Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 16 Oca 2018, 22:21

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Rüzgar Çetin'in şehit ettiği polisin eşi isyan etti
İletiTarih: 26 May 2016, 12:16 
Onursal Üye

Alıntı:
Şehit Fatih Alagöz'ün eşi kazada yaralanan diğer polisin şikayetini geri çekmesi üzerine "İnsanların dini para olmuş" ifadelerini kullandı.Resim
İstanbul Beşiktaş'ta yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in otomobilinin trafik polislerinin aracı ile çarpışması sonucu meydana gelen kazada polis İsmet Fatih Alagöz şehit olmuş, Emre Tetik de yaralanmıştı.

Savcı, Rüzgar Çetin hakkında 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasını talep etmişti.

250 BİN LİRA TAZMİNAT DAVASI AÇMIŞTI
Dava açılmasının ardından kazadan yaralı kurtulan polis Emre Tetik, mahkemeye dilekçe vererek 250 bin lira tazminat talep etmişti. Ancak Emre Tetik'in, önceki gün dava dosyasına sunduğu dilekçe ile Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetinden vazgeçtiği öğrenildi.
Resim"İNSANLARIN TEK DİNİ PARA OLMUŞ"
Tetik'in şikayetinden vazgeçmesi, hayatını kaybeden polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün eşi Özlem Alagöz'ü isyan ettirdi. Milliyet'in haberine göre; Alagöz, "İnsanların tek dini para olmuş. Ama ben şikayetimi sonuna kadar sürdüreceğim" diye tepki gösterdi.
EŞİMİN ÇOK YAKIN DOSTUYDU"
Özlem Alagöz, Emre Tetik ile eşinin yıllar boyunca birlikte çalıştıklarını belirterek, "Son iki yıl da hep bir aradaydılar. Aynı yerde görev yapıyorlardı. İş dışında da görüşen iki yakın dostlardı. Ben Emre'nin şikayetinden vazgeçeceğini tahmin etmezdim. Benim eşim şehit oldu ve bir daha geri dönmeyecek. Bu insanların vicdanlarını sorgulamaları lazım. Ben sonuna kadar şikayetimi sürdüreceğim. Kazada eşim şehit olduğu gibi ailem dağıldı. Eşim öldü, ben Adana'ya dönmek zorunda kaldım. Bunlara neden olan bu insan da cezasını çekmelidir."

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Rüzgar Çetin'in şehit ettiği polisin eşi isyan etti
İletiTarih: 26 May 2016, 12:34 
Onursal Üye

Kafa kafaya çarpışan araçtan biri çiziksiz çıkacak.
Öbür araçtan ölü ve yaralı çıkacak??

Hakikaten bu ülkede yargıçlar olayları niye bütün detayları ile ele almıyorlar?
Gel de Sinan Çetin in oğluna hak verme şimdi.. 'Emniyet kemerini taksaydı ölmezdi' Emniyet kemeri ni bilmem ama bu aracın markası nı fotoğrafdan seçemedim ama.. Bu kazalarda tost olan araçları satanların, bunlara ruhsat verip trafiğe çıkaranların hiç mi suçu yok arkadaş..

Tamam bu bir kaza ama karşı tarafda aynı kazayı yaşamış. Onun aracın ön tarafının iskeleti niye akordeon gibi değil?

Sürücü 8 de 2 kusurlu. Ceza verirken insaflı olalım. Kimse otomobili ile bilerek birisine bodosloma önden girmez her halde..
Ölenin eşinin acısını anlıyorum. Ama olay gerçekten bu.. Bu bir trafik kazası ve şöför ün kusuru 8 de 2 i..

Bir mağdurun videosunu beraber izleyelim isterseniz tekrardan,

Hayır bu ülkede 40-50 bin lira dan aşağı araba da satmıyorlar. Bu kadar paraya araç satılıyorsa kazalar da bu araçların trafiğe çıkmasına izin veren satan da sorumludur.

Evet bu ülkede namuslu/dürüst, savcı/yargıçlar aranıyor... Aranıyor...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 May 2016, 13:14 
Onursal Üye

Ufacık araba bile Mercedes ile çarpıştırılmış kıyaslanmış..
Yani bu araçları satanların hiç bir mazereti olmaz.. :shock:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Ekm 2016, 10:12 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
1.5 milyon TL kan parası almış!

Resim]

Rüzgar Çetin'in çarptığı araçta şehit olan polis Alagöz'ün davadan vazgeçen eşinin 1.5 milyon TL kan parası aldığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Ocak ayında polis aracına çarparak bir polis memurunun ölümüne, bir polisin de yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan ünlü Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin hakkında 22,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Dava dün karara bağlandı.

6 YIL 3 AY HAPİS VE TAHLİYE
Mahkeme Çetin'in duruşmalardaki iyi halini göz önüne alarak cezasını 6 yıl 3 ay olarak belirledi. Çetin’in ehliyetine 1 yıl 6 ay süreyle geri alınmasına karar veren mahkeme Çetin’in tutuklulukta geçirdiği süreyi göz önüne alarak tahliyesine karar verdi.

1,5 milyonluk ANLAŞMA ADANA'DA

Akşam gazetesinin haberine göre; Kazanın ardından Adana’ya ailesinin yanına yerleşen eş Özlem Alagöz, şehit polisin ailesi ve çocukları adına davadaki şikayetlerinden vazgeçti. Alagöz tepki üzerine avukatı aracılığıyla açıklama yaparak Çetin Ailesi'nden herhangi bir maddi karşılığı olmaksızın davadan vazgeçtiğini iddia etmişti. Ancak Çetin Ailesi'nin 1.5 Milyon TL'lik kan parası vererek Alagöz'le Adana'da anlaştığı ortaya çıktı.

Şehit eşi sözünden döndü!

Şehit polisin eşi Alagöz yaklaşık 5 ay önceki açıklamasında “Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin olması hiçbir şey değiştirmeyecek. Bu davanın arkasındayız. Şikayetimizden vazgeçmeyeceğiz demişti.

"Çetin ailesinden para almadım"

Özlem Alagöz neden şikayetini geri çektiğini ise dün Beyaz TV'ye bağlandığı canlı yayında açıklamış ve "8 aydır süren bir dava var siz de bunu takip ediyorsunuz. Artık çok bunaldım, gücüm kalmadı o yüzden pes ettim. Çocuklarıma konsantre olmam gerekiyordu. Biz bunu dilekçemizde de belirttik maddi manevi tazminat istemiyoruz. Sadece sigorta yaptırdığınızda, karşı tarafa verilecek bir 330 bin lira para var. Onu alacağım sadece başka da hiçbir şekilde para konusu söz konusu olmadı. Benim de ihtiyacım yok zaten. Bana 'iş bulalım' teklifi etmiştiniz hatırlarsanız benim ihtiyacım çok maddi olarak herhangi bir şeye" diye konuştu.
https://www.sadecehaber.com/1-5-milyon- ... gn=f5haber

Alıntı:
''İNSANLARIN TEK DİNİ PARA OLMUŞ"
Tetik'in şikayetinden vazgeçmesi, hayatını kaybeden polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün eşi Özlem Alagöz'ü isyan ettirdi. Milliyet'in haberine göre; Alagöz, "İnsanların tek dini para olmuş. Ama ben şikayetimi sonuna kadar sürdüreceğim" diye tepki gösterdi.

Kapitalizm böyle bir şey işte, insana tükürdüğünü yalatıyor demek!

Ama genede o acıyla söylenmiş, o anlık ağızdan çıkan kelimeler olduğunu varsayarak. Akıl başa gelince ölenin geri gelmeyeceği, bu olayın bir kaza olduğu, kasıt olmadığı aşikar durumda iken. Bu şahıs kimin oğlu olursa olsun. Olan olmuştur. Ölen geri gelmediği için sonuç iki taraf içinde olumlu olmuştur.

Geride kalan çocuğa bir gelecek lazım. Alınan para yazıldığı kadar ise az dır. Ama genede hiç yoktan iyidir. Ya çulsuz biri ile çarpışsaydı.. Kazanın bile kısmetlisi, şanslısı var. Ne adaletsiz dünya şu apdeslilerinvahşikapitalizm dünyası vesselam..
Yetim kalan çocuğun geleceği için doğrusu budur.

Kim ne derse desin bacım. O yüzden o sarf ettiğin cümleyi o anlık kızgınlık anına verip. Kararını saygı ile karşılıyorum.
Tıka kulağını bak bundan sonraki hayatına. Giden gelmez. Bu bir trafik kazasıdır. Yapacak bir şey yok maalesef.
Kimse bu yüzden hapiste yatmak istemez. Bilerek bodoslama kendi canını hiçe atarak direk karşı araçla çarpışmaz yani.. Hakimlerin taktiri yerindedir yani..

Bu olaya tamamen sıradan bir vatandaşın olayı gözüyle bakın ki tarafsız karar verebilesiniz.
Ölenin polis, çarpanın ünlü olmasını geçin. İkisinide herhangi bir x olarak değerlendirin.
Yoksa araya duygular girer. O girer bu girer adalet tecelli etmesi çıplak gözle zor olur.
Onun içindir ki, o terazili aplamızın gözleri bağlıdır.

Ölenin ailesine tekrar başsağlığı diler. Geride kalan çocuğuna alınan bu diyetle iyi bir gelecek sağlanır ümidi ile..
ÇArpan kazaya sebebiyet verenede geçmiş olsun der. Dosyayı kapatırım. :|

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Ekm 2016, 10:44 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kapitalizm böyle bir şey işte, insana tükürdüğünü yalatıyor demek!

Ama genede o acıyla söylenmiş, o anlık ağızdan çıkan kelimeler olduğunu varsayarak. Akıl başa gelince ölenin geri gelmeyeceği, bu olayın bir kaza olduğu, kasıt olmadığı aşikar durumda iken. Bu şahıs kimin oğlu olursa olsun. Olan olmuştur. Ölen geri gelmediği için sonuç iki taraf içinde olumlu olmuştur.

Geride kalan çocuğa bir gelecek lazım. Alınan para yazıldığı kadar ise az dır. Ama genede hiç yoktan iyidir. Ya çulsuz biri ile çarpışsaydı.. Kazanın bile kısmetlisi, şanslısı var. Ne adaletsiz dünya şu apdeslilerinvahşikapitalizm dünyası vesselam.. Oysa sosyal hukuk devletlerinde böyle şeylere gerek olmadan her öldürelenin, sakat kalanın eşit makul hayat şartlarına uygun bir diyeti kendiliğnden verilmeli.. Zararı karşılayacak gücde olana rücu edilerek bu zarar beytül mala aktarılmalı. Yani parası olanın öldürdüğü şanslı olmamalı. Nüfus kağıdı verilip. Vergiler ortak havuza aktarılıyorsa. Beytül mal işte ilk önce bu işlerde kullanılmalıdır. Yol, yapmak, gereksiz köprü yapmak sonraki işler. Önce can. Geride kalanların veya sakat kalanların hayatını bundan sonra güvence altına almak için vardır. O vergiler ve maliye.. Vergi vermek bir vatan borcu olduğu gibi. Verginin asıl amacında kullanılıp. Kullanılmadığının hesabını sormakta namus ve vatan borcudur. Bir kişi bile mağdur edilip. Ailesinin veya kendisinin zararı bu vergilerden ödenmemişse. O toplumun namusu kirletilmiştir. Vatanseverliği yok hükmündedir. Yetim kalan çocuğun geleceği için doğrusu budur. Kazayı yapan hapis yatsada yatmasada ölen bedenin diyeti ödenmek zorunda. ki kalan eş, çocuğun yaraları bir nebze sarıla.. Geleck kaygısı olmadan bundan sonraki hayatlarına baksınlar. Bu iş sosyal hukuk devletinin işidir. Arap şeyhi bilen sorgusuz sualsiz kaza sonucu ölen yaralanın anında diyetini ödüyor. Siz kalkmışsın yok mahkemeymiş. Yok muhkemeymiş... Mahkeme sonraki mesele.. Devlet varsa vatandaş için vardır. Vatandaşın dişi kırılsa sorumlu devlettir. Sen zararı telafi eder. Sonra zarar vereni mahkememi yaparsın. Asarmısın orası senin bileceğin iş. Hem devlet var diyip. Hem zararını git zarar verenden al demek. Devletçilik ilkesi ile çelişir. Hele aşikare durumlarda 20-30 sene dava bitmiyorsa.. Zarar görene üstüne bir de işkence edilmiş olur.
Niye mağdur oldun diye üstüne bir de işkence edilen 3. dünya ülkesi varmıdır? Metroya düşen köre ne işin vardı ulen orda diyen başka bir kağıt kalem üzerinde sosyal hukuk devletiyim idddiasında uganda varmıdır?
Evet Uganda diye bir ülke var. KşiMilliGewliri 300-400$ yanlış duymadınız. Orda bile böyle bir uygulama varmıdır?

Hukuk devletlerinde zarar gören böyle saçma presedürlerle uğraşmaz. Arabistanda bu böyledir. Çünkü Arabistan bir krallık hukuk devletidir. Orda böyle ise demokratik sosyal hukuk devletlerinde daha iyisi olmalıdır. Daha kötüsü değil.
................................................ yaz yaz kalem tükenmiyor............................uzar gider..

Kim ne derse desin bacım. O yüzden o sarf ettiğin cümleyi o anlık kızgınlık anına verip. Kararını saygı ile karşılıyorum.
Tıka kulağını bak bundan sonraki hayatına. Giden gelmez. Bu bir trafik kazasıdır. Yapacak bir şey yok maalesef.
Kimse bu yüzden hapiste yatmak istemez. Bilerek bodoslama kendi canını hiçe atarak direk karşı araçla çarpışmaz yani.. Hakimlerin taktiri yerindedir yani..

Bu olaya tamamen sıradan bir vatandaşın olayı gözüyle bakın ki tarafsız karar verebilesiniz.
Ölenin polis, çarpanın ünlü olmasını geçin. İkisinide herhangi bir x olarak değerlendirin.
Yoksa araya duygular girer. O girer bu girer adalet tecelli etmesi çıplak gözle zor olur.
Onun içindir ki, o terazili aplamızın gözleri bağlıdır.

Ölenin ailesine tekrar başsağlığı diler. Geride kalan çocuğuna alınan bu diyetle iyi bir gelecek sağlanır ümidi ile..
ÇArpan kazaya sebebiyet verenede geçmiş olsun der. Dosyayı kapatırım. :|

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Ekm 2016, 20:05 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Bu bir kültür.
Hani Kürtlere kızıyorlar, "ayı, kart kurt, medeniyetsiz, aşiret, ağa, kan davası, kan parası"
Aha bunlarda ulu Türkler, aynı tas aynı hamam.
Herşeyi geçtim, "ulu" Türk devleti´nin "yüce" hukukcuları nasıl böyle bir karara imza atabildiler?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Ekm 2016, 21:27 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

TylerDurden yazdı:
Bu bir kültür.
Hani Kürtlere kızıyorlar, "ayı, kart kurt, medeniyetsiz, aşiret, ağa, kan davası, kan parası"
Aha bunlarda ulu Türkler, aynı tas aynı hamam.
Herşeyi geçtim, "ulu" Türk devleti´nin "yüce" hukukcuları nasıl böyle bir karara imza atabildiler?

Kaza görüntülerini izlememiştim. Şimdi izledim de..
Adam firek karşı tarafın şeridine dalmış. Anlaşılan pilot...
:shock: :arrow: https://onedio.com/haber/ruzgar-cetin-tutuklandi-668073

Ben ailesinin şikayetçi olup olmaması ile yargının uygulamış olduğu ceza oranına olan etkisini bilemem..
Ama ortada bir ölü var. Ve arkasından baya yüklü bir menfaat çetesi oluştuğu aşikar.
http://www.medyaradar.com/ruzgar-cetinl ... eri-474296
Önce ölenin görev arkadaşı şikayetçi olmuyor. Sonra eşi şikayetini geri çekiyor. Sanki hafif yaralanmalı bir kaza geçirmişler.. Mahkeme desen 'bilinçli taksirli ölüme ve yaralanmaya sebebiyet' ile tutuklu yargıladığı, davayı 2 sene ile kapatıyor. Vs. ....

Anladığım bu olayın faturası da bize girecek!
Maliyeyi dava etmişler. Hakimin kararına binaen.
Alıntı:
TAHLİYE KARARI VEREN HAKİMLERE DAVA

Bağcılar’da, iki yıl önce servis minibüsü altında can veren Emine Tatlı’nın (50) kızı, Rüzgar Çetin’i tahliye eden İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi hakimleri hakkında dava açtı. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne, 100 bin liralık manevi tazminat talebiyle verilen dilekçede, mahkeme başkanının şerhine rağmen Çetin’i tahliye kararı veren hakimler Arzu Dur ve Fatma Aybey’in, kamu vicdanına aykırı bir karara imza attıkları savunuldu.
http://www.finansgundem.com/haber/ruzga ... ki/1124354

Aynı hatayı biz yapsaydık yargı empati bile kurarmıy dı acaba? Yani kendini Rüzgar yerine koyarmıydı? Hata işlesek Göz yaşımıza bakar mıydı? Sanmıyorum. Parası olanın gözyaşına bakılıyor demek..

Tamamen duygusal bir ülke burası demek ki..

Mağdur olacaksan paralı tarafından mağdur olacaksın. Veya suç işleyeceksen paran olacak ki.. Mahkeme duygusal olabilsin... İyice kıllanmaya başladım ben.. Hani bunlar FETÖ' cü, paralel çetecileri temizlemişti? Kanun önünde herkez eşitti??

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.