Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 18 Oca 2018, 04:55

Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 12 ileti ]
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Re: Sahte Parfüme Her Yerde Dikkat
İletiTarih: 28 Arl 2015, 00:41 
Onursal Üye

fethullah kacar yazdı:
Koku denen şey modadır. Kalıcılık ise aşağı yukarı bir standarttan sonra aynıdır. Esansı biraz fazla koyarsın aynı kalıcılığı elde edersin çok zor değil.

Bu sahte parfümleri de orjinal diyerekten çarşıda mağazalarda bile %50 indirim adı altında 100 - 150 TL ye satıyorlar.

..

Kalıcılık aynı olsun sanmıyorum. Koku aynı olsun sanmıyorum.. Çakma parfüm le orj li arasında dağlar kadar fark vardır. Hatta bu çakma parfümler belli bir vakitten sonra tersine kötü kokar..

Orj. diye sahte satıyorlar iddianız fazla zorlama olsa gerek. Büyük mağzalar da böyle şeyler yapamazlar. Godamana çakma parfüm satıcaksınız. Bunu anlarsa var ya.. Olacakları düşünemiyorum hayal bile edemiyorum..

Gümrükler, freeshopler de kaliteli parfümler çokta pahalı değil. 20-30-50€ ya iyi bir parfüm edinebilirsiniz. Türkiye de vergilerle 200-300 lira olmuş parfümler ki çok pahalı.. Orada haklısınız.

Ama 30€ ya aldığınız bir parfümü 6 aydan fazla kullanırsınız. Buda maliyet açısından baktığınızda öyle lüks falan değildir. Ayda 20-30 lira ya deodorant ihtiyacınızı bile kaşılayamadığınız bir Türkiye de parfüme verilen paranın abartı bir tüketim aracı olduğuna katılmıyorum.

Hatta şöyle söyliyeyim. Eskiden alt gelir gurubu insanlar siparişlerini yurtdışı alışveriş sitelerinden verebiliyordu.
CB nin oğlu bu işe el attı. Bir den ülkeye girişini gümrükten geçişi yasaklandı..
:arrow: http://www.fragrancex.com/products/perfume_testers.html Fiyatlara göz atabilirsin.

Bu madde tehlikeliymiş. Daha önce tehlikesizmiş. Birileri size bu malı satacak ve para kazanacak diye fakirlerinde parfüm kullanma hakkı gasp edilmiş oldu. Öyle ki basen 50-60 liraya çok güzel parfümler indirime giriyor. 6 -7 -12 ay kullanılan bir şişeye 60 lira verilmez mi?

Adam gidiyor bu açık parfüm satan yerlerden 10 lira verip şişe alıyor. Sonra? Kanser yaptığı söyleniyor. Cilde zararı olduğu söyleniyor. v.s.

Bu ülkede ne kadar yasak varsa demek birilerine rantiye olarak geri dönüşüyor..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 29 Arl 2015, 04:44 
Onursal Üye

Farklı şeylerden bahsediyoruz.
Orjınal parfüm eyidir. Güzeldir. Hoştur.

Büyük kozmetik firmalarına girip testerları deneyerek kendinize uygun bir parfüme karar verebilirsiniz. Bileğinize sıkın teninizle uyumuna bakın. Koku saatlerce belki günlerce bileğinizde kalabilir. Yıkamanıza rağmen..

Çakma parfüm satamazlar korkmayın. Dediğim metotla parfüm temin ederseniz şayet..
Free shoplardan indirim kampanyalı ürünlerden temin edilebilir. 6-8 ay kullanacağınız kaliteli bir parfüme 100-130 tl verilebilir.
Dediğiniz markaları hiç duymadım. Siz en iyisi bir avm kozmetik reyonunu bir gezinin. Güzel kokulara bayılacağınıza eminim.:)

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Arl 2015, 02:43 
Onursal Üye

Doğru ama yaşam kalitesi o kadar zorki, insanlar marka, tarih buna bakan yok.. Çakma yada çıkma kesesinin hesabını yapıyor insanlar..
Yaşam kalitesi düşük olunca, harcamada kısıtlı oluyor..
Valla 200 Tl'ye hayatta almam parfüm falan, alana birşey diyemem zevk işi ama bana ters..
1. sınıfta kara önlüğü bir giydim 5. sınıfa kadar..
Kara lastik ayakta, elalemin çocukları paşalar gibiydi.. O yüzden zoruma gidiyor, gerçi çocuklara engel olamıyorsun.
Olsanda sen çektin bizdemi çekelim diyorlar, haklılar.. Paranın değerini kimse bilmiyor bu devirde..
Telefon diyorlar misal, 2.500 çüş 2 aylık başka bir ailenin kira parası nereye gidiyoruz usta şaşkınım vallahi artık..?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 30 Arl 2015, 14:40 
Onursal Üye

Enes (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Bana dünyadan kadınlar ve güzel koku sevdirildi ve göz aydınlığım namazda kılındı’ buyurdu.”

Camiu’s-Sağir 1/146, Ahmed 11845, Nesei 3878

fethullah kacar yazdı:
Alacaksan güzel koku al markası Rüstem olsun , Armani olmuş ne önemi var.

'Rüstem' bu kalitede üretebilse haklısın. Hava atma marka niyetiyle parfüm alınmaz. İmitasyon yorumunuz çok zorlama.. Bu barlarda pavyonlarda satılan dolum içkiye benzemez. Barkodlu paketli ambalajlı ürün satıyorlar..
Sokakta turistlere cingenlerin satmaya çalıştıkları parfümleri kastediyorsanız. Onların zaten ne şişeleri ne ambalajları orjınal.. Ben parfüm değilim diye bağırıyor..

Bizim evde halen tüplü tv var. Bozulunca belki led e geçeriz.. Akıllı telefonum yeğenin tel değiştirmesine binaen bana hedaye verilmiş eski telefonu :mrgreen:

Parfum bunlar gibi bir gereksiz tüketim malı değil. Benim anlatmak istediğim budur.. Sabun, yiyecek, tıraş bıçağı, tarak, pantolon v.b. gibi zorunlu kullanım araçları sınıfına giren bir madde bana göre..

Ya param yoksa hiç almam. Yada gider adam gibi hesaplı orj. parfüm alırım.

Tabi Fransızların eski dönemlerde yıkanmadıkları için kötü kokularını bastırmak için parfüm kullandıkları rivayeti ni anlatanlarda var.
O maksatla icad edilmiş olsa bile hakikaten adamlar bu iş de uzmanlaşmışlar. Yaptıkları parfümler harikulade..

Ben olsam kötü kokan sigara kokusu üzerine yoğunlaşırdım. :lol: Günlük maliyeti 10-20-30 TL.
Parfumü aldın mı altı ay kullanırsın. 1 aylık sigara maliyetine :lol:

Orj parfüm eyidir. :mrgreen:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Arl 2015, 05:00 
Onursal Üye

Fethullah, ne gerek vardan çok kültürün yozlaşması aslında olay..
Mesela bir bankta, parkta vs, oturdun.
Adam yanına oturdu, elinde kocaman döner ekmek ayran. O an senin cebinde paran var yada yok bunu hesaplamaz..
Alan var alamayan var sistemi köreldi..
Mesela adam parfümünü anlatır sana, 300 tlye almıştır. Senin parfümünü beğenmez 1 milyoncudanmı aldın diye dalga geçer..
Emperyal sisteme kafa tutanlar, o kültürün kokoşluğu ile yaşamayı sever hava atar..
Parası ile karşındakini sözleri ile döver..
Aslında bu bir yaşam biçimi değil özenti, biri diğerinden görerek yaşamak istiyor..
Kendini eksik hissediyor..
Yeni dünya düzeni bu malesef, vahşi yaşam döngüsü..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 31 Arl 2015, 15:21 
Onursal Üye

Bakın başka örnek vereyim güleriz biraz :mrgreen:
Bir arkadaşımla kahve içmek için bir yere gittik..
Ben Türk Kahvesi içelim dedim. O çok güzel kahve var onu içelim dedi..
Davet ettiği için beni kıramadım tamam dedim..
Bir kahve geldi. Nasıl dedi iyi dedim nezaket sonuçta kötü diyemezsin..
Sonra bu anlatmaya başladı. Kahve şöyle yapılıyor falan, birde demezmi kedi bokundan yapılıyor diye?
Dedim Allah belanı vermesin senin, millet bunu içiyor diye bokumu içirdin bize şimdi dedim :)

Telefonlar misal, firmalar resmen kaz gibi yoluyor insanları..
1 işletim hızı, yada foto, video 1 kademe level yükselterek 3 bin 4 bin lira kekliyorlar..
Her sene böyle telefon alanlar var?
Anlatıklarımın kaliteli yaşamla bir alakası yok?
Sömürülen toplumun acınası durumu bu işte?

Kaliteli yaşam nedir? Herkes olmasada Ekonomik alanda yiyecek, giyecek, sinema, maç, konser vs. aynı rakamlarla yaşamak demektir..
Uçucu bir parfüme 300, telefona 3 bin, tablet al 1.500 adama sorsan kirada oturuyor..
Ondan sonra Emperyalistlere kafa tutuyoruz, hep sılogan bunlar..

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 05 Oca 2016, 12:23 
Onursal Üye

-Haydi hucum yeni parfüme!... :lol:

Alıntı:
İlham kaynağı Putin olan parfüm üretildi. Ocak 5, 2016

Resim

:arrow: Üzerinde 'Putinden ilhamla' yazan ve Rus liderin siluetinin yer aldığı bir parfüm üretildi.

Rusya’da bir parfüm üreticisi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den esinlenerek hazırladığını belirttiği bir parfüm üretti.

Adı ‘Liderlerin Birincisi’ anlamına gelen ‘Leaders Number One’ olan parfümün olumlu tepkiler aldığı belirtildi.

Parfümün şişesinde Rus liderin silueti yer alıyor ve İngilizce “Putin’den ilhamla” yazıyor.

Limon, bergamot, frenk üzümü ve köknar kozalağı esanslarından oluşan parfüme Rusya’nın dışından da talep var.

Parfümün üreticisi, Almanya ve Çin’den yoğun sayıda sipariş alındığını açıklarken, parfümün sadece 2 bin şişe üretildiği kaydedildi.

:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2016/dunya/ilha ... i-1029979/

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 23 May 2016, 14:49 
Onursal Üye

Alıntı:

İstanbul’da sahte parfüm ve sahte içki operasyonu. 23 Mayıs 2016 14:37

:arrow: İstanbul Polisi, piyasaya sahte parfüm ve sahte içki süren 2 çeteyi çökertti. Operasyonlarda 12 şüpheli gözaltına alındı.
Şenol GEZER

Resim

Şişli’deki bir adreste sahte parfüm imal edildiği bilgisi İstanbul Emniyeti’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Sivil ekiplerce yapılan fiziki takiplerde; iş yerinde, ünlü markalara ait pahalı parfümlerin imitasyonunun üretildiği belirlendi. Bunun üzerine Fikri Mülkiyet Suçları Büro Amirliği operasyon kararı aldı.

Resim
FOTO: SÖZCÜ

Adrese düzenlenen baskında 1 kişi gözaltına alındı. Aramalarda ise, çeşitli markalara ait 6 bin 900 sahte parfümle, 7 bin 995 adet boş parfüm şişesinin de aralarında bulunduğu 97 bin taklit ürün ele geçirildi. Markaların korunmasına yönelik “556 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname”ye muhalif olduğu gerekçesiyle Emniyet’in muhafazaya aldığı ürünlerin yapımında kullanılan 6 makineye de el konuldu. Operasyonun ardından şüphelinin ilişkilerinin, mercek altına alındığı öğrenildi.

Resim

:arrow: YIKIK BİNALARDA SAHTE İÇKİ

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince diğer bir operasyonda ise sahte içki üreten bir çeteye darbe vuruldu. Fatih ve Sultangazi'de sahte içki üreten ve piyasaya kaçak alkol süren bir şebekeyi belirledi. Çeteye yönelik teknik ve fiziki takip çalışması başlatıldı. Şüphelilerin, sahte alkol üretim tesisi kurarak, bazı büfelere kaçak içki sattıkları belirlendi. Çetenin özellikle Fatih’teki yıkılmaya yüz tutan boş binaları imalathaneye çevirdiği tespit edildi. Şebekenin faaliyet gösterdiği 9 ayrı adresi tektek belirleyen polis, operasyon kararı aldı. Fatih, Eminönü ve Sultangazi'deki adreslere eş zamanlı baskın düzenlendi.

Resim

:arrow: ÖLÜMLER AKILLANDIRMADI

Çok sayıda polisin katıldığı operasyonda, 615 şişe içki, 3 bin 280 boş içki şişesi, 3 bin 500 içki kapağı, 9 bidon içerisinde 180 litre saf alkol ele geçirildi. Geçtiğimiz yıl sahte içkiden çok sayıda kişinin ölmesine rağmen, saf alkol bulunması polisleri de şaşırttı. İnsan hayatını tehlikeye sokmasına rağmen, üretimden vazgeçmeyen 11 şüpheli gözaltına alındı. Ele geçirilen saf alkol, niteliğinin belirlenmesi için analize gönderildi.

Her iki operasyonda yakalanan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüpheliler hakkında sahtecilikten işlem yapıldı.
:arrow: http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/ist ... u-1242486/

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)

..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 1 sayfadan 1. sayfa   [ 12 ileti ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.