Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 16 Oca 2018, 22:16

Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 4. sayfa   [ 53 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Koç'un Ürettiği Zırhlı Araçlar Ağır Kayıplar Verdiriyor.
İletiTarih: 04 Tem 2016, 02:38 
Onursal Üye

izmarit yazdı:

Hata yok.

Olsaydi, simdiye kadar Kocun K sini birakirmiydi bu yamyamlar saniyorsunuz?

...

Bu trol konuyu iyice sulandırdı..
Senin kuzun da Uzan gibi siyasete girmeye kalksın, Amerika ya ufacık bir yamuk yapsın, bak yarım K sı mı kalıyor. Toz mu oluyor görürsün o vakit.
Bilmediğin moklara da burnunu sokma.. Bu ülkede her tüccarın istisnalar kaideyi bozmaz. (Bisküvi zengini, helal kazanç zengilerini tenzih ederim)Her banker tefecinin karanlık pis işi vardır.
Hiç bir servet masum değildir. Bir savcı isterse, arkasında iktidar ve gerçek halk gücü olursa...
Bir sürü suç unsuru açığını bulur.

Kim dedi sana Tayyip ile Koç un kavgalı olduğunu.. Kavgalı olsaydı Zekeriya ilk onun fişini çekerdi. Uydurma delile falan da ihtiyaç duymadan tamamen doğal suç unsurlarıyla hemide... Genel Kurmay Bşk. na, Aziz Yıldırıma dokunan savcı isterse herkeze dokunurdu!. Yani işin özü sıkıyorsa gerçek manada Reis le çatışsın da göreyim.
Kayıkçı kavgalarını yemiyoruz. 'One minüt' tiyatrolarını senin gibi kuzugılı marabalarına yuttururlar.

Sıkıyorsa diyorum.. Girsin Fettoş gibi mahremine yayınlasın. Bakalım sonra k ya dokunacak açığı varmıymış yokmuymuş görürsün!.

Koç bugüne kadar hiç bir hükümeti Tayyip kadar sevmemiştir. Sen şimdi AKP ile CHP nin de düşman olduğunu sanıyorsundur :lol: Sen kutuplaşabilirsin. Seni tutan yok.. Zaten amacın bu o yönde trolleyip durmaktasın.

Akçeli Kanka olmasalar senin yarım K şimdiye çoktan karapara dan Reza olmuştu bu ülkede..

Yani kuzunun sessizliği tamamen duygusal. Yoksa onda kimbilir ne Fettoş örgütü gibi, Yarım K tipi kayda alınmış bilgiler vardır Allahu alem...

Koç un işçisine Sabancı dan fazla ücret politikası gütmesinde başka hiç bir elle tutulur artısı yoktur.
Yani 80-90 bin kişiden/işcisinden başka kimseye bir yararı yok zararı vardır.

Onuda kayyum a atarlar olur biter. Kimse işsiz kalmaz yani...

Sorun değil.. Fetoşcular gibi ağır ceza almazlar.

Servet düşmanı değilim. Sevet yandaşı da değilim...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Tem 2016, 02:43 
Onursal Üye

Alıntı:
Alıntı:
Koç'un ürettiği zırhlı araçlar ağır kayıplar verdiriyor

Tunceli'de şehit olan askerleri taşıyan Shortland askeri araç, zırhlı olmasına rağmen her saldırıda kayıp verdiriyor..

Resim

Resim

PKK'lı teröristler, Tunceli'de sabah saatlerinde, zırhlı aracın geçişi sırasında bombalı saldırı düzenledi. Saldırıda 3 asker şehit oldu.

ZIRHLI ARAÇ AĞIR KAYIPLAR VERDİRİYOR

Askerleri taşıyan ve "Shortland" olarak bilinen zırhlı araç ise verdirdiği ağır kayıplarla gündemde. Koç Holding bünyesindeki Otokar tarafından üretilen araç, zırhlı olmasına rağmen her saldırıda çok sayıda askerin/polisin şehit olmasına neden oluyor. Düz yolda devrildiğinde bile şehit verdiren araç, saatte 100 km'nin üzerine çıkamayan hızıyla da, askerleri teröristlerin hedefi haline getiriyor.

En hafif kazalarda bile araçlar darmadağın oluyor;

Resim

Resim

Resim

Resim

http://www.ensonhaber.com/kocun-urettig ... n=widgetv2

Haber yerinde duruyor. Araçlar sağlam/hilesiz/ayıpsız olsaydı şimdiye çoktan dava açardı haber kaynağına kuzu!

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Tem 2016, 21:44 
Onursal Üye

Alıntı:
Sakarya'da korkunç kaza: 3 ölü, 2 ağır yaralı

Sakarya'da seyir halindeyken lastiğinin patlaması sonucu direksiyon hakimiyeti kaybedilerek yol kenarındaki ağaca çarpan otomobil, paramparça oldu. Feci kazada aynı aileden 2'si çocuk 3 kişi ölürken, 2 kişi de ağır yaralandı.
Resim
Resim
Sаkаryа'dа sеyir hаlindеykеn lаstiğinin pаtlаmаsı sоnucu dirеksiyоn hаkimiyеti kаybеdilеrеk yоl kеnаrındаki аğаcа çаrpаn оtоmоbil, pаrаmpаrçа оldu. Fеci kаzаdа аynı аilеdеn 2'si çоcuk 3 kişi ölürkеn, 2 kişi dе аğır yаrаlаndı.
Resim

Edinilеn bilgilеrе görе, Adаpаzаrı ilçеsi Kаrаsu Çеvrе Yоlu üzеrindеn Erеnlеr istikаmеtinе gitmеktе оlаn 43 yаşındаki Yüksеl Kılıç idаrеsindеki 06 ZYY 98 plаkаlı оtоmоbil, lаstiği pаtlаmаsı sоnucu yоl kеnаrındа bulunаn аğаcа çаrptı. Çаrpışmа sоnrаsı оtоmоbil оrtаdаn ikiyе аyrılаrаk pаrаmpаrçа оlurkеn, аrаçtа bulunаnlаrın bаzılаrı оtоmоbildе sıkıştı, bаzılаrı dа yоlа sаvruldu. Durumu görеn diğеr sürücülеr hеmеn 112 аcil еkiplеrinе vе itfаiyе еkiplеrinе hаbеr vеrdi. Olаy yеrinе çоk sаyıdа 112 аcil еkibi sеvk еdildi. Kаzа sоnrаsı оtоmоbil içindе sıkışаn sürücü Yüksеl Kılıç vе 8 yаşındаki İrеm Kılıç оlаy yеrindе hаyаtını kаybеtti. 112 Acil еkiplеri tаrаfındаn 43 yаşındаki Bеşir Kılıç, 8 yаşındаki Yunus Kılıç vе Hаnifе Kılıç Sаkаryа Ünivеrsitеsi Sаkаryа Eğitim vе Arаştırmа Hаstаnеsi'nе kаldırılаrаk tеdаvi аltınа аlındı. Yunus Kılıç hаstаnеdе yаpılаn tüm müdаhаlеlеrе rаğmеn kurtаrılаmаdı. Diğеr yаrаlılаrın isе durumlаrının ciddi оlduğu bеlirtildi. Kаzа sоnrаsı kаzаzеdеlеrin yаkınlаrı оlаy yеrinе gеlеrеk sinir krizi gеçirdi.

Sаkаryа İl Emniyеt Müdürlüğü Olаy Yеri İncеlеmе еkiplеrinin kаzаylа ilgili sоruşturmаsını tаmаmlаmаsının аrdındаn cеnаzеlеr, sаvcılık incеlеmеsi sоnrаsındа Sаkаryа Eğitim vе Arаştırmа Hаstаnеsi Mоrgu'nа kаldırıldı.

Ötе yаndаn, Sаkаryа İl Emniyеt Müdürü Osmаn Bаbаdаğı dа оlаy yеrinе gеlеrеk pоlis еkiplеrindеn bilgi аldı. Kаzаylа ilgili sоruşturmа sürüyоr.

http://www.haber00.com/sakarya-da-korku ... 38461.html

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Tem 2016, 13:55 
Onursal Üye

Doğru Atatürk yargı karşısına çıkmış. Ve hakim aleyhine karar vermiş. Evelsi gün köşe yazısında okudum.
Evet Fatih in yargı karşısına çıktığı hikaye olabilir. Gerçekte olabilir..
Tarih belgelerle ispatlanabilir. Hikayelerle değil..
Ama şuda bir gerçek.. En azından Osmanlı yargı arşiv kayıtları halen mevcut.
Prof. A. Bayındır Osmanlı da 3 gün süren dava yok diyor. Suç oranı düşük diyor.. Bardakçı, Ortaylı sizin aksinize Osmanlı da işlevli mahkemelerin olduğunu söyler.
https://www.youtube.com/watch?v=MJRwkCCbwHs
https://www.youtube.com/watch?v=fswWsxVjJP4

Var mı Yok mu çok kısa:

https://www.youtube.com/watch?v=YlHr1K2mY2k

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Tem 2016, 14:29 
Onursal Üye

Yanlış anlaşıldı herhalde.. Ben saray doğrudur. Padişahlık, krallık sistemi doğrudur, diye bir şey söylemiyorum.
Evet çok katı yasaklar olmuş tarih de.. Kahvehane yasaklamışlar. Toplanıp devlet aleyhinde konuşmasınlar diye..
Sokakta protesto yapamıyor halk.. Temel ihtiyaç maddelerine o dönemde ÖTV vergimi ödüyordu fakir halk?
'Kenarda 80 gr altını olmayan fakirdir.' Krallığa baş kaldıranın başını vururlar doğrudur.
Hesapda demokrasi geldi. E gene toplanmak konuşmak yassak.. Farkındaysan krallıklar kalkalı çok oldu!.
Verdiğin verginin hesabını soramıyorsun!. Devletin 'kusursuz sorumluluk' ilkesi gereği vatandaşının gördüğü zararı 3 günde giderdiği görülmemiş. Arabistan da kusur varsa hemen devlet diyeti ödüyor. Bu nasıl demokrasiymiş? Hem mağdur et. hem ödememek, hesap vermemek için binbir takla at. Dosyayı salla dur. O parası bu parası...?
Günümüz Arabistan ında krallık var. Ama vatandaşın malına, canına zarar gelince hesabı veriliyor, soruluyor..
Türkiye den iyi demek ki!.

Ama ben günümüzle o dönem arasında fark göremiyorum..
Bugün kelle vurmuyorlar da 100 sene hapis istiyorlar.

Sen hikaye anlatıyorsun. Şu an farkındasın sanırsam.. İlber Ortaylı adalet var diyor.
Sen yok diyorsun?

Sen bence yaşadığımız gözle görünen devirde yorum yap.
Gözülen görünene kılavuz istemez...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Tem 2016, 20:39 
Onursal Üye

Alıntı:
Kellesi vurulanın geri gelme şansı yok , yada ileride tekrar yargılanma hakkı yok ama 100 sene hapis yatan tekrar yargılanır , kendini her defasında savunabilir.

Gene yanlış anlaşılmış sanırım. 100 sene istenen ceza derken kırmızı fular davasından bahsetmiştim. Cinayet işleyenden bahsetmiyoruz.
Neyini savunacak kız? Savunulacak bir şey mi kalmış? Çıkmış dağa işte.. Kellesini vurmadın da ne oldu? Ölmekten beter ettin. Kız terörist oldu...
Hoş askerlerde daha dün teröristti farkındaysan. Fetoşla kavga çıkmasaydı. Nasıl kurtulacaklardı? Bir 5 sene daha kavga etmeyeydiler? En son mahkeme onayacak hüküm yiyeceklerdi...
Suçu ne? Sokakta protesto yapmak... Sesli düşünmek.
Sen ölümü gösterip, sıtma daha iyi ye razı etmenin peşindesin.
Sağlığa zararlı Alkol sigara satıp. Öbür tarafdan madde alanı, kaçak sigara alanı, alkol alanı terörsitlikle itham etmekteler.. Hatta eski meşhur C.Cerrah beyimiz kaçak çay içeni bile terörsit ilan etti.. Yanlış anlaşılmasın madde satıp da demiyorum. Adam bunun videosunu çekmiş öyle bir anlatıyor ki, toplumu bilinçlendiriyor kendince.. Böyle mantık olur mu? Osmanlı ile kıyas yapılacak gibi değil mevcut düzen, alkol sigara satarken, 4. Murad içki yasağı getirip kelle mi vurdu? Bunlar seninki benden kara mantığında.. Aklık iddiasında!
Sigara satmakla, diğer zehirli maddeleri satmanın arasında ne fark var da? Adam davasına iman etmiş ucuz kaçak sigara alanıda terör örgütüne yardımla suçlayabiliyor??
Hatta sigara daha kötü. Şu an dünyadaki en zararlı madde bence sigaradır. Bandrollü satılınca ak mı oldu?
Asıl teröristler gravatlı haberi yok. Bandrollü tekel Sigara baronları ile paralel zaten bu tekel silah ticareti yapanlar.
Kusura bakma sigara satıp. O memur gibi Akpak ım yalanına kendimi inandıramıyorum. Her kanser olanın günahı hepimizin boynunadır. Kaçak sigara alan terörist oluyorsa. Bu mantıkla hepimiz katiliz. Sigara satılmasına bu ülkede müsaade ediyoruz bireyler olarak...

Aynı şeyleri söylüyoruz sonuçta velhasıl.. O konuda mutabıkız. Asıl hain hakkını arayana tavır alan yobaz kafa haklısın.
Zaten devletin kendine bir türlü çeki düzen verememesinin sorumlusu da bu dağdaki çoban reyleridir. Bu ülkenin kurtuluru yok. Eğitilecek gibide durmuyoruz. Yani işin özü ümitsiz vakayız. Ne diyeyim yaratıcı düzeltsin şekil versin zihniyetlere... Bizim ki yanlışsa bize.. Onların ki yanlışsa onlara...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Tem 2016, 13:27 
Onursal Üye

Her şeyimiz ithal.
Yargı niye ithal edemiyoruz ki? Wolswagen enayi mi?
Milyarlarca tazminat ödüyor. Ödettiriliyor!. Arabaları geri çağırıyor.

Memeleket güzel de herşeyi anormal. Adalet işini yapamıyorsa Adalet bakanlığı müesseleri hizmetini.
O vakit bunu misal Alman veya herhangi bir devlet/ülke adalet bakanlığından ithal edip. Oraya aktarılan bütçe ne ise onlara ödeyelim, hizmet ithal edelim.

Dandik araç(hukuk) üretip can ve mal kayıbı vereceğimize..
Kaliteli araç(hukuk/cu) ithal edip bunu önleriz.
Ondan sonra kişiler istese de düzeni bozamaz. Sıkıyorsa bozsunlar!.

Hani 23 de bağımsız bir ülke kurulmuştu? İlk günden beri diyorum. Temelde problem var..
Bizim uşak Temel de değil. Atılan bina temelinde problem var.
Her temele artık bina yapılabiliyor. Denizin içinde Kumun üstüne Arabistan da gökdelen diktiler.

Daha zelzele olmadı T.C. de. En ufak zelzelede yıkılacaktır.
İnşallah yeni kurulan da bunun gibi olmaz. Sanırım anlaşamayacağız bu hususta..
Eskisi yenisinden her daim iyidir.

Eskisi 600 senelikti. Bakalım yenisi 100 yaşını doldurabilecek mi?.

Kuzu konusu basit. Bir namuslu savcı ya bakar!. Adalet bir milletin en büyük namusudur. Adalet mülkün temelidir.
Yoksa mülk hikayedir. Namuslu Feyzioğlu bunu göremez. Gider fantastik pilotu KGB öldürürsenin peşine düşer.
Hiç akıl işimidir? Türk ordusunun bir mensubunun bu şekilde öldürülebilmesi?

Koca Türk ordusunun namusuna sahip çıkar. Sen kendi namusuna sahip çık.
Konusu yargıyı ilgilendiren suç işleyenlerin yargısına odaklan.

Gel bak bende konusu suç olan malzeme var. Hadi kurtar Türk adaletinin namusunu da görelim!
Sahtekarmısın? Gerçekten vatansevermisin? Ey Feyzioğlu hadi görelim ne kadar namuslusun..

Bankalar yasadışı kumara aracılık yapıyor!.
Cezası 3 ila 5 sene hapis cezası. Yasalar böyle diyor.
Sen bırak pilotumuzun namusunu.
Kendi namusunu temizle. Hadi yargıla da görelim. Sanırım kuzu nun da bankası var.

Reis i Cumhur a artislik yapacağına sen önce işini yap.
Reis i Cumhur a dil uzatmak sana kalmamış. Ona ancak mağdurlar sövebilir. Yerebilir, eleştirebilir.
Sen gibi görevini suiistimal edenler değil!.

Bu ülke kurumlarından zarar gören direk ona sövebilir. Sende çıkar cübbeni vatandaş ol. Mağduriyette isen söv. Gel hatta beraber sövelim.. Evet bu ülkede sokakta taşa takılıp düşseniz sorumlusu en tepedir. İşte hukuk budur.
Bunun sorumluluğunu üstlenmeyip, gereğini yapmayana sövülür. Canı yanan söver.
Senin canın mı yanıyor? Maaşın gıcır. Statün gıcır.. Gerçi geçmişini biliyorum.. Evlatlık olarak basamakları çıkıp tırnaklarınla gelmişsin oralara.. Ama sonuç hüsran!. Senin mücadelen Reis i cumhurla değil. Halk çocuğu olarak halkın hukuka erişmesi ile ilgili olmaktır.

Baroya girdim 8 sene önce bana hukuki yardım. Fakir kağıdı getir. İyi de sizin fakirlik kıriterleriniz ile anayasanın kriterleri uyuşmuyor ki? Asgari ücret alan bir kişiye zengin diyor baron. Ne yapacak adam yemeyecek içmeyecek 10 ay avukat parası ve harç mı ödeyecek? Şakamısınız siz ya...

Sanane Reis i Cumhur dan?
Sen önce hukuka nasıl erişiriz onu bir izah et..

Reis i Cumhur a ben söverim. Sen görevini yap.
Anayasa nın gereklerine göre barolara hukuk devleti olduğunuzu hatırlat.
Gelene hukuki ücretsiz hukuki yardım imkanı sun...

Osmanlı nire siz nire?

Şimdi bir kadı olacaktı ve davacıyım diyecektim. Ve harcı yatır gel ususlüne uygun dilekçe yaz gel diyecekti öyle mi@fethullah?

Kadı davama bakacak yanlış hüküm verecek veya zengin tüccarı kayıracaktı öyle mi?

Sen hasır yakma olaylarını duymamışsın heralde.. Tabi bunları günümüz saraylısı ile kıyaslama.
Yani o zaman da e-devlet internet olsaydı. Hasır yakma fiili eposta olacak. Ve kadının kelle gövdede kalacaktı..

Valla bunu ben demiyorum. Tarihçi İlber Ortaylı diyor.

Sen yok Osmanlı da da hukuk yoktu. Şimdi de yok diyorsun.

Bazı usulsüzlükler o devirlerde de olmuştur belki. Haklısın.
Ama bu günle kıyas bile edilemez. @sabit in deyimiyle 2=98 değildir. 2>98 den büyük değildir miydi. Her neyse işte anlamışsındır.

Neyse belki insaflı, namuslu bir savcı ve hakime denk geliriz... İşimiz belki ye kalmış artık.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Tem 2016, 13:52 
Onursal Üye

1-https://www.youtube.com/watch?v=SpDo_Az1DOo
:arrow: 2-https://www.youtube.com/watch?v=I8A9vyrbP6U
:arrow: 3-https://www.youtube.com/watch?v=Te2qCsNOrS0

Sorun din veya dinsizlikte değil!
Hukuksuzluk(Temelsizlikde) da!

https://www.youtube.com/watch?v=pX0CyvVpt7Y

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 4. sayfa   [ 53 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.