Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 16 Oca 2018, 16:47

Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 1. sayfa   [ 41 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Sözde Türklere Bir Soru.
İletiTarih: 28 Arl 2013, 03:18 
Yeni Üye

Cumhuriyet kurulduğunda Yunanistanla müslüman ve gayrimüslim nüfus mübadelesi yapıldı.

1.5 milyon gayrimüslim yunanistan'a yollandı. Ordaki müslümanlar buraya geldi.

Koskoca anadoludunun batısında, kuzeyinde, iç anadolusunda, güneyinde yaşayan toplumlar binlerce yıl içinde sadece 1.5 milyona mı ulaşabilmiş!

Yoksa anadolu nüfusu müslümanlaşıp sonra Türk kimliğini mi benimsemiş. Unutmayın ki o çağlarda müslüman olmak Türk olmakla eşdeğerdi. Müslümanlık olmak Türk olmakla aynı manaya geliyordu.

Resim

Binlerce yıllık anadoludaki halkların nüfusu ancak 1.5 milyona ulaşmış 1920lere kadar.

Akıl alacak iş değil. Görünüyor ki siz müslümanlığı kabullendikten sonra Türk olmuşsunuz çünkü o çağlarda müslüman olan birisi otomatik olarak türkde olmuş oluyordu.

Bu şehirlerde yaşamış halklar (malazgirtten önce ve sonra) havaya mı uçtu?

Adana: Hititçe; Uru Adania,
Afyon: Luvice; Hapanova (Yüksek Tepe),
Aksaray: Kapadokya Kralı Archelaos’un adı,
Amasya: Hititçe; Amaseia - şehri kuran Amazon kraliçesi Amesis’in adı,
Ankara: Galatça-Hititçe; Angora (Toprağa çapa atanların kenti),
Antalya: Likyaca; Attaleia (şehri kuran Kral Attalos’un adı),
Antakya: Yunanca; Antiohia,
Aydın: Yunanca; Anthea, (Çiçek),
Bakırköy: Yunanca; Makri Hori (Uzun köy),
Balıkesir: Yunanca; Paleo Kastro (“Eski Hisar”, orijinali Luvice),
Bartın: Yunanca; Parthenios (“Bakire”, orijinali Luvice),
Bolu: Bitinyaca; Claudio Poli (Claudio Kenti),
Bursa: Bitince: Prussa (şehri kuran Bitinya Kralı Prusias’ın adı),
Çanakkale: Yunanca; Troas,
Çankırı: Galatça; Gangrea, (Keçisi bol memleket anlamında),
Çorum: Hattice; Hattuşa,
Denizli: Laodikeia, Suriye Kralı II. Antiokhosun karısı Laodike'nin adı,
Edirne: Yunanca; Hadrianapolis (Roma İmparatoru Hadrianus’un adı),
Efes: Yunanca; Efesos,
Eskişehir: Frigce; Dorlion,
Giresun: Yunanca; Kerasunda (Kirazlık),
Gümüşhane: Yunanca; Argyropolis (Argyros: gümüş, Polis: kent),
Isparta: Hititçe; Baris (Bereket),
İskenderun: Yunanca; Alexandretta,
İzmir: Luvice; Mirina, İyonyaca: Smirina,
İzmit: Bitince, Nikomidia,
Karabük: Hititçe; Haluna (Yün),
Kastamonu: Yunanca; Kastromoni (Keşişler kalesi),
Kayseri: Hititçe; Mazaka), Latince; Kaisareia (İmparator şehri),
Kırklareli: Yunanca; Saranta Eklesias (Kırk kilise - Trak yerleşimidir),
Konya: Frigce; Kavania, Yunanca; İkonion, (İkonalar şehri),
Kütahya: Frigce; Kotiaeon,
Manisa: Lidyaca; Magnisia (Magnezyum alanı anlamında),
Mersin: Kilikyaca; Kilikya,
Malatya: Hititçe; Maldia (Bal diyarı anlamında),
Maraş: Hititçe; Maraj (Hitit komutanı Maraj’ın adı),
Muğla: Karyaca; Karya,
Nevşehir: Hititçe; Nissa,
Niğde: Hititçe; Nakita,
Ordu: Yunanca; Kotioro,
Rize: Yunanca; Rizi (Pirinç anlamında), Rumca: Rıza (Dağ eteği),
Sakarya: Frigce; Sangari (Sangari ırmağından adını almış, Frig tanrısının adı),
Samsun: İyonyaca; Amisos (Şehri Miletliler kurmuştur)
Sinop: Hititçe; Sinova (Amazon kraliçesinin adı),
Sivas: Yunanca; Sebastia (Sebastopolis saygın şehir manasında, orijinali Hattice),
Tarsus: Luvice; Tarsa (Kilikya tanrısı Tarhon’un adından),
Tekirdağ: Yunanca; Bisanthe,
Tokat: Togayitlerin kurduğu sanılıyor (Tok-Kat=Surlu şehir),
Trabzon: Yunanca; Trapezus (Yamuk, trapez biçiminde olan),
Trakya: Trakça; Thraki (Trakların yaşadığı yer),
Uşak: Frigce; Temenothyrea

Siz karar verin.

En son iğneci tarafından, 04 Mar 2015, 21:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Başlık düzenlendi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Sözde Türklere bir soru
İletiTarih: 28 Arl 2013, 11:40 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Ne yazdığını sen kendin anladın mı ???

Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.(Hz. Muhammed.S.a.v)

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.(Yavuz Sultan Selim)

Ne mutlu Türküm diyene!(Mustafa Kemal Atatürk)
Türklük bedenimiz,İslamiyet ruhumuzdur.Ruhsuz beden ceset olur.(Alparslan Türkeş)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Arl 2013, 16:35 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Unutmayın ki o çağlarda Müslüman olmak Türk olmakla eşdeğerdi. Müslümanlık olmak Türk olmakla aynı manaya geliyordu.
:lol: :lol:

Bahsettiğin çağlarda Türkler İslamiyeti kitleler halinde benimsemiş bir milletti. Ama Müslümanlık ve Türklük arasında bağlantı kurulması çok daha ileri tarihlerde başlar. Senin o çağlar dediğin muhtemelen Selçuklu Devletidir. Anadolu Selçuklu Devletinin kurucusu Kutalmışoğlu Süleyman Şah'tır. Bu ismin analizini yapabilirsen bile Türklüğün ve Müslümanlığın çok ayrı olduğunu görebileceksin. Uzun uzadıya tarih dersleri verildi senin gibi Kürtçülere burada. Araştır öğren.

En son iğneci tarafından, 28 Arl 2013, 17:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Lütfen yazım kurallarına dikkat edelim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Arl 2013, 17:46 
Yeni Üye

Lafı dolanıp çevirme.

Soru şu. 1920lerde Anadoluda Türk olmayan gayrimüslüm nüfus 1.5 milyondu.

Binlerde yıldır eski anadolu halkları ulaşa ulaşa 1.5 milyona mı ulaşmış.

Bu nüfus malazgirtten önce ve sonra bugüne kadar sadece nasıl 1.5 milyon olmuş?

Mantık denen birşey varsa sizde anadolu nüfusunun müslümanlaşıp türklüğü kabul ettiğini anlarsınız.

Genetik araştırmalarda orta asyadan anadoluya gelen asıl Türk nüfusu % 9-14 arası çıkıyor.

Artık gerçeği kabullenmenin vakti geldi. Anadolu Türk değildir.

Ne genetik, ne matematik, ne de tarih kitapları anadolu nüfusunun çoğu etnik türklerden oluşur demiyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Arl 2013, 19:18 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Ben Türk'üm diyen herkes Türktür. Kafatasçı ve etnik köken üzerinden yaptığın araştırmaları bırakıp bu sözü anlamadığın müddetçe senin gibiler ve Türkçüler sürekli didişip duracaktır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Arl 2013, 19:31 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Katılıyorum Mortiferum.

Türk milleti Türk ırkından olanlarla, Türk ırkından olmasa bile zaman içerisinde Türkleşenlerden oluşur.

Türküm diyorsan gerisi bitmiştir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Arl 2013, 21:46 
Yeni Üye

Ne oldu cevap bulamayınca Türk olmaktan Türküm diyene lafına geçtiniz.% 85-90 Türk olmayan bir ülke Türküm dese ne olur ki? Armut ben elmayım derse elma mı oluyor? :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Arl 2013, 21:59 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Tirigan yazdı:
Ne oldu cevap bulamayınca Türk olmaktan Türküm diyene lafına geçtiniz.% 85-90 Türk olmayan bir ülke Türküm dese ne olur ki? Armut ben elmayım derse elma mı oluyor? :lol:

Diğerlerini bilmem. Ben ve benim gibi insanlar baştan beri aynı şeyi diyorduk.

Hiç aile soyumu, hangi ırktan geldiğimi vs. merak etmemişimdir. Araştırsam ve 40 göbek geride bile Türklük ile alakası olmayan bir ırktan gelsem yine de ben Türk'üm. Bunun nedenini senin gibi birisinin anlamayacağına eminim. Çünkü sen ırk eksenli düşünmekten ötesini yapamayacak bir insansın. Bu yüzden de "elma-armut" gibi dangalakça bir örnek vermişsin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Arl 2013, 22:26 
Onursal Üye

-Ne yavan, anlamsız bir başlık bu ne demek?

-Kendisini Türk olarak kabul eden herkes sözde değil, ''Özünde Türktür''

-Bu böyle biline...

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Arl 2013, 22:40 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

bozkurt37 yazdı:
Ne yazdığını sen kendin anladın mı ???

Dört dakika yazdim sildim sonra sizi alinti yapmaya karar verdim. :mrgreen:

Bu ne yahu?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Arl 2013, 23:37 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Milliyeti kan bağında aramak ancak gerici, uluslaşmayı becerememiş ilkel topluluklara özgü bir davranıştır. O yüzden Tiriganın böyle zırvalaması anlaşılır bir durumdur.

Ancak hayatta en hakiki mürşidin ilim ve fen olduğunu söyleyen bir dahinin ilkelerini benimseyen insanlar olarak milliyetçiliği sadece kan bağında arayacak kadar ahmak değiliz. Türk milliyetçiliği ve Kemalizm ırkçı değil, kapsayıcı ve doğal asimilasyoncudur. Çünkü medeni ve ilerici insanlar olarak bize yakışan milliyetçilik anlayışı budur. Bunu faşit kürdolar anlayamazlar.

Çünkü biz biliriz ki dayanışma aynı ırklar arasında olmaz, dayanışma aynı dine ya da mezhebe mensup insanlar arasında da olmaz. Dayanışma aynı ortak paydaya sahip olanlar arasında olur.

Biliyorum, asla anlayamayacak Trigan faşosu ama yinede bir örnek vereyim; Bu ülkede doğup büyümuş, Türk ulusunun bir ferdi olduğunu gururla söyleyen bir Çerkez ya da Laz, etnik olarak ne kadar Türk olursa olsun Rus kültürüne özenen, Rus gibi yaşayıp Rus dili konuşan bir Kazak Türküne oranla bana daha yakındır. Aynı şekilde kalbi Türklük için atan, her daim milletinin refahı için birşeyler yapmaya çabalayan bir Kazak Türküde, Türk ulusuna karşı savaş başlatmış bir Laz ve Çerkeze oranla daha yakındır. Bilmem anlatabildim mi?

Yani anlayacağınız Türklük gönül işidir. Ben Türküm diyen, bunu yürekten kabul eden herkes Türktür. Eğer şerefsizin tekiysen, Oğuz Kağanın oğluda olsan ciğerin Türkçülerin gözünde beş para etmez.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2013, 00:18 
Yeni Üye

Niçin asıl atalarınızın mensubu olduğu toplumu ret etmeye isteklisiniz? Niçin atalarınızın konuştuğu dilleri görmezden gelmeye çalışıyorsunuz? Haysiyet denen birşey vardır. Aslını inkar eden haramzadedir. Vazgeçin bu zırvalıklardan. Bu ülkenin %90ı Türk değil. Bu ülkenin kültürü Türk bile değil. Ne Türk sanat müziği, ne halk müziği (Aslen Bizans müziğidir), Ne Zeybeği, Ne Horonu, Ne kolbastısı, Ne alayı. Bunların hepsi Anadolu ve Yunanistana has özelliklerdir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2013, 00:28 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

hahahahahaha

Alan memnun satan memnun sorun nedir?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2013, 00:59 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Tirigan yazdı:
Niçin asıl atalarınızın mensubu olduğu toplumu ret etmeye isteklisiniz? Niçin atalarınızın konuştuğu dilleri görmezden gelmeye çalışıyorsunuz? Haysiyet denen birşey vardır. Aslını inkar eden haramzadedir. Vazgeçin bu zırvalıklardan. Bu ülkenin %90ı Türk değil. Bu ülkenin kültürü Türk bile değil. Ne Türk sanat müziği, ne halk müziği (Aslen Bizans müziğidir), Ne Zeybeği, Ne Horonu, Ne kolbastısı, Ne alayı. Bunların hepsi Anadolu ve Yunanistana has özelliklerdir.

Çünkü bu zamana kadar beni bu ülke korudu, bu ülke besledi, bu ülke eğitti. Beni insan yerine koydu ve herkesle eşit haklara sahip olmamı sağladı. Bana bir kimlik verdi. Bu ülkenin vatandaşı olduğumu ve Türk kanunlarıyla yaşama haklarımı güvence altına aldı. Eleştirebilmem, hakkımı savunabilmem ve hatta günün birinde bu ülkede yönetici olma hakkını savundu (şu anki hükümeti tenzih ediyorum).

400 yıl önce yaşamış atam başka bir coğrafyada ve başka bir kültürde yaşamışsa ne olur ki? Benim bu kültürü yaşatmak için dağa çıkmamın ve beni bu zamana kadar dış güçlerden koruyan devlete kurşun sıkmamın bana ne faydası olacaktır? O devlet benim özgürlüğümü mü kısıtlıyor, beni yok etmek mi istiyor ya da bana haksızlık mı yapıyor? Hayır. (Kaldı ki -yok etme kısmı hariç- diğerlerini yapıyor olsa bile bunun karşılığı kurşun sıkmak değildir, ayrı konu)

Benim atalarım, 1071'de Malazgirt'de, 1915'de Çanakkale'de, 1919'da ülkemin dört bir yanında savaştı. Bugün ben, süper güç bir devletin himayesinde yaşayan, 2. sınıf bir vatandaş olmayayım diye kan döktüler, şehit oldular. En büyük Ata'm, Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk ise beni ve ülkemde yaşayan herkesi ayrım yapmaksızın Türk kabul etti.

Benim için bunca fedakarlıklar yapmış atalarıma ve beni koruyan devletime (hükümeti demiyorum) neden ihanet edeyim? Beni himayesi altına alıp, piyon gibi kullanmak isteyen diğer ülkeleri neden mutlu edeyim?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2013, 01:33 
Yeni Üye

Bu arada Anadolu Türk olmadığı için makedon kökenli Atatürkünüzün Türklükle uzaktan yakından alakası yok. Siz Türk olmadığınız için Atatürk hiç Türk değil.

Asimilasyonu islam aracılığıyle kabul etmişsiniz.

Rum, Ermeni, Hitit, Bithinya, Paflagonya, İonya, Kapadokya, Misya, Kilikya, Likya, Karya, Pisidya, Pamfilya, Lidya ve Frigya halkları halkları olduğunuzu kabul edeceksiniz birgün. Birde aranıza Türk olmayan kafkaslılar ve balkanlarda gelmiş. Bunlarda islamiyetten dolayı Türkleşmişler. Türk=müslüman demekti eskiden. Yani sizin türklükte ısrarınızın altında müslümanlık yatıyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 1. sayfa   [ 41 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 4 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.