Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 20 Mar 2018, 10:52


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 5 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Dîvânü Lugati't-Türk
İletiTarih: 26 Oca 2017, 23:45 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Oca 2017, 20:06
İleti: 294

Alıntı:
Dîvânü Lugati't-Türk

Kaşgarlı Mahmud, Divânü Lügati't-Türk'e şöyle başlar;

Esirgeyen, koruyan Allah'ın adıyla


"Allah'ın, devlet güneşini Türk burçlarından doğurmuş olduğunu ve Türklerin ülkesi üzerinde göklerin bütün dairelerini döndürmüş olduğunu gördüm. Allah onlara Türk adını verdi. Ve yeryüzüne hâkim kıldı. Cihan imparatorları Türk ırkından çıktı. Dünya milletlerinin yuları Türklerin eline verildi. Türkler Allah tarafından bütün kavimlere üstün kılındı. Hak’tan ayrılmayan Türkler, Allah tarafından hak üzerine kuvvetlendirildi. Türkler ile birlikte olan kavimler aziz oldu. Böyle kavimler, Türkler tarafından her arzularına eriştirildi. Türkler, himayelerine aldıkları milletleri, kötülerin şerrinden korudular. Cihan hâkimi olan Türklere herkes muhtaçtır, onlara derdini dinletmek, bu suretle her türlü arzuya nail olabilmek için Türkçe öğrenmek gerekir.."

Resim
https://tr.wikipedia.org/wiki/D%C3%AEv% ... -T%C3%BCrk

_________________
"Ken ore, ya mo suki"


En son Taçi tarafından, 27 Oca 2017, 00:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Dîvânü Lugati't-Türk
İletiTarih: 26 Oca 2017, 23:57 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Oca 2017, 20:06
İleti: 294
Alıntı:
Yahudilerin biz GOYİM’lere bakışı

Sina Dağı‘nda vahyolduğu iddia edilen, Tora‘da yazılı tablet hale getirilen, Tana ve Torah ile kitaplaştırılan, Talmud ile tefsir edilen ve Yahudi Protokolleri adıyla halka dikte edilerek sistematikleştirilen öğreti, Yahudi ırkının üstünlüğü ve seçilmiş halk olduğu üzerine kuruludur. Bu metinlerin hepsinde ve özellikle Talmud ile Yahudi Protokolleri’nde Yahudi olmayan tüm insanlar Goyim adıyla tanımlanır. Şimdi Yahudilerin kendi kutsal metinlerinden bizlere -Goyim’lere- bakış açılarını okuyalım.
◾Goyimin yaşamı ve tüm kuvveti Yahudi’ye aittir. (A.Rohl, Die Polem,20)
◾Midrasch Talpioth (225) der ki; “İsrail’in zaferi için Tanrı Goyimleri insan suretinde yarattı. Ancak goyimler (Yahudi olmayanlar) sadece Yahudiler tarafından gün ve gece yönetilmek için yaratılmışlardır ve onlar bu hizmetlerinden kurtulamazlar. Onlar hayvan ve insan suretlerinde Yahudi Kralınca güdülmek üzere yaratılmışlardır.”
◾Eben Ha’Ezer [44,8] (İbranice: אבן העזר) der ki: ‘Eğer bir Yahudi goyimle (kendi ırkından olmayan biriyle) veya bir hizmetkarıyla nikahlanırsa bu geçersizdir. Çünkü onlarla evlenemezler. Benzer şekilde bir hizmetkar veya Yahudi olmayan biri bir Yahudi’yi nikahlarsa bu da geçersizdir.
◾Choschen Ham (266.1) der ki; “Kitabımızda yazılı olduğu üzere bir Yahudi goyime ait bir şeyi bulduğunda onu sahiplenebilir. Kardeşine bulduğun ve ona ait şeyleri iade et. (Deuter, XXII,3)

Resim
https://mehmetarikan70.wordpress.com/20 ... re-bakisi/

_________________
"Ken ore, ya mo suki"


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Dîvânü Lugati't-Türk
İletiTarih: 27 Oca 2017, 00:11 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Oca 2017, 20:06
İleti: 294
Güdüme hastalığı görüldüğü üzere 1000 lerce seneden beridir varmış...

Şimdi güdücümüyük, Güdeülenmiyik?
Çözemedim ben şimdi.. Siz çözdünüz mü?

Dünyayı biz Türk goyimler mi güdecek. Yoksa Beni Siyonistizimler mi?

Yoksa bu başka üstün ırklar mı?

Alıntı:
Üstün Irk (İngilizce: Master Race, Almanca: die Harrenrasse) Nazi Düşüncesinde İskandinav Irk'ından -19. yüzyılın sonları 20. yüzyılın başlangıcında patlak vermiş ve Aryan Irkı olarak adlandırılmıştır- onların oluşturduğu bir kavramdır. Saf Irk düşüncesini ileri sürer. Nazi düşüncesinde İskandinav Irkı, Kuzey Almanya ovalarında milattan önce yaşadığına inanılan ve Proto-Aryanlar olarak adlandırılan ırkçı düşüncedeki bazı kişilerin en saf ırk olarak açıkladığı ırktır.[1].{bknz. Proto-Aryans} Bu ırkın kayıp kıta Atlantis'in en üstün saf ırkı olduğuna inanılır.[2] Naziler, İskandinavların (ki şu anda Alman Vatandaşları olduğuna işaret edilir) gerçek Aryanlar olduğunu çünkü onların diğer -yöresel olmayan- Slav Irkı, Roman Irkı ve Hint-İranlı olan Hint-Avrupalı ırklar ile en az karışan ırk olduğunu iddia ederler.[3] Bu iddialarını, İskandinav insanların diğer tüm ırklardan üstün olduğuna dayandırırlar. Naziler onların otoritelerini genişletmeye hakkı olduğuna inanırlar.[3] Bu kavram aynı zamanda İskandinavcılık olarak da bilinir. Bu ırkçılıktaki uygulanan asıl politika ise Nazilerin Aryan olduklarını kanıtlamaya çalışmalarıdır.

Slavların büyük çoğunluğu Nazilerin genel planı Osta göre, Doğu-Merkez Avrupa'dan kovulmak üzere çıkarılmalı ve öldürülmelidir. Sonunda Naziler karar vermiş ve Polonyalılar, Yahudiler ve Romanların çoğunu, Aryan ırkına tehlike olduğu gerekçesi ile öldürülmüştür (büyük ölçüde açlık ile). Nazilere inanan bu ülkelerdeki bir kısım Alman vatandaşlar, Almanlaştırma için uygun olduğuna karar verilmiştir.[4]

Resim

Resim

Resim


https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9Cst%C3%BCn_%C4%B1rk

_________________
"Ken ore, ya mo suki"


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Dîvânü Lugati't-Türk
İletiTarih: 27 Oca 2017, 00:32 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Oca 2017, 20:06
İleti: 294
Alıntı:
John Underhill askerleri haklı çıkarmak ve rahatlatmak için “Kutsal kitap bazen kadın ve çocukların ebeveynleriyle birlikte öldürülmesi gerektiğini bildirir” (186) diyordu. Plymouth Kolonisi’nin Valisi William Bradford ise, İngilizler’in manzaraya verdiği tepkiyi şöyle dile getirir.
Onları böyle ateşte kızarırken ve bu ateşi söndüren kan gölünde görmek korkunç bir manzaraydı, çürüyen cesetler ve bunlardan yayılan koku berbattı fakat zafer tatlı bir fedakârlık gibiydi; kendilerine olağanüstü yardımlarda bulunarak bu kadar gururlu ve kibirli bir düşmanı ellerine düşüren, bu kadar çabuk bir zafer bahşeden Tanrı’ya bunun için şükranlarını sundular (186).

Püritenlerin kutsal adamı Cotton Matter daha sonra Magnalia Chiristi Americana adlı eserinde bizzat saydığı ölen Pequotlar için, “Bir saatten uzun bir sürede, bu barbarların beş-altı yüz tanesi yük oldukları dünyadan kovuldular” der (186). XVIII. yüzyılın başlarında New England ve Kuzeydoğuda yaşayan yerlilerin sayısı çok azalmıştı, tecrit edilmişler ve zor koşullarda yaşıyorlardı. Mather, Yerlileri “kara renkli kâfirler” diye adlandırıyordu ve düşünceleri koloniciler arasında kabul görüyordu (191). İnananların kâfirleri yok etmeleri gerekiyordu.


Kolonicilerin; Avrupa’dan getirdikleri sıtma, kızamık, çiçek gibi hastalıklardan kendilerinin etkilenmemesini ve salgınlarda bu hastalıklara karşı bağışıklığı olmayan Kızılderililerin yok olmasını, kendi çabalarının Tanrı tarafından onaylandığının açık işareti olarak yorumluyorlardı. Massachusetts Körfezi Kolonisi’nin ilk valisi John Wintrop 1634’te yazdığı bir mektupta şöyle der: “Tanrı’nın hususi takdiriyle.....geçen yıl boyunca en az iki ya da üç yetişkin ve bir o kadar da çocuk öldü, sıtma veya başka hastalıklar çok nadir görülüyor.....yerlilere gelince, tamamına yakını çiçekten öldü, Tanrı topraklarımızı temizledi” (Stannard 179).

Resim

Resim
http://dusuncemektebi.com/kolombdan-wov ... 83728.html


Bu da sem amcanın Nasrani üstün ırkı... :roll:


https://www.youtube.com/watch?v=PmQPT34_8MA
https://www.youtube.com/watch?v=cxzE4HE1ehA

Ciddi mesele bu meseleler Cem..

_________________
"Ken ore, ya mo suki"


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Dîvânü Lugati't-Türk
İletiTarih: 27 Oca 2017, 15:02 
Kıdemli Üye

Kayıt: 21 Şub 2009, 01:24
İleti: 596
Kayyumluk kelimesi de buradan gelir. Asıl anlamı GOYYİMLİK tir.

Yahudiler ve onların düttürü hikayelerine inananlar dünyanın en boş ve gereksiz hasta insanlarıdır. Tanıdığım bir sürü salak Yahudi var. :P

Bir gün tikipedia içerisine başka saçmalıklar da koyarlarsa inanırsınız sizler. :lol:

Hay ben böyle anlayışa GOYYİM :mrgreen:

Parasıyla övünen tipler kendilerin kabullendirmek için böyle saçmalıklar uydururlar. Ezikler de bunları okur ve inanırlar.

Alın şu adamı aranıza da rahat ettirin. Artık GOYYİM mi yaparsınız , Baş GOYYİM mi yaparsınız orası size kalmış. 8-)

_________________
Bize Her Yol AKP


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 5 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.