Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 03:45

Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 1. sayfa   [ 53 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Koç'un Ürettiği Zırhlı Araçlar Ağır Kayıplar Verdiriyor.
İletiTarih: 22 Nis 2016, 13:35 
Onursal Üye

Alıntı:
Koç'un ürettiği zırhlı araçlar ağır kayıplar verdiriyor

Tunceli'de şehit olan askerleri taşıyan Shortland askeri araç, zırhlı olmasına rağmen her saldırıda kayıp verdiriyor..

Resim

PKK'lı teröristler, Tunceli'de sabah saatlerinde, zırhlı aracın geçişi sırasında bombalı saldırı düzenledi. Saldırıda 3 asker şehit oldu.

ZIRHLI ARAÇ AĞIR KAYIPLAR VERDİRİYOR

Askerleri taşıyan ve "Shortland" olarak bilinen zırhlı araç ise verdirdiği ağır kayıplarla gündemde. Koç Holding bünyesindeki Otokar tarafından üretilen araç, zırhlı olmasına rağmen her saldırıda çok sayıda askerin/polisin şehit olmasına neden oluyor. Düz yolda devrildiğinde bile şehit verdiren araç, saatte 100 km'nin üzerine çıkamayan hızıyla da, askerleri teröristlerin hedefi haline getiriyor.

En hafif kazalarda bile araçlar darmadağın oluyor;

Resim

Resim

Resim

http://www.ensonhaber.com/kocun-urettig ... n=widgetv2

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Koç'un ürettiği zırhlı araçlar ağır kayıplar verdiriyor
İletiTarih: 22 Nis 2016, 13:37 
Onursal Üye

Bu testlerden geçmeden araçların satılmasına ruhsat veren, satın alan vatan hainidir. Katil zanlısıdir!. Yargı karşısında haksız kazanç sağlamak ve cana kastetmekten yargılanmalıdır. Ne ala memleket? Bu mantıkla... Uzan ın ne günahı vardı? Adam hiç değilse hırkız dı. Can çalmıyordu!!.
Teneke satan katil zanlılarına, tefecilere bu ülkede devlet töreni düzenleniyor.
Neymiş Kuzu ailesi 80 bin kişiye ekmek veriyormuş. Benim de olsa tekelcilikle kazanılmış servetim ben de 2 katını vereceğim söz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Nis 2016, 10:30 
Onursal Üye

Resim

Resim

Resim

Resim

E devlet törenini o hak etmeyecek de biz edecek değiliz gari.. :lol:
Ha oranıza koyan sağcı Cengiz olmuş. Ha tenekeyi zırhlı diye size kakalayıp evladınızı mezara yollayan solcu Kuzu olmuş.
Fark yapmaz gari...

Oranıza koyan koyana... Anlıyana tabe :cry: :roll:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Haz 2016, 23:32 
Onursal Üye

Alıntı:
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 3 ölü, 8 yaralı
Erzincan kent merkezinde hasta taşıyan ambulans ara yoldan çıkan otomobille çarpıştı. Kazada ikiye ayrılan otomobil sürücüsü ile eşi ve 1 yaşındaki yeğeni öldü, 8 kişi yaralandı.Erzincan kent merkezinde hasta taşıyan ambulans ara yoldan çıkan otomobille çarpıştı. Kazada ikiye ayrılan otomobil sürücüsü ile eşi ve 1 yaşındaki yeğeni öldü, 8 kişi yaralandı. Yaralılar bölgeye sevk edilen ambulanslar ile hastanelere kaldırılırken, otomobilin altında kaldığı yaklaşık 40 dakika sonra fark edilen bebek, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Resim

Kaza bugün saat 16.30 sıralarında Binali Yıldırım Bulvarında meydana geldi. Merkeze bağlı Gani Efendi Çiftliği köyünden hasta alan Emre Badem yönetimindeki 24 BA 115 plakalı 112 Acil Servis ambulansı, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine seyir halinde iken, Binali Yıldırım Bulvarı Kamu Lojmanları mevkisindeki ara yoldan çıkan Hasan Hüseyin Arslan'ın kullandığı 24 EP 917 plakalı otomobil ile çarpıştı.

Aşırı hız nedeniyle otomobil ikiye bölünürken, ambulans yoldan çıktı. Kazada, otomobil sürücüsü Hasan Hüseyin Arslan, eşi Saray Arslan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti. Aynı otomobilde bulunan Sibel Arslan, Berkay Arslan ve İlkay Arslan ile ambulans sürücüsü Emre Badem, sağlık personelleri Yıldırım Işıker ve Suzan Balta, ambulans içerisinde bulunan hasta Gülizar Oğuz ve hasta yakını Hemail Şanlı yaralandı. Yaralılar Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Neon Hastanesinde tedavi altına alındı.

OTOMOBİL ALTINDA KALAN BEBEK 40 DAKİKA SONRA BULUNDU
Kazada bebek Deniz Arslan, ikiye ayrılan otomobil altında kaldığı, 40 dakika sonra fark edildi. Kaza yerine çağrılan çekici ile otomobilin parçası kaldırıldı ve ağır yaralı bebek Deniz otomobilin altından çıkarıldı. 112 Acil Servis Ambulansı ile Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan İlkay Arslan'ın oğlu Deniz Arslan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve böylece ölü sayısı üçe çıktı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 03 Haz 2016, 23:37 
Onursal Üye

Resim

Alıntı:
Uzadım gittim YoL boyunca, Üstüne TOFAŞ farkı koyunca, Herkes kenara çekilir Tofaş sesi duyunca…

Ben O Şeytanın Ayakta Alkışladıgı Bakışların Sahibiyim ”Tofaş’k”

Kaderin zulmüne ayarla bas’ı volum’ünü, Tofaş’çıyız ölümüne..

Alıntı:
Biz Tofaş’ı Anlayarak Değil Yanlayarak Öğrendik. ;)

Yalanın Batsın TOFAŞCISIN ;)

MutLuLuk Veren Herşey BağımLıLık Yapar (I ♥ ToFaşK)

Övülünce g*tü kalkmayan tek şey Tofaştır. Hepsinin g*tü yerde geziyor hey yavrum hey :)

[color=#FF0000][b]Kaderin zulmüne ayarla bas’ı volum’ünü, Tofaş’çıyız ölümüne..[/color]

https://tr.wikipedia.org/wiki/TOFA%C5%9E
https://tofask.wordpress.com/category/t ... er/page/6/

Yargı reformu şart!.

Amerika da sigara içip kanser olana yüklü tazminat ödendiğine göre...
Varın gerisini siz düşünün... Bir araç karton gibi her kazada yırtılacak ve üretici idarece kovuşturulmayacak?

Ve o ülke Avrupa dan kanun ithal edip, uygulayan ve ortak İnsan Hakları anlaşması imzalayan bir ülke olacak??

Yazık değil mi bebek ölmüş!..
Asrın lideri kör mü?

Milletin cebinden sigara toplıyacağına bu ölüm makinalarını toplasın..
Tedavülden kaldırsın... Veya koç sattığı araçların bugün kü değeri ne ise vatandaşa ödesin.
Yeni sağlam kasalı araç satsın...

İnsan hayatı bu kadar ucuz olamaz!.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Haz 2016, 00:17 
Onursal Üye

Alıntı:
Otomobil ikiye bölündü: 3 yaralıElazığ'da iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada araçlardan biri ikiye bölündü. Kazada 1'i ağır 3 kişi yaralandı.
Resim

Elazığ'da iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada araçlardan biri ikiye bölündü. Kazada 1'i ağır 3 kişi yaralandı.

Kaza, Bingöl, Diyarbakır ve Malatya'yı birbirine bağlayan Güney Çevre Yolu Yeniköy Kavşağı'nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Savaş Balamir idaresindeki 23 FR 296 plakalı otomobil kavşaktan dönerken Ahmet Yılmaz idaresindeki 23 AB 364 plakalı araçla çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle Balamir idaresindeki otomobil çarpışmanın etkisiyle ikiye bölündü. Parçalardan biri metrelerce uzağa savruldu.

Kazada her iki araç sürücüsü ile birlikte 3 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerine sevk edilen ambulansla kentteki hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan Balamir' in durumunun ağır olduğu öğrenildi. Kazayı duyup olay yerine gelen Balamir'in yakınları sinir krizi geçirdi.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor. Resim
Resim

http://m.f5haber.com/gundem/muhammed-al ... ri-796957/

En son safe123 tarafından, 11 Haz 2016, 00:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Haz 2016, 00:23 
Onursal Üye

Daha ne bekliyor hükümet?
Fotoğraflar montaj mı? Haber montaj mı?
İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Hükümet derhal bu araçları piyasadan kaldırmalı, toplatmalı, işte ne gerekiyorsa yapsın..

Küçükken aynı aracın kurbanı bizde olduk. Aile büyüğümüzden birini kaybettik...
Deprem öldürmediği gibi, sanırım trafik kazası da öldürmüyor.. Kazaların demek ki % 80' i atıyorum.. Kötü araç yüzünden ağır yaralanma ve ölümlerle sonuçlanıyor...

Hay sizin kör gözünüze, vicdanınıza tüküreyim. Daha diyecek bir şey bulamıyorum...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Haz 2016, 02:56 
Katılımcı Üye

Koc ile ne ilgisi var butun bunlarin?

IED ye karsi gelistirlmis bir teknoloji henuz yok.

Butun kaynaklarina ragmen Amerikan ordusu bile bu nanelere karsi birsey yapamiyor, o heybetli humveeler mezar oldu binlerce insana.

Ama suna emin olabilirsiniz ki; milletin ODTUyu, Bogaziciyi, Bilkenti yikmak gibi planlari olan yobazlari yonetici diye sectigi bir memlekette, boyle bir teknoloji teorik olarak mumkun olsa bile, pratik olarak mumkun olmaz.

Yani; bu dunyada herkes hakettigine biner...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Haz 2016, 03:30 
Onursal Üye

Haklısın Sa cı nın alakası var. SA fabrikasyonu bunlar.
Kağıt helva gibi araç üretecen ve sorumlu olmıyacan :lol:
Ancak Türkiye de olur. Bak orada haklısın tekel zoru ile hak ettiklerine biniyorlar..

Zorla satmıyor ya, zorla bindirmiyor ya değil mi?

E o zaman eroein satanda zorla satmıyor.. Ne demeye ona suçlu muamelesi yapılıyor?
Oda karbonat satıyorum desin bunun gibi. Buda araba satıyor cart kağıt gibi ortadan ikiye ayrılıyor :lol:

Gözler bozuk sanırım @izmarit@sbt in :lol: :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Haz 2016, 03:54 
Katılımcı Üye

safe123 yazdı:
Haklısın Sa cı nın alakası var. SA fabrikasyonu bunlar.
Kağıt helva gibi araç üretecen ve sorumlu olmıyacan :lol:
Ancak Türkiye de olur. Bak orada haklısın tekel zoru ile hak ettiklerine biniyorlar..

Zorla satmıyor ya, zorla bindirmiyor ya değil mi?

E o zaman eroein satanda zorla satmıyor.. Ne demeye ona suçlu muamelesi yapılıyor?
Oda karbonat satıyorum desin bunun gibi. Buda araba satıyor cart kağıt gibi ortadan ikiye ayrılıyor :lol:

Gözler bozuk sanırım @izmarit@sbt in :lol: :lol:

Zirhli araclardan bahsetmiyor muyuz?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Haz 2016, 00:23 
Onursal Üye

''Zırh bunun neresinde'' haber başlığı fotoğraflarına bir daha gözlükle bak istersen!

Evet başlığı ona istinaden açtım. Baktım ki haberlerde sivillerin bindiği araçlarda fena...
Başlığa dahil ettim. SA üretseydi ona da yüklenirdim!.

Kağıt misali araçların yırtılması normal mi? Anlayamadım?
'Devletin kusursuz sorumluluğu' ilkesi nerede? Bu kaza mı? Araçta hiç mi kusur yok? Bırak aracı bir savcı bu olayı bütün yönleri ile soruşturması gerekmez mi? Yol kusuru, var mı yok mu dahil...
Normal mi sana göre? Ben idareci olsam, bu fotoğrafları görsem, soruşturma açılması için talimat vermem gerekir.
Normal mi? Değil mi?.. Belki yol mütaiti bile bu davaya müdahil olacak..

Bahsettiğin Amerikan zırhlı araçlarının patlama sonrası fotoğraflarını sunarsan..
Belki kanaatimiz değişir ha ne dersin? İkna edersin belki, Türk ordusuna kaliteli araç sattığına. Bu patlayıcıların kusuru der, haberciyi yalanlarız belki...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Haz 2016, 00:42 
Katılımcı Üye

safe123 yazdı:
''Zırh bunun neresinde'' haber başlığı fotoğraflarına bir daha gözlükle bak istersen!

Evet başlığı ona istinaden açtım. Baktım ki haberlerde sivillerin bindiği araçlarda fena...
Başlığa dahil ettim. SA üretseydi ona da yüklenirdim!.

Kağıt misali araçların yırtılması normal mi? Anlayamadım?
'Devletin kusursuz sorumluluğu' ilkesi nerede? Bu kaza mı? Araçta hiç mi kusur yok? Bırak aracı bir savcı bu olayı bütün yönleri ile soruşturması gerekmez mi? Yol kusuru, var mı yok mu dahil...
Normal mi sana göre? Ben idareci olsam, bu fotoğrafları görsem, soruşturma açılması için talimat vermem gerekir.
Normal mi? Değil mi?.. Belki yol mütaiti bile bu davaya müdahil olacak..

Bahsettiğin Amerikan zırhlı araçlarının patlama sonrası fotoğraflarını sunarsan..
Belki kanaatimiz değişir ha ne dersin? İkna edersin belki, Türk ordusuna kaliteli araç sattığına. Bu patlayıcıların kusuru der, haberciyi yalanlarız belki...

Peki, dediginiz gibi olsun.

Bu humvee aracinin normal hali

Resim

Bunlarda ied denilen nanelerin eseri

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu son fotografta goruldugu uzere, ied denen nanaler, 5 tonluk bir araci kus gibi ucuracak guce sahip cunku kimya teknolojisi onu alinamaz bir sekilde ilerliyor, ve zirh teknolojisi bu hiza yetismekte buyuk gucluk cekiyor.

Zirhli denilen bu araclari nasil helvaya dondurmus.

Ha ama konu dogan sahin ise, benim bu konuda bir fikrim yok, cunku bir bilgim yok.
Zira zaman degisti, artik carpisma testleri vesaire girdi isin icine. Eskiden yoktu bunlar.

Tofas'in Turkiye'de yaptigi araclar ile muadili Fiatin Italya'da yaptigi aracalar arasinda ne gibi guvenlik farklari vardir?
Halihazirda insan hayatini kurtaracak bir teknoloji vardi da, bu firma bilerek bunu araclara koymaktan mi kacinmistir?
Firma malzemeden mi calmistir?

Ben bu isin ehli degilim, bunlara cevap veremem.

Ancak askeri araclarda durumun en gelismis muadilleri ile cok farkli olmadigi ortada.
Cunku bu araclarin karsi karsiya kadiklari patlayici guc, agir zirhli olmayan her arac icin bir tehlike arz ediyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Haz 2016, 01:15 
Onursal Üye

Peki ben fotoğrafları gördüm. Ve haber kaynağının art niyetli haberine ikna oldum. Bilirkişi raporu da araçlar gerekli zırh normlarına standartlarına uygun imal edilmiş. Diye onay verirse satıcı hakkındaki sözlerimi de geri alabilirim.
Sanırım haklısınız.. Yerli üretim araçlarının görüntüsünü, yırtılmasına binaen beğenmesem de.. O Amerikan araçlarının hali de pek iç açıcı değil. Fena hasar almışlar.

Sivil araçlar hakkında olumlu düşünmüyorum. Eski teknolojide olsa insanlar bu paralara Avrupa da kaliteli araçlar alabiliyorken. Bu ölüm makinelerini yerli diye insanlara dayatılmasını etik bulmuyorum. Gerçi insanımızı saman araçlara da bindirdik. Burada satan da suçlu, sattıran da...

Aşağısı sakal, yukarısı bıyık...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Haz 2016, 01:50 
Katılımcı Üye

safe123 yazdı:
Peki ben fotoğrafları gördüm. Ve haber kaynağının art niyetli haberine ikna oldum. Bilirkişi raporu da araçlar gerekli zırh normlarına standartlarına uygun imal edilmiş. Diye onay verirse satıcı hakkındaki sözlerimi de geri alabilirim.
Sanırım haklısınız.. Yerli üretim araçlarının görüntüsünü, yırtılmasına binaen beğenmesem de.. O Amerikan araçlarının hali de pek iç açıcı değil. Fena hasar almışlar.

Sivil araçlar hakkında olumlu düşünmüyorum. Eski teknolojide olsa insanlar bu paralara Avrupa da kaliteli araçlar alabiliyorken. Bu ölüm makinelerini yerli diye insanlara dayatılmasını etik bulmuyorum. Gerçi insanımızı saman araçlara da bindirdik. Burada satan da suçlu, sattıran da...

Aşağısı sakal, yukarısı bıyık...

Avrupali, Asyali, Afrikali... fark etmiyor.

En son Alman devi VW in yaptiklari ortada.

Herkes hakkina sahip cikacak, kendini koruyup kollayacak.

Yoksa degisse de bu duzen,
degismez duzulen.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 13 Haz 2016, 04:26 
Onursal Üye

https://www.youtube.com/watch?v=luQAF8MqnAM

İmdi, külahıma anlat sen derdini :roll:

2004 de tedavülden kalkmış humbee yi getirmiş gözümüze sokmuşsun..
Alooo 2016 dayız.
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=k5MF2tmgpnA

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 1. sayfa   [ 53 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.