Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 24 Mar 2018, 07:23


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 9 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: İnsan Kurban Eden Sözde Medeniyetler Ve Batının Tutumu
İletiTarih: 24 Tem 2017, 12:27 
Banlanmış Üye

Kayıt: 09 Haz 2017, 16:40
İleti: 50

Aşağıdaki videoyu izleyin ve Batının savaştığı kızılderililerin medeniyet olup olmadığına siz karar verin.
En son Hürriyet tarafından, 25 Tem 2017, 20:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Youtube vidyolarını iletilerin içine gömerken https uzantısındaki s'yi silerseniz, vidyo sorunsuz çıkacaktır.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: İnsan Kurban Eden Sözde Medeniyetler Ve Batının Tutumu
İletiTarih: 24 Tem 2017, 12:44 
Banlanmış Üye

Kayıt: 09 Haz 2017, 16:40
İleti: 50
http://www.murekkephaber.com/tarihte-in ... enegi/464/

Siz bunlara nasıl medeniyet diyebilirsiniz?

Batı toplumu binlerce yıl önce bu pislikten sıyrılmış ve medeniyet olabilmiştir ve ardından da Batı Medeniyeti bu pisliği yapan diğer toplumlarla savaşmış ve onları alt etmiştir. Ancak bazılarına göre Batı dünyası yüzbinlerce insanı tanrıları için kesen , haşlayıp etini törenle yiyen , elin bağlayıp kazıklara oturtan kızıl derilileri acımasızca yok etmiş..

Yahu müslümansanız eğer Allah da böyle vahşilerle savaşmanızı ve onları dize getirene kadar savaşmanızı istemiyor mu?

Biraz akıl ve mantık .. Sırf forum tartışmalarında kendini tatmin etmek için bu yanlışları savunan insanlar da var.

İnsaf edin.

Avrupa kızılderililerle savaşmasaydı herhalde bazılarına göre piramitlerin ve tapınakların tepesinde onbinlerce insanın tanrıları için öldürülmesi medeniyet olacaktı :oops: :oops:

Ben kime medeniyet anlatıyorum ki.

Deve sidiği içmeyi tartıan bir toplumun Avrupayı yada herhangi bir medenyeti anlaması zaten çok geç olacaktır.

Siz tartışa durun. Peygamberin cinsel hayatı ve cinsel organı hakkındaki hadisleri yorumlayın bakalım.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: İnsan Kurban Eden Sözde Medeniyetler Ve Batının Tutumu
İletiTarih: 24 Tem 2017, 12:55 
Yeni Üye

Kayıt: 16 Haz 2017, 13:26
İleti: 2
Açmış olduğunuz bu konu bile tam anlamı ile insanlık dışı bir iştir. İnsanların yaşayış şekli onların katline, topraklarının ellerinden alınışına gerekçe olamaz. Umarım burda duyarlı yoneticiler vardır ve bu konuyu silerler. Tarih adına hiçbir katkısı olmadığı gibi, insanlık adına utanç verici faciaları itibarsızlaştırmaktadır. Bir çok ülkede soykırımları inkar etmek suç sayılıyor. Ülkemizdede bu gibi soykırımları inkar etmenin suç sayıldığı yasalar çıkarılmalı.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: İnsan Kurban Eden Sözde Medeniyetler Ve Batının Tutumu
İletiTarih: 25 Tem 2017, 10:41 
Banlanmış Üye

Kayıt: 09 Haz 2017, 16:40
İleti: 50
Bakın aşağıdaki videoyu seyredin ve bir takım Batı düşmanları inatları uğruna aztekleri nasıl da masum kuzu gödteriyorlar ve onlara nasıl da güzellemeler yapıyorlar göreceksiniz.

Açtıkları tapınakları uğruna insan kurban etmek için eften püften bahanelerle sürekli savaş çıkarıp aldıkları esirleri tanrıları adına nasıl vahşice katlettiklerini görün. Savaş yapamadıkları zaman da birbirlerini yakalyıp tapınaklarda nasıl kestiklerini görün.

Medeniyet demek sadece taştan binalar yapmak değildir. Ben kime ne anlatıyorum ki zaten. Deve sidğini tartışan bir toplum nedeniyetten ne anlar!

Şimdi Amerikan yerlilerinin neden yok olduklarını anlamadınız mı? Aztekleri medeniyet olarak kabul eden müslümanlar allaha inanmyorlar demektir.


Bir takım bağnazlara göre Aztekler günümüzde de yaşayıp hergün binlerce insanı tapınaklarda sunak taşlarının üstünde kesmeliydi. Ama Batı Medeniyeti geldi ve onların bu vahşiliğine son verdi. Çok yazık değil mi?

Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: İnsan Kurban Eden Sözde Medeniyetler Ve Batının Tutumu
İletiTarih: 25 Tem 2017, 20:58 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 23 Mar 2009, 19:38
İleti: 5216
Konum: Türkiye
1460'taki 2. Mehmed'e 2017'den bakıp, "tüüh insan hiç kardeşine kıyar mı, ne biçim insansın" demek gibi bir konu başlığı olmuş.

İnsan kurban etme, Sümer ve Mısır uygarlıklarında da vardı. Hemen hemen tüm toplulukların antropolojik gelişimlerinde bu süreç yaşanmıştır.

İlaveten, Avrupa'yı bu bakış açısıyla yüceltme gayretine girişmek tam manasıyla gülünç. Çünkü Avrupalılar Amerikayı keşfettikleri esnada, Avrupa'nın bir çok yerinde insanlar cadı diye diri diri yakılıyorlar ya da suda boğuluyorlardı. Tarih okuyalım lütfen.

_________________
:!: Siyasi Forum Yazım Kuralları :!:


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: İnsan Kurban Eden Sözde Medeniyetler Ve Batının Tutumu
İletiTarih: 26 Tem 2017, 13:01 
Banlanmış Üye

Kayıt: 09 Haz 2017, 16:40
İleti: 50
Evet sayın Hürriyet yönetici olmanız nedeniyle ne deseniz haklısınz.

Ama Avrupa barbar istilasına uğradıktan sonra cadıları yakmıştır hatırlatırım. yani Roma medeniyeti Doğudan kovulan barbarların etkisiyle zayıfladıktan sonra butür şeyler olmuştur. Roma kültürü Osmanlının işgallerinin zayıflamasıyla tekrar güçlenmiş ve tüm dünyaya rehber olmuştur. Halen bile Roma kültürü ile dünya aydınlanmaktadır.

Roma ve Rumlar öyle bir medeniyettir ki deve sidiğindeki şifayı bile araştırır ve onu faydalı olarak insanlara sunar. Arapların yalanlarına inanan zavallılar gibi ağzını devenin ilişki organına dayayarak şifa aramaz. Bunun pislik ve iğrenç olduğunu insan olan bilir

Siz de tarihi öyle bir özetlemişsiniz ki sanki insanlar hep birbirini kesiyorlardı.

Bakınız Roma ve Rumlar anatolia topraklarını işgal ettikten sonra sümer , eti , pers topraklarındaki insan kesenlerle mücadele etmiş ve onları dize geitrip ikna etmiştir.

Evet sümerlerler de insan kesiyordu haklsınız ama Rumlarla tanışana kadar böyle devam etti. Ne zaman ki hristiyan rumlar Anatolia topraklarına ayak bastı o zaman insan kesme faaliyetleri son buldi ve büyük bir medeniyet inşasına başlandı.

Sizde lütfen tarihi kronolojik sıraya göre okuyun.

Rumlar üstün gelecektir ve onları üstün gelmesiyle inanan insanlar mutlu olacaklardır. Deve sidiğini , kızların sünnetini yada peygamberin cinsel gücünü tartışanlar değil..

@sayın aslan

Kendinizi Türk olarak mı ifade ediyorsunuz bilmiyorum ama çin diyarına istila seferleri düzenlemeniz ve bu yüzden orta asyadan kovulmanız vede Anatolia topraklarında ırkçılık pomplamanız eleştirlebilir sizin bu sözleriniz doğrultsunda taibki..

Medeniyet bir şeyin iyi yanlarını alıp da kötü yanlarını bırakmaktır sizin anlayacağınız en basit tabirle budur. Yani gavur icadi diyerek yıllarca matbaayı almamak yada kafir oldu diyerek filozofları öldürmek değildir.

Hatırlatırım ki türkleri en çok dışlayan da Osmanlıdır ve saraya bile sokmamıştır.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: İnsan Kurban Eden Sözde Medeniyetler Ve Batının Tutumu
İletiTarih: 26 Tem 2017, 14:40 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31 Oca 2017, 18:37
İleti: 175
Batı uygarlığının kültürel mirasını tamamen reddeden eğilimde, onu tümüyle kutsayarak yücelten eğilimde aynı oranda hatalıdır. Burada öncelikle Batı medeniyeti derken hangi değerler sistemine atıfda bulunulduğu önemlidir. Zira salt ve özdeş bir Batı medeniyetinden söz edilemez. Zira Doğu halklarını sömüren emperyalizmde Batı uygarlığını bir ürünüdür, o emperyalizme karşı mücadeleyi öngören Sosyalizmde Batı uygarlığının düşünce mirasının bir ürünüdür. Despotik monarşiler, Engzisyon mahkemeleride Batı uygarlığının bir ürünüdür, o gericiliği ve despotizmi ezen Fransız ihtilali ve bu ihtilale yön veren ilerici değerlerde Batı uygarlığının bir ürünüdür. Demek ki Batı uygarlığı denildiğinde salt bir anlayıştan söz edilemez. Onun emperyalist, Doğu halklarını ezen, ırkçı ve gerici ideolojik, kültürel normları ile savaşmamız gerektiği gibi onun Fransız İhtilali, Amerikan Devrimi, Paris Komünü gibi ilerici ve devrimci değerlerini ve geleneğini de sahiplenmemiz gerekir. Çünkü, bu ilerici değerler, sadece Batı medeniyetinin değil, tüm insanlığın mirasını temsil eder. İnsanlığının gelişiminin birer ürünüdürler.

Mustafa Kemal'de aslında bu anlayış doğrultusunda hareket etmiştir. Kurtuluş Savaşı sırasında Batı'nın emperyalist yönü ile amansız bir savaşa girişmiştir. Fakat aynı zamanda özellikle Fransız Devriminin ve aydınlanmasının ihitva ettiği değerleri de benimsemiştir. Cumhuriyet döneminde gerçekleştirdiği Kemalist devrimlere de özellikle Fransız Aydınlanmasının temsil ettiği değerler ve anlayış yön vermiştir. Yani Mustafa Kemal, Batı'nın aydınlanmacı yönü ile emperyalist yönü arasındaki ayrıma ilişkin bir farkındalığa sahip olabilmiştir.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: İnsan Kurban Eden Sözde Medeniyetler Ve Batının Tutumu
İletiTarih: 26 Tem 2017, 15:42 
Banlanmış Üye

Kayıt: 09 Haz 2017, 16:40
İleti: 50
Malesef sizin batıyı eleştirmeniz tıpkı tamtamların ABD başkanlık seçimlerini eleştirmesi gibi komik kalıyor. Ben de bunu anlatıyorum yıllardır.

Rum Medeniyeti her zaman kendini eleştirmiş ve kötüyü bırakıp iyiye yönelmiştir. Batı içerisinde herşey tertemizdir demedim hiç yazımda. Ancak sürekli bir arınma ve gelişme hali vardır. Bu gelişme medenice olmuştur. Afrika ve Amerikan yerlilerinin totemleri sorgulamadan yaşaması onların totemleri için hergün yüzlerce insan kesmelerine kadar varmıştır.

Baktığınız zaman Roma medeniyetinden böyle bir barbarlık göremiyoruz olsa bile çok kısa sürmüş ve toplumun geneline yayılmadan engellenmiştir. Bu yüzden de Yunanistan demokrasinin kaynağı ve medeniyetin beşiği konumundadır. Avrupaya baktığınızda hergün protestolar ve gösteriler olur ve sizinkiler bu gösterileri AB'nin içişleri karışıkmış gibi kendi toplumuna göstermeye çalışmakatadır. Ancak ne yazık ki sizin toplumunuz bir yanlışı protesto bile etmekten korkmaktadır. Allahınız bunu mu emretti size? Ölen iş arkadaşının hakkını savunmak için protesto yapan insanı bile alkışlarla tekmelediniz hep birlikte.

Şimdi de kalkmış AB yi mi eleştiriyorsunuz?

Onca yıldan ber içinizden bir Atatürk çıkmış belki o da Rum medeniyetine yakınlığı gereği olayları daha net anlayabilmiş selanikte yetiştiği için. Ama sizler onu bile totemleştirip çevresinde dalavere döndürdünüz.

Taş devrindeki Çadır ustalarının acaba birgün bilgisayar gibi birşey bulunurmu demesi kadar uzaksınız şu anda.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: İnsan Kurban Eden Sözde Medeniyetler Ve Batının Tutumu
İletiTarih: 26 Tem 2017, 19:14 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 28 Haz 2011, 12:32
İleti: 3252
Konum: Salpazari Cepni
Herzaman Bati icerisinde hersey tertemizdir, dedin hatta isledikleri cinayetleri bile hakli gistermeye calistin. Bende senin onca sacmaligindan sonra hala kendini ciddiye alinacagini sanmani komik buluyorum. Yazilarinda ciddiyetsizce Batinin en kotu halinden en iyisine sahip ciktin. Sanki Romalilar hic tas devri gecirmemis gibi, Yahudilerin Avrupada Ispanyadan surulusunu, engizisyon mahkemelerini, cadi diye nitelendirilip yakilan insanlari gormezden geldin. Ustelik ellerinizde 100 milyonlarca insanin kani varken, onlarin yilda bir insan kurban edisine topyekun sizin onlari katletmenizi uygun buldun. Daha oncede yazdim uygarlik ve medeniyetlerin besigi dogu olmustur bati degil. Bati sadece son 200 yildir bu bayragi eline almis, ancak bugun sahip oldugu rahatliktada 200 yil once dogu ve ortadoguda baslattigi doguyu sonurme politikasina sahip. Tarihiyle yuzlesmeden Bati asla rahat edemez. Zira bayrak tekrar doguya gectiginde bati tarihte yaptiklarinin hesabini vermek zorunda kalacaktir. Halinin altina supurdugunuz cesetlerin uzerinde cok daha fazla durmaniz imkansizdir.

Ataturkun Selanikli olmasi onun Rum medeniyetinden olmasina bagli degildir cunku Selanik o donem Bati Trakyada bir Türk topragidir, osmanliya aittir. Ataturk Rumlara ozense Izmirde onlara yuzme dersi verdirmezdi. Bence sapla samani karistirmayi birakin konustukca batioyrsunuz.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 9 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.