Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 25 Mar 2018, 06:30


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: ASALA'nın Katlettikleri Türk Diplomatlar
İletiTarih: 31 Ağu 2017, 11:23 
Yeni Üye

Kayıt: 28 Mar 2009, 16:57
İleti: 26

https://www.youtube.com/watch?v=_IDvggO0A10

Ermeni terör örgütlerinin amaçlarının ve bu amaçları gerçekleştirmek için izledikleri yol ve yöntemlerin tarih süreci içerisinde ve 1973–1985 yeni Ermeni terörü döneminde incelenmesi sonucunda, tamamının birer isyan ve terör örgütü olduğu görülmektedir. Bu örgütlerden en önemlisi, Türkiye’ye karşı birçok kanlı eylemi gerçekleştiren ve Ermeni meselesinin diri tutulmasında ve Ermeni milliyetçiliğinin hararetlendirilmesinde kilit bir role sahip olan ASALA’dır. Ermenistan’ın Kurtuluşu İçin Ermeni Gizli Ordusu ASALA (Armenian Secret Army for the Liberation of Armenia, Ermenice: Hayastani Azatagrut’yan Hay Gaghtni Banak ), Uluslararası Terör Hareketi’nin bir parçası olduklarını kabul eden, bu mücadelenin de ancak silahlı olarak gerçekleşeceğini ilan etmiş olan bir kuruluştur. ASALA, 20 Ocak 1975’te, Lübnan’da, muhtemelen Bekaa’da kurulmuştur . ASALA terör örgütü amaçlarını, işgal altında olduğunu iddia ettikleri Ermeni topraklarını kurtarmak; birleşik demokratik ve sosyalist bir Ermenistan kurmak; topraklarına döndüklerinde, Ermeni halkına en azından kendi kararını belirleme hakkının tanımasını sağlamak ve sözde katliamın tarihi bir gerçek olarak Türkiye tarafından kabulünü temin ettirerek, Türkiye’yi bu sebeple tazminat ödemeye mahkum etmek olarak bildirilerinde açıklamıştır.

ASALA sol görüşlü bir örgüttü ve Ermeni sorununa Marksist bir bakış açısından yaklaşmaktaydı. ASALA’nın kuruluşunu, Lübnan olaylarına bağlayan, Lübnan’daki Filistin Kurtuluşu örgütlerinin faaliyetleri içerisinde gören, onlardan esinlenerek ortaya çıktığını savunan görüşler olduğu gibi, birkaç Ermeni’nin bir araya gelerek kurduklarıyeni bir terör örgütü olduğu ve bu örgütün kısa zamanda dönemin en çarpıcı, en etkin terör olaylarını meydana getirdiğini iddia edenler de bulunmaktadır. Bütün bunlar,ASALA’nın kuruluşunu tam olarak açıklamaktan uzaktırlar. ASALA’nın bir örgüt olarak ortaya çıkması şartları bilinmeden ve doldurmuş olduğu boşluk yeterince açıklığa kavuşturulmadan mevcut tereddütler daha uzun zaman devam edecektir. ASALA kurulduğu dönemde George Habbas’ın FHKC (Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, 1967’de kurulmuş Marksist nitelikli bir örgüt)’si ve FKÖ (Filistin Kurtuluş Örgütü)’den geniş ölçüde lojistik destek ve eğitim almıştır. Lübnan’daki otorite boşluğu, ASALA’nın yaşama geçmesi açısından önemlidir. Habbas’a bağlı Filistinli gerillaların, El-Fetih ve Suriye istihbarat denetimindeki El-Saika gerillalarıyla birlikte 1970’li yıllarda Kırım’daki Simferepol Rus Askeri Akademisi’nde eğitildikleri, teorik eğitimlerinin ise KGB ve Sovyet askeri istihbarat örgütü GRU tarafından FKÖ Moskova temsilcisi Hikmet Abu Zaid gözetiminde verildiği hatırlanıldığında, ASALA’ya kuruluş aşamasında Moskova – Sam üzerinden Habbas aracılığıyla verilen desteğin önemi daha iyi anlaşılacaktır .


devamı için ;
http://www.kenandabirkuyu.org/asala-ter ... i-orgutler


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: ASALA'nın Katlettikleri Türk Diplomatlar
İletiTarih: 04 Eyl 2017, 14:38 
Yeni Üye

Kayıt: 09 Nis 2009, 20:21
İleti: 18
Bütün uluslararası ve insani prosedürleri tastamam yerine getirmesine rağmen Ermeni tehcirini soykırım olarak niteleyenler bugün çeşitli terör örgütlerinin maskesi altında gerçek bir soykırımı devam ettiriyorlar. Kendilerine toz kondurmamak adına kimliklerini gizleyerek çeşitli örgütlerin içinde geleneksel amaçlarına ulaşmak için bugüne kadar 50bin civarında insanı acımasızca katlettiler. Şimdi buna da soykırım demiyecekmiyiz?


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: ASALA'nın Katlettikleri Türk Diplomatlar
İletiTarih: 04 Eyl 2017, 17:43 
Yeni Üye

Kayıt: 09 Nis 2009, 20:21
İleti: 18
Esefle belirteyim ki Türkiyedeki ASALA kalıntıları ve ülkeyi bölmek için uğraşan diğer azınlık Ermeniler gelecekte dünyada gizzli terör suçlamasıyla karşı karşıya kalacaklardır. Türkiyede bile kimliklerini gizleyerek yaşamak zorunda kalan Ermeniler ileriki tarihlerde yahudiler gibi dünyada da kimliklerini gizlemek zorunda kalacaklardır. Çünkü Türkiyedeki terör guruplarına sızarak onların yurtdışı bağlantılarını sağladıkları gerçeği günün birinde masaya getirilecek ve dünya tarafından kabul edilecektir. Çünkü bu terör konusu artık zıvanadan çıktı ve dünyanın terörden medet uman diğer ülkelerini de farklı şekillerde rahatsız etmeye başladı. Ermenilerin Türkiyedeki faaliyetleri diğer ülkerin istihbarat servisleri tarafından çok iyi bilindiği için kısa bir süre sonra tüm dünyada oluşan terör rahatsızlığı nedeniyle kendi kendilerini zor duruma sokmuş olacaklar. Devletler onlara gizli yaptırımlar uygulayacak , diplomasilerini kısıtlayacak...

Çünkü geçmişte yaptıkları şeyler onları potansiyel tehlike olarak gösterecektir.

Bu yazımı ırkçı bir yaklaşımla algılamanızı istemiyorum. Bu tam tersine teröre destek verenlerin gelecekte karşılaşacakları en temel sorunları için iyi niyetli bir uyarıdır.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 3 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.