Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 17 Oca 2018, 08:16

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 5 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Demirtaş: ‘Polislerin Cenazesine Gitmek İsterdim’ Temmuz 28,
İletiTarih: 28 Tem 2015, 10:58 
Onursal Üye

Alıntı:

Demirtaş: ‘polislerin cenazesine gitmek isterdim’ Temmuz 28, 2015

Resim

:arrow: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş şehit edilen polislerle ilgili bir açıklama yaptı.

Selahattin Demirtaş, şehit edilen polislerle ilgili çok çarpıcı bir açıklama yaptı. Radikal’den Ezgi Başaran’a konuşan Demirtaş şehit edilen polislerle ilgili, “ben provakasyon olmayacağından emin olsam, o polisin cenazesine giderdim mesela. Ailesine giderdim, o insanların ailesinin elini öperdim” dedi. Ezgi Başaran’ın Diyarbakır ve Adıyaman’da şehit edilen polislerle ilgili sorusunu yanıtladı.

-Diyarbakır ve Adıyaman’daki polisler niye öldürüldü? Diyarbakır’daki polisler öldürülmeden önce henüz Kandil bombalanmamıştı…

-Yani hiç bir şekilde kabul etmediğimizi ifade ettim. Ben başsağlığı diledim, orada öldürülen polislerin bu halkın yoksul evlatları olduğunu dile getirdim. Bu konuda tereddüt göstermeyiz. Hangi ölüm karşısında biz Bülent Arınç gibi davranabiliriz ki? Bizim için öldürülen kişinin giydiği üniformanın, taşıdığı siyasi kimliğin hiç bir anlamı yok. Önce ortadaki cenazeye hep birlikte sahip çıkarız. Ben provakasyon olmayacağından emin olsam, o polisin cenazesine giderdim mesela. Ailesine giderdim, o insanların ailesinin elini öperdim. Yani benim annemden nasıl bir farkı var ki onların? Tabloya bakın, görüntülere bakın… Aynıdır. Onların kardeşleri benim kardeşlerim gibidir. Çocukları çocuklarım gibidir. Nasıl ayrıştırabilirsin ki bu toprağın insanlarını… Fakat bunu durdurmanın yolu kınamak, lanetlemek sonra da yerine oturmak falan değildir. Ciddi bir müzakeredir tek yol. Başka türlü bitmiyor bu iş. Tekrar tekrar yaşıyoruz bu acıları. Boğuluyoruz.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/dem ... im-894949/

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Demirtaş: ‘Polislerin Cenazesine Gitmek İsterdim’ Temmuz
İletiTarih: 28 Tem 2015, 15:14 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Demirtaşı ve Kürt siyasetini kızgın demir üstüne ayı oynatır gibi oynatıyorlar.
Keşke böyle bir şey yapabilse.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Tem 2015, 21:24 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

PKK'nın bu yaptıklarına şerefsizliktir, katliamdır demiş mi?
PKK bölücü bir TERÖR ÖRGÜTÜDÜR demiş mi?
Dağdakilere gerilla yerine terörist demiş mi?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Tem 2015, 00:18 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Mortiferum yazdı:
PKK'nın bu yaptıklarına şerefsizliktir, katliamdır demiş mi?
PKK bölücü bir TERÖR ÖRGÜTÜDÜR demiş mi?
Dağdakilere gerilla yerine terörist demiş mi?

Bir şans vermek lazım Morti!
Bu bir başlangıç.
Olmaz ise adamları müebbet ile yargılamak kolay :oops:

Bu bir kör döğüşü, bir çıkmaz sokak.
Ben HDP kadroları´nın hiç de öyle huzurlu ve rahat olduklarını düşünmüyorum.

Devlet muktedir olma´nin verdiği güç ve sorumluluk ile, PKK´nın istediği herşeyi vererek değil, tüm içerikleri ilk etapda bu coğrafya ile sınırlı kalmak üzere, bütün milletler ve halkların menfaatine değerlendirip yorumlamalıdır.

Miğdemin geniş olmasından değil, bu retoriğin ve siyasetin bizi bir yere götüreceğine inanmadıgımdan söylüyorum bunları.

Kahrolsun PKK sloganı artık gerçekci değil.
Devlet kendi coğrafyasındaki her olaydan sorumludur, bu huzursuzluktan da sorumludur.
Bu ülke mecburmu Kürtlere kilitlenmeye?
Bütün ülke Kürt siyaseti yüzünden mağdur edilecek ise, kopar at madem öyle.

Bu mesele absürd bir noktaya geldi.
(Bahçelinin bunda payı büyük)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Tem 2015, 01:48 
Onursal Üye

Bugün yaşanan herşey kastedilmiş sonuçlardır. Bu sonuçlardan iktidar ve iktidarı avucunun içinde tutan Tayyip baş sorumludur.
Analar ağlamasın diye yola çıktın, bir hafta içinde 44 kişi öldürüldü. Bunun sorumlusu kim.
Tüm çağdaş toplumlarda bunun sorumlusu siyasi iktidardır. Ama bizde siyasi iktidar layusel hiç bir şeyin sorumlusu değil oturup dedikodu mahiyetinde suçu kimin üstüne atacağım diye uğraşıyor.
Hızlandırılmış treni, hızlı tren sanan angutlar durumu ancak tren devrilince anlıyorlar, sorumlu kim? Makinist! kim olacak?
Dere yatağına yaptıkları toplu konutlar su altında kalıp 10 vatandaş boğulunca napalım çok yağmur yağdı, rahmeti biz mi yağdırdık diyerek sorumluluğu Allaha havale ediyorlar.
Devletin cezaevinde mahkumlar kavga edip 13 vatandaş yanarak ölüyor iç işleri bakanı kavgayı ben mi çıkardım diyerek kendi sorumluluğunu mahkumlara havale ediyor.
Uluderede 34 vatandaş hava bombardımanı ile öldürülüyor aradan yıllar geçiyor sorumlu yok.
Askeri birlik içerisinde cephanelik patladı, ne sebebi ne de sorumluları ortaya çıktı, 25 asker yönetmeliğe uygun olmayan bir zamanda ve nereye gittiği belli olmayan cephane yüklerken öldüler.
Bunun gibi ölümlü biten yüzlerce olay var ama sorumlu yok, iktidar şöyle bir geçerken uğramış havalarında sanki bu ülkeyi onlar yönetmiyorlar. Sanki memleketi yöneteceğim diye bütçeyi onlar kullanmıyorlar, örtülü örtüsüz ödenekleri onlar kullanmıyorlar.
Ne güzel iş bütün yetki bende ama hiç bir şeyden sorumlu değilim.
Şimdide memleket yangın yerine dönmüş bir haftada 44 vatandaş öldürülmüş ama hükümetin hiç bir sorumluluğu yok.
Analar ağlıyor Tayyip, eskisinden daha çok eskisinden daha beter ağlıyor.
Çaldıkların, yediğin haltlar ortaya çıkmasın diye daha ne kadar ağlatacaksın milletin anasını?

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 5 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.