Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 16 Oca 2018, 22:03

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 6 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: İstanbul Valisi Şahin: "2 ölü, 17 yaralı"
İletiTarih: 13 Oca 2017, 19:54 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
İstanbul Valisi Şahin: "2 ölü, 17 yaralı"

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Zeytinburnu'nda 8 katlı binanın çökmesinin ardından 2 kişinin hayatını kaybettiğini 17 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Resim

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Zeytinburnu'nda 8 katlı binanın çökmesinin ardından 2 kişinin hayatını kaybettiğini 17 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Zeytinburnu'nda 8 katlı binanın çökmesinin ardından olay yerine gelen İstanbul Valisi Vasip Şahin, basın mensuplarına açıklama yaptı. Olayda 2 kişinin hayatını kaybettiği ifade eden Şahin, "Bir vatandaşımız olay yerinde bir vatandaşımız da hastanede vefat etmiş. 17 yaralımız var. Hiç birinin hayati tehlikesi yok. Ben geçmiş olsun diyorum. 24 araç 4 arama köpeğiyle enkaz arama kurtarma ve kaldırma çalışmaları yürütülmektedir. Binanın yıkımıyla ilgili ve yeniden yapımıyla ilgili mal sahiplerinin maalesef anlaşma sağlayamamaları nedeniyle maalesef bugüne gelinmiştir. 21 bina tahliye edilmiştir" dedi.

Resim

http://www.f5haber.com/gundem/istanbul- ... ri-881733/

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

- Sussam gönül râzı değil, söylesem kâr eylemez. FUZULİ

- Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir. İbn-i Sina

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: İstanbul Valisi Şahin: "2 ölü, 17 yaralı"
İletiTarih: 13 Oca 2017, 20:07 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Üflesen yıkılyor..
Kim yaptırdı 7-8 kat binayı oraya? Soran eden tutuklayan yok.

Neymiş? Vatandaş uyarılara rağmen boşaltmamış. Neymiş kat rantiyesinde anlaşamamışlar. Anlaşamazlar tabi.
Parsel parsel ci paraelelcilere değersiz arazileri imara açıp 50-100 kat müsaade vermişsiniz. Bknz; Ataşehir aleni paralelcilerin binaları ile dolu.. Burayı imara açacağınıza bu eski mahalleleri kentsel zorunlu dönüştüreyidiniz. 15 senede şimdiye çiçek gibi yeni bir İstanbul inşaa olurdu..
Eski vatandaşların kurulu mahallerindeki oturdukları evlere 1 e 1 daire vermemektesiniz. Bizzat biliyorum içindeyim bu kenar mahallerin. Gelmiş mütait ketsel dönüştürelim teklifi yapıyor ev sahiplerine.. Adamın 100 metre yeri var. MüTa it 70 metre daire teklif ediyor. Suçun ekserisi belediye ve İmar bakanında! Bi yere yüz kat verince sorun olmuyorda.. Fakirin arazisine gelince 2 kat fazla niye sorun oluyor? Önemli olan kat değil ki. Önemli olan binanın temelinin binanın yüksekliğineuygun olmasında.. Adam dubai de denizin kumunun üzerine gökdelen dikiyor. Siz neyin kafasındasınız?

Vatandaşı maaşınızdan % 30 kesintinizi ödeyiniz diye uyarınız o vakit.
Karışmayın ister ödesin.. İster ödemesin..

Böyle bir hukuk devleti düşünülebilir mi?

Kim bir insanın bile bile ölümüne seyirci kalmış ise o da suçta ortaktır. Hele elinde bu kadar geniş yetkileri olduğu halde insanların ölmesine seyirci kalınıyorsa.. Bu belediyeyi yargılamayan yargıya ne demeli? Yargılamayanı seyreden parlemenentoya ne demeli? Ve onun başına ne demeli?

E hani siz çoban idiniz? İyi güder idiniz?

Yoksa bu inatçılar CeHaPe li davarlardan mı idi? Güdemediniz? Yahu kardeşim koyun chp li de olsa sizin koyun değil mi nihayetinde? Niye telef olsun bu koyunlar? Güzellikle çıkmamışsa o binadan zorla çıkaracaksın. Çıkarmak zorundasın.. Ötenazi yasak benim bildiğim bu ülkede.. E o zaman onu da sadece uyarın gitsin. Gene bildiğini okusun, öte ötenazisin olsun gitsin...

- Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. – William Shakespeare

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Oca 2017, 04:41 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Zeytinburnu'nda bir bina çöktü! Ölü ve yaralılar var...

Resim

İstanbul Zeytinburnu'nda bir bina çöktü. Zeytinburnu Kaymakamı yaptığı açıklamada, olayda 2 kişinin öldüğünü, 5 kişinin yaralandığını açıkladı

İstanbul'un Zeytinburnu İlçesi Beştelsiz Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi üzerinde 2 yıl önce depreme dayanıksız raporu verildiği gerekçesiyle belediye tarafından boşaltılan 8 katlı bina çöktü. Altında ATM'ler de bulunan bina yoldan geçenlerin üzerine devrildi.

OLAY YERİNDEN İLK KARELER

Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilirken kaldırımda yürürken enkazın altında kaldığı belirtilen 2 kişinin cansız bedeni çıkarıldı.

Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban 5 kişinin de yaralandığını açıkladı. Enkaz altında başka kişilerin de olabileceği belirtilirken arama kutarma ekipleri çalışma başlattı.

Çöken 56 daireli binaya depereme dayanıksız raporu verildiği ve 2 yıl önce belediye tarafından boşaltıldığı belirtildi.

Resim

Binanın çökmeden önceki hali

"KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA 2015'TE BOŞALTILDI"

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın şunları söyledi: "56 daireli bir bina. Daha önce tahliye edilmişti. Bu bina 1993 yılında yaptırılmış, 1997'da da iskanı alınmış bir bina. Binanın durumuyla ilgili bizlere duyum gelmişti ve araştırma yaptık. Yaklaşık bir yıl önce 24 Aralık 2015 tarihinde biz binayı tahliye ettik. Ve o süreç de zaten zor bir süreçti. Tahliye konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşamıştık. Ama Allah'tan o sıkıntıları göğüsleyip tahliye etmiştik. yoksa çok büyük sıkıntı yaşardık.Tahliye edilmesinde zorlanmışız. Yıkılıp yeniden yapılması gereken bir binaydı. Muhtemelen daire sahiplerinin kendi aralarında anlaşamamış olması yüzünden yıkılmamış olabilir. Bizim görevimiz tahliye etmektir. Allah'tan boşken çöktü. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplantı günüydü bugün, burada olayla ilgili duyumu aldık. arkadaşlar olay mahallinde umuyoruz bir can kaybı yoktur."

TAHLİYE EDİLEN BİNADA SURİYELİLER Mİ YAŞIYOR?

Belediye Başkanı Aydın, 'Tahliye edilen binada Suriyeliler mi yaşıyor?" sorusuna "Şu an bana ulaşan bir bilgi yok" yanıtını verdi. Aslan " Tehlike olduğu zaman daire sahiplerinin aralarında anlaşması mı gerekir? Yoksa bir adım atılabilir miyidi?" sorusuna yanıt verdi: "Resmen adım attık biz, biz zorla binayı tahliye ettik. "Benim binam sağlamdır, binamda sıkıntı yoktur" Hatta binadan örnek almanız gerekiyor, onda bile sıkıntılar yaşıyorsunuz. Ben bu binayla ilgili anlatacak olsam herhalde bir saat konuşmam gerekirdi. Deprem olmadan yıkılan bir bina... Bu bina bir örnek teşkil etmeli. 1993'te ruhsatlı bir bina. Devlete göre bu bina sağlam, devlete göre bu bina iskan edilebilir, kullanılabilir. Her şeyi dört dörtlük anlamındadır. İşte hep onu ifade ediyoruz. 99'dan önce 97 deprem yönetmeliği vardı, o yönetmelik değişti. Yeni kabullere göre 2000'den önce yapılmış binaların büyük bir çoğunluğu çürük. Bu sadece İstanbul için değil. Tüm Marmara, Türkiye için. Biz Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm için ciddi anlamda mücadele ediyoruz. İşte yaşanan bu olay, halkımızın bize destek vermesi, bütün partilerin STK'ların çürük binaların yeniden yıkılıp yapılmasıyla iglili bir araya gelmesini arzu ediyorum. Ben 16 yıldır kentsel dönüşüm çalışmasını sürdürmeye çalışan birisi olarak karşılaştığım zorlukları biliyorum."

AYRINTILAR GELİYOR...

http://www.milligazete.com.tr/zeytinbur ... ar_/447675

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Oca 2017, 04:55 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Belediyeci abiniz işini yapmış yani.. :shock:
İşi tahliyecilik oynamakmış. Yıkmak kimin görevi peki? O zaman bizde onu soralım.
Bir bina sakatsa yıkmaz isen etrafına zarar vereceği aleni değilde nedir?

Ya haberde bir yanlışlık var. Yada binanın altında ki ATM leri görmüyor sanırım Bel. Bşk. nı?

Ha içinde insan oturmuş. Ha binanın altı ATM olmuş.
Daha beter.. Para çekecem diye masum, habersiz vatandaş gelip burada en kaz altında kalacak ve sorumlusu belediye olmayacak mış..

Kim o zaman oraya ATM koyduran. Yıkılma tehlikesi biliniyorsa 2015 den beri.. Gerekli mesafeyi ayarlayıp bu binaya yaklaşılmamasının önlemini alacak kim?

Siz zahmet etmeyin Tank ın altına yatan gelir o işide yapar.

Ne işe yarar bu ülkenin harcı/haracı alıp gerisine karışmayan tam layusel belediyeleri? Tıkın a bunuda paralelci diye içeri olsun bitsin. 2 tane can gitmiş. Adam halen konuşuyor.. Allah tan boşaltmış yani..

Beyoğlunda adam lokantada yemek yiyor. Bina çöküyor. Tam komedi.. Bu ülkede bina no larının yanında bir de tabela asmaları lazım; Bu bina TSE garantili çökmez diye.. Sonra binaya giren suçlu olacak.
Ne işin vardı orada diyecekler ölene... Görmüyormusun bina boş.. Sana kim dedi çürük bina yakınlarında dolan diye ey 5 yaşındaki çocuk!. Aklın yokmuydu senin.? :oops: :twisted:

Ha silahla adam öldürmüşler. Kalkışmışlar. Ha binanın altına ATM dinamiti döşemişler. Ne farkı var? Ha inşaat , çimento hırkızı teröristi. Ha silahlı terörisit.. 20 senelik bina üfleme ile çökermiymiş? 20 senede yıpranırmıymış?
Dünyanın neresinde 8 katlı bir yapının böyle bir inşaatı söz konusu olabilir? İskambil kağıtlarından ev yapıranın hiç kabahati yokmuş? Yargı göreve!.. :?:
Hepsi terörsit işte.. Görmezmisiniz?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Oca 2017, 21:58 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Zeytinburnu’ndaki çökmede ihmal mi var?

İstanbul Zeytinburnu’nda 2 yıl önce depreme dayanıksız raporuyla boşaltılan 7 katlı bina çöktü. Çökme nedeniyle 2 kişi yaşamını yitirirken 17 kişi de yaralandı. Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Öngören, binanın 90 gün içinde devlet tarafından yıkılması gerektiğini belirterek "Yaralanan veya ölenler için devlete tazminat davası açma hakkı var" dedi.

Resim

2015'te boşaltılan 56 daireli, 7 katlı bina, dün çöktü. Binanın çökmesi sonucu dedesinin ikiziyle kreşten aldığı 5 yaşındaki Mehmet Özdener ve 60 yaşındaki Mehmet Akbaş yaşamını yitirdi. Mehmet'in ikizi Ahmet'in de aralarında bulunduğu 17 kişi yaralandı. Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Öngören, boşaltılan binaların yıkımına ilişkin yasal prosedürü anlattı.

Boşaltılan binaların yıkılmasını il müdürlüklerinin, daire sahiplerinden istediğini söyleyen Öngören, kanuna göre, risk tespiti kesinleşince mülk sahiplerinin anlaşmasının 60+30 günlük süreye bağlı olduğunu, bu süreden sonra malikler anlaşmasa dahi binanın yıkım görevinin devlete verildiğini kaydetti. Öngören, “Kentsel dönüşümde bu yapıları yıktırma işlemleri mülki amirler desteğiyle idarece, yani belediye veya bakanlıkça yapılır. Verilen 90 günde maliklerin anlaşamaması üzerine binanın mülki amirlerin de desteğiyle devlet tarafından yıkılmaması önemli bir kusur. Yaralanan veya ölenler için devlete tazminat davası açma hakkı var. Riskli binayı yıktırmayan kamu görevlileri de taksirle ölümlerden ve yaralanmalardan cezai olarak sorumlu olacaklardır” dedi.

BAŞKAN: BİZİM GÖREVİMİZ TAHLİYE

Habertürk’ten Müslüm Sarıyar ve Uzay Kesmen’in haberine göre; Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, 56 daireli binanın daha önce boşaltıldığını belirtti: “Bina 1993'te yaptırılmış, 1997'de iskanı alınmış. Çok ciddi sıkıntılar yaşasak da 24 Aralık 2015'te tahliye ettik. Yıkılıp yeniden yapılması gerekiyordu. Daire sahipleri aralarında anlaşamadığı için yıkılmamış olabilir. Bizim görevimiz tahliye etmek” dedi. Yıkılan Kuran Sitesi'nin sahiplerinden Hüseyin Kuran'ın ifadesinde “1993'te binayı amcam yaptı. Çökme tehlikesi nedeniyle bina boşaltıldıktan sonra belediye mühürledi. Zeytinburnu Belediyesi ile mahkemelik olduk. Bu nedenle de yıkım gerçekleşmedi” dediği öğrenildi.

İstanbul’un Zeytinburnu İlçesi, Beştelsiz Mahallesi'nin en işlek caddesi Rauf Denktaş Caddesi üzerinde bulunan 7 katlı ve Kuran Sitesi adlı boş bina 16.30 sıralarında çöktü. Onlarca kişinin hareket halinde olduğu sırada 7 katlı binanın olduğu yere yığılıp kalması 5 saniye sürdü. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2015'te boşaltılan bina kaldırımda yürüyenlerin üzerine çöktü. Yerle bir olan bina, dedesinin kreşten aldığı 5 yaşındaki Mehmet Özdener'e ve 60 yaşındaki Mehmet Akbaş'a mezar oldu. Yaşamını yitiren Mehmet'in ikizi Ahmet'in de aralarında bulunduğu 17 kişi de yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edildi. Enkaz altında başka kişilerin de olabileceği ihtimaline karşı arama kurtarma ekipleri çalışma başlattı.

HASTANEDE ÖLDÜ

Binanın enkazından yaralı olarak çıkarılan ve hastaneye kaldırılan 60 yaşındaki Mehmet Akbaş yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Tedavileri çeşitli hastanelerde süren 17 yaralının da hayati tehlikelerinin bulunmadığı açıklandı. Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban “Çevre binalarda da hasar oluştu. Bu binanın yanındaki 2 bina da tedbir amaçlı olarak boşaltıldı” dedi. Binanın çökme anına tanık olan Nasri Kılıçarslan “Yıkım anını gördüm. Önce çatlamaya başladı. Sonra fayans parçaları cama vurmaya başladı. Baktım toz bulutu geliyor, hemen camı kapattım masanın altına girdim. 5 dakika göz gözü göremedi” diye anlatırken başka bir görgü tanığı ise şunları söyledi: “İnşaatın önündeydik. Mesai çıkış saatiydi. Bir anda büyük bir gürültüyle çöktü. Trafikte araçlar, yaya geçen insanlar vardı. Banka ATM'si vardı, oradaki insanlar da yaralandı.” Yaralılardan Ramazan Toprak da eve dönerken binanın üzerine çöktüğünü söyleyerek, “Ne olduğunu anlamadım bir gürültü ile bina çöktü. Kafa travması geçirdim. Çok şükür yaşıyoruz” dedi.

VALİ: 21 BİNA BOŞALTILDI

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 17 kişinin de yaralandığını açıkladı. Çevredeki 21 binanın da güvenlik gerekçesiyle boşaltıldığını söyleyen Şahin, “17 yaralımız var. Hiçbirinin hayati tehlikesi yok. 24 araç 4 arama köpeğiyle enkaz arama kurtarma ve kaldırma çalışmaları yürütülmektedir. Binanın yıkımıyla ilgili ve yeniden yapımıyla ilgili mal sahiplerinin maalesef anlaşma sağlayamamaları nedeniyle bugüne gelinmiştir” dedi.
http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/zey ... r-1621915/

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 14 Oca 2017, 22:25 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Efenim bizim ülkemiz ringonun ağırımıy mış?
Ringomnun ağoırı olsa eyi..

Bugün bütün demiyeyim de.. Bizim buradaki kaldırımların alayı buz idi.
Kar biteli 4 gün oldu. Bir Allah ın belediyesi işini yapmaz mı?
İlla fotoğraflıyalım mı? Gerek var mı? Ben bi başlasam kusur görmeye akşama kadar buraya milyon tane suç unsuru belediye kusuru fotosu görsellerim. Evet şaka değil. Vatandaşın kusuru görmezden gelinir. İdarelerin böyle bir layusellik lüksü yok. Bu adım başı mayınlı araziyi tespit ve bildiri benim işim değil. Muhatarlar mahrem /özel hayat vatandaş fişleme ile uğraşacağına birazda belediye kamu personeli jurnellesinler Reisi Başkanlarına. Bu kamunun işi, idarenin işi. Suç unsuru kamu zararına, sonuç doğurucu görev savsakcılarını görüpte bildirmemek olamaz. Zaten mevzuata göre bu bir yükümlülüktür. Kamu personellerinin devletin kasasına ihanet içinde olması(şekil a; Bina yıkıldı vatandaş öldü maddi-manevi yük vatandaşa girdi) bir yana.. Ölümlerde de sorumludur. Hiç mi vicdan yok sizlerde?..

- Şu 5 yaşında ki bebenin günahı nedir?

Anayasa ile meşgulüz. Uymadığınız yasalarla niye meşgulsünüz acep?
Tayyip Bey in yarını göreceğinin garantisimi vardır?

Yasadan önce biz önce şu idarenin ve toplumun etik ahlakını nasıl normalleştiririz. Onu bir formüle kavuşturup. Tatbik edelim.
Sonra istersen dünyanın en kötü kanunları ve anayasası ile yönetil...
Sivrisinek ısırığı etkisi olur...

Siz bu memlekette dünyanın en iyi yazılı ANAYASA ve parlemeter yasama faaliyetini icra etseniz. Uyulmadıktan sonra ne faide?

Tamam hiç uzatmayın verin şu başkanlığı oyalamayın. Ne yapacak bakalım Recep Bey..
Bu altındaki idarelerin kusurlarına.. Ne cezası verebilecek bakalım..

Vezirlerin ve alt soyun kelleyi gövdeden ayırbilecek mi?

Bu 5 yaşındaki bebenin vebalini sorumlusuna ödettirebilecek mi?
En haififinden müebbet hapis isterim. Ben babası olsam. Anası olsam.
Hakkı değil midir? Senin personelinin ne hakkı var? Kaldırıma sıfır bir riskli yapıyı 2 senedir bekletmeye? Yıkmamaya?

Hac faciasında ölenlerin akıbetini hatırlatır. Bu suçun en hafif kıyasen cezası bu ülkede müebbet hapistir.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/dunya/iste ... ti-954890/
Başka türlüsünü vicdan kabul etmez.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 6 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.