Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 24 Ekm 2017, 01:16

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 5 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: CHP’li Başkan Yıkılan Camiyi AKP ve MHP’ye Rağmen Onaracak.
İletiTarih: 10 Arl 2016, 22:36 
Onursal Üye

Alıntı:

CHP’li Başkan yıkılan camiyi AKP ve MHP’ye rağmen onaracak 20:1610 Aralık 2016

Resim

Adana’nın merkez Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, fırtınada yıkılan köy camisini onarmak için AKP ve MHP’li meclis üyelerinin muhalefetiyle karşılaştı. Çetin, buna rağmen CHP’li üyelerin oyuyla geçen karar üzerine camiyi onaracağını açıkladı.
Mehmet SERBES

Gündem

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, köy gezileri sırasında geçtiğimiz Eylül ayında meydana gelen şiddetli fırtınada cami minaresi yıkılan ve büyük hasar gören Helvacı (Köyü) Mahallesi sakinlerinin “Camimizi onarın” talepleriyle karşılaştı.

Köy halkıyla birlikte minaresi yıkılan camide inceleme yapan Çetin, en kısa sürede camiyi yeniden onarma ve minare inşa etme sözü verdi.

Cami onarımı ve minarenin yapımı için konuyu Belediye Meclisi gündemine getiren Soner Çetin'in caminin onarılması ve minaresinin yapılmasıönerisine AKP ve MHP'li meclis üyeleri blok halinde “ret” kararı verdi. Ancak CHP'li Meclis Üyelerinin çoğunluğu nedeniyle karar meclisten geçerken Başkan Soner Çetin, AKP ve MHP'li üyelere” Sırf muhalefet olsun diye her şeye karşı çıkmanızı anlarım da, burası fırtınadan zarar gören caminin onarımı ve minarenin yapımı ile ilgili. Bunu bilmenize rağmen, ‘ret' veriyorsunuz. Bu tavrınıza anlam veremiyorum” dedi.

Başkan Çetin, maddenin AKP ve MHP'nin karşıçıkmasına rağmen geçtiğinin zabıtlara girmesini istedi. Caminin onarılması ve minaresinin yapılmasına kısa süre içinde başlanacağı bildirildi.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: CHP’li Başkan Yıkılan Camiyi AKP ve MHP’ye Rağmen Onarac
İletiTarih: 10 Arl 2016, 22:38 
Onursal Üye

-Toplumu kemiren partizanlık. :oops:

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Tem 2017, 15:22 
Banlanmış Üye

Gericilik ya da "dincilik" imam hatip okulunda okumak ve oradan mezun olmak değildir. Gericilik, imam hatip yetiştiren bir eğitim kurumundan mezun olup görülen eğitimle alakası olmayacak şekilde doktor, mühendis, asker, avukat vs. olmak istemektir. Din adamı yetiştirmek amacıyla eğitim veren bir kuruma girip, başka bir şey olmak istemek pek samimi değil.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 12 Tem 2017, 11:35 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

ewreew yazdı:
Gericilik ya da "dincilik" imam hatip okulunda okumak ve oradan mezun olmak değildir. Gericilik, imam hatip yetiştiren bir eğitim kurumundan mezun olup görülen eğitimle alakası olmayacak şekilde doktor, mühendis, asker, avukat vs. olmak istemektir. Din adamı yetiştirmek amacıyla eğitim veren bir kuruma girip, başka bir şey olmak istemek pek samimi değil.

Gericilik tamda bu yukarda yazdiklarindir. Imam Hatiplerdeki Egitim seviyesi bircok Düz Liseden cok daha üst düzeyde bunu bizzat kendim gözlemledim. Düz Liseye giden biri Üniversiteye gidip Doktor, Avukat veasire olabiliyorsa Imam Hatibe giden neden olmasin? Lisede Avukatlik veya Tipmi okutuluyor? Imam Hatipler sadece Imam yetistirmek icin degil veya oraya gidenler illede Imam olacak diye bir kuralda yoktur. Normal düz Lisedeki derslerin yanina ek olarak din dersleri vardir. Meslek Lisesine giden adamda Uniye gidip baska bir dal okuyabilir. Avrupada bircok özel Katolik okullarindan Avrupanin gelecegini olusturan üst duzey akademikerler ve bilim adamlari cikiyor. Bu kafayla Tip okuyan birinin sonradan baska bir dala gecmesi olamaz senin icin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 10 Ağu 2017, 23:40 
Kıdemli Üye

Hep AKP'nin ve bilumum sağ partilerin din üzerinden oy devşirdikleri söylenir. Yanlış mı ? Değil tabi. Ama sandığınız kadar öcü bir durum olarak da görmüyorum ( linç başlasın ) . Bakın insanları radikalleştirmekten bahsetmiyorum . Şeriat getiriyoruz , Allahın yasalarıyla yönetileceğiz vs vs. değil. Konuşmaya başlıyorsunuz , giriyorsunuz Mevlana'dan , Hz. Ömer'den ,Hz Peygamberden başörtülü bacıdan :) .Sonra mesela bu anayasa değişikliği İslam'a aykırı diyorsunuz. Şu parti Müslümanlığa uygun hareket etmiyor diyorsunuz. İş tabi bazen biraz daha çirkinleşiyor kimi partiye ( ki bu laflar tabana da söylenir tehlikeli laflar ) dinsiz yakıştırması yapılıyor .

Bu memlekette bu hep vardı arkadaşlar. Baykan zamanında siyah çarşaflı kadınlara CHP rozetini neden taktı sanıyorsunuz. Kılıçdaroğlu da son zamanlarda buna başladı .

Şimdi gelelim haberin başlığına . Başlığı ve haberin kaynağını ters düşünün . Yeni Akit'ten " AKP'li Belediye Başkanı , CHP ve HDP'lilere karşı camiyi tamir etti." " CHP ve HDP Caminin yıkılmasını istedi." . Başlardınız laflara , hakaretlere. Bir yere kadar haklısınız da . Olayı bilmeden böyle provokatör haberler yapılmamalı . Ama aynısını Sözcü yapmış be kardeşim . Şimdi ne oldu . Ne oldu @İğneci . Haberi ne güzel paylaşmışsın,altına da yorum. Hani hep benim gibilere diyorsunuz ya körü körüne bağlısınız diye ... Siz de körü körüne bağlısınız . Bakın de bağlacını kullanarak ben kabul ediyorum . Kimi zamanlarda bazı olaylara inanmamak için kılıf uyduyorum . Ama siz bunu inkar ediyorsunuz üstüne bize yapmadığınız yakıştırma kalmıyor. Şimdi çok merak ediyorum . Şu Sözcü denilen gazete halkı kin ve düşmanlığa bu haberle itmemiş mi, dini kullanmamış mı , provokatörlük yapmamış mı ?

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 5 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.