Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 06:30

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 13 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: İşte Kıbrıs'ın Gerçek Tarihi..
İletiTarih: 23 Şub 2015, 17:44 
Onursal Üye

Konu başlığıyla link uyuşmadığından silindi.

En son iğneci tarafından, 25 Şub 2015, 10:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Başlık düzenlendi.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Kıbrısı Ecevit Kurtardı.
İletiTarih: 23 Şub 2015, 17:45 
Onursal Üye

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Şub 2015, 17:46 
Onursal Üye

İŞTE KIBRIS'IN GERÇEK FATİHİ

Kıbrıs Barış Harekâtı zaferinden sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Erbakan'I ziyaret ediyor. Daha sonraki bir görüşmede Erbakan şöyle diyor:
"Biz "Milli Görüş"cüler olarak, Türkiye'de iş başına gelen "Batı taklitçisi" zihniyetli partilerin zaman zaman illede Rumlarla beraber bir federal devlet kuracağız diye yaptıkları hareketlerin ve çalışmaların hepsinin milli menfaatlerimize aykırı davranışlar olduğunu çok iyi biliyoruz ve hiçbirini tasvip etmiyoruz. Türk milletinin bütünü de aynen bizim inancımızdadır." (95)

ÇIKARTMA EMRİ İLE İLGİLİ ERBAKAN NE DİYOR?
"Sayın Ecevit, müdahalenin İngiltere ile birlikte yapılmasının daha uygun olacağını düşünüyordu.
Bize gelince, bir yandan garantör devlet olduğu için ingiltere 'ye teklif yapılmasını, ancak ingiltere 'nin böyle bir teklife müsbet cevap vermemesi durumunda Kıbrıs 'daki katliamın daha uzun süre devam etmeden biran evvel durdurulması, diğer yandan Samsun 'un duruma hakim olup müdahalemize karşı daha güçlü bir direniş göstermesine zemin hazırlamaması için harekatın geciktirilmeden başlatılmasını istiyorduk. Bu sebepten dolayı Sayın Ecevit 7 ingiltere 'ye uğurladıktan sonra Başbakan Vekili olarak Genelkurmay Başkam ve Kuvvet Komutanlarıyla havaalanında yaptığımız toplantıda, gecikmenin olabileceği mahzurlarım dikkate alarak, komutanların askeri harekat hazırlıklarının derhal başlatılması, birliklerin yerlerinden getirilip çıkarma gemilerine bindirilmesi için hükümet emrine ihtiyaç olduğunu söylemeleri üzerine, kendilerine resmen bu emri verdik.
Bu emri verirken şunu düşündüm: Şayet hükümet ortağımızı ikna edemezsek müdahale yapılmadan önce birlikleri geri döndürecek zamanımız olacaktı. Şayet mutabık kalırsak Sayın Ecevit'in geldiği akşamın, sabahında birliklerimiz Girne önünde bulunacaklar ve hareket geç kalmamış olacaktı.
Böylece Harekât bizim ve komutanların uygun gördüğümüz şekilde başarılmış oldu." (96)
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Başbakan Vekili

http://home.arcor.de/necmeddin_erbakan/ ... atihi.html

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Şub 2015, 19:29 
Banlanmış Üye

@safe123
Paylaştığın iletilerde (..) içerisinde muhtemelen kaynaklar belirtiliyor. Verdiğin linkte de bu kaynakların karşılıkları yok. Eğer bu kaynakları da paylaşabilirsen; kitap, makale vs. okurken dipnotlara ve kaynaklara önem veren birisi olarak memnun olurum.

"Beyler, hiçbir dine bağlı olmayan kalp istirahattan mahrumdur."- Aralık 1930

Mustafa Kemal ATATÜRK

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Şub 2015, 10:27 
Yeni Üye

meteoguz yazdı:
@safe123
Paylaştığın iletilerde (..) içerisinde muhtemelen kaynaklar belirtiliyor. Verdiğin linkte de bu kaynakların karşılıkları yok. Eğer bu kaynakları da paylaşabilirsen; kitap, makale vs. okurken dipnotlara ve kaynaklara önem veren birisi olarak memnun olurum.

(..) ibaresi, iktibas edilen parafrafın önünde yer aldığında alıntılanan paragrafın öncesi, sonunda kullanıldığında ise sonrası olduğunu belirtmek için kullanılır. Bunu bile bilmeyen birisinin tarih konusunda ahkam kesme hakkını kendisinde görmesini normalde yadırgayabilirdim ama kullandığın mahlasa ve imzaya bakınca nedense olağan karşıladım.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Şub 2015, 10:32 
Onursal Üye

Radovan yazdı:
meteoguz yazdı:
@safe123

(..) ibaresi, iktibas edilen parafrafın önünde yer aldığında alıntılanan paragrafın öncesi, sonunda kullanıldığında ise sonrası olduğunu belirtmek için kullanılır. Bunu bile bilmeyen birisinin tarih konusunda ahkam kesme hakkını kendisinde görmesini normalde yadırgayabilirdim ama kullandığın mahlasa ve imzaya bakınca nedense olağan karşıladım.

-Konudan ve yorumcunun yazdığından bunu mu anladınız? :roll:

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Şub 2015, 10:37 
Onursal Üye

Radovan yazdı:

Aman imla hatası yapmayayım diye "de" ve "da" ları ayırıp kendisini kaptırıp "burada ki olay" tarzında "ki" leri de kimi durumlarda alakasız ayıran üyeden büyük sözler.

Herkes hata yapar, dikkatine çeker uyarırsınız.

Yoksa sizin de bu hatanız yorumlarınıza bakınca olağan karşılanır.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Şub 2015, 10:45 
Yeni Üye

İmla kurallarına uymak yönünde özel bir özen göstermiyorum ama bu yönde bir kanaat oluşuyorsa da bu benim kalemimin ne kadar güçlü ve düzgün olduğunu gösterir. Bu bakımdan teşekkür ederim...

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Şub 2015, 10:45 
Onursal Üye

Radovan yazdı:
İmla kurallarına uymak yönünde özel bir özen göstermiyorum ama bu yönde bir kanaat oluşuyorsa da bu benim kalemimin ne kadar güçlü ve düzgün olduğunu gösterir. Bu bakımdan teşekkür ederim...

:lol:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Şub 2015, 17:22 
Banlanmış Üye

Radovan yazdı:
meteoguz yazdı:
@safe123

Ben ne yazdığımı çok iyi biliyorum ama haklısın senin gibilerin anlayamayacağını düşünememiştim. İlkokul çocuğunun anlayabileceği şekilde yazmalıymışım!
Alıntı:
"Biz "Milli Görüş"cüler olarak, Türkiye'de iş başına gelen "Batı taklitçisi" zihniyetli partilerin zaman zaman illede Rumlarla beraber bir federal devlet kuracağız diye yaptıkları hareketlerin ve çalışmaların hepsinin milli menfaatlerimize aykırı davranışlar olduğunu çok iyi biliyoruz ve hiçbirini tasvip etmiyoruz. Türk milletinin bütünü de aynen bizim inancımızdadır." (95)

Alıntı:
"Sayın Ecevit, müdahalenin İngiltere ile birlikte yapılmasının daha uygun olacağını düşünüyordu.
(...)
Böylece Harekât bizim ve komutanların uygun gördüğümüz şekilde başarılmış oldu." (96)

Yine aynı şekilde silinen iletilerde de (90) dan (94) e kadar ve ilgili şahısların " " (tırnak içine) belirtilen sözlerinin sonlarına yazılan bu ibarelerin ne olduğu hakkında bizi aydınlatırsan iyi olur.

"Beyler, hiçbir dine bağlı olmayan kalp istirahattan mahrumdur."- Aralık 1930

Mustafa Kemal ATATÜRK

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: İşte Kıbrıs'ın Gerçek Tarihi..
İletiTarih: 27 Şub 2015, 02:07 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Evet, artık hep 'gerçek' tarihimizi öğreniyoruz; Atatürk, ingiliz ajanı, din düşmanı bir diktatördü ve aslında 1.ci dünya savaşında tek başına bütün Osmanlı topraklarını kaybederek Osmanlıyı mini minnacık hale getirerek Türkiye diye bir ülke kurdu, bunu yaparken yanında İsmet İnönü diye diğer bir ingiliz ajanını da görevlendirdi. Bu bazılarının bu gün 'sapkın' vs diye adlandırdığı Lozan'da 2ci dünya savaşına girmeyerek olası kazanılabilecek toprakların kazanılmamasına neden oldu. Ondan sonra hep birlikte Dersimde bir tecavüz sonucu ayaklanan köylülerin tamamı bütün şehir ile birlikte yakıldı yok edildi, ve tabi Kıbrıs fatihi de aslında dini bütün mücahit Erbakan'dı, Ecevit İngiliz ajanı olduğu için İngilizlerden izin almaya gitti.

Bu neyin kafasıdır? Bu kadar zevzek misiniz? Gerçekte kimlerin İngilizler için çalıştığını İngilizler kendileri söylüyor.
Bu gün sadece Türkiye'de değil, bütün İslam aleminde bütün Müslüman alimleri İngiliz ajanları yetiştirmiştir. Erbakan olmasa da bu gün LSE'den geçmemiş bir üst düzey AKP'li bakan bulamazsınız.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 28 Şub 2015, 16:00 
Onursal Üye

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 01 Mar 2015, 00:37 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Safe iletimi alıntılayıp altına başka bir şeyler yapıştırmışsın; Erbakan'ın yaptıkları diye. Lütfen düzeltirmisin, o yazdıklarının sana ait olduğunu anlasın herkes.
Ayrıca bu yazdıklarının benim iletim ile hiç bir ilgisi yok. Ama umurunda olacağını sanmıyorum malesef.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 13 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.