar altında bu ülkeye ne başkanlık gelir,ne de şeriat devleti,bu ham hayalleriniz ancak bu devletin yıkılmasına,parçalanmasına ve halkın Suriye halkından daha kötü duruma düşmesine sebep olur.

Şimdiye kadar hep eleştirdik ancak hiçbir faydası olmadı,bu sefer de çözüm nedir ona bir bakalım.

İşte AKP'nin ve Türkiye'nin kurtuluşu için çözüm:

Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal yapısı Atatürk’ün vatanı kurtardığı ve devleti kurduğu esaslarda saklıdır.
Bu esaslar, ülkemizin ve milletimizin hayatın gerçekliğinden doğan ekonomisi karma sitem üzerine kurulan altı silindirli (altı ok)(altı ilke) dev bir güç olan Kemalizm’de fazlası ile vardır.
1- Türkiye yıllardır kangrene dönen AB üyelik sürecinden vazgeçmelidir. Yirmi yıldır süren Avrupa gümrük birliğinden çıkmalıdır.

2- Türkiye mevcut üniversitelere yoğun araştırma bütçeleri ayırmalı, devlet ve vakıf üniversitelerine yıllık ticari karşılığı da olabilecek bilimsel mucitlik ve bilimsel projeler gerçekleştirme zorunluluğu getirilmelidir.

3- Türkiye moral değer açısından uluslararası alanda temsil kabiliyeti olan sanat ve spor alanlarında yetenekli gençlere her türlü karşılıksız destek sağlanmalıdır.

4- Türkiye’nin köylerdeki miras nedeni ile parçalanmış toprakları ve tapu sorunları çözülmeli. Köyün yer altı ve yer üstü olanaklarını değerlendirmek üzere KÖY VAKIFLARI kurulmalıdır. Bu vakıflar köye dönüşü hızlandıracağından şehirlerinin iş ve nüfus baskısını azaltacaktır.

5– Milli sanayiyi ayakta tutacak, kaliteli imalat ve ürün verecek işletmelere gümrük korumaları getirilmelidir.

6- Nereden buldun yasası çıkarılmalıdır.

7- Mali sitemde vergi oranları düşürülmelidir. Vergisini ödemeyenlere karşı en ağır yaptırımlar konmalıdır.

8- Gelir dağılımında mutlak adalet sağlanmalıdır.

9- Yenilenebilir enerji alanında bilimsel çalışmalara öncelik verilmeli ve enerjide dışa bağımlılık sıfırlanmalıdır. Rüzgâr ve güneş enerjisi kullanım şartları basitleştirmeli ve kredilendirilmelidir. Enerji tasarrufu enerji üretmek kadar önemlidir. Tedbirler alınmalıdır.

10- Yargı tam olarak bağımsız olmalı. Yargısal araştırması için polisten bağımsız olarak bir yargı kolluk kuvveti kurulmalıdır. Yargıçlığa başlama yaşı, kırk yaş ve üzeri olmalıdır. Yargıçların vicdan ile cüzdan arasına sıkışmayacak kadar bir gelire kavuşturulmalıdır.

11- Türkiye’de Diyanet işleri başkanlığı tekrar gözden geçirilmeli. Din ve siyaset ayrılmalı. Gerekli görüyorsa devletin ibadet hanelere yardımı kesilmeli. Halk veya mahalle kendi ibadet hanesinin masraflarını karşılamalı veya Diyanet İşleri başkanlığı tüm inançların fiilen temsil edildiği bir yapıya kavuşturulmalıdır.

12- Yerel yönetimlerin ekonomik ve idari gücü artırılmalıdır.

13- Türkiye seçim sitemi değişmeli. İki turlu seçim esası ile başkanlık sitemine geçilmelidir.

14- Türkiye sosyolojik bir planı olmalı. Üniversitelerin sosyoloji kürsüleri aktif olarak kullanılmalı. Sosyolojik bir plan çerçevesinde MİLLİ EĞİTİM sistemi matematik ağırlıklı milli bir eğitim veren özgür düşünceli öğrenciler yetiştirecek şekilde organize edilmelidir. Milli eğitimim idaresine liyakatli, kendi içinden insanlar getirilmelidir.

15- Tarım alabildiğine desteklenmelidir.

16- Türkiye açık bir müzedir. Türkiye’nin her bölgesi bir turizm cennetidir. Turizm sektörü desteklenmelidir.

17- Türkiye NATO ile ilişkilerini gözden geçirmeli ve özellikle ordu kurmaylarını ve generallerini NATO anlayışından çıkararak Kurtuluş Savaşını yapan ve kazanan Milli Ordu anlayışına kavuşturmalıdır.

18- Türk Ordusunun kurmay ve general terfi sistemi baştan sona yanlıştır. Türk ordusu generalleri ve dolayısı ile generalliğe hazırlanan albaylar, her terfi döneminde adeta sözleşmeli personel veya transfer dönemini bekleyen futbolcu halet-i ruhiyesine girmektedir. Çareler bulunmalıdır. Mesela kurmay subaylar, diplomat subaylar, karargâh subayları ve komuta kademesi subayları şeklinde yetiştirile bilir.

19- Türk Milli ordusunun temeli olan ALAY DÜZENİ tekrar devreye sokulmalıdır. Kapatılan alaylar açılarak kıta subaylarının mesleki hedefsizliklerine son verilmelidir. Ordunun muharip güçlerinin idaresi Kıta subaylarına bırakılmalı. Ordudaki general sayısı azaltılmalı, kurmaylık sınavlarına giriş binbaşı rütbesinden başlamalıdır. Atatürk’ün dediği gibi, mektebi aslinin kurmay mektepleri değil kıtalar olduğu unutulmamalıdır.

20- Türk Ordundan elli iki yaşında kadrosuzluktan emekli edilen personeli, özlük hakları muhafaza edilerek devletin başka kurumlarında istihdam edilmelidir. Mesela, yatılı bölge okul idareciliği, askerlik şube başkanlığı, iç tedarik, belediyeler vs. gibi.

Her şeyden önemlisi de Türkiye, Atatürk ilke ve devrimlerine dört elle sarılmalıdır. Atatürkçülük ve laiklik rakı kadehlerinden ziyade zihniyette olmalıdır. Atatürkçülük, nutuk atmak yerine, dünyaya ve olaylara Atatürk gözü ile Atatürkçe bakmakla mümkün olacağı her yaşta insana öğretilmelidir.

Yıllardır Atatürkçülük üzerinde ülkeyi sömüren ve yan gelip yatanların ülkemizin bugün yaşadığı olaylardan birinci derece sorumlu olduğu unutulmamalıdır.

Esasında Atatürkçülük, Türk Milletinin ve Türk vatanının yararına iş yapmak değil midir?

Atatürkçülük barış ve kardeşlik değil midir?

Türk düşmanlığı yaparak, Kürt düşmanlığı yaparak, din düşmanlığı yaparak veya Kürtçülük, Türkçülük, dincilik üzerinden siyaset yaparak mevki elde edenlerden, maddi çıkar sağlayanlardan bu ülkeye fayda gelir mi?
Hangi inançtan, hangi etik kökenden, hangi siyasi görüşten olursa olsun makam ve memuriyetini kullanarak çoluk çocuğunu zengin edenlerden bu ülkeye fayda gelir mi?

Tükenmişliğe dur demek için,
Ulusun ve vatanın menfaatlerini korumak için, Gençlerimize ve gelecek nesillerimize sağlam ve güçlü bir devlet ve vatan bırakmak için
Hepinizi dünyaya hakça ve Atatürkçe bakmaya davet ediyorum.

Not: Bu ileti benim son iletim olup,bundan sonra hiç bir foruma girmeyeceğim.

Hoşçakalın.

Başta sabırlı forum yöneticileri olmak üzere bütün üyeleri,hatta "Muhafazakar sağ" ı dahi özleyeceğim.

:arrow: viewtopic.php?f=1&t=32940&p=264585#p264585

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Tem 2016, 18:13 
Onursal Üye

Alıntı:
_Turbo_ yazdı:
Elbetteki Avrupalilara benzer bir irkcilik yapmak istemiyoruz, bu bizim kültürümüze yakismaz. Ama 3 Milyon mülteciyi vatandas yapmanin beraberinde bircok sorunuda getirecegi aciktir. Suriyede savas yakinda son bulacaktir ve bu insanlar haliyle ülkelerine geri dönmek isteyecekler, ancak beni Baskan yapsinlar diye alelacele önce vatandaslik sonrada erken secim planlari yapmak firsatciliktir ve yol acacagi sorunlar uzun süre atlatilamayacaktir. 3 Milyona yakin Suriyeli Araba vatandaslik verilmesi onlari ülkede resmi azinlik konumuna getirecektir ve bundan dogan haklarida vermek zorundadir. Ayni zamanda bu insanlar beraberinde ülkelerindeki sorunlarida getirecektir bambaska seylerle karsilasilacak cunku artik misafir gibi davranmayacaklar. Öyle vatandaslik vermeyle sorunlar bitmiyor, onlarin entegrasyonu var ve bunlar icin Türkiyede bir alt yapi bile yok.

:arrow: viewtopic.php?f=4&t=33003

.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 14 sayfadan 13. sayfa   [ 205 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.