Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 22 Mar 2018, 18:22


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: BDP'li G.Kışanak, "Dümdüz bir Yolumuz Var, Özerk Kürdistan''
İletiTarih: 11 Şub 2013, 00:48 
Onursal Üye

Kayıt: 20 Şub 2009, 22:40
İleti: 26408


Resim

BDP'li Gültan Kışanak, "Dümdüz bir yolumuz var, özerk Kürdistan" dedi.

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Antalya’da, İmralı’ya gidecek ikinci heyet konusunun hükümet tarafından ‘hikayeye çevrildiğini’ öne sürerek, “Bizim partimizde bütün arkadaşlarımız halkın, mücadelenin sorumluluğunu taşıyabilecek kadar deneyim ve birikime sahiptir” dedi. Kışanak, “Dümdüz bir yolumuz var. O da demokratik cumhuriyet, özerk Kürdistan’dır” diye konuştu.
Resim
Gültan Kışanak, Antalya’da Kepez İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. Bir süre Güneş Mahallesi’ndeki parti binasında İl Başkanı İhsan Nergiz ve parti yöneticileriyle oturan Kışanak, daha sonra Kapalı Pazar Yeri’nde kamyon kasasına kurulan platformda bir konuşma yaptı. Yaklaşık 1500 kişinin Kürtçe sloganlar eşliğinde karşıladığı Kışanak, “Sizler bu sevgiyi ülke hasretiyle gösteriyorsunuz. Topraklarınızdan kopup buralara gelmek zorunda kaldınız. Bu hasreti bizimle gidermeye çalışıyorsunuz. Başka büyük bir hasret daha var O da Kürt halkı önderi sayın Öcalan’a duyulan hasrettir. Ben inanıyorum sizler de bu kararlı, mücadeleci duruş olduğu sürece bu hasret de bitecek. Bir gün Kürt halkı önderiyle buluşacaksınız, bu hasreti gidereceksiniz” diye konuştu.

“HERKES KENDİ ÖZERKLİĞİNİ YAŞAMALI”

Hükümetin İmralı görüşmelerinde çözüm sürecini doğru yönetemediği, çeşitli planlar kurup bunun içinde oynamaya çalışması halinde kaybedeceğini iddia eden BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, şöyle dedi:

“Bizim çetrefilli, anlaşılması zor bir yolumuz yok. Dümdüz bir yolumuz var. O da demokratik cumhuriyet, özerk Kürdistan’dır. Artık 21′inci Yüzyılda bir tek kişinin ağzından bir ülke yönetilemez. Bu yetkileri yerellere, bölgelere devredeceksiniz, demokratik bir sistemi kabul edeceksiniz. Biz Kürt halkı olarak kendi özerkliğimizi, dilimizi, tarihimizi özgürce yaşamak istiyoruz. Ama bu yetmiyor. Herkes kendi özerkliğini, özgürlüğünü yaşamalıdır.”

“YENİ ANAYASA BARIŞ ANAYASASI OLMALI”

Son günlerde tartışma konusu olan yeni anayasa konusuna da değinen Gültan Kışanak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şimdi anayasa yapım sürecinde ‘Acaba BDP ile AKP birlikte hareket edebilir mi’ diye bir tartışma başladı basında. Bizim ‘şu partiyle birlikte bir anayasa yapmam, onunla yapmam, şununla yapmam’ diye özel bir kategorimiz yok. Kim özgürlükler konusunda yapıcı olursa, bu ülkenin sorunlarını çözecek çoğulcu, demokratik bir anayasadan yana tavır alırsa biz onunla birlikte halkımıza bir barış anayasası armağan etmek için çalışırız. Yapılacaksa bir anayasa ve buna yeni anayasa diyebileceksek, o anayasanın barış anayasası olması lazım. Eğer AKP böyle bir anlayışa gelirse, böylesine özgürlükçü bir çizgiye gelirse biz zaten buna hazırız.”

İMRALI’YA İKİNCİ HEYET HİKAYEYE ÇEVRİLDİ

Konuşması sırasında sık sık Abdullah Öcalan lehine slogan atılması üzerine Kışanak, “Ben ne koşunursam konuşayım, sizin tek gündeminiz var o da sayın Öcalan’ın özgürlüğü, biliyorum. Arkadaşlarımız İmralı’ya gitti, sayın Öcalan’la görüştüler, tüm halkımıza özellikle de kadınlara sevgi ve selamları var” dedi. Gültan Kışanak, İmralı’ya ikinci bir heyet gönderilmesi konusunda her gün yeni bir spekülasyon yapıldığını kaydederek, şöyle dedi:

“BDP’yi kurumsal olarak muhatap alıp, şimdiye kadar bize ne bilgi paylaştılar ne bir öneride bulundular. Yarın parti grubumuzda, ertesi gün de MYK’da toplanıp, tartışacağız ve bir kez daha oyalamaya izin vermeyecek şekilde gündemlerine, önlerine bir öneri koyacağız.”

Suriye’deki gelişmelere de değinen Kışanak, demokratik bir Suriye’nin inşa edilebilmesi için en güçlü katkıyı Kürt halkının yaptığını belirtti. Suriye ile ilgili konuşurken sesi kısılan Gültan Kışanak, bu durumu “Kusura bakmayın fazla gaz yemekten böyle oldu, boğazımız tahriş olmuş” diyerek açıkladı.

“SİZİN NEYİNİZ BİZDEN FAZLA?”

CHP milletvekili Birgül Ayman Güler’in meclis kürsüsünde söylediği, ‘Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eşdeğerde gördüremezsiniz’ sözlerine de tepki gösteren Gültan Kışanak, “Şimdi biz bunlara soruyoruz Sizin neyiniz bizden fazla, kulaklarınız mı bizden fazla? Niye sizle biz eşit olamıyoruz?” diye konuştu.

“DİL VE KİMLİĞİMİZE SAYGI GÖSTER”

Konuşmasının sonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz ayrımcılık yapmıyoruz, yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz” sözlerini de değerlendiren Gültan Kışanak, “Buradan sesleniyoruz, bu sözü samimi olarak söylüyorsan, inanarak söylüyorsan, gereğini yapmalısın. Çünkü yaradan, yaradılanı sadece cisim olarak yaratmıyor. Bir varlık olarak yaratırken, dilimizi de kimliğimizi de veriyor. O zaman dilimize de kimliğimize de saygı göstereceksin, kabul edeceksin” dedi.
:arrow: http://sozcu.com.tr/kisanak-yolumuz-oze ... istan.html

_________________
.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)


..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: BDP'li G.Kışanak, "Dümdüz bir Yolumuz Var, Özerk Kürdistan''
İletiTarih: 12 Şub 2013, 10:43 
Kıdemli Üye

Kayıt: 27 Ağu 2012, 14:04
İleti: 1450
Oturursan masaya daha neler isterler. Bu PKK sempatizanlarının hepsini süreceksin deyincede aaa olurmu hiç öyle şey insani değil deyin.

_________________
Hz. Muhammed;
Yazıklar olsun o kimseye ki halkı güldürmek için yalan söyler Veyl (azâbı) ona, veyl (azâbı) ona, veyl (azâbı) ona!


Hz. Muhammed;
Kadınlarınıza eziyet etmeyin! Onlar, Allahü teâlânın sizlere emânetidir Onlara yumuşak olunuz ve iyilik ediniz!


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: BDP'li G.Kışanak, "Dümdüz bir Yolumuz Var, Özerk Kürdistan''
İletiTarih: 12 Şub 2013, 19:57 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Kas 2012, 19:35
İleti: 223
Bu insanlar güle oynaya bunu söyleyip,bizim ödediğimiz vergilerle o lüks arabalara biniyorlarsa eğer şu an...Türkiye bitmiştir.

_________________

Sabit fikir sahibini hapseder.
-Friedrich Nietzsche


''Biz her şeyi kırıyoruz,çünkü biz kuvvetiz.
Evet biz kuvvetiz,kuvvet de hiç kimseye hesap vermez.''


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: BDP'li G.Kışanak, "Dümdüz bir Yolumuz Var, Özerk Kürdist
İletiTarih: 23 Tem 2013, 23:09 
Yeni Üye

Kayıt: 23 Tem 2013, 23:05
İleti: 16
Kimse kusura bakmasın.

Bu konuyu bu hale bizler getirdik. Evlatlarımızı yetiştirirken aman oğlum siyasetten uzak dur, aman başını yakma diye diye tabiri caizse 'memleketten bi haber' yetiştirdik.

Oysa ki, terör yandaşları öyle mi? Onlar için çocuğun önemi yok. Hatta öyle ki, sabah çocuk polis taşlarken acaba benim evladım nerde diyerek onları bataklıktan çekmeye bile tenezzül etmiyor. Hatta, aksine bir nevi destekliyor.

Sonuçta dostlar, bunu biz istedik. Başımız yanmasın, bize dokunmayan yılan ne kadar yaşarsa yaşasın mantığıyla ne yazık ki ülkeninin bölünüşünü de televizyondan izleriz.

_________________
Yüzde yüz Türk olduğun gün cihan senindir!

- H. Nihal ATSIZ


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: BDP'li G.Kışanak, "Dümdüz bir Yolumuz Var, Özerk Kürdist
İletiTarih: 06 Şub 2014, 13:22 
Yeni Üye

Kayıt: 23 Arl 2010, 22:32
İleti: 3
TC deki Kürtlerin bölünme parçalanma , Kürdistan devleti kurmak gibi bir düşüncesi yoktur.Bunların içinda bazı çakal gurubu,hain, Ermeni ve İsrail uşakları, Apo ve PKK kandaşı .. olanlar vardır bunlar satılmış şahsiyetsiz karektersiz yapıdadır ve TC düşmanlarının emrindeki maşalar dır.Kürtler Türklerle kardeş olup bir ve beraberdir.Ayrılıkcılar bir kasadaki çürük hıyarlar GİBİdir.


En son iğneci tarafından, 06 Şub 2014, 13:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Yukarda düzeltilen hataları yapmamaya özen gösterelim lütfen.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: BDP'li G.Kışanak, "Dümdüz bir Yolumuz Var, Özerk Kürdist
İletiTarih: 06 Şub 2014, 13:28 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Şub 2013, 12:23
İleti: 8106
Sirri Sakik; "Kürtler kardes lafindan nefret ediyor" demisti.

Özerklik ancak TC topraklarinda yasayan insanlarin cagdas bir yapiya kavusmasindan sonra olusabilir.
Icinde bulundugumuz sistem,sisteme mensup insanlarin kalitesi daha dogrusu kalitesizligi ile olacak is degil.
Yarin kazanilan bir özerklik mutlak suret ile sorun yaratacaktir.
Ne Kürt nede Türk siyasetinin özerklik konusacak bir olgunluk ve kaliteye sahip oldugunu düsünmüyorum.
Kadrolarini kadinlar ile doldurmak cagdas olmak anlamina gelmiyor.

Hersey insanda bitiyor.Kitlelerin buna hazir olduguna inanmiyorum.

_________________
Küçük bir hatayı büyük bir hataya çevirmek istiyorsanız, o küçük hatayı savunun. Vladimir İlyiç Lenin


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: BDP'li G.Kışanak, "Dümdüz bir Yolumuz Var, Özerk Kürdist
İletiTarih: 10 May 2014, 00:55 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 04 May 2014, 02:47
İleti: 75
Atalay yazdı:
TC deki Kürtlerin bölünme parçalanma , Kürdistan devleti kurmak gibi bir düşüncesi yoktur.Bunların içinda bazı çakal gurubu,hain, Ermeni ve İsrail uşakları, Apo ve PKK kandaşı .. olanlar vardır bunlar satılmış şahsiyetsiz karektersiz yapıdadır ve TC düşmanlarının emrindeki maşalar dır.Kürtler Türklerle kardeş olup bir ve beraberdir.Ayrılıkcılar bir kasadaki çürük hıyarlar GİBİdir.


Yorumunuza kalben katılıyorum. Ancak son zamanlarda Pkk ciddi bir yapılanmaya ve kabuk atma sürecine girdi. Kürtlere baskıları arttırdılar. Bu meselenin "Her Kürdün üzerine farz" olduğu bir anlayışa geçip, buna göre kendi aralarındaki, kendileri gibi düşünmeyen bir çok Kürdü gerek akrabalık ilişkileriyle, gerek bölgesel etki ile avuçlarına almaya çalışıyorlar. Proje gerçekten zannettiğimizden büyük çıktı esasında.

_________________
Bir delille kırk alimi ikna ettim, kırk delille bir cahili ikna edemedim.
İmam-ı Şafi


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: BDP'li G.Kışanak, "Dümdüz bir Yolumuz Var, Özerk Kürdist
İletiTarih: 22 Oca 2015, 23:40 
Yeni Üye

Kayıt: 13 Eyl 2013, 00:03
İleti: 12
BDP şu anda dış güçlerin verdiği gaz ve birazda Türkiye'de ki siyasi ortamın yapısından faydalanarak uçtukça uçuyor. İnanın şu anda Kürtler'e özerklik verilse herkes apışıp kalır. Türkiye açısından (siyaset hariç) ekonomik ya da sosyal bir sorun olacağını sanmıyorum. Hatta hani derler ya; Kürtler'e özerklik verilirse Lazlar, Pomaklar, Çerkez'ler de özerklik isterler falan diye. Hiç isteyeceklerini sanmıyorum. Şundan da eminim ki bugün dahi Kürtler'in bağımsız iradeleriyle özerk bir yapı isteyeceklerini sanmıyorum.
Diyelim ki verildi. O bölgede Kürtler bugün kendi idari yapılarını kurmaya kalksalar çok zorlanırlar. Hele ki bölge bugün itibariyle arap saçına dönmüşken. Altta İran, Suriye, Irak var. Özerklikten sonra batı sınırında muhtemelen aşırı milliyetçi bir Türkiye olacak. E yukarıda da azıcık Ermeniler var ki birbirlerini pek sevmezler kanaatimce. Ne yapacak bu adamlar? Bu ateşin ortasında, hele bugünün Orta Doğu'sunda. Bugünkü yöneticiler Kürtler'i felakete çağırıyorlar. Şeş kaza özerklik verilse yapayalnız kalacak ve artık geri dönüşü olmayan bu yolda Türk kardeşlerini kaybetmiş olacaklar. Felaket özerklik verilmesiyle değil ondan sonraki süreçte başlayacaktır.

_________________
Dua etki
Tanımadın sen beni
Tanısaydın yanardın.
Nasıl yanardım diyorsun!
Dedim ya tanımadın sen beni,
Tanısaydın anlardın.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.