Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 16 Arl 2017, 10:20

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Hepinize Selam Olsun
İletiTarih: 19 Nis 2014, 12:25 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Selamun Aleykum Müslüman Türk kardeşlerim,

Size öncelikle Halaskar isminin ne anlama geldiğini anlatmak isterim. Halaskar; Mustafa Kemal Atatürk'e ithafen söylenen ve kurtarıcı anlamına gelen bir takma addır. Evet Mustafa Kemal Atatürk'ü bu milletin kurtarıcısı olarak görürüm. Kurtarıcı ama Osmanlı'dan değil, yabancı ve sömürgeci devletlerden kurtarıcıdır. Osmanlı İmparatorluğu 600 sene hüküm sürmüş ve İslam için savaşmış, dünyanın görüp görebileceği en hoşgörülü imparatorluktur bunu inkar etmemişimdir hiçbir zaman. Ama imparatorluğun son demlerinde yaptıkları; sömürgeci devletlere savaşmadan teslim olmak kabul edilebilir değildir. Hiçbir devlet ve millet bağımsızlığı için savaşmadan teslim olmamalıdır. İşte bu noktada Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptıklarını minnetle karşılıyorum. O, Türk-İslam aleminin kurtarıcılarından biridir.

Sevgili Müslüman Türk kardeşlerim, ben hem dindar hem de Atatürk sevdalısı olunabilineceğini savunurum. Çünkü Allah'a şükür, Atatürk'e de teşekkür etmek lazım. Yanlış anlaşılmasın hiçbir siyasi ideolojinin veya partinin taraftarı değilim. Yolum; Hz. Muhammed(S.A.V.)'in hoşgörü ve adaleti, Hz. Ömer'in cesaret ve gücü, Mustafa Kemal Atatürk'ün zekası ve ileri görüşlülüğüdür.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

"Vatan sevgisi imandandır." -Hadis-i Şerif

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Hepinize Selam Olsun
İletiTarih: 20 Nis 2014, 00:53 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Halaskar yazdı:
Selamun Aleykum Müslüman Türk kardeşlerim,

Size öncelikle Halaskar isminin ne anlama geldiğini anlatmak isterim. Halaskar; Mustafa Kemal Atatürk'e ithafen söylenen ve kurtarıcı anlamına gelen bir takma addır. Evet Mustafa Kemal Atatürk'ü bu milletin kurtarıcısı olarak görürüm. Kurtarıcı ama Osmanlı'dan değil, yabancı ve sömürgeci devletlerden kurtarıcıdır. Osmanlı İmparatorluğu 600 sene hüküm sürmüş ve İslam için savaşmış, dünyanın görüp görebileceği en hoşgörülü imparatorluktur bunu inkar etmemişimdir hiçbir zaman. Ama imparatorluğun son demlerinde yaptıkları; sömürgeci devletlere savaşmadan teslim olmak kabul edilebilir değildir. Hiçbir devlet ve millet bağımsızlığı için savaşmadan teslim olmamalıdır. İşte bu noktada Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptıklarını minnetle karşılıyorum. O, Türk-İslam aleminin kurtarıcılarından biridir.

Sevgili Müslüman Türk kardeşlerim, ben hem dindar hem de Atatürk sevdalısı olunabilineceğini savunurum. Çünkü Allah'a şükür, Atatürk'e de teşekkür etmek lazım. Yanlış anlaşılmasın hiçbir siyasi ideolojinin veya partinin taraftarı değilim. Yolum; Hz. Muhammed(S.A.V.)'in hoşgörü ve adaleti, Hz. Ömer'in cesaret ve gücü, Mustafa Kemal Atatürk'ün zekası ve ileri görüşlülüğüdür.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Halaskar; Aleyna aleykümselam.

Cennet e de Cehennem e de ancak delille sahip olunur.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Nis 2014, 11:10 
Onursal Üye

-Forumumuza hoş geldiniz.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 20 Nis 2014, 18:26 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Teşekkür ederim, hoşbuldum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 Nis 2014, 20:09 
Onursal Üye

A.Selam, aramıza hoşgeldin kardeşim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 24 Nis 2014, 00:11 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Hoş geldiniz, umarım kalıcı olursunuz.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Nis 2014, 01:06 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Yusuf Kartal yazdı:
Hoş geldiniz, umarım kalıcı olursunuz.

Başka bir foruma inceleme yapmadan üye oldum ve birkaç gün sonra anladım ki körler sağırlar birbirini ağırlamış. Kimse kimsenin sözünü dinlemiyor, herkes kendi bildiğini okuyor. Eğer burada böyle bir durum olmazsa Allah'ın izniyle kalıcı olurum.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 25 Nis 2014, 23:34 
Onursal Üye

Burada yeni eski görüşün ne olursa olsun özgürsün.
Zaten böylede olmalı. Hakaret vs, olmadığı sürece yeri gelir eğlence makara, yeri gelir sert ifadeler 'kırmadan dökmeden' siyasi bir platformda olduğumuz için tartışırız.

Rahat ol ve bizimle bilgi ve fikirlerini paylaş.
Tekrar hoşgeldin.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 8 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.