Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 20 Oca 2018, 08:23

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 12 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Ben Türk Kadınıyım…
İletiTarih: 08 Mar 2016, 18:52 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Ben bin yıllık Türk yurdu Anadolunun anası… Ben Türk kadınıyım…

Ben bebeğini dokuz ay karnında taşıyan, besleyip büyüten, hasta olduğunda sabaha kadar uykusuz çocuğunun başında bekleyen, okutup adam eden, anneyim…

Ben kocasına aşık olarak evlenen, evlendikten sonra kocasının her şeyine katlanan, hasta olduğunda çorbasını yapan ilacını veren, buna rağmen kıymeti bilinmeyerek koca dayağına maruz kalan eşim

Ben kurtuluş savaşında kağnılarla, günler boyu cepheye silah taşıyan, vatanı için canını ortaya koyan, yavrusunu sırtına bağlayarak erkeğinin yanında savaşa koşan, bebeğinin donmasını göze alarak battaniyesini top mermisinin üstüne örten askerim… Ben Kara Fatmayım… Ben Halide Onbaşıyım…

Ben her gün tarlada kızgın güneşin altında tarlada çalışan, elleri kavrulmaktan nasır tutmuş, milletin gerçek efendisi köylü kadınıyım…

Ben hayatı boyunca erkeğin baskısı altında yaşamaktan kurtulmak için mücadele etmek zorunda kalan, özgürlüğünü kazanmak için savaşan, dayak yiyen, vurulan, gece sokağa çıktığında ‘’o saatte sokakta ne işi varmış’’ diye tecavüz edilip öldürülen sahipsiz kadınım… Ben Özgecan Arslanım… Ben Münevver Karabulutum… Ben Cansel Buseyim…

Ben ergenliğe bile girmeden, 60 yaşındaki bir erkeğe, bir malmış gibi satılan, okutulmayan, çocuk yaşta hayatı çalınan, çocuk olmadan anne olmaya zorlanan çocuk gelinim… Ben Anadolu’nun ayıbı… Ben Anadolu’nun çocuk anasıyım

Ben asgari ücretle evini geçindirmek için günde 12 saat köle gibi çalışan, hiçbir sigortası olmayan, tekstil işçisiyim… Ben kapitalizmin modern kölesi taşeronum…

Ben Anadolu’nun en ücra köylerinde bu ülkenin gelecek nesillerini yetiştiren, Atatürk’ün izinde çağdaş çocuklar yetiştirmek için yemin eden, Bunun için her türlü sıkıntıyı göze alan Cumhuriyet’in neferi köy öğretmeniyim…

Ben gecesi gündüzü olmayan, her gün bir insanı daha yaşatmak için çalışan, kendi hayatından önce başkalarının hayatını düşünen doktorum… Hemşireyim…

Ben, gözünden sakınarak beslediği, büyüttüğü evladını, kahpe bir terörist kurşunuyla toprağa gömen, vatanı için yaşarken ölen şehit anasıyım…

Ben bu ülkede hiçbir zaman sadece kadın olmadım…

Ben anayım… Ben eşim… Ben askerim… Ben Halide onbaşıyım… Ben şehit anasıyım… Ben milletin gerçek efendisi köylü kadınıyım… Ben tecavüz edilerek öldürülen Özgecan Arslanım… Ben babası tarafından hayatı çalınan, okutulmayan çocuk gelinim… Ben karın tokluğuna çalışan fabrika işçisiyim… Ben Cumhuriyet’in neferi öğretmenim… Ben insanlara hayat veren doktorum. Hemşireyim…

ÇÜNKÜ BEN BİN YILLIK Türk YURDU ANADOLU’NUN ANASI… EMEĞİN SAHİBİ… EMEKÇİ Türk KADINIYIM…

Tarih_Kurdu

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Ben Türk Kadınıyım…
İletiTarih: 08 Mar 2016, 21:07 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Çok teşekkür ediyorum. Duygulandım, eğer bu ülkede her erkek bu şekilde düşünebildeydi bu durumda olmazdık diye düşünüyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Mar 2016, 17:39 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

billur yazdı:
Çok teşekkür ediyorum. Duygulandım, eğer bu ülkede her erkek bu şekilde düşünebildeydi bu durumda olmazdık diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim Billur

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Haz 2016, 21:51 
Onursal Üye

Ebu Bekir Sıddık' ın, Aişe, Muhammed , Esma, Abdurrahman, Abdullah, ümmü gülsüm altı çocuğu var.
Hz. Ali’nin erkek ve kız olmak üzere on yedi çocuğunun olduğunu yazılı.

''Ebu Davud 2050, Nesei 3227, İbni Hibban Mevarid 1229, Hâkim 2/162, Begavi Mesabih 2296''
Çoğalmayı teşvik edici böyle bir hadis var da, bunun günümüz siyasi politikalarına alet edilmesini ben doğru bulmuyorum.
Zira o dönemin yöneticileri ile halkı arasında ekonomik anlamda fark yoktu..
Savaş olduğundan 1 erkeğe fazla kadın düştüğünü de varsayarsak.. Bu o günün şartlarına uygun olabilir.

Bu zaman da bu hadisin başka emellere alet edilmesi hoş değil. Ekonomik durum ortada.. Asgari ücretli bir insan ev-le-ne-mez. Var mı istisnaları? Var elbet. Ama matematik yalan söylemez ilkesi gereği gerçek budur.
Bakabiliyorsan şu kapitalist ortamda, helalinden de kazancın varsa istersen 2 futbol takımı çocuk yap sal sahaya... Durum budur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 08 Haz 2016, 22:52 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Gece Bekçisi yazdı:
Türkiyede tecevüze , şiddete maruz kalan bir çok kadın var ve aynı şekilde erkelerde başka türlü şiddete maruz kalıyorlar. İşyerinde , tırafikte , askerde vs..

Siz bunun sebeplerini araştırmak yerine kalkmış sonuçlar üzerinden demagoji yapıyorsunuz.

Billura sormak istiyorum Türk kadını olmak başka bir ayrıcalıkmıdır? Senin ayrıcalık olarak taleplerin tam da kapitalizmin reklam ederek sunduğu şeylerdir. Nasıl bu kadar kolay yem olabiliyorsunuz?

Atatürk zamanında Türkiyedeki kadınlar hiçmi şiddete maruz kalmıyorlardı?
Hayatı kapitalist TV dizileri ile şekillenmiş bir kadın profiliyle karşı karşıyayız günümüzde. Acaba dizileri , reklamları eleştiren bir solcu çıkmayacak mı?

Senin kadın diye gösterdiğin profil kapitalizmin daimi müşterisidir. Kadın haklarını savunacaksan git ve ülkede ne şartlarda yaşayan insanların haline bak!

Parayı devlet versin , gitsin kendisi marketten sütü hazır , peyniri hazır , ayakkabısı elbisesi hazır... Ohhh ne güzel kadınlık. siz kendinizi ilah mı zanediyorsunuz? Ömründe bir kere bile elbise dikmemiş , peynir yapmamış kişilerin ekmek elden su gölden yaşam tarzı mıdır solculuk?

Afrika kadınlarına ne demeli? Çin , Kore , Hindistan kadınlarına ne demeli? Onlar sen ülkende kahveyi , elbiseyi , ayakakbıyı hazır bulasın , her ay yeni kıyafet alasın diye , rengini beğenmediğin çantayı atıp yenisi alasın diye , canın istedi mi hazır poşet çayı sallayasın keyif yapasın diye günde 1 dolara çalışıyorlar.

Senin hayranı olduğun kapitalist markaların patronları ve senin peşinden koştuğun o ülkelerin insanları Kore, Hindistan , Çin , Afrika gibi ülkelere seks turizmine giderek zorda kalmış ve iki çift yeni ayakkabıya imrenen genç kızların bu durumlarından faydalanıyorlar.

Afedersiniz , siz basiretsizler diybilirmiyim?

Ey Solcular bunlar da mı müslümanlık yüzünden oluyor ...

Artık yeter sizin zırvalarınız ve şartlanmış körelmiş beyinlerinizle kendimi yoramam.

Bekci baba bekci baba yangın neredeeee?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Haz 2016, 00:38 
Katılımcı Üye

Hic unutmam, 23 nisan idi.

Butun memleketlerden gelen cocuklar yoresel danslarini sergiliyorlardi.

Sira Misirli cocuklardaydi.

Ciktilar, ufacik kiz cocuklarina gobek dansi yaptirdilar.

Ardindan bizim cocuklarimiz, kizli erkekli ciktilar, catir catir anadolu danslarini yaptilar.

Bu memleketin kadinlarini gobek dansina mahkum eden zihniyete lanet olsun...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 09 Haz 2016, 22:01 
Onursal Üye

Alıntı:
O günün şartlarında makinasızı tarıma dayalı bir yaşam varken zaten ancak yetiyor çocuk sayısı. 10 çocuktan 5 i ölüyordu. Kalanlarda savaş , hastalık derken geriye ancak 2-3 tane kalıyorlar.

Çölde tarım hımm haklısın.. :mrgreen:
Zorlamana gerek yok, illa düşüncelerinin altını doldurmak için uydurma yoruma gerek olmasa gerek..

Senin uyduruk dediğin hadislere milyarlarca kişi inanıyor. Bak bu olmadı hacı :mrgreen:

Buradan uydurma hadis veya değil sonucuna bizim varma ihtimalimiz zıfır. Biz ancak mantık yürütebilirdik. Onu da sen çürüttün.. Yukarıdaki ilk halife çocuk sayılarıyla..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Haz 2016, 01:06 
Onursal Üye

Haklısın, ineğe tapanların çoğunluk olması, ineğin tanrı olduğu anlamına elbet gelmez.
Bu hadis-i şerif lere de milyarların inanması elbet bu sözün peygamber sözü olduğuna delil değildir.
Ama uydurma olduğuna da senin verdiğin denklemle de ulaşamayız.
Ortada nakledilen bir söz var. Ve bunu peygamber söyledi diye kitaba alıp yüzyıllardır okutmuşlar.

İnanan için bunun sağlamasını yapacak ayıklayacak elde somut bir done maalesef yok.

Günümüz devlet politikalarına alet edilen bir din öğretisi ve yanlış İslami yorumlar olduğunda hem fikiriz. Ama daha ötesi yok.
Türk nüfusunun azalması ile, bana göre devlet reisinin, bu istemi zaruri olduğu kanaatindeyim.
Yani, başınızda şu an Bahçeli de olsa, eminim oda üç çocuk diyecek. Din gerekçesi ile milletten böyle bir istemde bulunacaktı.
Devlet bu, menfaatleri icabı laiklik ilkesi bile arka plana atılabilir. Evet bu seçim sistemi 80-90 lardan itibaren siyasette Türk nüfusunun belini kırmıştır. Türklerin üreme zorunluluğunu beraberinde getirmiştir. Ama geç kalınmıştır. Asker bunu seyirci kalmıştır.. Çin de tek ırk olduğu halde, nüfus planlaması yapılırken. Biz de bakamayacağı halde diğer ırklara düzinelerce çocuk yapılmasına devlet seyirci kalmıştır. Yarın ülkenin ismini değiştireceğiz deyince hiç bir şey diyemeyeceksiniz. Çünkü adamın azınlık kalınmış, oy oranı seni geçmiş olacak. Vesselam..

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 12 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.