Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 21 Oca 2018, 11:31

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 7 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Kapandık Diye Aç mı Kalalım?
İletiTarih: 16 Arl 2015, 01:13 
Onursal Üye

Alıntı:
Kapandık diye aç mı kalalım?

:idea: :arrow: Tıklayın.

:arrow: Resim

Mazbut bir hayatı benimseyerek kapanan Niran Ünsal, katıldığı programda kararının sonuçları hakkında yorumlarda bulundu. Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Tahir Sarıkaya’nın sunduğu Uyan Türkiyem programına konuk olan ünlü sanatçı Niran Ünsal, kapandıktan sonra neler yaşadığını anlattı. İnancına göre yaşıyor olmasının işine çok ciddi zararlar verdiğini söyleyen Ünsal, Sarıkaya, ‘Maddi kaybın olduğunu biliyorum. Durumun kötü mü şu anda?’ diye sordu.

:arrow: ESKİYE GÖRE KÖTÜ DURUMDAYIM

‘Şükürler olsun hiç bir zaman kötü olmadı ama eskiye göre kötü’ yanıtını veren Niran Ünsal, ‘Yani ben Allah’ın emrini yerine getirdiğim için, Türkiye’de şöyle bir algı var; ‘sen örtündün bir kenara çekil artık, bu işi yapma.’ Bu işi yapma diyorsunuz ya da benim etrafımdaki herkes bu konu ile ilgili bana köstek oluyor. Yani affedersiniz biz yıllarca bu ülkede bir sürü iç çamaşırlı kadın izledik, adam izledik yarı çıplak.
Foto: Ekran görüntüsü - Niran Ünsal yaşadıklarını anlattı

Foto: Ekran görüntüsü – Niran Ünsal yaşadıklarını anlattı

Ben inancımı yaşayarak ve kendi dinimin emrettiği şeyi yerine getirerek, Allah’ın emrini yerine getirerek işimi yapmaya çalışıyorum ve kendi çevremden, uzak, yakın, bildik bilmedik bir sürü çevrelerden veto yiyorum. Böyle saçma şey olur mu, nasıl bir adalet?’ ifadelerini kullandı.

:arrow: ‘HAKKIMI HELAL ETMİYORUM’

‘Bizim insanlarla ortak noktamız müzik’ diyen Ünsal, ‘Ben oramı buramı teşhir ederek işimi yapmıyorum. Yıllar önce de yapmıyordum şimdi de yapmıyorum. Ben inancımı yaşayarak işimi yapmaya devam etmek istiyorum. Bu konu ile ilgili de hemen hemen hiç kimseden hiç bir şekilde destek görmüyorum’ dedi. Niran Ünsal, ‘TRT yıllarca 10 yıl hizmet ettiğim, benim çocukluğumun, genç kızlığımın en güzel zamanlarımın çalındığı yıllar. TRT’ye de hakkımı helal etmiyorum. Annem de etmemişti. Benim 9 aydır iki projem bekletiliyor, saçma sapan sebeplerden dolayı. Hatta oradaki bir takım makam sahibi kişiler de ”Niran Ünsal neden orada sahneye çıkıyor” diyormuş. Sizin bana bunu söylemeye ne hakkınız var? 25 insanın sorumluluğu var üzerimde. Siz böyle bir şeyi söylemeye kendiniz nasıl hak biliyorsunuz? Siz kimsiniz Allah aşkına’ şeklinde konuştu.
:arrow: http://hayat.sozcu.com.tr/kapandik-diye ... lim-87171/

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Kapandık Diye Aç mı Kalalım?
İletiTarih: 16 Arl 2015, 01:33 
Onursal Üye

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Arl 2015, 02:03 
Onursal Üye

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Arl 2015, 02:16 
Onursal Üye

Buda uygun sanırım konuya;

Ringde boks şortu ile şarkıcılık da iyiymiş.

Dankek sekiz kek;

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 16 Arl 2015, 16:27 
Onursal Üye

Bana bir Allah'ın kulu yada diyanet olsun farketmez.
Şunu açıklayamaz; Bir kadın kapanma kararı alacak, belki ibadetine başlayacak, ama tv ekranlarına çıkmak için can atacak?
Bumudur DİN?? Ben onun için diyorum, bizde İslam anlayışı Seküler tadında..
Yahu kardeşim, Arabistan'da seçim oldu daha yeni.
Belediye meclis üyesi seçimine girdi kadınlar, afişlerine foto koyulmadı?
Bu ne anlatıyor bize?
Eğer sen olaya din olarak bakıyorsan Niran, milyonlarca erkeğin karşısına çıkmak haramdır.. Böyle birşey yok, birde akıl veriyorlar..
Ama kabul etmek lazım bu ülkenin din anlayışına hayranım..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Arl 2015, 14:32 
Onursal Üye

Dinleri salt bir inanç sistemi ve buna ilişkin norm olarak algılayanlar Niran Ünsal ve benzeri insanların onu iktidar ilişkilerinin bir parçası olarak kullanmasını anlamakta zorluk çekmesi olağandır. Dinin esas itibarıyle (özellikle İslam dininin) doğrudan iktidar ilişkilerini kapsayacak şekilde doğmuş olması onu salt samimi bir inanç sistemi olmaktan çıkarır. İslam dini muamelata ilişkin hükümleriyle birlikte ele alındığında onun iktidar ilişkilerini belirleyen bir devlet sistemi olduğunu anlarız. Toplumu siyasi, ekonomik, hukuki yönde yönlendirme çabalarının ise onun ideolojik yanını oluşturduğunu söylemek zorunludur.
Dinin bu yönü onunla alakadar olanları iktidar ilişkilerine determine eder. Bunu Tayyip yaptığında normal karşılamamız ama bir şarkıcı yaptığında anormal bulmamız anlaşılır bir durum değildir. Çalmakta günah ama bu inanmış topluluk çalanlara iktidar olabilecek kadar oyu veriyor. Şarkıcının günahı, haramı ne ki?
Mesala, Niran Ünsal'ın günahı, MHP nin hırsızların iktidarına destek olmasından daha büyük bir günah mıdır? Onun için bırakın bu iktidar yalakalığından yaşamsal bir medet uman zavallıların günahını onları toplumsal rolleri itibarıyle siyaseten değerlendirin.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 7 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.