Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 16 Oca 2018, 23:55

Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 3. sayfa   [ 55 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Kime göre seçilme hakkı?
İletiTarih: 11 Arl 2011, 00:25 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

netr0n yazdı:
billur yazdı:
O zaman sorgulamayın...
Benim burada yazdığım mesajları okumadığınıza göre neden merak ediyorsunuz ateist olup olmadığımı? Okusanız anlardınız...
Hayır madem ilgilenmiyorsunuz, neden soruyorsunuz, ayrıca konu ile ilgisi yok benim ateist olup olmam...
Konu ile ilgili yazmak yerine sürekli tanımadığınız kişileri yargılamaya çalışıyorsunuz...
Size ne? Bana birisinin baş örtüsünden sana ne diyebiliyorsanız, benim de dinim ya da dinsizliğimden size ne?
Madem tek taraflı yargılayacaksınız beni, burada eşitlik çerçevesi gibi çapından büyük laflar etmesin kimse...

Ne demek konu ile ilgisi yok? Sen burada kendi inancına göre, başıörtülü insanların hakkını ne hakla savunuyorsun? Senin inancının sorgulanmamasını istiyorsun da, bir başkasının inancı için örtünmesine neden saygı göstermiyorsun? Halbuki senin bu insanları savunduğun da yok! Aşağılama yapıyorsun!

Hayır, anlamıyorum; Sana gel buraya kapanacaksın diye baskı kuran mı var?
Hayır anlamıyorum; Kafana silah dayayıp, kapanacaksın diyen mi var?

Neden bu insanları hep edilgen görüyorsunuz; Siz ya kötü niyetlisiniz! Ya da bir örgüte hizmet ediyorsunuz..

Başıörtülü insan, bu örtüyü takmaktan memnun ve sanane?

Sizin dini inancınız yok diye, herkesin de o şekilde yaşamasını bekleyemezsiniz.. O zaman size ne derler biliyor musunuz? Seninde inancının da canı cehenneme derler.. Sonra da kalkıp benim inancım kimseyi ilgilendirmez diyorsunuz.. Kusura bakma veya kusura bak; Başkasının inancına saygılı olmadığınız sürece size kimse saygı göstermez..

Ne sizin, ne de bir başkasının haddi değildir; inançları tartışmak!

Başka kapıdan prim çıkartın kendinize..

Kesinlikle kimseyi savunmadım, başından beri. Savunduğumu öne sürmen ne alaka?
Kimseyi de aşağılamadım, asla. Şahıslar ile asla bir sorunum yok benim, tanımadığım insanlar sonuçta. Ama kişisele indirgemeye çalışan başından beri sizlersiniz. Benim şahsımın ve inancımın hiç ilgisi olmadığı gibi, buradaki söz konusu kişinin de şahsi seçimlerimin ve inancının ilgisi yok. Zaten sizin sorununuz bu, siz şahıslara indirgeyerek, dini şahıs bağlamından toplumsal arenaye getirmek istiyorsunuz ve konudaki kişi de bunun için kullanılıyor zaten.
Bu agresif yaklaşımınız beni yıldırmaz. Yapmak istediğiniz ortada. Hiç kimseye saygısı olmayan ve sadece benim dediğim olacak zihniyetidir bu zorlama din olayınız. Kimseye saygınız olmadığı gibi saldırgansınız.

KABUS yazdı:
Peki konulan kurallar sorunu çözmüyorsa kanunları kaldıralım.Yada yeniden kanun düzenleyelim.Ultra laik bir kanun nasıl?
Yönetim şeklini bozmak ve inanca bağlamında yönetim olacaksa müdahale söz konusu olabilir.Bunun dışında inanç özgürlüğü vardır.Ve herkes kanun önünde eşittir.Kanunlar olmasydı toplumun yapısı çöker herkes kendi anlayışını getirirdi.
Fakat günümüz kanunları daha geniş hala gelmesinde yarar var.

Mevcut kanunlara uymayarak bunları zorluyorlar, yeni kanunlar için de aynı davranış konusu olacaktır kanısındayım.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 00:34 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

billur yazdı:
Kimseyi de aşağılamadım, asla. Şahıslar ile asla bir sorunum yok benim, tanımadığım insanlar sonuçta. Ama kişisele indirgemeye çalışan başından beri sizlersiniz. Benim şahsımın ve inancımın hiç ilgisi olmadığı gibi, buradaki söz konusu kişinin de şahsi seçimlerimin ve inancının ilgisi yok. Zaten sizin sorununuz bu, siz şahıslara indirgeyerek, dini şahıs bağlamından toplumsal arenaye getirmek istiyorsunuz ve konudaki kişi de bunun için kullanılıyor zaten.
Bu agresif yaklaşımınız beni yıldırmaz. Yapmak istediğiniz ortada. Hiç kimseye saygısı olmayan ve sadece benim dediğim olacak zihniyetidir bu zorlama din olayınız. Kimseye saygınız olmadığı gibi saldırgansınız.

Din adına benim dediğim olacak diye, kimse birşey söyleyemez.. Din Yüce yaradanın koyduğu emirlerdir ve bu emirleri, kendi hayat tarzınıza göre değiştirmek kimsenin haddi'de değildir..

Siz birşeyi anlamakta güçlük çekiyorsunuz; Siz inançsız olduğunuz için, başıörtülü insanları basite indirgiyorsunuz.. Sizin hayat tarzınıza göre yaşaması "Çağdaş, modern bir insan haline bürüneceği düşüncesine kapılıyorsunuz.." Dünya'nın hiç bir yerinde, hiç bir ülkesinde, kıyısında veya köşesinde böyle bir görüş yok!

Adamlar binlerce üyesi olan, Makarna Tanrıları olan, gruplara saygı duyuyorken; Dünya'nın yarısının inandığı islama, çeki düzen vermeye çalışıyorsunuz; fikrinizce, düşüncenizle..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 00:35 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Billur hanım,
Eğer başına örtüyü takıp dini alet ederse ozaman haklısınız.Fakat inancı gereği örtünüp yönetimde söz sahibi olacaksa buna kimse karışamaz.Şöyle bir durum daha var ki yönetimde söz sahibi olması kimsenin inancına karışacağı anlamına gelmez.Ülkemizde kanunlar var ve bu kanunlar dışına her kim çıkarsa mutlak cezasını görecektir.Kafaya takılan örtüden ziyade örtü altındakinin tartışılması daha yerinde olur.Önemli olan zihniyetinin ne olduğudur.Kimsenin görünümü bizi ilgilendirmez.Sadece yasalara uygun şekilde davransın yeter.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 00:51 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

netr0n yazdı:
billur yazdı:

Din adına benim dediğim olacak diye, kimse birşey söyleyemez.. Din Yüce yaradanın koyduğu emirlerdir ve bu emirleri, kendi hayat tarzınıza göre değiştirmek kimsenin haddi'de değildir..

Siz birşeyi anlamakta güçlük çekiyorsunuz; Siz inançsız olduğunuz için, başıörtülü insanları basite indirgiyorsunuz.. Sizin hayat tarzınıza göre yaşaması "Çağdaş, modern bir insan haline bürüneceği düşüncesine kapılıyorsunuz.." Dünya'nın hiç bir yerinde, hiç bir ülkesinde, kıyısında veya köşesinde böyle bir görüş yok!

Adamlar binlerce üyesi olan, Makarna Tanrıları olan, gruplara saygı duyuyorken; Dünya'nın yarısının inandığı islama, çeki düzen vermeye çalışıyorsunuz; fikrinizce, düşüncenizle..

Bakınız burada benim nasıl yaşamam geretiği de sizin haddiniz değil. Sorun burada zaten, amacınız haddini aşmak. Açıkca bu ortada. Din bir kurumdur ve yaradan ile ilgisi olmadığını düşünüyorum, yüce bir yaratıcı emir vermeye ihtiyaç duymaz. Ama hayır bu illa böyledir diye bana zorlama bir takım kuralları dayatamazsınız. amacınız başından beri dayatma. En azından burada bu yaklaşım niyetinizi ortaya koymuş...

Anlamakta güçlük çeken sizsiniz; benim inancımın konu ile ilgisi yoktur. Benim din kurumunu tanımamanın bile ilgisi yok. Başörtlü kadınları hiç bir şeye indirgemiyorum, kendi yazdıklarınız sizi bağlar, bunların hiç biri benim söylemlerim değil, uydurup uydurup benim ağzımdanmış gibi yazmayın lütfen.

İslam'a çeki düzen filan vermeye asla çalışmıyorum, dünyada kimin neye inandığı da beni hiç ilgilendirmiyor. Dediğim gibi benim nasıl düşündüğümü bilmediğiniz halde çok iyi bilmiş ve anlamış gibi burada kişisel bazda yazmayı bırakın artık.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 00:58 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

billur yazdı:
netr0n yazdı:
billur yazdı:
Bakınız burada benim nasıl yaşamam geretiği de sizin haddiniz değil. Sorun burada zaten, amacınız haddini aşmak. Aıkca bu ortada. Din bir kurumdur ve yaradan ile ilgisi olmadığını düşünüyorum, yüce bir yaratıcı emir vermeye ihtiyaç duymaz. Ama hayır bu illa böyledir diye bana zorlama bir takım kuralları dayatamazsınız. amacınız başından beri dayatma. En azından burada bu yaklaşım niyetinizi ortaya koymuş...

Anlamakta güçlük çeken sizsiniz; benim inancımın konu ile ilgisi yoktur. Benim din kurumunu tanımamanın bile ilgisi yok. Başörtlü kadınları hiç bir şeye indirgemiyorum, kendi yazdıklarınız sizi bağlar, bunların hiç biri benim söylemlerim değil, uydurup uydurup benim ağzımdanmış gibi yazmayın lütfen.

İslam' a çeki düzen filan vermeye asla çalışmıyorum, dünyada kimin neye inandığı da beni hiç ilgilendirmiyor. Dediğim gibi benim nasıl düşündüğümü bilmediğiniz halde çok iyi bilmiş ve anlamış gibi burada kişisel bazda yazmayı bırakın artık. Asıl ahlaki duruma aykırı olan bu yaklaşımınız...

islam-ı bilmediğiniz halde, yaradan emir vermeye ihtiyaç duymaz gibi, çok bilmişlik yapmaya da gerek yok.. Siz hayat tarzınıza göre inanmayı adet edinmişsiniz, bunada inanç kılıfı uydurarak kafa karıştırıyorsunuz.. İnsanlar başörtüsü takıyor sanane? Sen takmıyor musun? Takma, onlara ne? Yani sen nasıl yaşamak istiyorsan o şekilde yaşa, insanların hayat tarzlarına burnunu sokma yeter..

Sen insanları eleştiriyorsun ama iş kendine gelince sizene benim inancımdan diyebiliyorsunuz.. Saçma ve saçmalık ötesi yorumlar yazmayın.. Her yazınızda, her cevabınızda farklı farklı yazıyorsunuz, bunu nereden mi anlıyorum; Her cevabınız da alaka bulamıyorum da ondan.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 01:43 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

KABUS yazdı:
Billur hanım,
Eğer başına örtüyü takıp dini alet ederse ozaman haklısınız.Fakat inancı gereği örtünüp yönetimde söz sahibi olacaksa buna kimse karışamaz.Şöyle bir durum daha var ki yönetimde söz sahibi olması kimsenin inancına karışacağı anlamına gelmez.Ülkemizde kanunlar var ve bu kanunlar dışına her kim çıkarsa mutlak cezasını görecektir.Kafaya takılan örtüden ziyade örtü altındakinin tartışılması daha yerinde olur.Önemli olan zihniyetinin ne olduğudur.Kimsenin görünümü bizi ilgilendirmez.Sadece yasalara uygun şekilde davransın yeter.

Benim için bu durum görünümün ötesinde. Siz bunu sadece görünüm diye mi niteliyorsunuz?
Şu an iktidardaki sözde 'ılımlı' islami akp ülkemizde kanunların uygulamarını kendi islami gündemine göre giderek artan bir ivme ile değiştirmekte. Zaten değişimi öncelikle toplumsal mühendislik uygulamaları ile sağladıklarını izliyoruz. Bunun sonuçları sonrası kanunların değişmesi ise artık önemli bile olmayacak kanısındayım...Kısacası zihniyetin ne olduğu zaten ortada...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 01:58 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

netr0n yazdı:
islam-ı bilmediğiniz halde, yaradan emir vermeye ihtiyaç duymaz gibi, çok bilmişlik yapmaya da gerek yok.. Siz hayat tarzınıza göre inanmayı adet edinmişsiniz, bunada inanç kılıfı uydurarak kafa karıştırıyorsunuz.. İnsanlar başörtüsü takıyor sanane? Sen takmıyor musun? Takma, onlara ne? Yani sen nasıl yaşamak istiyorsan o şekilde yaşa, insanların hayat tarzlarına burnunu sokma yeter..

Sen insanları eleştiriyorsun ama iş kendine gelince sizene benim inancımdan diyebiliyorsunuz.. Saçma ve saçmalık ötesi yorumlar yazmayın.. Her yazınızda, her cevabınızda farklı farklı yazıyorsunuz, bunu nereden mi anlıyorum; Her cevabınız da alaka bulamıyorum da ondan.

Benim kendi inancım sizin için çok bilmişlik olabilir. Nasıl başkasının inancı bana uymuyorsa benimki de size uymayabilir. Benim hayat tarzım, inancım sizi ilgilendirmez. Sürekli özel ve kişiselime karışı laf atıyorsunuz. Bunlar sizi ilgilendirmeyen unsurlar...
Beni kadınların örtünmeleri de ilgiledirmiyor. Bununla ilgilenmiyorum, siz bunu iddia etsenizde bu iddialarınızn temeli yok.
Ben kendi inancımı ortaya atarak seçilip diğer insanları yönetmeye talip değilim. Böyle bir durumum olduğu zaman kurallar ne gerektiriyorsa onu yaparım.
Siz benim yazdıklarımı anlayamıyorsanız bu kendi anlayışınızın yetersiz olmasından olabilir, ya da ön yargılı olduğunuz içindir. Aslında ikisi aynı; kafanızda benim ne olduğuma dair bir imaj var (burada yazdığımız bir kaç paragraf ile oluşturduğunuz çok kısıtlı ve yetersiz bir imaj bu haliyle) ve sürekli o imaja yönelik yazıyorsunuz, kişisel konuları ortaya sürüyorsunuz. Konu ben değilim. Amacınız sadece saldırganlık ise de,sizin bana burada bu şekilde yaklaşmanız beni yıldırmaz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 02:25 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

billur yazdı:
Beni kadınların örtünmeleri de ilgiledirmiyor. Bununla ilgilenmiyorum, siz bunu iddia etsenizde bu iddialarınızn temeli yok.

Diyorum ya, bir söylediğiniz diğerini tutmuyor; Hac takan bir insanı Devlet hastanesinde çalıştırmayan bir devlet gördünüz mü siz?

Bakınız ne demişsiniz;

billur yazdı:
halkinsesi yazdı:
Size mi kaldı milletin başörtüsüne dil uzatmak, devlete mi kaldı Allah'ın emrini yasaklamak?

Evet bana kaldı.
Ne olacak?

Bakınız bir diğer tutarsız mesajınız;

billur yazdı:

Ben benim ve diyorum.
Ne yapacaksın?

Sizleri adam yerine koymuyorum, hala anlamadınız mı ki bana sen kimsin vs gibi kafa tutmayın boşuna, umurmda değilsiniz, ne başörtünüz ne şeriatınız, sizi kim adam yerine koyuyor sanıyorsunuz?

Size bakınızlarla cevapta vermeyeceğim; İnsanlar ne olursa olsun, hangi ideolojiyi taşırsa taşısın, insanlara ritmik ritmik ilerleyen modern<- ya da -> Yobaz sınıflarına oturtmak adil bir yaklaşım değildir.. Bizim dinimiz ya da herhangi bir inancı gereği örtünmesi ya da herhangi birşey yapması gerekiyorsa; Bu hiç bir kuralla sınırlandırılamaz.. Bir ülke'de kanun hazırlanırken, o ülkenin manen duyguları, kültürleri, kısacacı yaşam biçimlerine göre hazırlanır.. Siz gah isviçre medeni kanununu, gah italya, gah fransa kanununu ülkenizde uygularsanız; Bu tür dışlama, kalıba oturtma iç güdülerine imkan sağlarsınız.. Ülkeniz'de medeni kanun hazırlansa ve isviçre'de bu kanun uygulansa, aynı olumsuzluklar orada da ortaya çıkacaktır..

Dolayısıyla, hayat tarzımızı bilimsel bulabiliriz, çağdaş bulabiliriz, kültürel bulabiliriz bu haklara siz doğuştan sahipsiniz.. Eğer bir kamu sizin kapanmanızı söyleseydi ve ancak bu şekilde burada çalışabilirsiniz deseydi, Allah şahidim olsun; Yine aynı tepkiyi gösterirdim.. Ben her totalizme karşı bir insanım.. Toplumda en azınlık olan bireydir ve birey doğuştan bu haklara sahiptir.. Bu hakları kamu gücünü kullanarak dayatma yapmak yanlıştır.. (Yani ha ben senin kafana silah dayamışım kapan diye, ha sen benim kafama silah dayamışsın açıl diye hiç bir farkı yok.. Dolayısıyla bizim toplum olarak, bu tür olaylara tepki göstermemiz gerekiyor. Ki, yarın kamu otoritesi sizinle ters bir düşüncenin eline geçtiğinde, başıörtülü bayanlara yapılanın tam tersi size yapılmasın..)

Dip Not; İğneci bir bilgilendirme mesajı göndermişsiniz; Uymaya özen gösteriyoruz.. ; )

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 02:44 
Onursal Üye

netr0n yazdı:

Dip Not; İğneci bir bilgilendirme mesajı göndermişsiniz; Uymaya özen gösteriyoruz.. ; )

-Buraya yazdığınız için,ben de buradan karşılık veriyorum.
-Teşekkür ederim. İnanıyorum diğer arkadaşlarda sizin gösterdiğiniz hassasiyeti gösterecek ve tartışmalar rayına oturup forumda bambaşka olumlu bir hava oluşacaktır.
-Buna herkesin hem hakkı hem de ihtiyacı var.
-Yönetim olarak biz ve üyelerimiz bu olumlu havayı estirmek istiyoruz,bu hepimizin elinde... :|

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 02:46 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

İnsanlar doğuştan hiç bir şeye sahip değillerdir, ortamdır buna sahip olan. Bu önceden neye dayanarak kararlaştırılmışsa, ona göre kesinleşmiş ve aynı zamanda dinamikde olan bu ortam dayatması ve insanlara empoze durumu vardır. Bu her yerde olan bir durum ve hiç hoş değil, bu benim düşüncem, siz böyle düşünmeyebilirsiniz ve buna katılmayabilirsiniz. Totalizme karşı olabilmek için önce bunu tespit etmek gerekli kanısındayım. Yoksa hem onu desteklerim hem de diğerini, bütün çeşitlilikleri desteklemek totalizme karşı çıkmak değil. Kamu gücü, otoritesi diye bir olguyu tanıyan bir zihniyet totalizme karşı çıkamaz diye düşünüyorum. Bu kadar geniş kapsamda düşünülünce bu ülkede yapılan devrimlerden sonra ortam dayatmasının nispeten aza indirilmiş bir uygulamasını giderek çözünerek bu günkü bağımlı ortama getirilip, iplerin toplum mühendisliği ile çekilmesi durumu oluşmuştur. Bunlar kontrol programlarıdır. Bir toplum kışkaç altına bu şekilde alınır diye düşünüyorum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 04:30 
Katılımcı Üye

Medeniyeti, çağdaşlaşmayı bedeni açmakta bulan zihniyete karşı Merhum Mehmet Akif Ersoy gene çok güzel bir cevap vermiş:
"Medeniyet dediğin açmaksa bedeni, desene hayvanlar senden daha medeni!"

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 15:52 
Banlanmış Üye

halkinsesi yazdı:
Medeniyeti, çağdaşlaşmayı bedeni açmakta bulan zihniyete karşı Merhum Mehmet Akif Ersoy gene çok güzel bir cevap vermiş:
"Medeniyet dediğin açmaksa bedeni, desene hayvanlar senden daha medeni!"

Mehmet Akif Ersoy'da ISLAMISTlere göre irkci degil miydi?

Milli marsta "Kahraman IRKIM" diye yazmis? Islamla ve Ümmetcilikle nasil bagdasiyor bu?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 15:58 
Banlanmış Üye

Resmen iki yüzlülük! Hem Müslüman hem Türk olunmaz ISLAMA GÖRE diyecekti sayin bir politikaci ama diyememis?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 17:24 
Katılımcı Üye

İslam dindir, hiçbir siyasi akım olmasa da ebede kadar Allah'ın koruması altındadır. Siyasi bir akımla beraber anılmasından bizler haya ediyoruz. Evet İslami hassasiyetlerimiz var ancak İslamcı olarak anılmak istemiyoruz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 11 Arl 2011, 20:53 
Banlanmış Üye

halkinsesi yazdı:
İslam dindir, hiçbir siyasi akım olmasa da ebede kadar Allah'ın koruması altındadır. Siyasi bir akımla beraber anılmasından bizler haya ediyoruz. Evet İslami hassasiyetlerimiz var ancak İslamcı olarak anılmak istemiyoruz.

Ama islami alet edene gidip oy basiyorsun?

Sende uyku gezerlik hastaligimi var?

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 3. sayfa   [ 55 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.