Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 19 Mar 2018, 15:45


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 6 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: CHP nin Yolsuzluk Karnesi
İletiTarih: 11 Kas 2016, 14:36 
Yeni Üye

Kayıt: 22 Şub 2009, 18:33
İleti: 45

Bu linkte böyle bir başlık ve yazı bulunmuyor silindi.


http://hurbakis.net/content/turkiyenin- ... vet-tarihi


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: CHP nin Yolsuzluk Karnesi
İletiTarih: 11 Kas 2016, 14:39 
Yeni Üye

Kayıt: 22 Şub 2009, 18:33
İleti: 45
30 Mart Yerel Seçimleri öncesi Paralel Yapı ile kol kola girerek Ak Parti Hükümeti’ni sözde yolsuzluk kampanyaları üzerinden montaj kasetlerle yıpratmaya çalışan CHP, bu günlerde yolsuzluk haberleriyle çalkalanıyor. Başta CHP’li Ataşehir, Beşiktaş ve Şişli belediyeleri olmak üzere birçok CHP’li belediyede yolsuzluk yapıldığının ortaya çıkması, parti içerisinde de büyük rahatsızlık oluşturdu. Söz konusu yolsuzluklar CHP’nin belediyeler üzerinden nasıl bir rant sağladığını da bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. CHP’nin AK Parti’yi yolsuzluk yapmakla suçlamasının altındaki asıl nedenin de kendi belediyelerindeki yolsuzlukların üstünü örtmek olduğu ifade ediliyor.

KAÇAK MALİKÂNE SKANDALI

Geçtiğimiz günlerde kendisi dışında ekibinin büyük bölümü ihaleye fesat karıştırmaktan toplam 31 bin 900 gün hapis cezası alan CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun eşinin, Çakırbeyli Karapınar mevkiinde, yapılaşmanın yasak olduğu birinci sınıf tarım arazisine, 900 metrekarelik, havuzlu ruhsatsız malikâne yaptırdığı öğrenilmişti. Sadece 75 metrekare çiftlik evi yapma izni olan, geri kalan 10 bin 225 metrekare alanın tarımsal özelliğinin korunması şartı bulunan araziye yapılan lüks malikâne için ne Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden ne de bağlı bulunduğu Koçarlı Belediyesi’nden alınmış herhangi bir imar ve inşaat izni bulunmuyor.

HAZİNEDAR, BİR YILDA SERVETİNE SERVET KATTI

Servetine servet katan CHP’li belediye başkanları arasında 30 Mart 2014’te seçilen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da bulunuyor. Hazinedar, başkanlıktaki daha birinci yılını doldurmadan Beşiktaş’ta biri boğaz manzaralı villa ve biri de arsa olmak üzere piyasa değeri 10 milyon civarında olan iki adet gayrimenkul satın aldı. Hazinedar’ın bir yıldan bile kısa bir sürede 10 milyonluk gayrimenkulleri nasıl aldığı merak ediliyor.

ŞİŞLİ BELEDİYESİ YOLSUZLUK ÜSSÜ GİBİ

Mustafa Sarıgül’ün Şişli Belediye Başkanı olduğu dönemde birçok yolsuzluk yapıldığı ortaya çıkmıştı. Sarıgül’ün belediye başkanı seçildikten sonra edindiği serveti ise adeta dudak uçuklatan cinsten. Sarıgül’den sonra Belediye başkanı seçilen Hayri İnönü’nün de yolsuzluğa karıştığı iddia edildi. İnönü’nün danışmanı Ali Adnan Aslan, İnönü’nün ‘yolsuzluk’ yaptığını belirterek istifa etmesi de bu iddiaları doğrular cinsten.

YOLSUZLUĞUN BELGELERİNİ YAKARKEN YAKALANMIŞTI

Antalya’da seçimi kaybeden CHP’li Mustafa Akaydın, belediyeye ait iç denetim, imar ve bütçe ile ilgili evrakları yaktırırken suçüstü olmuştu. Antalya’nın yeni başkanı AK Partili Menderes Türel, yakılan evrakların yolsuzluk ve usulsüzlüğün belgeleri olduğunu belirterek, “Bunların yasal olarak 5 yıl saklanması gerekir” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’DE YOLSUZLUKLAR SAY SAY BİTMİYOR

l CHP’li Muğla Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Haluk Aytı hakkında da görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle 2 ayrı iddianame hazırlanarak savcılığa gönderilmişti.

l İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: Yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle yargılanıyor. 33 ayrı suçtan toplam 397 yıl hapis istendi. İddianamede “çete lideri” olarak tanımlanıyor. İzmir’den yeniden aday gösterildi!

l Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi: İhaleye fesat karıştırmak, örgütü kurmak ve rüşvet suçlamalarıyla yargılanıyor ve 51 yıla kadar hapsi isteniyor.

l Çankaya eski Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz: CHP’li Meclis üyelerinin kendisinden tehditle rüşvet aldığını itiraf etmiş, ‘yamyam’ dediği partilileri, “Bugün ne götürürüm” derdi içinde olmakla suçlamıştı.

l 2011’de, CHP’li Avcılar Belediyesi’ne, yolsuzluk soruşturması kapsamında baskın düzenlenmiş, aralarında belediye personelleri ve zabıta görevlilerinin de bulunduğu yaklaşık 30 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda dosya ve belgeye el konulmuştu.

4 BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI

l CHP’li Altınoluk Belde Belediye Başkanı İsmail Aynur, CHP’li Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, CHP’li Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran ve Değirmendere Belde Belediye Başkanı Necati Şemsettin Eren, “ihaleye fesat karıştırmak” ve “rüşvet” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

l Bodrum’un CHP’li Yalıkavak Belde Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmıştı. Edremit ilçesi Zeytinli beldesinin CHP’li Belediye Başkanı Şadan Aytaç’ın da adı yolsuzluklara karışmıştı.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct= ... 9073,d.d2s


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: CHP nin Yolsuzluk Karnesi
İletiTarih: 12 Kas 2016, 20:19 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Şub 2013, 12:23
İleti: 8106
Tutmayın küçük enişteyi......

_________________
Küçük bir hatayı büyük bir hataya çevirmek istiyorsanız, o küçük hatayı savunun. Vladimir İlyiç Lenin


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: CHP nin Yolsuzluk Karnesi
İletiTarih: 22 Kas 2016, 14:59 
Yeni Üye

Kayıt: 14 Kas 2016, 12:05
İleti: 61
Cumhuriyetin ilk dönem yolsuzlukları

1937 yılında İsmet İnönü, Atatürk tarafından istifaya zorlanmış, yerine Celal Bayar getirilmişti. İnönü adeta evinde hapis hayatı yaşamaya başlamıştı. 10 Kasım 1938'de Atatürk'ün vefatından sonra beklenmedik şekilde Cumhurbaşkanı olan İsmet İnönü, geçmiş dönemle ilgili bir dizi soruşturma açtırdı. Bunlardan ilki, Atatürk'e son döneminde ev sahipliği yaptığı için, adeta paralel başkent haline gelmiş olan İstanbul'un Vali-Belediye Başkanı Muhittin Üstündağ hakkında otobüs alımlarında ve Surp Agop Mezarlığı ile Asri Mezarlık'ta bazı yolsuzluklar yapıldığı gerekçesiyle açılan soruşturmalardı. Ancak bunlardan bir şey çıkmadı ve Üstündağ kısa süre sonra beraat etti.


König skandalı

König skandalı, 8 Ocak 1939 tarihli Tan gazetesinde "Tayyare Kaçakçılığı... Türkiye için Amerika'dan tayyare alıp, Franko'ya satmak isteyenler tutuldu" başlığıyla duyuruluyordu. Skandalda öne çıkan kişi, Ekrem Hamdi Bakan adlı bir istihbarat görevlisiydi. Almanya'da okuğu Birinci Dünya Savaşı yıllarında, bir Alman generaline yaverlik yaparken, kendisine Almanlarca takılan "König" (Almanca kral) lakabıyla anılıyordu. Ekrem König'in babası 150'liklerden Kiraz Hamdi Paşa, dayısı Süleyman Şefik Paşa'ydı. Ekrem König, Milli Müdafaa Vekili Kazım Özalp'in imzasını taklit ederek ABD'ye değil, Kanada'ya 40 uçak sipariş etmişti. Uçakların kime gittiği konusu günümüze kadar muamma olarak kaldı. Bazı kaynaklara göre König, Moskova ile de bağlantılı olan Leokatz adlı ünlü bir mafya babası aracılığıyla İspanya'daki Cumhuriyetçilere silah temin ediyordu. Bazı kaynaklara göre ise, Alman yanlısı biriydi ve uçakları faşist Franko güçlerine gönderiyordu. Bütün bunlar Haziran 1938'de olmuştu. Ancak Atatürk'ün hastalığı, Hatay'ın ilhakı süreci vs. derken söz konusu skandal unutuldu. İnönü, cumhurbaşkanı olunca, dosyayı sumenaltından çıkarmıştı. Maliye Bakanı Fuat Ağralı'nın istifası isteniyordu ama bu mümkün olmadı. 25 Ocak'ta Bayar hükümetinin istifasıyla krizde ilk perde kapandı. Sahtekârlığı ortaya çıktığında König, yurtdışında bir yerde bulunuyordu. König, Ankara'ya dönmeyerek Romanya üzerinden Paris'e gitti ve yargılama gıyabında başladı. Dosyası ayrılan König 1942 Eylül'ünde Naziler tarafından Paris'te tutuklandı. 8 ay Monako Prensliği'nde tutulduktan sonra Türkiye'ye teslim edildi. 1943 Temmuzu'nda davaya yeniden başlandı. König dava sırasında İspanya'ya uçak satış işini Fuat Baban ile yaptığını ve bu işten 175 bin lira komisyon aldığını açıkladı. Ayrıca, Kazım Özalp'in Fuat Baban'ın hamisi olduğunu ve Baban aracılığıyla Almanya'da yapılan ve 21 milyon lira değerindeki bir siparişten dolayı 200 bin lira komisyon aldığını iddia etti. Yargalama sonunda sadece König'e 4 yıl hapis, 4 yıl kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezasına verildi. Bakana ve bakanlık görevlilerine ise ceza verilmedi.


Yakın dönemin yolsuzlukları
Bedrettin Dalan'ın imar yolsuzluğu

İstanbul'u imara açan belediye başkanı olarak bilinen Bedrettin Dalan, belediye başkanlığı döneminde Üsküdar sahilini imara açtı. İstanbul'un silüetini bozmasına ve mimarların karşı çıkmasına rağmen Dolmabahçe Sarayı'nın karşısındaki Gökkafes'e imar izni verdi. 1986-88 arasında Tarlabaşı yıkımlarıyla ise, bugünkü Tarlabaşı Bulvarı ortaya çıktı. Unkapanı'nda bulunan İstanbul meyve-sebze hali Avrupa Yakası'nda Bayrampaşa'ya, Anadolu Yakası'nda ise İçerenköy'e taşındı. Bu imar harekatı yolsuzluk iddialarını gündeme getirdi. 1986'da kurulan Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu tarafından 35 dosyası Meclis'e taşındı. İmar yolsuzluğu iddialarından sonra İstanbul'da Dalan dönemi sona erdi.

Emlakbank ve Civangate skandalları

Cinayet Bürosu'nda sorgulanan Selim Edes, 1985'te Emlak Bankası'na sattığı bir arazinin parasının tahsil edememesi üzerine, Emlak Bankası Genel Müdür Yardımcılığı, Denizcilik Bankası Genel Müdürlüğü ve Emlak Bankası Genel Müdürlüğü yapan Engin Civan'a alacağının tahsili için rüşvet verdiğini itiraf etti. Alaattin Çakıcı'nın talimatıyla harekete geçen Davut Yıldız, Mecidiyeköy'de pusu kurduğu Civan'ı otomobilinin içinde vurdu. Yargılama sonunda, Edes'ten rüşvet almak suçuyla yargılanan Civan, 7 yıl 6 ay hapis ve 62.5 milyar TL para cezasına çarptırıldı. 550 gün hapis yatan Civan, 2 Nisan 1996'da tahliye edildi. Tahliyesinden sonra ABD'ye gitti. Haziran 1998'de para cezasının bir kısmını ödememesi nedeniyle Türkiye'nin iade talebiyle ABD'de kısa süre tutuklandı. Ancak aynı yıl içinde 56 milyar 250 milyonluk para cezasını ödeyen Civan'ın iade edilmesi isteminden Türkiye vazgeçti.

Türkbank dönemi ve Yüce Divan

1998 yılında yaşanan Türkbank skandalında Korkmaz Yiğit'in yayınlanan "itiraf kaseti" sonucu ANAP-DSP-MHP koalisyonu yıkıldı ve dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz için Yüce Divana giden yolun önü açıldı. Meclis'te kurulan özel bir komisyon, bu konuyla ilgili olarak çok sayıda siyasetçi ve gazetecinin ifadesini aldı. Komisyon hazırladığı raporda, Mesut Yılmaz'ı ihaleye fesat karıştırmaktan suçlu buldu.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: CHP nin Yolsuzluk Karnesi
İletiTarih: 05 Oca 2017, 12:40 
Banlanmış Üye

Kayıt: 23 Arl 2008, 20:06
İleti: 116
CHP iktidardayken her evde radyo bile yoktu , TV nin adını bile bilmiyorduk , internet , bilgisayar, sosyal medya , cep telefonu hayal bile değildi, Elektirik denen mefhum sadece şehirlerdeydi. Köyle ve kasabalar günün 4 saati elektirk alabiliyordu.....Buna rağmen hepsi kayıt altına alınamasa da onbinlerce yolsuzluktan akıllara kazınanlar hiç silinmedi...Ama nedense bütün solcular Türkiyedeki bütün olumsuzlukları 15 yıllık iktidara yıkma peşindeler, tabiki bu da bir yolsuzluk alışkanlığı olsa gerek..

Heybeye sığamayan turpların büyüğünden başlayalım;

1- İstiklal Mahkemeleri ;

Osmanlı devleti hiç kimseyi kıyafetinden dolayı zorlamamasına rağmen CHP nin kurduğu istiklal mahkemeleri şapka yüzünden binlerce insan astı..

http://www.ahaber.com.tr/analiz/2016/04 ... ahkemeleri

2- Dersim Katliamı ; 1938 de Dersim de yapılan katliam akıllardan hiç silinmedi ve bugünkü PKK sorunun temel taşlarını oluşturdu. Yıllardır maddi manevi en büyük zararları PKK nedeniyle Türkiye halkı yüklenmek zorunda kaldı ama hiçbir CHP linin oğlu yada yakını şehit olmadı.. Onlar şehit olmakyı sevmezler ama şehitleri severler..

3 - PKK 1974 yıllarında kurulup şekillenirken dönemin içişleri bakanı CHP liydi. Ve ayrıca koalisyon hükümetinde CHP çoğunluktaydı. Dolayısı ile dönemin istihbarat atamalarını ve iç güvenlik atamalarını CHP li bir içişleri bakanı yapmaktaydı. Ama ne hikmetse CHP askerlerin polislerin eşlerini başörtülüm değil mi diyerek fişlerken PKK nın kuruluşunu görememiş...

4- CHP uçak fabrikalarını
genişletilmiş Wilson Prensipleri doğrultusunda kapatmıştır. ABD nin önderliğinde genişletilen Wilson prensiplerini İsmet Paşa Hazretleri kabul etmiştir.

Resim

UÇAĞI CHP İSTEMEDİ !!!!

Bir taraftan “İstikbal göklerdedir” diyen Atatürk’ü kendisine kalkan yaparken, diğer taraftan 3. Havalimanı İhalesi’nin iptalini isteyen CHP’nin, hizmet düşmanlığı yeni değil. 1936 yılında işadamı Nuri Demirağ tarafından kurulup o dönemde modern uçaklar üretilen uçak fabrikası, siyasi çekişmeler yüzünden 1944 yılında kapanmak zorunda kalmıştı.

http://dunyagerceklerim.blogspot.com.tr ... apatt.html

5- Türkiyenin Araba projesini kim iptal etti?

CHP lilerin milli dedikleri darbeci general tarafından iptal edilmiştir. Cemal Gürsel...

http://www.habervaktim.com/haber/166816 ... cildi.html


6- Atatürk döneminde Tarım bakanlığı yapmış olan Mehmet Şakir Kesebir, Edirne milletvekili Mustafa Faik Öztrak gibi CHP li milletvekillerin Şeker şirketi kurarak isimleri Şeker piyasasını ele geçirerek yolsuzluk yaptıkları iddilarıyla anıldı.

7- Atatürk dönemi Emniyet müdürü
ve İstanbul Belediye reisliği yapan Muhittin Üstündağ bizzat İsmet inönü tarafından kendisine dava açılmış Atatürk’ün sevdiği bir isimdir.Kendisinin ismi otobüs alımlarında yolsuzluk çıkmasıyla ilgilidir.

8- 1939’lu yıllarda Celal Bayarı’n
oğlu Refii Bayar kurduğu Gemi şirketiyle yüzde 4-6 iskanto ile vurgun yapıyordu.

9- 12 Eylül sonrası Tahsin Şahinkaya,
Amerikalı Loockhed Firmasından rüşvet aldığı tescil edilmesine rağmen hakkında herhangi bir işlem yapılmadı.

10 - Yakın tarihimize gelecek olursa 1989’da ki CHP’li Belediye başkanı Nurettin Sozen’in İSKİ skandalı özellikle bugün her fırsatta hükümete kazan kaldıran CHP’lilerin hatırlaması gereken bir gerçektir.Ergun Göknel zihinlerden malesef silinmiş gibidir.

11- Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde ismi bir çok yolsuzluğa karışan ve sonra Rahşan affıyla bağışlanan Kemal Kılıçdaroğlu rüşvet ve yolsuzluk adına başkalarını itham etme liyakati olan en son kişidir aslında.

12- Özellikle CHP tarihi yolsuzluklar tarihidir.
iş o kadar çığrından çıkmıştır ki Deniz Baykal Mustafa Sarıgül'ün yolsuzluk dosyasını CHP Genel Kongresinde teşhir etmiştir.

13 -Bedrettin Dalan’ın İmar yolsuzlukları Mesut Yılmaz’ın ihaleye fesat çıkardığı için suçlu bulunması,

14- König skandalı, 8 Ocak 1939
tarihli Tan gazetesinde "Tayyare Kaçakçılığı... Türkiye için Amerika'dan tayyare alıp, Franko'ya satmak isteyenler tutuldu" başlığıyla duyuruluyordu. Skandalda öne çıkan kişi, Ekrem Hamdi Bakan adlı bir istihbarat görevlisiydi. Almanya'da okuğu Birinci Dünya Savaşı yıllarında, bir Alman generaline yaverlik yaparken, kendisine Almanlarca takılan "König" (Almanca kral) lakabıyla anılıyordu. Ekrem König'in babası 150'liklerden Kiraz Hamdi Paşa, dayısı Süleyman Şefik Paşa'ydı. Ekrem König, Milli Müdafaa Vekili Kazım Özalp'in imzasını taklit ederek ABD'ye değil, Kanada'ya 40 uçak sipariş etmişti.

15- İmpeks, Satie ve Denizbak skandalları da 1938 ve 1939 yıllarında yaşandı. İmpeks, Kemal ve Şakir Seden kardeşler tarafından 1938 Kasım ayında kurulmuş bir komisyon şirketiydi. Kurucular arasında Celal Bayar'ın oğlu Refii Bayar da vardı. Üçüncü kardeş Süleyman Seden ise, Denizbank İstanbul Şubesi'nin Teknoloji Müdürlüğü'nde çalışıyordu. İmpeks, Denizbank tarafından İngiliz tersanelerine sipariş edilen 11 geminin siparişinde komisyonculuk yapıyordu. Daha sonra İsmet İnönü'nün açıkladığına göre, firma kendisini Etibank-Merkez Bankası-Denizbank-Kömür Şirketleri ve İktisat Vekâleti'nin temsilcisi olarak tanıtıp yüzde 4-6 ıskonto ile iş bağlıyordu.

16- 4 Ekim 2011 tarihinde Kadıköy Belediyesine yönelik düzenlenen operasyonda, Belediye Başkan Yardımcısı, bazı belediye çalışanları ile bir firmanın yetkilileri olmak üzere toplam 18 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 10'u belediye çalışanı.

17- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kadıköy Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarına ilişkin sabah saatlerinde düzenlediği operasyonlarda, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan ile bazı şube müdürleri ve belediye çalışanlarını gözaltına aldı.

18- TÜRKİŞ YOLSUZLUKLARI ; Ayrıca geçmişte işçi sendikası olarak sözde işçilerin hakkını savunacağız diyerek işçilerden milyonlarca lira para kesip patronlara ve müdürlere TÜRKİŞ BLOKLARI tapılarak hizmetlerine sunulmuştur.

19- 2 Nisan 2014 de Antalya'da büyük bölümü imar
ve bütçe ile ilgili olduğu iddia edilen evrakların Boğaçayı Şantiyesi'nde yakıldığı ihbarı üzerine olay yerine giden polis evrakları södürerek bir kısmına el koydu. Konuya ilişkin açıklama yapan yeni Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Menderes Türel, eski Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı "yolsuzlukla" suçladı.

20- 25 Temmuz 2015 de Rant, yolsuzluk, imar ve rüşvet iddialarının merkezindeki CHP'li Ataşehir Belediyesi savcılık kıskacına girdi. Savcılık özel soruşturma bürosunun talimatı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki akşam Ataşehir Belediyesi'ne gitti. Ekipler, istenen evrakı temin etti. Ardından da belgeler, kontrol edilerek soruşturma savcısına teslim edildi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin, kendisi ve CHP Milletvekili olan eşi Gamze Akkuş İlgezdi hakkında basında çıkan iddiaların araştırılması için Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na bulunduğu suç duyurusu kapsamında başlatılan soruşturma ikiye ayrıldı.

21- 4 ocak 2017 de Daha evvel 30 Milyon Dolarlık Rüşvet olayı üzerine İstanbul CHP İl Başkanlığınında yapılan incelemeler sonunda,CHP İstanbul il yönetim kurulu bir "imar yolsuzluğu" davasıyla ilgili 5 parti üyesini disiplin kuruluna sevk etti... Beşiktaş'taki bir "arsa operasyonunda" rol alan Av. Tuncer Özyavuz, Serdar Bayraktar, Av. Hüseyin Doğan, Şükrü Metin, Av. Nilay Pınar kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna gönderildi..

22- 16 Temmuz 2015 Ataşehir Belediyesi'nde
yeni skandal: Yurt yapılmak üzere 2 milyon liraya onarılan bina, Başkan Yardımcısı Abdullah Der tarafından düğün salonu yapıldı, işletmesi de Der'in kardeşine verildi

23- Konu başında verilen Kemal Kılıçdaroğlu SSK yolsuzlukları..

24 - Ve Tabiki Türkyenin her şehrinde bulunan Atatürk köşkleri.. Milletin nasıl soyulduğunun ispatıdır...

Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki balantılara bakabilirsiniz ama zeten CHP nin yolsuzluk yapmadığı gün ve yıl yoktur..

ttp://chpyalanlari.blogspot.com.tr/2010 ... usvet.html
ttp://www.yeniakit.com.tr/haber/chpli-b ... 86099.html
ttp://www.bakirkoymerkez.com/haber/30-m ... 81nwi.html
ttp://www.sabah.com.tr/gundem/2015/07/2 ... -yolsuzluk
ttp://www.sabah.com.tr/gundem/2015/07/1 ... in-oldular
ttp://www.sabah.com.tr/gundem/2015/07/1 ... in-oldular

Bütün bunlar CHP nin yaptığı onbinlerce usulsuzlukten sadece en büyükleridir. Hepsini 24 taneden ibaret sanmayın..

_________________
Ugovsek Gesellschaft m.b.H. Cecil Store St. Veiter Ring 209020 Klagenfurt am WörtherseeAvusturya


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: CHP nin Yolsuzluk Karnesi
İletiTarih: 31 Ağu 2017, 13:40 
Yeni Üye

Kayıt: 28 Mar 2009, 16:57
İleti: 26
Mecliste herşey rant kavgasına feda edilmiştir. kimilerinin milliyet kimlerinin de Atatürk söylemlerinin ardındaki gerçekleri anlamak için onların geçmişlerinde ne yaptıkları ve halan daha mevcut sistemden ne kadar nemalandıklarını görmek yeterli olacaktır.

Biz de bunu görmenizi sağlıyoruz.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 6 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.