Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 23 Şub 2018, 01:25

Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 2. sayfa   [ 40 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: BITCOIN Söylesili Anlatim
İletiTarih: 03 Arl 2017, 00:20 
Katılımcı Üye

Bitcoin para degildir.

Bitcoin ve uzerine insa olundugu "blockchain" teknolojisi, bir para aktarma sistemidir.
Ayni teknoloji uzerinde bircok benzer sistem faaliyet gostermektedir.
En unlusu, bankalarin destekledigi entereum...

Emek edip kazandiginiz parayi, biryerden bir baska yere aktarmak istediginizde, tefeci bir bankaya akla zarar rakamlar odemek yerine, bu islemi blockchain teknolojisi ile guvenli, hizli ve cok ucuza gerceklestirebilirsiniz.

Bundan seneler once, yine bu forumda bir arkadas bahsetmisti, nasil bitcoin madenciligi yaptigindan.
Bende kendisine sormustum, yahu demistim, bu isten bildigin TL kagit para yapabiliyormusun diye.
Aklim almamisti...

O zamanlar bitcoin 10, 20 kurus birseydi.
Bizim kafamiz basmadi o zamanlar.
Aradim ama bulamadim o konuyu.
Simdiye zengin olmustur herhalde...

Zeki adam, olsun tabi...
Rusvetle, yolsuzlukla, uckagatla zengin olanlari gorunce, helal olsun demek geliyor insanin icinden...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Arl 2017, 21:56 
Onursal Üye

izmarit yazdı:
Bitcoin para degildir.

Bitcoin ve uzerine insa olundugu "blockchain" teknolojisi, bir para aktarma sistemidir.
...

Evro para değildir.
Eft ve havale üzerine inşa olunan data veri teknolojili para sallama sistemdir. Yukarıdaki yanlış izahın bir başka anlatma versiyonudur.

Hem paradır, hemide bir değer aracıdır.
Hatta dünya halkının parasıdır desekte hata etmemiş oluruz. Bağımsızdır. Diğerleri hakkında detaylı bir bilgi olmamasına rağmen. Bitlipara nın bir adeti vardır. Bir merkez bankası canı sıkıldıkça basamayacak! Değerlenmesinin nedenlerinden biride budur.
Dolar gibi ben bastım oldu diye işlemiyor. Türeyemiyor. Ancak değerleniyor.
Hatta yeryüzünün %1 i bu para birimini benimsese ve direk alışverişinde sadece bununla işlem yapacağı garanti olsa değerinin 2 milyon $ a tekabül edeceği matematiksel olarak açıklanmıştır.

2013 den beri jp morgan ve organları bu para birimini kötülemektedir. Sanırım onların amacı kendi dijital paralarını yaratıp tekel oluşturmaktır. İnsanlar satın alamasın diye kendileri satın alıp alçaltıyor-yükseltiyorda olabilirler. Her şey olabilir. Yeni dünya düzeni ekseninde gerçekleştirmeye çalışılan ise bütün para birimlerinin ortadan kaldırılıp FED in dijital para birimine insanlığı mecbur etmeye-çipli insan teknolojisine doğru insanları götürdükleridir. blockchain üzerinden sadece kendilerinin dijital $ ını hakim kılma amacında oldukları görülmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=X5I4uBUNmuU

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Arl 2017, 22:17 
Onursal Üye

tobramisin yazdı:
Bir şeyin para değeri ifade edebilmesi için öncelikle karşılığının bulunması gerekir. Bitcoin ise karşılığı olmayan bir para birimidir.
geçmişte kaçakçıların polisten kendilerini kaçırmak için kendi aralarında buldukları bir para birimiydi. Daha sonra yaygınlaşıp yasalmış gibi gündeme oturdu. Ancak kazandığnız bitcoini nerede saklarsınız diye sorsak ne cevap verebilirsiniz? Bit coin üzrinde devlet mührü olan bir vesika değildir yada kendi değerine sahip bir metal değildir.

Öyle ise nedir bitcoin?

Üzerinde kolayca oynanabilecek ve bir gecede bütün dünyayı fakir bırakabilecek büyük bir dolandırıcılık aracıdır. Bitcoini borsa gibi düşünün para yok ama senetler havada uçuşuyor. İşlemler tamamen sanal yapılıyor. Ancak borsada bile mühürlü senetlere ihtiyaç vardır yada banka hesabında olması gereken karşılığı bulunan bir para birimine ihtiyaç vardır. Ama bitcoinde böyle birşeye ihtiyaç yok.

1 bitcoin 1500 euro olsa ne olacak sizce? Bu ölçüt tamamen hayalidir. Borsanın 1500000 olması gibi.. Borsa arttıkça sizin cebinize giren para artmıyor sadece orada oynayan bir takım simsarlar kazanıyor.

İşte size bitcoin..

Kimin uşağı olduğun aşikar sanırım...

:arrow: http://www.paraanaliz.com/2017/ekonomi/ ... ani-16383/

:lol: Wall Street papağanı çıktı bu trol!

Ayrıca bu sahtekarlara altı doldurularak dolu dolu cevapları uzmanlarınca verilmiştir. İzlemek isteyene;

https://www.youtube.com/watch?v=wzsXLNKnsnw

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Oca 2018, 00:47 
Onursal Üye

Taçi yazdı:
Alıntı:
- Sahi 1 BTC kaç TL ediyor borsada?

- Bugün BTCTürk'te 610 TL

1 senede 8078, 46 lira olmuş an itbarı ile :shock:

Alıntı:
2010 Yılında Bitcoin Almış Olsaydınız Şimdi Zengindiniz

Daha önce birçok yazıda Bitcoin'den bahsedildi ancak Bitcoin benzeri kripto paralara pek değinmedim. İşte bu yazıda alternatif bir kripto para birimi olan Dogecoin'den bahsedeceğim. Ancak bilmeyenler için öncelikle Bitcoin değerinin nasıl zamanla arttığından bahsedelim.
Yıl 2010: 1 Bitcoin yaklaşık 0,10 Dolar
Yıl 2011: 1 Bitcoin yaklaşık 5 - 10 Dolar arası
Yıl 2012: 1 Bitcoin yaklaşık 10-13 Dolar arası
Yıl 2013: 1 Bitcoin yılın başlarında 100 Doları, Yılın sonunda ise 800 Doları buluyor.

Günümüzde ise 1 Bitcoin 1300 Dolar civarında.
Yukarıdaki resim Bitcoin'in yıllar içindeki hareketini gösteren bir grafik.
Bitcoin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için BU YAZIyı okumanızı öneririm.

Haydi çok basit bir hesap yapalım
2010 yılında Bitcoin denilen bu para birimiyle tanıştığınızı düşünelim. Bankanızın internet bankacılığında sıradan bir fatura ödemesi yapıyorsunuz ve 10 dolar banka hesabınızda arta kalıyor.
Şimdi bu parayı çekmek için ATM'ye gitmeye değmez dediniz ve yeni tanışıp merak ettiğiniz Bitcoin adlı para birimine yatırdınız. Sonuçta 10 Doları bankada bıraksanız da belki unutup gidecektiniz. Bunun yerine ise elinizde 100 Bitcoin oldu.
Aradan 3 yıl geçti. Siz çoktan Bitcoin aldığınızı unutmuşsunuz bile.
Tarih 2013 yılının sonlarını gösteriyor. Bir haber sitesinde Bitcoin'in fiyatını son yıllarda katladığı haberini okuyorsunuz ve aklınıza Bitcoinleriniz geliyor.
Hemen kıyıda köşede bir yere not aldığınız Bitcoin Cüzdanı şifrenizi ve kullanıcı adınızı buluyorsunuz. Hesabınıza giriyorsunuz ve bakıyorsunuz ki 100 Bitcoin sizi bekliyor.
Ancak bunun tam olarak ne ifade ettiğinden haberiniz yok. Çünkü Bitcoin fiyatını bilmiyorsunuz ve en fazla 20 Dolar edebileceğini düşünüyorsunuz. Haksız sayılmazsınız. Çünkü 3 yılda ne kadar artabilir ki?
Yine de emin olmak için bir BTC-USD hesaplama sitesine girmeyi ihmal etmiyorsunuz. İlk kutucuğa elinizdeki bitcoinin adetini girmenizi istiyor site. İkinci kutucuk ise Dolar cinsinden değerini göstermek üzere henüz boş duruyor.
İlk kutucuğa 100 yazıyorsunuz ve ikinci kutucukta yazan değer tam olarak şu: 80.000 Dolar.
Evet, bu bir şaka değil. Bu hikayeyi gerçekten yaşamış olsaydınız heyecandan kalp krizi geçirebilirdiniz.
2010 yılında Bitcoin'e yatırım yapan insanlar bunu tam olarak yaşadılar. Ama onlar muhtemelen Bitcoin'in artışına gözleriyle şahit oldukları için bu kadar büyük şoka uğramamışlardır.

Geç mi Kaldık?

Böyle büyük bir patlama için geç kalmış olabiliriz ancak Bitcoin tek kripto para birimi değil. Son zamanlarda Türk haber sitelerine bile konu olan Dogecoin, gerçekten iyi bir yükseliş kazandı.

Bu sebeple ben şahsen Dogecoin'e yatırım yapmayı yerinde buluyorum. Tabi ki gidip tüm paranızı yatırın demiyorum ve kendim de böyle bir şey yapmayacağım.

Bu sitede daha önce Bonus Bitcoin ve Bit Fun adında bedava Bitcoin dağıtan iki site hakkında yazı yazmıştım. Bu siteler Bitcoin üzerine çalışıyor ancak Dogecoin üzerine çalışanlar da mevcut.

Şimdi biraz Dogecoin hakkında bilgi verelim ve ardından bedava Dogecoin dağıtan sitelere bakalım.

Dogecoin Nedir? Resim

Dogecoin daha evvel de bahsettiğim gibi Bitcoin benzeri bir Kripto para birimi, diğer adıyla Altcoin türü.

23 Nisan 2017 itibariyle 1 Dogecoin = 0.0005 $.

Bu gözünüze az görünmesin. Diğer taraftan baktığınızda tıpkı yukarıdaki hikayede olduğu gibi Dogecoin'in çok az bir parayla alınabileceğini görebilirsiniz. 5 Dolar karşılığında 10 Bin Dogecoin alabilirsiniz ve bir gün 1 Dogecoin = 1 Dolar olduğunda elinizde 10 Bin dolar olur.

Bu tahminler tabi ki kesin değil ancak 5 Dolarlık Dogecoin kimseye bir şey kaybettirmez.

Ayrıca kendim de Dogecoin'e cebimdeki para ile yatırım yapmıyorum. Aşağıda verdiğim siteleri gün içinde bir kaç defa ziyaret ediyorum ve az da olsa Dogecoin biriktirmeyi başarıyorum.

Dogecoin Muslukları

Musluk, bir Kripto Para birimini bedavaya dağıtan ve sitedeki reklam gelirlerinden kâr eden sitelere deniliyor.

Bu musluklardan Dogecoin kazanabilmek için öncelikle bir Dogecoin Cüzdanına ihtiyacınız olacak.

Dogecoin Cüzdanının nasıl açılacağını bilmiyorsanız ya da hangi siteden açacağınıza dair bir fikriniz yoksa Dogecoin Cüzdanı Nasıl Açılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer Dogecoin adresiniz varsa aşağıdaki sitelere hemen kaydolun ve bilgisayarınıza kısayol olarak kaydedin. Bilgisayar başında olduğunuz zamanlarda saatte bir girerek Dogecoin kazanabilirsiniz.

1. Moon Dogecoin
Bu siteye üye olmak için tek ihtiyacınız olan bir Dogecoin adresi. Şifreye bile gerek yok. şifre olmaması kafanızda soru işaretlerine sebep olmasın. Cüzdan adresinizi girdikten sonra bu adres değişmiyor. Ve bir başkası sizin hesabınıza girse bile gönderim sadece sizin adresinize yapıldığı için kimse paranızı çalamaz.
Her 5 dakikada biriken Dogecoinleri kasanıza aktarıyorsunuz ve 100 Dogecoin'e ulaşınca site belli bir günde bunu kontrol edip otomatik olarak Cüzdanınıza ödeme yapıyor. Tabi siteye 5 dakikada bir girmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman girip Dogecoinleri alabilirsiniz. Onlar otomatik olarak birikecektir. En hızlı ilk 5 dakika içinde birikirler, daha sonra bu hız giderek yavaşlar. Yani 5 dakikada 0,05 Dogecoin birikiyorsa 1 saatte 0,60 birikmez, çünkü 5 dakikadan sonra giderek daha yavaş birikmeye başlar. Siz ara sıra girip birikenleri almalı ve süreyi sıfırlamalısınız.
Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

2. DogecoBox
DogecoBox sitesine üye olmak için tek yapmanız gereken bir Dogecoin Adresi sahibi olmak. Üye olduktan sonra en üst çubuğun solunda bir kutucuk göreceksiniz. Burada toplam bakiyeniz yazar. Başlangıçta bu 0 olacaktır.
Aynı çubuğun sağında OPEN BOX yazısını arayın. Eğer anasayfada olmadığınızı düşünüyorsanız bu yazıya tıklayınca sizi her zaman anasayfaya götürür.
Anasayfanın alt taraflarında SELECT BOX butonuna tıklayın.
Gelen ekranda karşınıza 5 tane sandık çıkacak. Birini seçin. İçinden çıkan tutarı beğenmezseniz bir sonraki ekranda TRY SECOND CHANCE seçeneğini tıklayın. Genelde ikinci defa daha yüksek verir.
Son olarak üstteki next yazısına tıklayın. Robot değilim seçeneğini işaretleyip Get My Points'e tıklayın.
Bu siteden her 10 dakikada bir kez Dogecoin alabilirsiniz.

3. FreeDoge.co.in
Free Dogecoin sitesi saat başı size rastgele bir sayı verir. Bu sayının büyüklüğüne göre orada göreceğiniz tablodaki tutarı hesabınıza yansıtır. Toplam 600 Dogecoine ulaştığınızda çekim yapabilirsiniz. Bunun için iki seçenek mevcut. Auto ve Instant.
Instant önermiyorum. Çünkü hızlı göndermesine rağmen yüksek kesinti yapıyor.
Auto Withdraw seçeneğini işaretlerseniz de her pazar günü hesabınızda 600 olup olmadığını kontrol edip eğer 600'e ulaşmışsanız cüzdanınıza gönderim yapılır. FreeDoge.co.in sitesi bu alanda adından en çok söz ettiren sitelerden biridir.
http://www.websokak.com/2017/04/en-cok- ... teler.html

Alıntı:
Herkesin kuşkuyla yaklaştığı para! Şaka olarak başladı 1 aylık değeri Bitcoin'i aştı
Hürriyet Haber
06.01.2018 - 09:40 | Son Güncelleme: 06.01.2018 - 09:40

Kripto para denilince akla birçok isim geliyor ancak en bilineni ve en değerlisi olarak Bitcoin hepimizin bildiği bir isim. Son olarak Aralık ayı sonlarına doğru düşüşe geçen Bitcoin, şimdilerde tekrar yükselişe geçti ve an olarak 16 bin 500 Dolar'dan işlem görmeyi sürdürüyor. Bununa birlikte Bitcoin'in çatalları ve Ethereum ve Litecoin gibi başka kripto para birimleri de borsa da normal paralara nazaran oldukça yüksek değerlerde işlem görmeye devam ediyor.
Ancak öyle bir para birimi var ki hem ulaştığı piyasa değeri hem de bu değere neden ulaştığı akıllarda büyük bir soru işareti bırakıyor. Üstelik bu soru işareti, ortada bir şaibe olduğu iddiasıyla değil gerçekten anlam verilemeyen bir durum olarak beliriyor. Bu kripto para 2013 yılında parodi olarak yaratılan ve maskot olarak Japon shiba inu köpeğini kullanan Dogecoin'den başkası değil.

Resim

2010 yılında internette dolaşan bir espriye gönderme yapan kripto para birimi geçtiğimiz ay tüm kripto paralarda olduğu gibi bir yükseliş gerçekleştirdi. % 400 oranında bir değerlenme yaşayan Dogecoin, Aralık sonunda 0.0107 Dolar'a çıkarak en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte kullanıcıların internetten geleneksel finans sistemindekinden farklı olarak daha kolay para gönderebilmesi amacıyla kurulan dogecoin bugün 1 milyar dolar piyasa değerini aşarak 1.17 milyar dolar seviyesine yükseldi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Dogecoin kurucusu Jackson Palmer, bu "akıl dışı" yükselmenin kripto paralardaki boşluğu gösterdiğini söyledi. Deogecoin geliştirici ekibinden Patrick Lodder ise durumu tam bir 'çılgınlık' olarak nitelendirdi.http://www.hurriyet.com.tr/herkesin-kus ... i-40701364

Resim

Resim

Resim

Resim

tayyö2 robin şimşeğinide al git artisttik yapma!

Milletin harbi aklıyla eğleniyorlar... :twisted:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 07 Oca 2018, 01:18 
Onursal Üye

safe123 yazdı:
Taçi yazdı:
Alıntı:
- Sahi 1 BTC kaç TL ediyor borsada?

- Bugün BTCTürk'te 610 TL

1 senede 8078, 46 lira olmuş an itbarı ile :shock:

Alıntı:
2010 Yılında Bitcoin Almış Olsaydınız Şimdi Zengindiniz

Daha önce birçok yazıda Bitcoin'den bahsedildi ancak Bitcoin benzeri kripto paralara pek değinmedim. İşte bu yazıda alternatif bir kripto para birimi olan Dogecoin'den bahsedeceğim. Ancak bilmeyenler için öncelikle Bitcoin değerinin nasıl zamanla arttığından bahsedelim.
Yıl 2010: 1 Bitcoin yaklaşık 0,10 Dolar
Yıl 2011: 1 Bitcoin yaklaşık 5 - 10 Dolar arası
Yıl 2012: 1 Bitcoin yaklaşık 10-13 Dolar arası
Yıl 2013: 1 Bitcoin yılın başlarında 100 Doları, Yılın sonunda ise 800 Doları buluyor.

Günümüzde ise 1 Bitcoin 1300 Dolar civarında.
Yukarıdaki resim Bitcoin'in yıllar içindeki hareketini gösteren bir grafik.
Bitcoin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için BU YAZIyı okumanızı öneririm.

Haydi çok basit bir hesap yapalım
2010 yılında Bitcoin denilen bu para birimiyle tanıştığınızı düşünelim. Bankanızın internet bankacılığında sıradan bir fatura ödemesi yapıyorsunuz ve 10 dolar banka hesabınızda arta kalıyor.
Şimdi bu parayı çekmek için ATM'ye gitmeye değmez dediniz ve yeni tanışıp merak ettiğiniz Bitcoin adlı para birimine yatırdınız. Sonuçta 10 Doları bankada bıraksanız da belki unutup gidecektiniz. Bunun yerine ise elinizde 100 Bitcoin oldu.
Aradan 3 yıl geçti. Siz çoktan Bitcoin aldığınızı unutmuşsunuz bile.
Tarih 2013 yılının sonlarını gösteriyor. Bir haber sitesinde Bitcoin'in fiyatını son yıllarda katladığı haberini okuyorsunuz ve aklınıza Bitcoinleriniz geliyor.
Hemen kıyıda köşede bir yere not aldığınız Bitcoin Cüzdanı şifrenizi ve kullanıcı adınızı buluyorsunuz. Hesabınıza giriyorsunuz ve bakıyorsunuz ki 100 Bitcoin sizi bekliyor.
Ancak bunun tam olarak ne ifade ettiğinden haberiniz yok. Çünkü Bitcoin fiyatını bilmiyorsunuz ve en fazla 20 Dolar edebileceğini düşünüyorsunuz. Haksız sayılmazsınız. Çünkü 3 yılda ne kadar artabilir ki?
Yine de emin olmak için bir BTC-USD hesaplama sitesine girmeyi ihmal etmiyorsunuz. İlk kutucuğa elinizdeki bitcoinin adetini girmenizi istiyor site. İkinci kutucuk ise Dolar cinsinden değerini göstermek üzere henüz boş duruyor.
İlk kutucuğa 100 yazıyorsunuz ve ikinci kutucukta yazan değer tam olarak şu: 80.000 Dolar.
Evet, bu bir şaka değil. Bu hikayeyi gerçekten yaşamış olsaydınız heyecandan kalp krizi geçirebilirdiniz.
2010 yılında Bitcoin'e yatırım yapan insanlar bunu tam olarak yaşadılar. Ama onlar muhtemelen Bitcoin'in artışına gözleriyle şahit oldukları için bu kadar büyük şoka uğramamışlardır.

Geç mi Kaldık?

Böyle büyük bir patlama için geç kalmış olabiliriz ancak Bitcoin tek kripto para birimi değil. Son zamanlarda Türk haber sitelerine bile konu olan Dogecoin, gerçekten iyi bir yükseliş kazandı.

Bu sebeple ben şahsen Dogecoin'e yatırım yapmayı yerinde buluyorum. Tabi ki gidip tüm paranızı yatırın demiyorum ve kendim de böyle bir şey yapmayacağım.

Bu sitede daha önce Bonus Bitcoin ve Bit Fun adında bedava Bitcoin dağıtan iki site hakkında yazı yazmıştım. Bu siteler Bitcoin üzerine çalışıyor ancak Dogecoin üzerine çalışanlar da mevcut.

Şimdi biraz Dogecoin hakkında bilgi verelim ve ardından bedava Dogecoin dağıtan sitelere bakalım.

Dogecoin Nedir? Resim

Dogecoin daha evvel de bahsettiğim gibi Bitcoin benzeri bir Kripto para birimi, diğer adıyla Altcoin türü.

23 Nisan 2017 itibariyle 1 Dogecoin = 0.0005 $.

Bu gözünüze az görünmesin. Diğer taraftan baktığınızda tıpkı yukarıdaki hikayede olduğu gibi Dogecoin'in çok az bir parayla alınabileceğini görebilirsiniz. 5 Dolar karşılığında 10 Bin Dogecoin alabilirsiniz ve bir gün 1 Dogecoin = 1 Dolar olduğunda elinizde 10 Bin dolar olur.

Bu tahminler tabi ki kesin değil ancak 5 Dolarlık Dogecoin kimseye bir şey kaybettirmez.

Ayrıca kendim de Dogecoin'e cebimdeki para ile yatırım yapmıyorum. Aşağıda verdiğim siteleri gün içinde bir kaç defa ziyaret ediyorum ve az da olsa Dogecoin biriktirmeyi başarıyorum.

Dogecoin Muslukları

Musluk, bir Kripto Para birimini bedavaya dağıtan ve sitedeki reklam gelirlerinden kâr eden sitelere deniliyor.

Bu musluklardan Dogecoin kazanabilmek için öncelikle bir Dogecoin Cüzdanına ihtiyacınız olacak.

Dogecoin Cüzdanının nasıl açılacağını bilmiyorsanız ya da hangi siteden açacağınıza dair bir fikriniz yoksa Dogecoin Cüzdanı Nasıl Açılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer Dogecoin adresiniz varsa aşağıdaki sitelere hemen kaydolun ve bilgisayarınıza kısayol olarak kaydedin. Bilgisayar başında olduğunuz zamanlarda saatte bir girerek Dogecoin kazanabilirsiniz.

1. Moon Dogecoin
Bu siteye üye olmak için tek ihtiyacınız olan bir Dogecoin adresi. Şifreye bile gerek yok. şifre olmaması kafanızda soru işaretlerine sebep olmasın. Cüzdan adresinizi girdikten sonra bu adres değişmiyor. Ve bir başkası sizin hesabınıza girse bile gönderim sadece sizin adresinize yapıldığı için kimse paranızı çalamaz.
Her 5 dakikada biriken Dogecoinleri kasanıza aktarıyorsunuz ve 100 Dogecoin'e ulaşınca site belli bir günde bunu kontrol edip otomatik olarak Cüzdanınıza ödeme yapıyor. Tabi siteye 5 dakikada bir girmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman girip Dogecoinleri alabilirsiniz. Onlar otomatik olarak birikecektir. En hızlı ilk 5 dakika içinde birikirler, daha sonra bu hız giderek yavaşlar. Yani 5 dakikada 0,05 Dogecoin birikiyorsa 1 saatte 0,60 birikmez, çünkü 5 dakikadan sonra giderek daha yavaş birikmeye başlar. Siz ara sıra girip birikenleri almalı ve süreyi sıfırlamalısınız.

2. DogecoBox
DogecoBox sitesine üye olmak için tek yapmanız gereken bir Dogecoin Adresi sahibi olmak. Üye olduktan sonra en üst çubuğun solunda bir kutucuk göreceksiniz. Burada toplam bakiyeniz yazar. Başlangıçta bu 0 olacaktır.
Aynı çubuğun sağında OPEN BOX yazısını arayın. Eğer anasayfada olmadığınızı düşünüyorsanız bu yazıya tıklayınca sizi her zaman anasayfaya götürür.
Anasayfanın alt taraflarında SELECT BOX butonuna tıklayın.
Gelen ekranda karşınıza 5 tane sandık çıkacak. Birini seçin. İçinden çıkan tutarı beğenmezseniz bir sonraki ekranda TRY SECOND CHANCE seçeneğini tıklayın. Genelde ikinci defa daha yüksek verir.
Son olarak üstteki next yazısına tıklayın. Robot değilim seçeneğini işaretleyip Get My Points'e tıklayın.
Bu siteden her 10 dakikada bir kez Dogecoin alabilirsiniz.

3. FreeDoge.co.in
Free Dogecoin sitesi saat başı size rastgele bir sayı verir. Bu sayının büyüklüğüne göre orada göreceğiniz tablodaki tutarı hesabınıza yansıtır. Toplam 600 Dogecoine ulaştığınızda çekim yapabilirsiniz. Bunun için iki seçenek mevcut. Auto ve Instant.
Instant önermiyorum. Çünkü hızlı göndermesine rağmen yüksek kesinti yapıyor.
Auto Withdraw seçeneğini işaretlerseniz de her pazar günü hesabınızda 600 olup olmadığını kontrol edip eğer 600'e ulaşmışsanız cüzdanınıza gönderim yapılır. FreeDoge.co.in sitesi bu alanda adından en çok söz ettiren sitelerden biridir.
http://www.websokak.com/2017/04/en-cok- ... teler.html

Alıntı:
Herkesin kuşkuyla yaklaştığı para! Şaka olarak başladı 1 aylık değeri Bitcoin'i aştı
Hürriyet Haber
06.01.2018 - 09:40 | Son Güncelleme: 06.01.2018 - 09:40

Kripto para denilince akla birçok isim geliyor ancak en bilineni ve en değerlisi olarak Bitcoin hepimizin bildiği bir isim. Son olarak Aralık ayı sonlarına doğru düşüşe geçen Bitcoin, şimdilerde tekrar yükselişe geçti ve an olarak 16 bin 500 Dolar'dan işlem görmeyi sürdürüyor. Bununa birlikte Bitcoin'in çatalları ve Ethereum ve Litecoin gibi başka kripto para birimleri de borsa da normal paralara nazaran oldukça yüksek değerlerde işlem görmeye devam ediyor.
Ancak öyle bir para birimi var ki hem ulaştığı piyasa değeri hem de bu değere neden ulaştığı akıllarda büyük bir soru işareti bırakıyor. Üstelik bu soru işareti, ortada bir şaibe olduğu iddiasıyla değil gerçekten anlam verilemeyen bir durum olarak beliriyor. Bu kripto para 2013 yılında parodi olarak yaratılan ve maskot olarak Japon shiba inu köpeğini kullanan Dogecoin'den başkası değil.

Resim

2010 yılında internette dolaşan bir espriye gönderme yapan kripto para birimi geçtiğimiz ay tüm kripto paralarda olduğu gibi bir yükseliş gerçekleştirdi. % 400 oranında bir değerlenme yaşayan Dogecoin, Aralık sonunda 0.0107 Dolar'a çıkarak en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte kullanıcıların internetten geleneksel finans sistemindekinden farklı olarak daha kolay para gönderebilmesi amacıyla kurulan dogecoin bugün 1 milyar dolar piyasa değerini aşarak 1.17 milyar dolar seviyesine yükseldi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Dogecoin kurucusu Jackson Palmer, bu "akıl dışı" yükselmenin kripto paralardaki boşluğu gösterdiğini söyledi. Deogecoin geliştirici ekibinden Patrick Lodder ise durumu tam bir 'çılgınlık' olarak nitelendirdi.http://www.hurriyet.com.tr/herkesin-kus ... i-40701364

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Sonra uyardığımız fetö gibi olmasın bu işte? Kandırılıcan sonra anladık!.

Resim

:roll: :lol: :lol: :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Şub 2018, 11:31 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Bitcoin bugünlerde düsüsteyken tam alma zamanidir. Bugün size son dönemin en düsük fiyati olan 7000€ cok büyük bir rakam görünmesin. Eger bugünkü degerinden alirsaniz buna ragmen yil sonuna kadar cok büyük kar birakacaktir. Mart ayinda tahminen 16bin€ ya kadar yükselecek ve yükselisi sürecektir. Devletlerin ve bankalarin vurmak istedigi darbelerle dönem dönem düsüs yasamasi aslinda bir firsattir. Her dususten sonra toparlayip dahada yükselecektir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Şub 2018, 13:46 
Onursal Üye

_turbo_ yazdı:
Bitcoin bugünlerde düsüsteyken tam alma zamanidir. Bugün size son dönemin en düsük fiyati olan 7000€ cok büyük bir rakam görünmesin. Eger bugünkü degerinden alirsaniz buna ragmen yil sonuna kadar cok büyük kar birakacaktir. Mart ayinda tahminen 16bin€ ya kadar yükselecek ve yükselisi sürecektir. Devletlerin ve bankalarin vurmak istedigi darbelerle dönem dönem düsüs yasamasi aslinda bir firsattir. Her dususten sonra toparlayip dahada yükselecektir.

@turbo,

Param yok. Olsada almam.. Niye?
Sen bize demedin ki, hepsi bitliparaya bağlı bunların diye..
Bitlialacanda, onu istediğin diğer paraya çevirecende..

Etherium arttığı halde. Bitcoin düştüğü için zarar etmiş oluyorsun bu nasıl iştir?

Bu çağın icadı olsada.. Kötüye kullanılacak ileride. Nükleer, enerji santralı olarakta kullanılsa kötüdür. Atom ve hidrojen bombası yapımında kullanılsada kötüdür.

İnsanlığın kurtuluşu zaman makinesi icadına kalmıştır.
Likyalılar dönemine dönüp parayı icad eden ilk insanı ortadan kaldırmak lazım. :lol:
Para bütün kötülüklerin hem anası hem papasıdır. :mrgreen:

M.City ve B. München tur atlar kısa vadede iyi getirisi vardır. AB de yaşayanlara bankadan 5-10 senede alamayacakları riskli öneridir. 1,35-40 arası bir kar bırakacaktır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Şub 2018, 14:29 
Onursal Üye

Varsa milyoncuğunuz falan;

Roma kaybetmez %10,2 getirisi var. Kazanır %40 getirir, ama olsun 3 şık tercih edilmez. 2 şık her zaman iyidir. .)

1 milyonu olan 1,5 saat sonra 102 bini kor cebine... Yada sıfırlar 3. bir şık mık yok :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2018, 10:30 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Daha önce hicbirsey yasli genc herkese bu denli zengin olma firsati sunmamistir. Kripto para bir firsattir degerlendirmek gerekir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2018, 13:38 
Onursal Üye

_turbo_ yazdı:
Daha önce hicbirsey yasli genc herkese bu denli zengin olma firsati sunmamistir. Kripto para bir firsattir degerlendirmek gerekir.

Soruma cevap alamadım, @turbo

Hayatın bizatihi kendisi ''kumar'' dır.
Önerin de bir nevi kumardır.

Bir sanal hayali para biriminin yükseleceği tahminidir(öngörüsüdür). Etherium veya diğerlerini bitcoinden bağımsız niye alamıyoruz diye sormuştum? Öyle ya gümüşü almak için altın alıp çevirmiyoruz değil mi? Veya Dolar alıp franka çevirmiyoruz değil mi???

Alıntı:
Daha önce hicbirsey yasli genc herkese bu denli zengin olma firsati sunmamistir.

Hayır sunmuştur!. Bunu sermayesiz sunmuştur. Tam aksine burada sermaye gereklidir.

M.S. 19. yüzyılın hemen başlarında Kuzey Amerika'da genci yaşlısı binlerce insan maden ocaklarına ve dere yataklarına altın aramaya gitti. Gidiş o gidiş, ondan sonra bir daha durmadı Amerikalılar. Her yana hücum ettiler, süper güç oldular.

Sonrasında; 1933'te ABD başkanı Roosvelt, altın-dolar değişimini durdurdu. Yetmedi Amerikan halkından tüm sahip oldukları altınları teslim etmelerini talep etti. Yetmedi altına günlük fiyatlar belirledi. O da yetmeyince altın fiyatlarını ons başına 35 dolar olarak sabitledi. Altın 1930'larda ABD'de milli bir mesele haline gelmişti. Büyük buhranı bildiniz mi?

Ha bu arada;

Sen bu öngörülerle niye fakirsin? diye soruyorsan..
Birazcıkta olsa, kıyısından-kısmi Ege Cansen durumun izahını yapmış açıklamaya çalışmış :mrgreen:

; :arrow: http://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/e ... r-2172795/

Resim

En son safe123 tarafından, 05 Şub 2018, 14:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2018, 14:03 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

safe123 yazdı:
_turbo_ yazdı:

Soruma cevap alamadım, @turbo

Hayatın bizatihi kendisi ''kumar'' dır.
Önerin de bir nevi kumardır.

Bir sanal hayali para biriminin yükseleceği tahminidir(öngörüsüdür). Etherium veya diğerlerini bitcoinden bağımsız niye alamıyoruz diye sormuştum? Öyle ya gümüşü almak için altın alıp çevirmiyoruz değil mi? Veya Dolar alıp franka çevirmiyoruz değil mi???

Alıntı:
Daha önce hicbirsey yasli genc herkese bu denli zengin olma firsati sunmamistir.

Hayır sunmuştur!. Bunu sermayesiz sunmuştur. Tam aksine burada sermaye gereklidir.

M.S. 19. yüzyılın hemen başlarında Kuzey Amerika'da genci yaşlısı binlerce insan maden ocaklarına ve dere yataklarına altın aramaya gitti. Gidiş o gidiş, ondan sonra bir daha durmadı Amerikalılar. Her yana hücum ettiler, süper güç oldular.

Sonrasında; 1933'te ABD başkanı Roosvelt, altın-dolar değişimini durdurdu. Yetmedi Amerikan halkından tüm sahip oldukları altınları teslim etmelerini talep etti. Yetmedi altına günlük fiyatlar belirledi. O da yetmeyince altın fiyatlarını ons başına 35 dolar olarak sabitledi. Altın 1930'larda ABD'de milli bir mesele haline gelmişti. Büyük buhranı bildiniz mi?

Ha bu arada;

Sen bu öngörülerle niye fakirsin? diye soruyorsan..
Birazcıkta olsa, kıyısından-kısmi Ege Cansen durumun izahını yapmış açıklamaya çalışmış :mrgreen:

; :arrow: http://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/e ... r-2172795/

Ethereum veya digerlerini bitcoinden bagimsiz nasil alamiyorsun? illede bitcoin almak zorunda degilsin, gir borsasina hangini alirsan al veya cevir. Bitcoin tum kripto paralarin anasidir. Kumar kaybetme riski olan bir olaydir, ancak kripto paralar suan dusuk dönemlerini yasamakta ilerde cok daha degerli olacak bu sebepten burda herhangi bir risk yok daha cok ileriye dönük bir yatirim aracidir.

ABD de altin cikarmak herkese nasip olmadi, dijital paralar herkese bir klavye kadar yakin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2018, 14:17 
Onursal Üye

Anlamadım gene.. Bana bitcoin almadan etherium alınamıyor dediler.

Sanırım anlatamadım. Şimdi ben istersem direk tl m ile avro alabiliyorum. Ama Tl ile önce bitcoin alacak ve bunu borsada çevireceksin diyorlar. Ve aynı şekilde çekerken de gene aldığın diğer coini bitcoine çevirecek ve sonra Tl veya avroya çevireceksin..

https://www.btcturk.com/
https://www.paribu.com/

Direk ether , iota satın alamadıktan sonra bu dolandırıcılık dır.

Bak şimdi adama 63 liradan yukarıda verdiğim linkten bitcoin satmışlar. Adam gitmiş bunu ethere çevirmiş. Ether düştüğü halde zararda değil. Ama çevirmeye kalktığında şu an parası yarıya düşüyor.. Nakte ihtiyacı var. Nasıl olacak şimdi bu iş? Niye etheri TL veya dövize çeviremiyor onu soruyorum? Anladın mı?

Bu nasıl iştir? Lale, balon değil asıl meseleyi böyle izah etmezsen buna vegas derler.

Kongo da arıyorlar bak :mrgreen: Amerikanya okyanusya ötesinden boşuna fetöye okul açtırmıyor olsa gerek :lol:

Resim

Resim

Sen bana 2 milyon borç bulsana, Ben paramı M.city çeyrek finale çıkara, tur atlara yatırıcam :lol: 140 bin getirir .)
Sizin orada faizler de düşük bankadan ödünç alsan gene 120 bin kar yazarsın :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=yaRO2RX0aEc

Param olsa çoktan güneş panellerini kurmuş uzlete çekilmiştim... Hem ülkeme faidem olurdu. Hem geleceğe..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2018, 14:53 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Etehereum, Ripple, Litecoin gibi kripto paralari Bitcoin almadan direk alabilirsiniz.

https://www.bitpanda.com/trades/buy

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Şub 2018, 22:10 
Onursal Üye

_turbo_ yazdı:
Etehereum, Ripple, Litecoin gibi kripto paralari Bitcoin almadan direk alabilirsiniz.

https://www.bitpanda.com/trades/buy

Peki aynı şekilde bozup TL,€ ya çevirebilyormusun buradan ?
Limiti var mı birde?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Şub 2018, 09:46 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Yok orda sadece € üzeri alisveris oluyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 2. sayfa   [ 40 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.