Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 25 Mar 2018, 02:49


Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 14 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 25 Şub 2017, 11:19 
Banlanmış Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 16 Şub 2009, 01:17
İleti: 209

Osmanlı döneminde kimse savaşlardan korkmazdı , savaş nedeniyle açlık yaşanmaz ve salgın hastalık tehditleri ile siviller yıllarca eziyet çekmezdi. Gittiği yeri 3 ayda alır gelir . Bir tane sivilin burnu kanamaz ve bir tane kadına tecavüz edilmezdi. Sadece savaş meydanında savaşanlar esir edilir diğerlerinin haklarına dokunulmazdı. Bütün riskleri savaşmayı göze alan erler çekerdi.

Ama sözde sanayi devriminin insanlığa bıraktığı vahşi yaşam biçimi yani materyalizm ve Ateizm kıskacında dünya artık savaş tehditleri ile huzursuz hale geldi. Çünkü savaşlar bitmiyor , sivller ölüyor , açlık , kıtlık , salgın hastalık , işkenceler ve tecavüzler toplumların ruh sağlığını bozuyor.

Bunun adına da solcular ve ateistler '' Bİlimin İlerlemesi'' diyorlar. Evet Hitler de öyle diyordu , Chirchill de öyle diyordu , Stalin de öyle diyordu , marks da öyle diyordu ve şimdi condelisa rise da öyle diyor..

Modern dediğiniz dünya insanların tam köleliğini istemektedir. Çünkü ilkel dediğiniz dünyada köleliğin yaşadığı bölgelerde bir köle ömür boyu sahibinin garantisi altındayken şimdi modern dediğiniz dünyada işçi - memur - müdür köleliği sistemi ile insanlar patronlarının işine gelmediği takdirde bir kenara atılıp itiliyorlar. Çalışma süresince canını ve sağlığını alıncaya kadar kullanıp sonra da bir kenara atmaktadır.

Böyle bir sistemin sana araba vermesi ,cep telefonu imkanı vermesi , TV seyretme imkanı vermesi acaba ne kadar insafla kabul edilebilir? Şimdi siz bu yazıyı okurken bile kaç tane sivil senin teknoloji dediğin nimetlerden faydalanman için hayatını kaybetti. Ama ne onların ne de sizin bundan haberleri yok.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 26 Şub 2017, 03:15 
Onursal Üye

Kayıt: 18 Ekm 2011, 02:02
İleti: 7054
Bu kadar zırvalamayı nasıl başarıyorsunuz gerçekten anlamıyorum.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 06 Mar 2017, 13:43 
Kıdemli Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 20 Ağu 2015, 16:44
İleti: 625
Genel olarak dinsel paradigmaların hakim olduğu Orta Çağ'ı bir tür barbarlık çağı olarak niteleyip, günümüz dünyasını ve ona hakim olan seküler anlayışı bir tür uygarlaşma olarak lanse etmek aydınlanmacı aklın genel bir eğilimidir.
Halbuki modern olan salt iyi olmadığı gibi söz konusu değerlerin ürünü olan günümüz bireyinin yarattığı vahşet, Orta Çağ'ın metafizik anlayışına sahip insanının yarattığından çok daha yıkıcıdır da...
Auschwitz kampları, Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombaları, Berlin Duvarı, ırk ayrımcılığı gibi utanç verici olgu ve olaylar Orta Çağ'ı değil, modern çağı karakterize eden unsurlardır.
Toplumsal yapının kendine özgü kural ve normlarını göz ardı eden, onun işleyiş yasalarını salt akıl yoluyla keşfedip, değiştirebileceğini zanneden, toplumu istenilen şekle sokulabilecek bir oyun hamuru olarak gören Aydınlanma aklının insanlığa getirisi de bu tür yıkım ve utanç tabloları olmuştur.
Tüm dinsel ve geleneksel kurumları yıkarak, toplumların binlerce yıllık siyasal ve toplumsal deneyim ve birikimlerini heba etmişlerdir.
Üstün ve uhrevi bir kanun koyucu olması hasebiyle siyasal iktidarın keyfiliğini sınırlayan dini, siyaset ve toplum hayatından soyutlayarak, otoriter rejimlerin ortaya çıkışının zeminini hazırlamışlardır.
Fransız Devrimi ve Bolşevik devrimi örneğinde olduğu gibi toplumu, kendi kafalarında yarattıkları kalıplara sokabilmek için şiddet ve terörü bir araç olarak doğrudan halka karşı uygulamakta bir beis görmemişlerdir.
Halbuki bu aydınlanma zihniyetinin anlayamadığı şey, toplumun insan aklı ile tam olarak kavranamayacak bir işleyiş yapısı, kendiliğindenliği vardı ve bu gerçeklik akıl yolu ile keşfedilemezdi.
Adına Fransız devrimi denilen siyasal ve toplumsal terör döneminde ortaya çıkan Edmund Burke'den günümüze kadar, gökyüzünü zapta çıkan hayalperest aydınlanmacı zevata bu gerçekliği anlatamadığımız için bugün yeryüzü kör bir anarşinin ve çatışmanın yuvası haline gelmiştir.
Bence artık her şey düzeltilemeyecek kadar bozulmuştur ve tek kurtuluş yolu Orta Çağ'a, onun şovalyelik gibi kurumlarında somutlanan uhrevi değerlerine dönüştür artık...


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 06 Mar 2017, 21:06 
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 23 Mar 2009, 19:38
İleti: 5216
Konum: Türkiye
Modernliğe hangi açıdan bakıldığına göre değişir. Esasında bu konuda tabloya geniş açıdan bakmak gerek. Her ne kadar günümüzde bölgesel savaşlar, çatışmalar, terör olayları sıklıkla gündemi meşgul etse de; insanlık tarihi açısından bakınca, insanoğlu en barışçıl 50 yılını yaşıyor. Kabile savaşları, din savaşları, Napolyon Savaşları, Haçlı seferleri, Roma yayılmacılığı vs. vs. Özellikle, ülkeler arası savaşlarda ölenlerin sayıları açısından bakınca, 2. Dünya Savaşı'na kadar geçen tarih boyunca süre gelen ölümlerle kıyaslanamaz bile. Sadece 2. Dünya savaşında 30 milyonu aşkın sivilin öldüğünü düşünürsek, bence bu tez doğru.

_________________
:!: Siyasi Forum Yazım Kuralları :!:


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 06 Mar 2017, 23:50 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Şub 2013, 12:23
İleti: 8106
Siz şimdi ne anlatmaya çalışıyorsunuz?

Eski kölelik sistemi mevcutdan iyi di?

Feodal ağalar, beyler, krallar, padişahlar ve imparatorlar mevcut düzenden daha iyi bir düzen kurmuşlardı?

Orta Çağ barbar bir dönem değildi?

Eski beyler ve krallar acaba maddeyi bilmedikleri için mi yoksa çok insaflı oldukları için mi nükleer kullanmadılar?

_________________
Küçük bir hatayı büyük bir hataya çevirmek istiyorsanız, o küçük hatayı savunun. Vladimir İlyiç Lenin


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 07 Mar 2017, 00:00 
Katılımcı Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31 Oca 2017, 18:37
İleti: 175
Moderniteye saldırırken, modernitenin ürünü olan ifade hürriyetinden yararlanarak bunu yapabilmeniz ne kadar ironik...


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 07 Mar 2017, 21:45 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Şub 2013, 12:23
İleti: 8106
:lol:

Basur olduklarında doktora koşmayı da biliyorlar.

Yada 'Rabbim Houston/Boston/Arkansas dedi' demesini de biliyorlar.

Deve yerine Mercedes kullanmakta bir beyis görmüyorlar.

Herşeyi geçtim!

Yahu birileri seni köle olmaman için işçi haklarına kavuşturmuş.
15 yerine 10 saat çalışmanı, emeklilik parası almanı, ikramiye almanı, sendika kurmanı temin etmiş yada önayak olmuş.

Hala ırgat olmak için can atıyorlar!

MAO yazdı:
Moderniteye saldırırken, modernitenin ürünü olan ifade hürriyetinden yararlanarak bunu yapabilmeniz ne kadar ironik...

_________________
Küçük bir hatayı büyük bir hataya çevirmek istiyorsanız, o küçük hatayı savunun. Vladimir İlyiç Lenin


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 29 Ağu 2017, 16:55 
Katılımcı Üye

Kayıt: 07 Eyl 2013, 19:50
İleti: 221
Osmanlı dönemini geç tarihin her döneminde kaçak askerlerin varlığı su götürmez gerçektir. Gerçek hayatı bir bilgisayar oyunundan ibaret görüp bire bir yaşayıp görmeden her şeyi bu kadar kesin bir dille sorgulamadan, uyduruk ve çarpıtma hikaye ve yalanlarla, sanki ihtiyacımız varmış gibi gereksiz, yalandan yüceltmelerle hiç bir yere varılamaz. Salgın hastalık ve açlık asıl orta çağı kavurmuştur. Genelde Osmanlı profilinde nam salmış İstanbul yaşamı ile Anadolu ve Osmanlının toprağı olduğu diğer yerlerde olanları bilmeden, tarih bilmeden, okumadan yapılan bu anlatımlar gülünç olmaktan öteye gitmiyor. Aldığı yerlerin hepsinin 3 ay gibi bir sürenin altında mı almış üstünde mi almış azıcık araştırmayla bu söylediğinin komedi olduğunu görebilirsin ki alamadığı yerlerin de seceresini göresin.
Sanayi devrimini bizzat gerçekleştiren ülke ve kendi ülkelerine bu devrimi yansıtabilmiş ülkeler saydıklarının hepsinin minimum düzeyde yaşatmaktadır vatandaşlarına. Materyalizm ve ateizmin bu konuyla alakasını kurulabilmesi bile yüzde alaycı bi tebessüm bırakırken şu gerçeği de söylemek gerek ki inanç karın doyurmuyor ve hatta saydığın tüm felaketler tam tersine nedense dini bütün devletlerde maximum düzeyde meydana geliyor. Bu ironiyi göremeyenler adına da ayrı bir üzüntü duyulması gerek.
Ateist ve solcular genellemesini yaparken Hitler'den nasıl örnek verilebilir hiç bir mantık bunu kavrayamaz herhalde. Sayılan tüm diğer isimler de tam tersi bilimle alakası olmayan baskıcı bir rejimle yaptıklarını bir idea ile örtmeye çalışan ve halkı uzun süre kandırmayı başarabilmiş kimselerdir. Bu kişilerin bilimin ilerlemesi adı altında yaptıklarının bilimi kötülemek için kullanılması bir fıkra konusu olmalı ki zaten yazılan bu safsata beni baya güldürdü açıkçası.
''Modern denilen dünya'' adı altında zaten tüm bu yapılan kötü örnekleme ve saptırılmış gerçekliklerle zıt düşmüş bir yazı karşımıza çıkmış. Neden modern dünya değil de modern denilen dünya dediğinizi yazı sahibinin kendisi bile anlayamamıştır, bundan eminim. Zaten söz konusu paragrafta da işlevsizlik sonucu kenara atılabilen kölelik yerine yazı sahibinin birinin şahsi kölesi olmayı tercih ettiğini görebilirsiniz. Bilimin en çok ilerlediği ülkelerin vatandaşlarının da kölelik kavramının içine ne kadar girdiğiyle, dinle ilerlemeye çalışan vatandaşların söz konusu kavramın içinde ne kadar bulunduğunu burada anlatmaya bile gerek yok.
Benim kullandığım cep telefonu için ölen insan sayısıyla bilimin ilerlemesine karşı olan topluluklarda kaybedilen insan sayısının arasındaki fark dediğimde zaten yazı sahibi ve onunla aynı zihniyetteli insanlar haricinde herkes ne dediğimi anlar herhalde. Yine güldürdünüz, ilahi siz...


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 31 Ağu 2017, 00:01 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 28 Haz 2011, 12:32
İleti: 3258
Konum: Salpazari Cepni
Modern kelimesi ilerleyen zamanla sabit kaldigi icin bence gereksizdir. Gencligini 90 larda yasayanlarda yasadiklari döneme Modern diyorlardi, simdiki genclik ise o döneme gülerek bu döneme Modern demekte. Ayni sekilde yüzyillar öncesindede buna es düsen bir kelime mutlaka olmustur. Modernitenin gerisinde kalmak, savasin ortasinda ciplak kalmaya benzer. Bunun sonucunu Yeni Dünya kitasinda ve Afrikada yasamis olan Modern insanin ilkel insan olarak nitelendirdigi aslinda Materyalci Modern insana karsi Ruhsal anlamda Modern (Olgunluga ulasmis) olan o insanlarin ve Kabilelerin baslarina gelen felaketleri bilmekteyiz. Nasilki Denizden gelen Ispanyollar dogada huzur ve baris icinde yasamis bu insanlari kesfetmesiyle kan ve gözyasiyla tanistirmis, ayni sekilde Uzaydenizinde dunya disindan gelecek varliklarda bizim felaketimiz olabilir. Bu sebeplerden her yönüyle Bilim ve Teknik insanligin kaderi icin önemlidir.

Yalniz MAO nun belirttigi ifade özgürlügünün modernitenin urunu oldugu tezine katilmamaktayim. Ilkel diye tabir edilen dönemlerde hic kimse evinde internette yaptigi yorum yuzunden Polis tarafindan evinden alinmiyordu :lol: Her sakanin altinda bir gercek yatar, ifade özgürlügü ihtiyacida modernitenin getirdigi bir ihtiyactan dogmustur, buna karsin yüzde yüz hicbir yerde yoktur. Her ülkede suc sayilan fikirler ve dusunceler vardir. Komunist Cinde hükümet lehine olundugu kadar özgürdür insan. Almanyada Yahudi soykirimi hakkinda süpheniz yoksa özgürsünüzdür...

En alttan yorum yapmis arkadasin ifade ettigi telefon ayni zamanda onun kisisel bilgilerini eylemlerini onun haberi olmadan biryerlere göndermektedir. Modernitenin gelecegindeki insan Profili saklayacak hicbirseyi kalmamis, her ani izlenen insanlardan olusacaktir. Bu sebeple Modernite ayni zamanda yakin gelecekte ifade özgürlügüne bütünüyle son verecektir ve istenilen insan profili olarak sizi yasamaya ve dusunmeye zorlayacaktir. Bugün begenmediginiz deve öyle bir zamanda özgür seyahatin (izlenmeden) sembolü olabilir :lol: Insanlik dogayla icice yasanilan ve sadece yiyecek temin etmek icin gun geciren insanlik dönemine dönmek isteyecektir.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 01 Eyl 2017, 03:20 
Onursal Üye

Kayıt: 18 Ekm 2011, 02:02
İleti: 7054
Kapitalist modernite ve toplumsal konvensiyonların çarpışmasından doğan epistemik bunalım ve buna bağlı sorunların açıklanması teorik bir çerçeveye ihtiyaç duyar. Bir fenomenler grubunun araştırma -inceleme nesnesi ya da olgusu haline gelebilmesi için teorik bir çerçevenin varlığı şarttır.
Bu teorik çerçeve oluşturulmadan yapılacak her tartışma ve söylenen her söz içinde bir çok doğru taşısada eksik kalacak ve esası rölativizm- pozitifizm tartışması olan bu konu anlaşılır bir zemine oturmayacaktır.
Çatışma esasında kapitalist modernite ile değil onu yaratan pozitivizm iledir. Pozitivizmde bilginin nihai belirleyicisi doğadır, Pozitivizmin dayandığı gözlem ve deney esas olarak bilginin inşasında doğanın dile gelişi olarak adlandırılır.
Konvansiyonalist (rölativist) gelenek, teamül ve konvansiyonlardan söz ederken pozitivist evrensellik, üniversalizm ve objektif(nesnel) bilgiden söz eder. Bilimin doğada bulunduğunu öne sürdüğü yasalar doğaya içkin ve evrensel yasalardır.
Evrensel doğruları tekelinde bulunduran kurum bilim olduğuna göre, hakikatin sözcüleride bilim adamlarıdır. Bu pozitivist söylemden zorunlu olarak ''doğal ahlak'' doğar. Bilim adamlarının doğaya içkin olduğunu öne sürdükleri yasalara uyması gereken sadece doğal fenomenler değildir. İnsanlar, toplum ve sosyal fenomenlerde bu yasalara boyun eğmelidirler. Bu bizi kısa sürede bilimperestlik (scientizim) ile buluşturur. Pozitif bilim ideolojisi, bilimsel bilgide bulunduğunu öne sürdüğü ''yasa'' ve ''evrensellik'' kodları açısından bakıldığında bir mecburiyet ve zorunluluk içerir. Bu hal rölativistler tarafından pozitivizm- monoteizm benzerliği olarak tanımlanır ve farklı olana yaşama hakkı tanımadığı iddiası ile pozitivist bilim ideolojisinin demokratik bir yaşamı öneremeyeceğini iddia ederler. Bu hepten yanlış olmasada batı demokrasisinin temellerinin pozitivizmin altın çağı olan 18-19 yüzyıllarında atıldığı gerçeğiyle örtüşmez. Bu durum şüphesizki burjuva demokrasisinin gerçekliği problemi ile birlikte düşünüldüğünde bizi tekrardan rölativistlerin yanına atabilir.
Ancak en başta belirtiğim gibi bu konunun tartışılabilmesi teorik bir çerçeveyi zorunlu tutar yoksa tartışma kaçınılmaz olarak debelenmeye dönüşür.
Esas olarak konu tam anlamıyla ''bilim sosyolojisi'' hatta ''bilimsel bilgi sosyolojisi'' sorunudur.
Beni pozitivizmden ayıran nokta tek doğrunun bilimsel doğru olduğu iddiasına katılamayışımdır. Ancak her türlü mahsuruna rağmen
rölativist bilgi ideolojisinin üzerine inşa edilecek toplumsal yapı kurumlarına, pozitivist bilgi ideolojisi üzerine inşa edilecek toplumsal yapı kurumlarını tercih ederim. Tarih bana bu mukayeseyi pozitivim lehine sonuçlandıracak verileri sağlıyor.
Lakin bu tartışma uzun ve zahmetli ve anlaşılamayacağına ilişkin kaygıları bir kenara koyamayacağım bir tartışma. Ne yazık ki forumda ortak teorik bir çerçeve oluşturma olanağımız sanırım hiç yok.
Tartışmayı dayandığı felsefi ve sosyolojik kapsamdan kopartıp konu başlığına doğru iteklersek. Kapitalist modernitenin bugünün insanının refahında önemli rolü olmasına rağmen nesnenin özneye galebe çaldığı bir sonuç doğurduğunu da göz ardı edemeyiz. Bu hernekadar pozitivizmin yarattığı doğal ahlakın bir önermesi olmasada kapitalist modernitenin iç dinamiklerine uygun, öğretilmiş bir refah, öğretilmiş mutluluk, öğretilmiş sevgi,öğretilmiş aşk, öğretilmiş erkeklik, öğretilmiş kadınlık vb gibi yapay yaşamsal unsurları kendi dışına atacak güçten yoksun olduğunu görürüz.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 04 Eyl 2017, 14:58 
Yeni Üye

Kayıt: 09 Nis 2009, 20:21
İleti: 18
@sabit

Konunun her zaman etrafından dolaşmayı yeğliyorsun ama anlatmak istenilen şey maddenin özneye galebe çalması değildir. Eskiden beri insanlar para için çalışırlar ve zamanlarını , sağlıklarını para kazanmak için harcarlar. Nesnelerin özneye üstün gelmesinden kastın bu ise zaten her dönemde var olan bu insan davranışını günümüzde sadece kapitalizme dayandırarak yeni bir yorum getirmediğini bilmeni isterim.

Sorun olan şey geçmişte olmayıp da günümüzde olanlardır. Kitlesel imha yöntemleri ve globalleşme yani kitlesel köleleşme yöntemlerinin artık standart bir yaşam politkasına dönüşmesidir. İnsanlar her dönemde para için çalışıp sağlıklarını ve zamanlarını harcadılar ama bugünü farklı kılan şey toplu imhaların ve kitlesel köleliğin modernite olarak dayatılmasıdır.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 06 Eyl 2017, 14:32 
Onursal Üye

Kayıt: 18 Ekm 2011, 02:02
İleti: 7054
Anlamamışsın ve bu beni nedense hiç şaşırtmadı. Hatta tersi olsa çok şaşırırdım.
Yazdıklarından, kurduğun cümlelerden, terminolojinden senin bu konuyu tartışmaya ve anlamaya ehil olmadığın gün gibi ortada.
İnsanlar para için çalışırlar tespitin(!), hem çok olağanüstü hem de bilgi sosyolojisi açısından çok acıklı. İnsanların cehaletine edecek lafım yok, şüphesizki bu hal onların kendi istedikleri ve kastettikleri bir sonuç değil. Beni ireti eden zırıl zırıl cahil birinin cahil değilmiş gibi görüneceğim diye abuk sabuk saçmalaması. Bu durum benim çok zaman içimi acıtır lakin ısrar hali içimin acımasını öfkeye dönüştürür.
Hülasa demek istediğim, Zırvan tevil kaldırmıyor.
Bu forumda binlerce iletim olmasına rağmen hiç yazı yazmadığım başlıklar var neden biliyormusun? O konularda fikir üretecek kadar bilgimin olmadığını düşünüyorum.
Bence sen de öyle yap. Bu seni önce zırvalamaktan kurtarır, sonra sana ihtisasa hürmet etmeyi öğretir. İhtisasa hürmet bilgiye giden en tartışmasız yoldur. Böylece cehaletten kurtulmak senin gibi biri için bile olanaklı hale gelir.
Hadi bakalım.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 07 Eyl 2017, 23:15 
Onursal Üye

Kayıt: 18 Ekm 2011, 02:02
İleti: 7054
Alıntı:
Senin tevil edecek kadar bilgin olsa önce savunduğun komunist düşünceyi tevil ederdin.

Bak sen inanırmısın hiç aklıma gelmemişti, ne iyi ettinde söyledin. :lol: :lol: :lol:
Zırvalık artık zirve yaptı. Ama kabul etmek gerekirki eğlenceli bir yanı da var.
İnsan tevil edeceği bir fikri kendine ideoloji olarak seçmez.
Yahu sen ne diye zırıl zırıl aklınla illa siyaset, felsefe, sosyoloji gibi konular konuşmak istiyorsun? Hayır liseye gitmiş olsan hadi neyse ucundan kıyısından bir şey bilirsin ama oda yok.
Ama belki yanılıyorumdur,
Hadi yap bir Komünizm eleştiriside akıllar fikirler alalım senden.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Siz Buna Modernlik mi Diyorsunuz
İletiTarih: 08 Eyl 2017, 16:00 
Onursal Üye

Kayıt: 18 Ekm 2011, 02:02
İleti: 7054
Yukardaki yazından ''tevil'' kelimesinin anlamını bilmediğin anlaşılıyor.
Böyle oluncada zırvalamak kaçınılmaz oluyor.
Sana cevap vermek değil seni eğitmek gerekiyor. Ama bu benim işim değil.
Ne oldu komünizm eleştirisi yapmayacak mısın?
Bizi derin fikirlerinden mahrum mu bırakacaksın?
Ekin ya da ne haltsan! Sen ideoloji, siyaset tartışacak durumda değilsin kendini heder etme. Git, fikri kemaletine, eğitimine, zekana göre konularla uğraş bizi de yorma.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 14 ileti ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.