Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 20 Mar 2018, 14:25


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 10 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Savcıyı Vur Emri Yunanistan'dan/ / Berkin Elvan Davası....
İletiTarih: 02 Nis 2015, 09:04 
Onursal Üye

Kayıt: 24 Oca 2014, 10:22
İleti: 2802

Alıntı:
Adliyedeki kanlı rehine olayının ardından Davutoğlu, teröristlerin yurt dışı ile telefon bağlantısı kurduklarını açıkladı. Emniyet yetkililerinin açıklamalarına göre bu ülke Yunanistan.

Resim

Adliyede şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın cenaze töreninden sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı bir açıklama dikkat çekti. Davutoğlu açıklamasında, "Bu rehin alma esnasında bu teröristler yurt dışı bazı görüşme yaptı. Bazı odaklarla temas halindeydiler. Bütün bunları takip ediyoruz. Bu olayla ilgili kim nerede olursa olsun, hangi ine girmiş olursa olsun, operasyon yapma talimatı verdik" sözlerini kullandı. Davutoğlu'nun bu açıklamasından sonra, teröristlerin hangi ülkede ve kimlerle telefon görüşmesi yaptığı sorusu gündeme geldi.

ABİSİ YUNANİSTAN'DA

Vatan'ın ulaştığı emniyet yetkilileri bu ülkenin Yunanistan olduğunu söyledi. Yetkililer, bu adresi gösterirken iki noktaya dikkat çektiler. Birincisi DHKP-C örgütünün başta şu anki lideri olarak kabul edilen Hüseyin Fevzi Tekin olmak üzere diğer üst düzey yönetiminin Yunanistan'da olması.

TÜRKİYE'YE GEÇMEK İSTERKEN YAKALANDI

İkinci neden ise teröristlerden Şafak Yayla'nın abisi Mehmet Yayla, 19 Mart 2013'te Ankara'da Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi'ne lav silahları ve roketatarlarla saldıran iki kişiden biriydi. Yayla, saldırının ardından Hatay üzerinden Suriye'ye oradan da Yunanistan'a geçmiş, tekrar saldırı yapmak üzere Türkiye'ye geçmek isterken yakalanmıştı.

Yayla şu an hala Yunanistan'da tutuklu bulunuyor. Bu durum teröristlerin Yunanistan bağlantısını kuvvetlendiriyor. Emniyet yetkilileri telefonda özellikle Tekin ile bağlantılı kurulmuş olabileceği ihtimaline dikkat çekiyor.

SÜREKLİ BİLGİ VERDİLER

Emniyet yetkililerin dikkat çektiği bir başka konu ise teröristlerle iletişim halindeyken, iletişim kanalları açıkken savcıyı vurmuş olmaları.

Yetkililer bu durumu şöyle açıklıyor:

"Teröristlerle yapılan görüşmeler sırasında, telefonla Yunanistan'a sürekli bilgi verdiklerini düşünüyoruz. Buradan talimat alarak hareket ettiler. Teröristlerle kurulan iletişimde bir sorun yaşanmadığı, tıkanmanın olmadığı anda böyle bir harekette bulunmaları onların telefondan 'vurun emri' aldıklarını gösteriyor. Yunanistan'dan vurun emri gelince de uyguladılar. Ortaya çıkan tablo bunu gösteriyor ve bu yönde araştırmalar devam ediyor." (Kaynak: Vatan)


Kaynak: http://www.haberler.com/savciyi-vur-emri-yunanistan-dan-7147198-haberi/

_________________
Hata yapmayan yoktur. Karşına çıkanın her zaman hata yapabileceğini unutmadan davranmalısın.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Savcıyı Vur Emri Yunanistan'dan
İletiTarih: 02 Nis 2015, 10:29 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Şub 2013, 12:23
İleti: 8106
Sefillikte sınır tanımayan bir ülke.

_________________
Küçük bir hatayı büyük bir hataya çevirmek istiyorsanız, o küçük hatayı savunun. Vladimir İlyiç Lenin


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Savcıyı Vur Emri Yunanistan'dan
İletiTarih: 02 Nis 2015, 11:45 
Onursal Üye

Kayıt: 20 Şub 2009, 22:40
İleti: 26408
-13 seneden beri adım adım suçsuz günahsız yetkili ve yetkisiz olanların öldürülmesine olanak tanıyan bir yönde gelişmeler sağladınız.

-Sonuç olarak şimdi sıra Şehidin cenazelerine omuz vermeye geldi. :|

_________________
.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)


..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Savcıyı Vur Emri Yunanistan'dan
İletiTarih: 07 Nis 2015, 08:48 
Onursal Üye

Kayıt: 24 Oca 2014, 10:22
İleti: 2802
Alıntı:
Savcı Kiraz'ın Azmettiricisi İtalya'da Yakalandı

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın DHKP-C'li 2 terörist tarafından şehit edilmesi olayını azmettiren isim, İtalya'da Paskalya tatili yaparken yakalandı.

Resim

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde DHKP-C'li 2 terörist tarafından şehit edilmesi olayını azmettiren isim İtalya'da yaşayan Erdal Ünal çıktı.

Ünal, İtalya'nın antiterör timi DIGOS tarafından eşiyle Paskalya tatili için gittiği otelde yakalandı. Türkiye, iadesi için işlemleri başlattı.

TERÖRİSTLER TARAFINDAN ŞEHİT EDİLDİ

İstanbul Çağlayan'daki Adliye Sarayı'nda, geçen hafta salı günü Berkin Elvan davasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, terör örgütü DHKP-C üyesi Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından şehit edildi.

İLK TUTUKLAMA İTALYA'DAN

Türkiye'yi sarsan olayla ilgili ilk tutuklama İtalya'dan geldi. Ankara'da 1994 ve 1995 yıllarında bir üniversite ile banka şubelerine motoloflu saldırı düzenlemesiyle adı gündeme gelen DHKP-C'li Erdal Ünal hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, uluslararası arama kararı çıkarmıştı.

PASKALYA TATİLİ YAPARKEN YAKALANDI

Avusturya vatandaşı bir kadınla evli olan ve bu ülkede oturma izni bulunan Erdal Ünal'ın, Savcı Kiraz'ın şehit edildiği olayda azmettirici olduğu tespit edildi. Bunun üzerine devreye İtalyan antiterör timi DIGOS girdi.

45 yaşındaki Ünal'ın ailesiyle birlikte Paskalya tatili için gittiği Venedik Via Terraglio'daki bir otelde olduğu belirlendi. DIGOS, çok gizli operasyon için düğmeye bastı. Terör örgütü üyesi Ünal, dün sabaha karşı oteli terk etmeye hazırlanırken yakalandı.

TÜRKİYE İADESİ İÇİN BAŞVURDU

Yanındaki eşiyle yakalanan Ünal, tutuklanarak Santa Maria Maggiore Cezaevi'ne konuldu. Erdal Ünal'ın ayrıca örgüte adam topladığı da öne sürüldü. Türk makamları Ünal'ın iadesi için girişimde bulundu.(Kaynak: Habertürk)


Kaynak: http://www.haberler.com/savci-kiraz-in-azmettiricisi-italya-da-yakalandi-7164989-haberi/

_________________
Hata yapmayan yoktur. Karşına çıkanın her zaman hata yapabileceğini unutmadan davranmalısın.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Savcıyı Vur Emri Yunanistan'dan
İletiTarih: 24 Kas 2016, 16:19 
Yeni Üye

Kayıt: 14 Kas 2016, 12:05
İleti: 61
Berkin Elvan davasında bilmemeniz gerekenler , evet yanlış okumadınız Bilmemenizz gerekenler...

Davaya bakan savcı Mehmet Kirazı öldürenler yasadışı marksist komünist örgüt olan DHKP-C dir. Bunu kendileri bizzat gerine gerine ilan etmişlerdir. Zaten bu komünistlerin hangisi yasa içi örgüt orası da ayrı bir ironi oluyor...

DHKP-C neden savcıyı hedef seçti ve neden vur emri AB ülkesinden geldi?

1- Başından beri Berkin Elvanı polisin değil DHKP-C çete üyelerinin vurduğunu hükümetimiz ısrarla dile getirmekteydi.

2- Berkin Elvanı kasten ekmek alırken öldürülmüş gibi gösterip bir infial yaratmaya çalıştırlar. Ancak Savcının elindeki deliller , polislerin ifadeleri ve başka görgü tanıkları olayın bir kurgu olduğunu ispat ediyordu.

3- Son duruşmada savcının vereceği karar AB ye sığınmış bir terör örgütüne dikkatleri çekecekti. Bu durum AB nin derin devletini zor durumda bırakacak olduğundan hemen emir erleri Yunanistan üzerinden DHKP-C örgütünü harekete geçirdiler. Komünistler zaten maşalık işlerini iyi yaptıklarından bu infazı reddedemediler. Çünkü patronları kapitalist devletler bu emri onlara verdi..

4- DHKP-C 'nin başkanı ve kurucusu olan Durmuş Karataşın ve diğer PKK elebaşılarının da Avrupada beslendiği herkes tarafından bilinmekteyken...

5 - CHP Berkin Elvan davasında körükörüne taraf tutmuş olabilir mi? Bu mümkün müdür?

6- CHP diğer makrsist çete PKK davalarında da körükörüne taraf olmuş olabilir mi bu mümkün mü?

7 - Bütün bunlar Atatürk'ün ilk önce komünist elebaşılarını bu ülkeden gittir etmesinin sebebi gayet açıklamıyor mu?

8 - Bugün cemaatin de içine düştüğü durum bundan farksız değildir. Kendi başına adam gibi muhalefet etse bu kadar canı yanmayacaktı. Ama iş tuttuğu kişilere bir bakarmısınız?

Bunların neresi Demokrat neresi insancıl , neresi eşitlikçi?


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Savcıyı Vur Emri Yunanistan'dan/ / Berkin Elvan Davası..
İletiTarih: 07 Arl 2016, 12:12 
Onursal Üye

Kayıt: 20 Şub 2009, 22:40
İleti: 26408
Alıntı:

Son Dakika... Berkin Elvan Davasında Bir Polise Dava Açıldı! Müebbet Hapsi İsteniyor. 7 Aralık 2016 Çarşamba 11:22


Resim


:arrow: Berkin Elvan'ı öldürdüğü iddia edilen polis memuru F.D. hakkında olası kasıtla adam öldürmekten dava açıldı.


Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı. Polis memuru F.D. hakkında olası kastla adam öldürme suçundan dava açıldı. Polis memuru için müebbet hapis isteniyor.

:arrow: BİR POLİSİN MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR, 42 KİŞİYE TAKİPSİZLİK VERİLDİ

Berkin Elvan soruşturmasında iddianame 1270 gün sonra tamamlandı. Dava, 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. İddianameye göre F.D. isimli polise olası kastla öldürme suçundan müebbet hapis istendi. 42 kişiye aynı suçlamalardan takipsizlik kararı verildi.

:arrow: 269 GÜN KOMADA KALMIŞTI

Berkin Elvan, 16 Haziran 2013 tarihindeki Gezi Parkı protestoları sırasında Polis tarafından atılan gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu yaralanmıştı.

269 gün boyunca komada kalan 15 yaşındaki Berkin Elvan, 11 Mart 2014'te tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.

:arrow: 16 KİLOYA KADAR DÜŞMÜŞTÜ

Elvan'ın ailesi çocuklarının gösterilere katılmadığını olayın ekmek almaya giderken yaşandığını söylemişti. Elvan tedavi süresince 16 kiloya kadar düşmüştü.

:arrow: CENAZESİNE BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Elvan'ın ölümünün ardından Şişli'nin Okmeydanı semtindeki bir cemevinde, binlerce kişinin katıldığı bir cenaze töreni düzenlendi.

Cenazesi, yaklaşık beş saatlik bir yürüyüşün ardından Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.
:arrow: http://www.haberler.com/son-dakika-berk ... 26-haberi/

_________________
.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)


..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Savcıyı Vur Emri Yunanistan'dan
İletiTarih: 22 Ağu 2017, 15:47 
Banlanmış Üye

Kayıt: 17 Şub 2009, 05:34
İleti: 29

İYİKİ VARSIN ŞEHİT SAVCI MEHMET KİRAZ......

Seni şehit edenleri koruyan ve besleyen Arupaya bizi şikayet eden bir muhalefet liderimiz var...Savcımıza suikast düzenleyenlerin avukatlığını yapan bir muhalefetimiz var...

ÖNCE KENDİLERİ ÖLDÜRÜP SONRA DA İYİKİ VARSIN DİYORLAR...

BU DA KATİLLERİN YENİ KLİŞESİ..
yalniz_kurt2 yazdı:
Berkin Elvan davasında bilmemeniz gerekenler , evet yanlış okumadınız Bilmemenizz gerekenler...

Davaya bakan savcı Mehmet Kirazı öldürenler yasadışı marksist komünist örgüt olan DHKP-C dir. Bunu kendileri bizzat gerine gerine ilan etmişlerdir. Zaten bu komünistlerin hangisi yasa içi örgüt orası da ayrı bir ironi oluyor...

DHKP-C neden savcıyı hedef seçti ve neden vur emri AB ülkesinden geldi?

1- Başından beri Berkin Elvanı polisin değil DHKP-C çete üyelerinin vurduğunu hükümetimiz ısrarla dile getirmekteydi.

2- Berkin Elvanı kasten ekmek alırken öldürülmüş gibi gösterip bir infial yaratmaya çalıştırlar. Ancak Savcının elindeki deliller , polislerin ifadeleri ve başka görgü tanıkları olayın bir kurgu olduğunu ispat ediyordu.

3- Son duruşmada savcının vereceği karar AB ye sığınmış bir terör örgütüne dikkatleri çekecekti. Bu durum AB nin derin devletini zor durumda bırakacak olduğundan hemen emir erleri Yunanistan üzerinden DHKP-C örgütünü harekete geçirdiler. Komünistler zaten maşalık işlerini iyi yaptıklarından bu infazı reddedemediler. Çünkü patronları kapitalist devletler bu emri onlara verdi..

4- DHKP-C 'nin başkanı ve kurucusu olan Durmuş Karataşın ve diğer PKK elebaşılarının da Avrupada beslendiği herkes tarafından bilinmekteyken...

5 - CHP Berkin Elvan davasında körükörüne taraf tutmuş olabilir mi? Bu mümkün müdür?

6- CHP diğer makrsist çete PKK davalarında da körükörüne taraf olmuş olabilir mi bu mümkün mü?

7 - Bütün bunlar Atatürk'ün ilk önce komünist elebaşılarını bu ülkeden gittir etmesinin sebebi gayet açıklamıyor mu?

8 - Bugün cemaatin de içine düştüğü durum bundan farksız değildir. Kendi başına adam gibi muhalefet etse bu kadar canı yanmayacaktı. Ama iş tuttuğu kişilere bir bakarmısınız?

Bunların neresi Demokrat neresi insancıl , neresi eşitlikçi?


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Savcıyı Vur Emri Yunanistan'dan/ / Berkin Elvan Davası..
İletiTarih: 22 Ağu 2017, 23:49 
Onursal Üye

Kayıt: 18 Ekm 2011, 02:02
İleti: 7052
Alıntı:
1- Başından beri Berkin Elvanı polisin değil DHKP-C çete üyelerinin vurduğunu hükümetimiz ısrarla dile getirmekteydi.

Hıı DHKP-C ZATEN BÜTÜN EYLEMLERİNDE GAZ FİŞEĞİ KULLANIR.
Bi yalan atacaksınız bari iler tutar bir yanı olsun be. Fırsat bu fırsattır deyip Gezi de polisin bütün öldürdüklerini DHKP-C ye yıksaydınız ya.
Gözü çıkanları CHP ye,
Diğer yaralananları HDP ye
siz bilirsiniz işinizi işte.
Savcı eylemini soldan kimse desteklemedi ya size de gün doğdu polisin işlerinide buraya yıkalım dediniz öylemi?
Bakın bu ülkenin sadece yarısı geri zekalı diğer yarısı gayet normal.
Yalan atarken bunu göz önünde bulundurun.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Savcıyı Vur Emri Yunanistan'dan/ / Berkin Elvan Davası..
İletiTarih: 23 Ağu 2017, 08:47 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 28 Haz 2011, 12:32
İleti: 3226
Konum: Salpazari Cepni
Türkiyede hersey olur. Darbelerle emellerine ulasamayanlar her yolu deneyeceklerdir, yeri gelecek Kartlar aciktan oynanacak. Dis Siyasette daha önce görülmemis olaylar yasanmakta buna Trump in Baskanligida dahil. Artik kimse gizliden oynamiyor.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Savcıyı Vur Emri Yunanistan'dan/ / Berkin Elvan Davası..
İletiTarih: 23 Ağu 2017, 15:32 
Onursal Üye

Kayıt: 18 Ekm 2011, 02:02
İleti: 7052
_turbo_ yazdı:
Türkiyede hersey olur. Darbelerle emellerine ulasamayanlar her yolu deneyeceklerdir, yeri gelecek Kartlar aciktan oynanacak. Dis Siyasette daha önce görülmemis olaylar yasanmakta buna Trump in Baskanligida dahil. Artik kimse gizliden oynamiyor.

Doğru ama konuyla alakasını kuramadım.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 10 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.