Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 16:48

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Fehriye Erdal'a 30 yıl hapis
İletiTarih: 05 Arl 2016, 19:39 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Fehriye Erdal'a 30 yıl hapis

Belçika'da gıyabında yargılanan Fehriye Erdal'a 30 yıl hapis cezası verildi.
5 Aralık 2016 14:14
Resim

Belçika'da gıyabında yargılanan Sabancı suikastı faillerinden Fehriye Erdal'a 30 yıl hapis cezası verildi. Erdal'ın kaçak olması nedeniyle yargılama gıyaben yapıldı.

DHKP-C üyesi Fehriye Erdal Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı Belçika'da gıyaben yargılandı. Savcılık Fehriye Erdal için Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı 30, terör örgütü üyeliği suçundan dolayı 15 yıl ağır ceza talep etti.
Mahkeme heyeti firari olan Sabancı suikastı faillerinden Fehriye Erdal'ı 30 ağır hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Terör örgütü üyeliği suçundan vereceği kararı ise 2 Ocak tarihinde gerekçeli kararla birlikte açıklayacağı öğrenildi.

FEHRİYE ERDAL KİMDİR?

Şubat 1977 doğumlu Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (DHKP-C) militanı Fehriye Erdal 1996 yılında Özdemir Sabancı'nın uğradığı suikastin faillerinden biri olarak yargılanıyordu. İddiaya göre Fehriye Erdal bir TIR'ın kasasında Türkiye'den Belçika'ya kaçtı. Belçika'nın Knokke kentinde 1999 yılında çıkan yangın sonucunda sahte pasaportla yakalanan engel bir yıla yakın bir süre cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmıştır. 2000 yılında ev hapsine alınan Erdal için Türkiye iade talebinde bulunmuş ancak Belçika bu talebi reddetmişti.
http://www.mynet.com/haber/guncel/fehri ... -2762736-1

[

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

- Sussam gönül râzı değil, söylesem kâr eylemez. FUZULİ

- Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir. İbn-i Sina

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Fehriye Erdal'a 30 yıl hapis
İletiTarih: 05 Arl 2016, 19:47 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Trörist Belçika devleti kadar hukuk devleti olamamak dedikleri bu olsa gerek.
Vay be gavur gavur dedikleri ülkede bile adalet var...

Burada adam 7,5 sene katillikten aranıyor. Kaçıyor. Zaman aşımından davası düşüyor.

Yetmemiş adam soyadını değiştirmiş. İnsan öldürmek için yeniden inşaat yapıyormuş. Evet hemde Bin Alinin memleketindeymiş bu katil. Yazıklar olsun be.. Şimdi ben gitsem bu devletin cezasını vermediği. Bir de üstüne mal kaçırıp zulalayıp. Şimdi halen para kazanana ruhsat verdiği şahsı gidip kendim cezalandırsam bana ceza verir iyi mi !

Böyle bir gayri hukuki devlette çocuk yapanın öz yakinlerim dahil kafasına ne edeyim?.

Bu paralel devletten kurtulun...
Bu paralel çete duruyor...
Gömlek değiştirip , çeket değiştirip değiştirip. 3 beş tane piyon verip ,tam gaz vatandaşın orasına koymaya devam ediyorlar...

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

- Sussam gönül râzı değil, söylesem kâr eylemez. FUZULİ

- Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir. İbn-i Sina

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Fehriye Erdal'a 30 yıl hapis
İletiTarih: 05 Arl 2016, 20:09 
Onursal Üye

-Yıllarca bu teröristin iadesini istedik. Sonunda biz kesemedik cezasını sığındığı ülke kesti.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Bing [Bot] ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.