Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 16 Oca 2018, 22:02

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 7 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Orgeneral Akar'dan El Bab açıklaması
İletiTarih: 25 Şub 2017, 07:39 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Orgeneral Akar'dan El Bab açıklaması

Orgeneral Hulusi Akar, El Bab operasyonuyla ilgili yaptığı açıklamada "Harekatta planlanan hedeflere ulaşıldı. Yerel halkın eve dönüşü için destek verilecek" ifadelerini kullandı.

Resim

Orgeneral Hulusi Akar açıklamasında şu ifadeleri kullandı

Kahraman Türk milletinin korku nedir bilmeyen yiğit evlatları,

Varlığından aziz milletimizin gurur ve güven duyduğu şanlı silah arkadaşlarım, gözlerinizden ve yanaklarınızdan öperim;

Milletimizin ne zaman ihtiyacı olsa, peygamber ocağı kahraman ordumuzun siz fedak r mensupları, daima göreve hazır oldunuz. Binlerce yıllık tarihimizin şanlı timsali albayrağımızın, mavi göklerde özgürce dalgalanması için göğsünüzü siper ettiniz. Ölürsek şehit kalırsak gazi anlayışyla çıktığınız bu yolda, hiçbir fedak rlıktan kaçınmadan, canınızı dahi esirgemeden bayraklaşan vatan topraklarının güvenliği için yurt içinde, sınır ötesinde kahramanca mücadele ettiniz. Büyük bir özveri ve kahramanlıkla bu harek tı yürüttünüz.

Meşru müdafaa hakkımız kapsamında, terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf etmek, halkımızın ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamak, terörün bölgede yerleşik hale gelmesini engellemek, bölgede huzur ve istikrarı tesis etmek maksadıyla 24 ağustos 2016 tarihinde fırat kalkanı harek tı başlatılmıştır.

Harekatın ilk aşamasında cerablus, er rai, dabık ve suran bölgeleri, kısa sürede terör örgütlerinden temizlenerek kontrol altına alınmış; bu bölgelerde yurtlarını terk etmek zorunda kalan suriyeli kardeşlerimizin kendi topraklarına dönmelerine imk n sağlanmıştır.

Müteakiben, deaş terör örgütünün ağırlık merkezini oluşturan el-bab’a yönelik harek t başlatılmıştır. bu mücadelenin konvansiyonel bir harek ttan farklı olarak asimetrik bir mücadele olması, meskûn mahallerde icra edilmesi; bombalı araçlar, intihar bombacıları, keskin nişancılar, eyp’ler gibi özel zorluklar içermesi gibi nedenlerle, ihtiyatlı bir şekilde sürdürülmüştür.

Kural tanımayan bir terör örgütüyle mücadele ederken dahi masum insanlara, tarihi ve kültürel varlıklara zarar verilmemesi için azami özen gösterilmiştir.

El-bab’ın kontrol altına alınmasıyla birlikte harek tın başında planlanan hedeflere ulaşılmıştır.

Müteakip süreçte hayatın hızla normalleştirilmesi ve yerel halkın güven içerisinde evlerine dönüşleri için her türlü destek sağlanacaktır.

Bu harekatın başarıyla yürütülmesinde en büyük pay, gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize; kara, deniz ve hava kuvvetlerine mensup siz değerli silah arkadaşlarıma aittir. Sizlerin “en büyük takdir güvenilmek, en büyük başarı bu güvene layık olmaktır.” düsturunu daima canlı tutan yiğitlikleriniz, asil milletimizin güvenini hiçbir zaman boşa çıkarmamıştır. ayrıca; bu harek tın başarılı bir şekilde sonuçlanmasında öso’nun kahramanlık ve katkıları büyüktür.

Bu vesileyle başta ebedî başkomutanımız gazi mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, harek tta hayatını kaybeden aziz şehitlerimize, vatanlarının kurtarılmasında deaş terör örgütü başta olmak üzere, terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele ederken şehit olan öso mensuplarına allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk silahlı kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Yolunuz, bahtınız açık olsun.

YENİAKİT

http://www.yeniakit.com.tr/haber/orgene ... 83446.html

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Orgeneral Akar'dan El Bab açıklaması
İletiTarih: 25 Şub 2017, 07:44 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Ben eğer Türkiye tarihinin en güçlü ve birikimli Genelkurmay Başkanlarından birisi ve hatta en önemlisi olan Sayın Hulusi Akar olmasaydı El-Bab operasyonunun bu denli başarılı bir şekilde icra edilemeyeceğini düşünenlerdenim.
Bu arada silahlı kuvvetlerde türban serbestiliğinden bir-iki gün sonra El-Bab'ın muzaffer ordumuz tarafından feth edilmesini, Yüce Allah'ın bize verdiği bir mükafat olduğunu düşünenlerdenim.
Eğer Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce türban özgürlüğü gerçekleştirilmiş olsaydı, belki şu an çok daha geniş sınırlara sahip bir Türkiye'den söz edebilirdik, kim bilir...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Şub 2017, 03:06 
Onursal Üye

Kendi karargahında kendi askerleri tarafından esir alınan bir GKB ya intihar eder ya da en iyi ihtimalle istifa eder. Kendi karargahında derdest edilen adam bırak GKB nı, bölük komutanı bile olamaz. Normal bir iktidarda bu duruma gelmiş bir adamı komutan olarak barındırmaz derhal görevden alır. Türkiyede ne fırıldaklar döndüğünü henüz bilmiyoruz ama çok gecikmez bu pislik torbadan dökülür.
Al-bab ın bir zafer olarak değerlendirilmesi kendi başına bir sorunken onu geçelim. Bu zaferin(!) başörtüsü serbestisine bağlanması Allahın ölçme ve değerlendirme sisteminden haberdarım demektir. Madem böyle yakın ilişki içerisindesiniz ona Filistinin durumunu sormayı ihmal etme. İsraile çektiği kıyağın sebeplerini de öğrenki bizde aynı yoldan gidip yeni başarılara zaferlere imza atalım.
Zavallı bir kafanın(!) (tam olarak kafa olduğundan emin değilim) gelip dayanacağı nokta burası yani çarşafı serbest bıraksak dünyayı fethedeceğiz diyor Frollo.
Bütün bunları Frollo yu ciddiye aldığım için yazmıyorum ne yazık ki frollonun ciddiye alınacak bir hali yok. Başörtüsüyle askeri sonuçlar arasında kurduğu ilişkinin akılla izah edilebilecek bir yanı yok. Yukardaki cümlelerden bir anlam çıkmaz ama bir nörolojik teşhis çıkabilir. Tedavi ol Frollo, tedavi ol.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 26 Şub 2017, 03:31 
Banlanmış Üye

@profbokyiyengiller,

Hayır diyen hain boqyiyesi qılları :lol:

Neridr olumsizi geren? :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Mar 2017, 15:23 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

sabit yazdı:
Başörtüsüyle askeri sonuçlar arasında kurduğu ilişkinin akılla izah edilebilecek bir yanı yok.

Sabit,

Vakaları değerlendirirken senin pozitivst ölçütlerini kullanmak zorunda olmadığım gibi olay ve olguların arkasında yatan bazı metafizik gerçeklikler olduğuna inanıyorum ben...
Maddenin ötesine geçen bir hayat bulunduğunu, olayların vuku buluşlarını şekillendiren bazı ruhsal güçlerin var olduğunu düşünüyorum.
Sen belki başarı ve başarısızlığı dünyasal etkenlere bağlayabilirsin ama ben Tevratta belirtilen; ''At savaş günü için hazır tutulur, Ama ZAFER SAĞLAYAN RAB’dir'' buyruğunun bir gerçekliği ifade ettiğini düşünüyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Mar 2017, 20:52 
Onursal Üye

Bu söylediklerinle benim itiraz ettiğim yazın arasında bir ilişki yok Frollo.
Askeri zaferleri dini davranışlara bağlamanı haklı kılacak bir Savaş tarihi bilgisinden yoksun olduğumuzu söylüyorum. Yani sallıyorsun diyorum Frollo, sallamana bir diyeceğim olmazdı eğer onu saçma sapan TSK da türban serbestisini serbest bırakan karara destek mahiyetinde yapmasaydın. Senin derdin hükümetin yaptıklarını herhalükarda desteklemek bunun için gerçekliği konusunda hiç bir veri bulunmayan propaganda mahiyetli yazılara din kılıfı takarak halkın aldatılmasına destek veriyorsun. Yani konu senin manevi dünyan değil orada kendinizin uydurduğu vehimlerinizin din pazarında tezgahtarlığını yapman. Sizin inançla dinle falan bir alakanız yok onun için bana Hacı Bayram veli ağızları yapma yalanın ortağısınız, talanın ortağısınız, sahtekarlığın ortağısınız, rantın ortağısınız, zulmün ortağısınız, tacizin, tecavüzün, iftiranın, her türlü kıyıcılığın, çalmanın çırpmanın ortağısınız. AKP ve yandaşlarının inançtan maneviyattan bahsetme hakları bile yoktur işiniz yalan gücünüz talan. İstersen Cinalinin servetine bir göz at, reisi söylemiyorum bile. Bunları bize bi izah edin bakalım dindar mahluklar. Allah bunları size nasıl verdi bilmek istiyoruz.
Bu nedenle ayıbınızı bilin susun. Sen AKP nin borazanlığını ne karşılığında yapıyorsun bilmiyorum. Bitmez sanırsın ama bir gün yalan biter yalana dayalı iktidarlar biter ve ayıbı senin boynunda asılı kalır dindar(!) çocuk.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Mar 2017, 20:05 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

C.Baskanini destekleyen biri olarak bircok yerde Frolloya katilmiyorum, onda bilgi ve birikim olmasina ragmen isralar bunu samimiyetsizce baska yönde kullandigini görüyorum. Frollo inancina saygim var ama Müslüman degilsin bunu yazilarindan cikariyorum, bircok yerde sabit ile ayri görüste düsmeme ragmen burda sabite katiliyorum. Müslümanlar malesefki dinlerini tam olarak bilmemelerindende kaynakli bir sekilcilige bürünmüsler ve bu yüzden istenildigi gibi yönlendirilebiliyorlar. Buna ragmen onlarin yönlendirilemeyen tek önemli ve sahip olduklari en degerli sey Kurandir. Laik Cumhuriyet sisteminde din üzerinden siyaset yapmayi dogru bulmuyorum, cunku bu ister istemez Seriati yasayamayan Islamin yanlis kisiler tarafindan temsiline ve elestiri odagi olmasina neden oldugu gibi, müslümanlarida zan altinda birakiyor ve gercek Islam bu deel demek zorunda birakiyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 7 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.