Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 23 Şub 2018, 05:17

Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 2. sayfa   [ 41 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Sözde Türklere bir soru
İletiTarih: 29 Arl 2013, 01:45 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Tirigan yazdı:
Bu arada Anadolu Türk olmadığı için makedon kökenli Atatürkünüzün Türklükle uzaktan yakından alakası yok. Siz Türk olmadığınız için Atatürk hiç Türk değil.

Asimilasyonu islam aracılığıyle kabul etmişsiniz.

Rum, Ermeni, Hitit, Bithinya, Paflagonya, İonya, Kapadokya, Misya, Kilikya, Likya, Karya, Pisidya, Pamfilya, Lidya ve Frigya halkları halkları olduğunuzu kabul edeceksiniz birgün. Birde aranıza Türk olmayan kafkaslılar ve balkanlarda gelmiş. Bunlarda islamiyetten dolayı Türkleşmişler. Türk=müslüman demekti eskiden. Yani sizin türklükte ısrarınızın altında müslümanlık yatıyor.

Yaptığım Türk tanımını bir daha oku... Atatürk Türk'tür. Hepimiz de öyleyiz.

Türklüğümüzden önce gelen tek şey ise insan olmaktır. Bunu da senin gibi kafatasçı mantığıyla düşünen birisinin anlayacağını sanmıyorum. İnsan olmak biz de bir kıstastır fakat Müslüman olmak değil. Kaldı ki bu sitede bir çok Türk arkadaş Müslüman değildir (yanlış hatırlamıyorsam istemiyabgu'da bunlardan birisiydi). Zamanında İslamiyet'in bu topraklarda birleştirici rol oynamış olması güzel bir şey. Fakat şu anda Müslüman olmak asla Türk olmak için bir şart değildir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2013, 02:30 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Trigan çok fazla saçmalıyorsun bu yüzden sana cevap verip tartışmak istemiyorum ama bu son yazdığın çok çirkin bir iftira ya da buram buram cehalet kokan bir söylem.
Alıntı:
Bu arada Anadolu Türk olmadığı için makedon kökenli Atatürkünüzün Türklükle uzaktan yakından alakası yok. Siz Türk olmadığınız için Atatürk hiç Türk değil.

Yalan yanlışta olsa bazı araştırmalar yapıyorsun iyi güzel hoş lakin konu Atatürk olduğunda neden bu kadar çirkin ve cahilce saldırdın? Herşeyi araştırdığın gibi bu konuda da bir araştırma yap bakalım ne çıkacak ortaya. Atatürk'ün Türklüğünü kavrayamayacak kapasitede olduğun aşikar. Sen yinede bir araştır bakalım. Ha bu arada birçoğu bilir ben bir Türkoloğum ve sen bu yazılarınla benim uğraşım olan bilimi de inkar edersin.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2013, 11:31 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Daha öncede yazdım, dayanışma aynı dine, mezhebe, ırka mensup insanlar arasında olmaz. Dayanışma aynı dili konuşan, aynı hedeflere sahip olan insanlar arasında olur. Bu kadar basit ve net.

Bir Karapapak Türk'ü olarak (Karakalpak değil) Atatürk'ün soyu nedir diye hiç düşünmedim. Aslen Yörük Türkmeni olduğunu biliyorum lakin Türkmende olsa benim için Atatürktür, Makedonda olsa benim için Atatürktür. Değişen birşey yok.

Farzedelim ki Atatürk Makedon, taa Balkan coğrafyasından kalkmış gelmiş ve bu milleti kurtarmak için elinden geleni yapmış. Eee peki sen bir Kürt olarak sözde bir Makedon kadar olamıyor musun? Balkanlar nere, Anadolu nere? Sen Anadolu da beraber yaşadığın Türkleri nasıl olurda parça parça ederim diye düşünürken, Makedon dediğin o yüce insan ömrünü bu millete adamış.

Ve o kadar zavallısın ki, bir Makedon kadarda mı olamıyorum diye utanacağına sen bununla alay ediyorsun.Gerçekten acınacak haldesin Kürdish Hitler.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2013, 11:37 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

[ Rum, Ermeni, Hitit, Bithinya, Paflagonya, İonya, Kapadokya, Misya, Kilikya, Likya, Karya, Pisidya, Pamfilya, Lidya ve Frigya halkları halkları olduğunuzu kabul edeceksiniz birgün. Birde aranıza Türk olmayan kafkaslılar ve balkanlarda gelmiş. Bunlarda islamiyetten dolayı Türkleşmişler. Türk=müslüman demekti eskiden. Yani sizin türklükte ısrarınızın altında müslümanlık yatıyor. ][/quote]

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2013, 15:05 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

istemiyabgu yazdı:
[ Rum, Ermeni, Hitit, Bithinya, Paflagonya, İonya, Kapadokya, Misya, Kilikya, Likya, Karya, Pisidya, Pamfilya, Lidya ve Frigya halkları halkları olduğunuzu kabul edeceksiniz birgün. Birde aranıza Türk olmayan kafkaslılar ve balkanlarda gelmiş. Bunlarda islamiyetten dolayı Türkleşmişler. Türk=müslüman demekti eskiden. Yani sizin türklükte ısrarınızın altında müslümanlık yatıyor. ]
[/quo

Demiş Tirigan efendi ama boşa demiş. Biz sadece TÜRKÜZ Tirigan. Çatlasanda Türk, patlasanda Türk.

O saydıkların al senin olsun.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2013, 17:50 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Tirigan yazdı:

Asimilasyonu islam aracılığıyle kabul etmişsiniz.

Rum, Ermeni, Hitit, Bithinya, Paflagonya, İonya, Kapadokya, Misya, Kilikya, Likya, Karya, Pisidya, Pamfilya, Lidya ve Frigya halkları halkları olduğunuzu kabul edeceksiniz birgün. Birde aranıza Türk olmayan kafkaslılar ve balkanlarda gelmiş. Bunlarda islamiyetten dolayı Türkleşmişler. Türk=müslüman demekti eskiden. Yani sizin türklükte ısrarınızın altında müslümanlık yatıyor.

http://www.bilinmeyenturktarihi.com/sum ... imdir.html

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2013, 19:25 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Link için teşekkür ederim tarih_kurdu. Etrüskleri fazla bilmem ama Sümerler &99,9 ihtimalle bir ön Türk kavmidir. Sümerlerin Türk olduğuna dair en önemli kanıt ise Sümerlerin kendilerine Kenger demeleridir ki Kenger bir Türk boyunun ismidir. Yanılmıyorsam Türkmenistan'da Kenger isminde bir dağ vardır. Ayrıca Sivas'ın Kangal ilçesininde isminin Kengerden geldiği söylenir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Arl 2013, 03:31 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Trigana en iyi cevabı sayın Yusuf Halaçoğlu vermiş olmasına rağmen yinede ısrarla Anadolu'nun Türk Yurdu olduğu gerçeğini yok sayıp alakası bulunmayan onlarca medeniyet sayıp bu şekilde tanımlıyor. Böyle durumlarda böyleleri verdiğimiz sıfatları hak ediyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Arl 2013, 13:39 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Dinle,zibar,yat.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 04 Mar 2015, 20:54 
Yeni Üye

Sözde bir Türk olarak Tirigan'a cevap vermek isterim :) Tirigan arkadaş rumuzundan da belli olduğu gibi muhtemelen Kürtçü biri ve muhtemelen kendisi de sözde bir Kürt :) Nasıl mı? Aşağıda açıklayacağım...

Kimin aslen ne olduğuna karar verme konusunda iki seçeneğimiz var

a) Genetik köken
b) Anadil

Eğer kişilerin aslen ne olduklarını belirleme konusunda genetik kökeni baz alacaksak bugün Türkiye'de yaşayan ve kendisine "Türk" diyen insanların büyük çoğunluğunun aslen "Anadolulu" olduklarını görmekteyiz, Orta Asya'dan Anadolu'ya gelen genler Türküm diyenlerin içinde %6 kadardır.

Orta Asyadaki Turkic halklarad bolca görülen genler C3, N ve Q genleridir. Şuradaki bağlantıdan da bakilabilir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Sözde Türklere Bir Soru.
İletiTarih: 05 Mar 2015, 12:48 
Onursal Üye

Birkere herkes fena halde sallıyor.
Bir sınırı olmayan ve göçebe olan topluluk nasıl genetiğe bakılıyor?
Ben mesela Karadenizden biliyorum, alayı Türkistan'dan kopup Selçuklu dönemine gelen Oğuz boylarıdır.
Birkere teorik olarak hepiniz müslüman oldunuz, Türk oldunuzda yanlış.
Elbette müslüman olundu, ama içlerinde farklı inanç kültürleride var.
Mesela benim memlektimde 5 tane alevi köyü var. Karadeniz aşırı Milliyetçidir, ama Maraş, Çorum, Sivas gibi toplumsal olaylar asla olmamıştır.
Ufak tefek heryerde olanlar dışında.
Gökten zembille bir millet gelebilirmi? Size bu mantıklı geliyormu?
Bana hiç mantıklı gelmiyor..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Mar 2015, 01:18 
Onursal Üye

Ne zırvalıyon?
Ham sam yafes .......
http://www.timeturk.com/tr/makale/serda ... PjVphH9nIU
http://www.ezberim.biz/turk-tarihi/1812 ... pas-olcay/
http://tr.wikipedia.org/wiki/Yafes

Bu 3 soydan bugünkü dünya insanları var olmuş.

Güzel kardeşim kimse anasını babasını seçemiyor. Baban Adem daha ne uzatıyorsun?..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Mar 2015, 02:29 
Onursal Üye

Safe, eğer zırvalama kelimen bana ise gösterdiğin kaynaklar beni doğruluyor zaten..
Kaynaklarını dikkatlı okumanı tavsiye ediyorum..
Başkasına zırvalama demek yerine, ne tartışılıyor burada diye bir bakınsak doğru olur.

Gösterdiğin kaynaklar doğru, ve sıkça Orta Asya'dan söz etmekte.
Neyse zırvalmayayım, siz herkesden daha iyi bilirsiniz..

Çok ilginç gerçekten, birine laf çakayım derken gösterilen kaynak aynı orantıda olurmu?
Demekki oluyormuş..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Mar 2015, 02:29 
Onursal Üye

Safe, eğer zırvalama kelimen bana ise gösterdiğin kaynaklar beni doğruluyor zaten..
Başkasına zırvalama demek yerine, ne tartışılıyor burada diye bir bakınsak doğru olur.

Çok ilginç gerçekten, birine laf çakayım derken gösterilen kaynak aynı orantıda olurmu?
Demekki oluyormuş..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 06 Mar 2015, 04:33 
Onursal Üye

Siyasi Terk yazdı:

Demekki oluyormuş..

:lol:

Güzel kardeşim? Sözde Türklere sen mi sordun? Alakasız zırva başlık işte.

Ne laf çakması? İlginç ki ne ilginç :lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 3 sayfadan 2. sayfa   [ 41 ileti ]
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.