Yazı boyutunu değiştir
Sistem saati: 19 Mar 2018, 15:53


Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 1. sayfa   [ 56 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 21 Oca 2016, 11:18 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 28 Haz 2011, 12:32
İleti: 3221
Konum: Salpazari Cepni

Gün gecmiyorki Avrupa Medyasinin Mansetlerini Mültecilerden baska bir konu süslemesin. Adeta insanlarin bilinc altina Mültecilere karsi kiskirtma ve nefret duygulari serpmek icin cabaliyor Avrupa Medyasi. 2011 Yilindan bu yana 2,5 Milyona yakin Mülteci barindirmaktayiz. Yaklasik bir senedir cogu Suriyeli olan Mülteciler Sayin Merkelin acik davetiyesi üzerine yönlerini Avrupaya cevirdiler.

Avrupaya akin etmeye baslayan mültecilerin borcogu Almanya ve Isvece gitmek istediler, Almanya 1 Milyon mülteci istedigini duyurdu, mülteciler Denizleri asarak karadan veya yaya olarak Avrupaya akin etmeye basladi. Bircogu kacak yollardan gelmeye calisirken yollarda öldüler, Avusturyada bir Kamyonetin arkasinda 70 Mültecinin bogularak ölmesi üzerine Avrupa ülkeleri yoldaki mültecileri otobüslere bindirerek getirmeye basladi, tabi daha sonra tekrardan bu yasaklandi.

Gelen mülteci akinini durdurmak icin Avrupa ülkeleri harekete gectiler, önlem almak icinse kendi koyduklari kanunlari askiya almak veya kendi ürettikleri degerlere ters düsen isler yapmak zorunda kaldilar. Türkiyeye aciktan bunun icin 3 Milyarlik rüsvet teklif ettiler hatta dahada ileri gidip Türkiyeye sinir birligi basligini acip üc ay Türk vatandaslarinin Schengen ülkelerine vizesiz seyahatin dahi önünü actilar.

Simdilerde ise Avrupanin mültecilere yaklasimi ilginc bir hal almaya basladi, Avusturya dün cikardigi yasa ile senede en cok 37,500 mülteci alacagini yasalastirdi. Almanyanin Baden-Württemberg Eyaleti Isvicrede oldugu gibi Mültecilerin yaninda getirdikleri paralarida kayit altina alip 350€ fazla parasi olani yardimlardan yararlanmadan önce bu parayi harcamasi gerektigi sartini öne koyarak paralarinada el koymaya basladilar. Isvicrede bu rakam 750€ ve üstü.

Kisaca Avrupali mültecilerin evlerini barklarini satip yaninda getirdikleri paralarada göz diktiler ve irtica basvurusunda yardimlardan yararlanmadan önce bu paralari harcamasi gerektigi sartini öne koydular. Bundan önce ise kaldirdiklari sinirlari Schengen anlasmasini askiya aldilar, daha öncesinde ise yollarda binlerce insanin ölmesine göz yumdular, günü birlik ve anlik politikalarla medyaya ölümlerin yansimasi üzerine uygulamalari viraz gevsetip sonrasinda yine sikilastirdilar.

Kölnde yilbasi gecesi mültecilerin bayanlara taciz haberleri yapildi daha sonra iki kisi tutuklandi ancak bu kisilerin sucsuz oldugu ortaya cikti ancak camur meydasi bunu görmezden gelip haberini dahi yapmadi. Avrupa demokrasisi ve degerleri bir yigin Mülteci ile sinanmakta ve balondan oldugu apacik ortadadir. Ülke olarak demokrasi ve insan haklarinda geriyiz bunu kabul ediyoruz ancak mültecilere karsi tutundugumuz tavir hepsine insanlik dersi verecek cinstendir. Mültecilerin durumu Avrupada ic politikayada yönbe vermekte solun en solunda olan partiler dahi tutumlariyla ikrci partilere tas cikaracak yasalar duzenlemekteler.

Size bu Avrupa Medyasindan birkac örnek günlük olarak girip Mansetlerine bir göz atin eger haftanin tek günü konusu mülteciler olmayan tek bir manset bulmaniz nerdeyse imkansizdir. Bu Medyayi birde bizim medyamizla karsilastirin Avrupadaki tüm ülkelerin toplamindan fazla mülteci barindiran bir ülke olarak medyamizda onlar hakkinda tek bir haber dahi bulamazsiniz, Türkiyenin bu tutumu insanlik adina tarihe altin harflerle yazilmalidir.

http://www.krone.at
http://www.bild.de
http://www.heute.at
http://kurier.at
http://www.taz.de
https://jungefreiheit.de
http://www.welt.de


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sinavi
İletiTarih: 21 Oca 2016, 12:47 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Şub 2013, 12:23
İleti: 8106
Merhaba turbo.

Rahmetli babam "Kendisine faydası olmayan´ın kimseye faydası olmaz" derdi.

AKP iktidarı´nın Suriye de yaşananları bizzat körüklediğı tartışma kaldırmayacak bir gerçek.
Mülteci akımları´nın oluşmasında pay sahibi ve hatta aktör.

Kontrolsüz şekilde ülkeye aldığı mültecileri yukardaki cümle ekseninde değerlendirisen, bu kararın kendi bacağına kurşun sıkmaktan başka bir şey olmadığını görürsün.

Sizin yazınızı tam tersden de okuyabilirim.
Batılı ülkelerin orta doğudaki savaştaki rolünü bir kenara bırakıyorum!
Adamlar kendi düzenini tehlikeye sokmayacak ve kaldırabilecekleri kadar mülteci alıyorlar!
"Saldım çayıra mevlam kayıra" usulü mülteci almak, ne aldığın adama ne de kendi ülkene fayda sağlar.

Avrupada mültecilere karşı yürütülen bazı ırkçı eylemleri normal karşılamak lazım.
Bizde olduğu gibi AB medyasında da çığırtkan, yalancı, ajite eden bir medya var.
Siz bana Akit´in, yada "Türkiye Türklerindir" diyen zihniyetlerin ırkçı olmadığını söyleyebilirmisin?
Irkçılık şu an AB´de olduğu kadar bizde de moda.
Herşeye rağmen AB´de yaşayan mülteci Türkiye de yaşayan mülteciden "elli" misli daha iyi yaşıyor.

Bu işler nutuk atmak, hamaset ve ajitasyon yapmak ile olmuyor.
Adamların mağduriyetini hem kendin oluşturuyor hemde adamlar üzerinden AB ile para pazarlığı yapıyorsun.
Hem savaşı körüklüyorsun hemde, "savaş´dan kaçan insanları almayalım mı" diyorsun.
Mültecileri ülkeye sokup dilenci yapma´nın ve sömürmenin neresi kutsal ve soylu bir davranış?
Yüz binlerce gencin okuma yazma bilmediğini, imkanı olanın AB ülkelerine en bahstız ve fakir olanların Türkiyede kaldığını biliyoruz.
Yüzbinlerce insanı çadır kentlerde ve "container" lerde yaşatma´nın neresi güzel?

"Kendine faydası olmayanın" demiştik.
Sen daha üç gün önce komik olan asgari ücretini, daha az komik olan bir seviyeye elli adet katakulli ile meclisden geçirdin.
Ardından iki zam, falan filan.
Eğitim sistemin çökük, ekonomin sakat (bu yıl 200-250 milyar dolar nakit lazım olduğu yazılıp çiziliyor), doğuya ölüme yolladığın askerin evinde sıva bile yok, ülkende iç savaş yaşıyorsun.

Kaldı ki, bit kadar ülke olan Ürdün bile bir milyonun üzerinde Suriyeli mülteci aldı, artı Filistinliler, falan filan.

Dünya ülkeleri ve bunların taşeronluğunu yapan Türk devleti, Suriyelileri Esadın elinden kurtarayım derken inasni bir facia oluşturdu.

_________________
Küçük bir hatayı büyük bir hataya çevirmek istiyorsanız, o küçük hatayı savunun. Vladimir İlyiç Lenin


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 21 Oca 2016, 13:58 
Onursal Üye

Kayıt: 20 Şub 2009, 22:40
İleti: 26408
-@TylerDur'den eksik ama doyurucu bir yorum. Turbo zihniyetinde olanlar için anlaşılması biraz zor, zira o zihniyet tutuklu... Olup biteni tersten okuyor.

-Beyin lopları proteinle dolu ülkelerin insanları işlerini bilir ve taşeron kullanır. İktidara hazırlayıp getirdiklerinin (hele bir de eti senin, kemiği benim diyerek getirilenlerin) sırtlarını sıvazlayarak, dışişleri bakanlarını parmakla çağırarak direktiflerini verirler, nitekim öyle oldu.

-ABD ve Batı; "sen bizim isteklerimizi sana verilen sınırlar içerisinde hallet, içeride yaptıklarına biz de göz yumalım" geçerliliğini koruyor.. Onların demokrasi, insan hakları falan düşündükleri yok, bunu hepimiz örnekleriyle gördük, yaşadık halen de yaşıyoruz.
-"Böl, parçala, yut"tur bunun adı.

-"Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi" halen geçerliliğini koruyor. memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.

- Önce kendi ülkemizde kendi halkımıza demokrasiyi layık göreceğiz ve getireceğiz, sonra başkalarınınkini irdeleyeceğiz.

-İktidarın ve onun peşinden haldır huldur giden sürüyle insan düşünebiliyorlarsa önce kendi ülkelerine baksınlar.

-"Önce can, sonra canan" deyişi bu konuda tam olarak yerinde bir düşünce tarzıdır.

_________________
.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)


..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 21 Oca 2016, 15:24 
Onursal Üye

Kayıt: 22 Ekm 2012, 19:18
İleti: 4324
Türkiye nin eti ne budu ne?
3 milyon mülteci. Daha dün karda otobüs durağında sokakta yatıyordu insanımız.
Bir Almanı Türk ün eleştirmesi benim açımdan komedi ötesi..
Bu ülkede deprem oldu.. Bulgar antibiyotikleri kullanıldı. Kiliseler tekerlekli sandlaye/protez yardımı yaptı.. Dış yardım paraları ile kamu personel maaşları ödendi.. Veya başka yerlere aktarıldı.. Oysa üniversite hastanelerinin ilaç parasına ihtiyacı vardı. Hastaların tıbbi bakımlarını devlet üstleneceğine üniversitelere yüklediler. Gelen yardımlardan hastanelere ödenek aktarılmadı.. Kendi 100 bin hastasına bakamayan devlet 3 milyon mülteciye nasıl bakacakmış? Veya hangi hakla dış ülkeleri mülteci almıyor gerekçesi ile suçlayabiliyor?
Kendi kusuru ile enkaz altında bıraktığı vatandaşına yargı yolunu bile kapatmış bir devletten bahsediyoruz..
Evet yanlış duymadın: Haziran 2000 de deprem davalarından ücret alınmayacak denip, sonra harç istenmeye başlandı.. Cahil vatandaşa hukuki yardım, erişim bilgisi zaten verilmedi.. Hakkı konusunda bilgilendirme yapılmadı. Aksine hakkın yok aldatmacası ile beyni bulandırıldı.. Adliyelerde para yok bilirkişi tespitleri yapılamadı.. Resmi kurumları dava etme yolu tıkandı.. Nereye gitti bu 3,5 milyar hibe deprem dış yardımı? Yaklaşık 20 milyar giren yardım parası nerede?
50 milyoncuk para gönderilmiş bölge çadırlara...

Ya insan bir aynaya bakar. Katil İsrail, İkiyüzlü Almanlar v.s.

13 senede 70 milyar(65 olan aylık bağlama oranını 30 a düşür) emekli den çal. 60 milyar deprem vergisinden çal... Zaten %65 zorunlu tüketim dolaylı vergisi var..
Fakir den çal.. İnşaat lobisine yatır.. 10 milyar$ nı mülteciye harca... Babanın çiftliği kafana göre aktar...

Kimin parasını kime veriyorsun? Çalıyorsa senden mi çalıyor halen?..
Benim bildiğim Müslüman başkasının arazisine cami bile yapamıyor iznini almadan.
Sen ne hakla Ali nin hakkını Veli ye verebiliyorsun? Nerden aldın bu fetva yı?
Mültecilere sahte can yeleklerini satan kim? Ben bu kadar ayıpla bir başkasının ülkesini suçlamaya utanırım açıkçası...
Buna iyilik yapıyoruz denmez. Kötülük yapıyoruz denir..

Alıntı:
doğuya ölüme yolladığın askerin evinde sıva bile yok, .


Duble yol köprüleri olan bir ülkede nasıl olur :shock: Bir yanlışlık olmalı.. Provakötör dür o aile.. Eşini de alsın gitsin artistik yapmasın asrın liderine...

_________________
Bonis nocet, qui malis parcit


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 21 Oca 2016, 16:06 
Onursal Üye

Kayıt: 18 Ekm 2011, 02:02
İleti: 7052
safe123 yazdı:
Türkiye nin eti ne budu ne?
3 milyon mülteci. Daha dün karda otobüs durağında sokakta yatıyordu insanımız.
Bir Almanı Türk ün eleştirmesi benim açımdan komedi ötesi..
Bu ülkede deprem oldu.. Bulgar antibiyotikleri kullanıldı. Kiliseler tekerlekli sandlaye/protez yardımı yaptı.. Dış yardım paraları ile kamu personel maaşları ödendi.. Veya başka yerlere aktarıldı.. Oysa üniversite hastanelerinin ilaç parasına ihtiyacı vardı. Hastaların tıbbi bakımlarını devlet üstleneceğine üniversitelere yüklediler. Gelen yardımlardan hastanelere ödenek aktarılmadı.. Kendi 100 bin hastasına bakamayan devlet 3 milyon mülteciye nasıl bakacakmış? Veya hangi hakla dış ülkeleri mülteci almıyor gerekçesi ile suçlayabiliyor?
Kendi kusuru ile enkaz altında bıraktığı vatandaşına yargı yolunu bile kapatmış bir devletten bahsediyoruz..
Evet yanlış duymadın: Haziran 2000 de deprem davalarından ücret alınmayacak denip, sonra harç istenmeye başlandı.. Cahil vatandaşa hukuki yardım, erişim bilgisi zaten verilmedi.. Hakkı konusunda bilgilendirme yapılmadı. Aksine hakkın yok aldatmacası ile beyni bulandırıldı.. Adliyelerde para yok bilirkişi tespitleri yapılamadı.. Resmi kurumları dava etme yolu tıkandı.. Nereye gitti bu 3,5 milyar hibe deprem dış yardımı? Yaklaşık 20 milyar giren yardım parası nerede?
50 milyoncuk para gönderilmiş bölge çadırlara...

Ya insan bir aynaya bakar. Katil İsrail, İkiyüzlü Almanlar v.s.

13 senede 70 milyar(65 olan aylık bağlama oranını 30 a düşür) emekli den çal. 60 milyar deprem vergisinden çal... Zaten %65 zorunlu tüketim dolaylı vergisi var..
Fakir den çal.. İnşaat lobisine yatır.. 10 milyar$ nı mülteciye harca... Babanın çiftliği kafana göre aktar...

Kimin parasını kime veriyorsun? Çalıyorsa senden mi çalıyor halen?..
Benim bildiğim Müslüman başkasının arazisine cami bile yapamıyor iznini almadan.
Sen ne hakla Ali nin hakkını Veli ye verebiliyorsun? Nerden aldın bu fetva yı?
Mültecilere sahte can yeleklerini satan kim? Ben bu kadar ayıpla bir başkasının ülkesini suçlamaya utanırım açıkçası...
Buna iyilik yapıyoruz denmez. Kötülük yapıyoruz denir..

Alıntı:
doğuya ölüme yolladığın askerin evinde sıva bile yok, .


Duble yol köprüleri olan bir ülkede nasıl olur :shock: Bir yanlışlık olmalı.. Provakötör dür o aile.. Eşini de alsın gitsin artistik yapmasın asrın liderine...


İşteişin özeti budur.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 21 Oca 2016, 16:10 
Onursal Üye

Kayıt: 24 Oca 2014, 10:22
İleti: 2802
Tekrar okuyabilmek için işaretliyorum.

_________________
Hata yapmayan yoktur. Karşına çıkanın her zaman hata yapabileceğini unutmadan davranmalısın.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 21 Oca 2016, 16:12 
Onursal Üye

Kayıt: 02 Kas 2011, 09:48
İleti: 7377
Konum: Kastamonu
İncirliği kapatıyorum, sınırları açıyorum desin Avrupa panik yaşar..
AB süreci ve PKK olayında çok büyük koz, Türkiye'ye gösterilen ilgi bu yüzden..
Yoksa bizi kim takar, ama mülteci sorunu hep sorun teşkil edecek..
Bakmasak olmaz oda ayrı bir mevzu..

_________________
Beni dinle ey oğul,can oğul,Türklüğünü sakın kaybetme.Şunu iyi bil oğul,Han oğul,Hak yoldan başka yere gitme.
Vatan,Millet,Bayrak,Kur'an,Yüreğinde yer bulsun.Hedefin olmalı Turan,Diyesin vatan sağolsun.
Dede Korkut.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 21 Oca 2016, 18:00 
Onursal Üye

Kayıt: 20 Şub 2009, 22:40
İleti: 26408
Siyasi Terk yazdı:
İncirliği kapatıyorum, sınırları açıyorum desin Avrupa panik yaşar..
AB süreci ve PKK olayında çok büyük koz, Türkiye'ye gösterilen ilgi bu yüzden..
Yoksa bizi kim takar, ama mülteci sorunu hep sorun teşkil edecek..
Bakmasak olmaz oda ayrı bir mevzu..


-Bu dediklerin doğru, ama bu iktidarla olmaz başkasıyla zor, zaman alır sabır gerektirir.

-Çeker mi içinden... :roll:

_________________
.

..Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi İçin Tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=1)

..Forumumuzun Yazım Kuralları için tıklayın.
..(viewtopic.php?f=6&t=14739)

..Yasaklı yayınlar için duyuru: Tıklayın..
..(viewtopic.php?f=6&t=20215&start=0)


..........Zorsa mutlaka başarırım.
..................................İmkansızsa biraz zaman alır..
.
.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 21 Oca 2016, 23:26 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 28 Haz 2011, 12:32
İleti: 3221
Konum: Salpazari Cepni
Ben neden bahsediyorum siz neyden? Egerki yasadigimiz dönem 1938 yillari olsa ve ben Almanyadaki irkciliga atif yapan bir baslik atsam siz yine ayni bakis acinizla onu dahi görmezden gelirdiniz varsa yoksa AKP. Evin dami akiyor diye baslik acsam ona teknik yardim istesem lafi evirip cevirip AKP ye iliskilendireceksiniz, artik bu bir hastaliga dönmüs, öyle bir hastalikki gercekleri göremez olmus, igneden iplige herseyi AKP ye bagliyor.

Actigim konuda hicbirsekilde hicbir ülkenin hükümeti hakkinda bir bahis yapilmamis öyleki Türkiye hükümetinin adi bile gecmiyor, adi gecen ülkeler genelleme yapilarak söz edilmis. Albert Einstein in bir sözü vardir, dünya kötü insanlar tarafindan tehdit edilmiyor, kötülüge göz yumanlar tarafindan tehdit ediliyor diye. Biraz silkelenin ve kendinize gelin, beyin loplarinizi birde AKP siz calistirmayi deneyin.

Konuya dönecek olursak Avrupa medyasi mültecileri aciktan hedef haline getirmis durumda, eger bu mülteciler bu gazetelerde ne yazdigini anlayacak olsalar sokaga cikmaya cesaret edemezler. Avrupada medyasi sayesinde silahlanma inanilmaz derecede artis göstermistir, yarin birgün bunlar meyvelerinide vermeye baslayacaktir. Surda bir yildir Avrupaya önemli oranda mülteci gelmis bir yil sonra adamlarin paralarina el koymaya basladilar.

Suriyedeki savasin tek suclusu TR gibi yorum yapilmis, TR Avrupa ve ABD nin politikalariyla örtüsen politika gümüstür. Ayrica Türkiyeden önce Suriyede 65 tane devlet bulunmaktadir ki bunlarin %90 inin Suriye ile siniri dahi yoktur, ben olayin politik yönünden cok insanlik yönüyle ilgili yorumda bulundum, politik yönüne gelirsek o 65 devletin yaptigi kötülük karsisinda kimsenin eline su bile dökemeyiz üstelik en cok bizi ilgilendiren ülke oldugu halde. Is öyle bir hale gelmiski Suriyeli sayisina baktigimizda bu insanlarin yeni anavatani biziz ve en cok söz sahibi olanda.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 23 Oca 2016, 15:17 
Onursal Üye

Kayıt: 02 Kas 2011, 09:48
İleti: 7377
Konum: Kastamonu
Ya Turbo sen şunu anlamıyorsun kardeşim, elbette sorumlu AKP Suriye olayında..
Sen Demokrasiyi şiddetle getiremezsin, o zaman yarın başka bir gezi olayı olur.. Putin, halk Demokrasi istiyor silah gönderecem derse ne olacak?
2.5 milyon insan AKP ve onun arkasındaki görünmez gücün fantezileri yüzünden sefalet içinde..
Hadi bizi geçin en azından başımızı sokacak yerimiz var.. Çoğu sokakta dileniyor..

_________________
Beni dinle ey oğul,can oğul,Türklüğünü sakın kaybetme.Şunu iyi bil oğul,Han oğul,Hak yoldan başka yere gitme.
Vatan,Millet,Bayrak,Kur'an,Yüreğinde yer bulsun.Hedefin olmalı Turan,Diyesin vatan sağolsun.
Dede Korkut.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 23 Oca 2016, 19:24 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 28 Haz 2011, 12:32
İleti: 3221
Konum: Salpazari Cepni
Sizde sunu anlamiyorsunuz AKP diye birsey olmasada Suriyede savas cikacakti, anlamadiginiz baska bir konuda, konu icerigi iktidar muhalefet objektifinden yapilan dar bakis acisiyla acilmadi. Daha cok evrensel ve insani yonden bakan bakis acisina hitap ediyor, o durbunden bir bakip yorum yapin sig ic politika hesaplari uzerinden degil.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 26 Oca 2016, 20:10 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 28 Haz 2011, 12:32
İleti: 3221
Konum: Salpazari Cepni
Ne demis Atalarimiz tarih tekerrürden ibarettir! Bu cok dogru bir söz, bu Dünyada degismeyecek iki sey varsa bunlardan ilki tarihin tekrarlayacagidir, ikincisi ise Avrupanin hep irkci kalacagidir. Danimarka Parlamentosu aldigi kararla 1500€ dan pahali olan takilara el koyma karari aldi, bu resmen gasptir. Aslinda bu konuyu acmamin nedeni, sizin öve öve bitiremediginiz Avrupanin irkci yüzünü size yakindan göstermekti, tüm bunlari bu baslik altinda toplayacagim, zaten nasilsa hergün baska bir Avrupa ülkesi degerlerine yakismayacak kararlar alarak bu konu basligin icinde yer alacaktir.

Danimarka Meclisi, sığınmacıların ziynet eşyaları ve paralarına el konulmasını öngören tartışmalı yasa tasarını kabul etti. Tepki çeken yasa tasarısı Nazi Almanyası uygulamalarına benzediği için eleştiriliyordu.
Danimarka hükümeti tarafından bir süre önce hazırlanan ve ülkeye sığınma talebinde bulunan mültecilerin takılarına el koyulmasını öngören yasa tasarısı bugün parlamentoda kabul edildi.
TOPLAM 34 MADDE
Söz konusu yasa ülkeye sığınma talebinde bulunan mültecilerin haklarının kısıtlandığı toplamda 34 maddeden oluşuyor.
Maddeler arasında en fazla tepki çekeni ise mültecilerin takılarına el koyulmasını öngören madde. Söz konusu maddeye göre mültecilerin üzerinde bulundurdukları bin 500 dolardan daha pahalı takılara devlet el koyabilecek. Manevi değeri olan eşyalara ise dokunulmayacak.

Liberal Parti'den Entegrasyon ve Göç Bakanı Inger Stojberg parlamentodaki oylama sonrası böyle görüntülendi.
AİLE BİRLEŞİMİ ZORLAŞIYOR
Öte yandan aynı kanunda ayrıca sığınma talebinde bulunan mültecilerin ailelerini ülkeye getirme hakları da ciddi oranda kısıtlanıyor. Kanuna göre mülteciler ancak 3 yıl sonra aile birleşimi yapma hakkına sahip olabiliyor.
AVRUPA PARLAMENTOSUNDA DÜN KONUŞULMUŞTU
Danimarka'nın, sığınmacıların ziynet eşyası ve paralarına el koymayı öngören yasa tasarısı, dün Avrupa Parlamentosu'da (AP) görüşülmüştü. Sivil Özgürlükler Komitesi'ndeki oturuma, Danimarka Dışişleri Bakanı Kristian Jensen ile Entegrasyon ve Göç Bakanı Inger Stojberg katıldı. Jensen konuşmasında, ülkesinin söz konusu tasarıyla insan haklarına aykırı hareket etmediğini savunarak, "Danimarka her zaman insani değerlerin ve insan haklarının savunucusu oldu" dedi.

Stojberg ise Danimarka'ya geçen sene 21 bin kişinin sığınma başvurusu yaptığını belirterek, sığınmacıların temel ihtiyaçlarını karşıladıklarını, eğitim ve sağlık gibi hizmetlere erişimlerini sağladıklarını kaydetti. Diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında Danimarka'da sığınmacılara dönük muamelenin "adil" olduğunu savunan Stojberg, "Kendi başlarına idare edemeyenlere yardım etmeyi istiyoruz. Ancak yetebilenlerin ise devletten yardım almaması temel bir ilke" dedi.
"POLİS SIĞINMACILARIN ÇANTALARINI ARAYACAK"
Dün yaptığı açıklamada Stojberg, sığınmacıların kalış masraflarını karşılamak için beraberlerinde neler getirdiklerini söylemesinin zorunlu kılınacağını, polise bu kişileri ve çantalarını arama yetkisi verileceğini kaydetmişti. Stojberg, "Bir sığınmacının beraberinde getirdiği 10 bin krondan (4 bin 400 lira) fazla nakit, yiyecek ve barınma masrafları için elinden alınacak. Toplam değeri 10 bin kronu geçen eşyalar da masrafları karşılamak için alınacak. 10 bin kron bizce adil bir rakam" diye konuştu.
Nişan veya evlilik yüzüğü gibi kişisel ziynet eşyasına el konulmayacağını söyleyen Stojberg, "El konulan eşyalar, masrafların karşılanması için daha sonra açık artırma ile satılacak. Buna dair bir kılavuz hazırlanıyor" açıklamasını yaptı.
NAZİ UYGULAMASINA BENZETİLİYOR
Büyük tepki çeken yasanın şubat ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Uygulama, Nazi Almanyası'nın 2. Dünya Savaşı sırasında Yahudilere yönelik uygulamalarına benzetilerek eleştiriliyor .

Kaynak: http://www.internethaber.com/danimarkada-multeciler-icin-utanc-yasasi-1560500h.htm


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 26 Oca 2016, 21:25 
Onursal Üye

Kayıt: 22 Ekm 2012, 19:18
İleti: 4324
Alıntı:
Bu canavar Türkiye'ye mi gönderilecek [url]Avukatı Türk olan Cezayirli sığınmacı yargılanacak. Sosyal medya ise AB ile varılan mutabakat uyarınca Haziran ayında uygulanmaya başlaması planlanan Geri Kabul Anlaşması çerçevesinde; İsveç gibi ülkelerin, suç işleyen kaçak göçmenleri Türkiye'ye gönderip göndermeyeceğini tartışıyor. Ankara, Türk vatandaşlarına AB'de vizesiz dolaşım karşılığında, Türkiye üzerinden kaçak yollarla Avrupa'ya giden göçmenleri geri almayı kabul etmişti.

İsveç'in başkenti Stockholm'deki Gamla Stan metro istasyonunda gerçekleşen ve saniye saniye kameralara yansıyan olayda, yaşlı bir kadının cep telefonunu çalmaya çalışan hırsıza engel olmaya çalışan genç bir anne, saldırganın hışmına uğradı.

İki çocuğunun gözü önünde genç kadının karnına ve yüzüne vuran hırsız, daha sonra da kadına tükürüp olay yerinden kaçtı.

"İSVEÇ'İN EN NEFRET EDİLEN ADAMI"
Görüntülerin yayınlanmasının ardından İsveç'te sosyal medya tarafından 'en nefret edilen adam' ilan edilen saldırgan 24 saat içinde yakalandı. Norveç, Yunanistan, Danimarka ve İsveç'te dört farklı isimle sığınma talebinde bulunduğu anlaşılan saldırganın gerçek kimliğinin ortaya çıkması ise birkaç gün aldı. 33 yaşındaki saldırganın Türk avukatı Ekrem Güngör, International Business Times UK haber sitesine yaptığı açıklamada, Cezayir asıllı müvekkilinin adının Sofian olduğunu söylemekle yetindi.

HÜKÜM GİYERSE TÜRKİYE'YE GÖNDERİLMEYECEK
Daha önce de şiddet olaylarına karıştığı belirtilen ve sığınma talebi İsveç tarafından reddedilen Sofian; hırsızlık, saldırı ve taciz suçlarından yargılanmak üzere gözaltında tutuluyor. Sofian, Dublin Düzenlemeleri uyarınca, Danimarka'ya, yani ilk mülteci talebinde bulunduğu ülkeye gönderilecek. Ancak mahkeme sonucunda hüküm giyerse, cezasını çekmek üzere İsveç'e iade edilecek. Suçsuz bulunursa ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya girdiği ispatlanırsa, Geri Kabul Anlaşması uyarınca Türkiye'ye gönderilme ihtimali de bulunuyor.

İKİNCİ ŞOK
Bu vakayı tartışan İsveç, dün de başrolünde yine bir göçmenin olduğu bir başka olayla sarsıldı. Göteborg kenti yakınlarında yer alan Molndal'daki bir mülteci merkezinde 15 yaşındaki bir sığınmacı, 22 yaşındaki bir kadın görevliyi bıçaklayarak öldürdü. İsveç'te büyük yankı uyandıran ve sebebi henüz bilinmeyen olayın ardından tutuklanan sığınmacının ismi ya da uyruğu açıklanmadı.

http://www.bursadabugun.com/haber/bu-ca ... net-trafik


10 milyar $ harcadık diyor CB. Bu para ile Türkiye ile Suriye sınırında bir güvenli özerk bölge ilan edilip..
Tarım ve hayvancılık altyapılı bir şehir kurulur. Bu insanlar yeni bir özerk Suriye li devlet çatısı altında BM-NATO koruması ile yaşayabilirdi..

Görüyorum ki ne Türkiye bir çözüm arayışında.. Ne de AB..
Problemin çözümü bu kadar basit. Rusya-ABD-AB-Türkiye bu kadar basit bir projeyi olayların en başında hayata geçirmeliydi... Bunu bu kadar ülkenin birarada öngörememeleri düşünülemez..
Öküz altında buzağı aramalı...

Tekrar soruyorum.. Ne işi var bu mültecilerin dış ülke ve Türkiye mega kentlerin de?
Her can ve mal kaybından birinci derece hükümetler sorumludurlar..

Kimse kendi ülkesinde yukarıdaki gibi bir saldırıya uğramayı istemez. Uyum sorunu olduğu/olacağı aşikar.
@turbo, olayı çok dar bakış açısı ile değerlendiriyorsun.

Siz beceremiyorsanız verin Marinaleda Başkanına bu parayı değil 3 milyon insana bakmayı 10 milyon insana bakmazsa ben hiç bir şey bilmiyorum!..

_________________
Bonis nocet, qui malis parcit


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 26 Oca 2016, 23:55 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 28 Haz 2011, 12:32
İleti: 3221
Konum: Salpazari Cepni
Bakin dar bakis acisiyla degerlendirmiyorum, Avrupaya göcen mültecilerin cogunu genc erkekler olusturuyor, bircogu kapagi Avrupaya atma derdinde, bunlar bilinen seyler.Diger taraftan bunlari yola döken acik davetiye veren Merkel degilmiydi? Simdi önlerini alamiyorlar. Konu tamamiyla Avrupaya kapak atma derdindekilerle Merkelin onlari yollara dökmesidir. Ancak benim elestirdigim yani bu insanlar 4 yili askindir Türkiyedeler, bizim kültürümüzde politikamizda, Medyamizda tum herseye ragmen bunlar hedef gösterilmiyorlar. Avrupanin irkci yüzünü, zora girdimi o cok savunduklari degerleri nasilda ayaklar altina aldiklarini göstermek. Bir Milyon mülteci Avrupanin demokrasisini, Schengenini dolayisiyla kimyasini bozdu, ya bu Avrupa ülkeleri bizim karsi karsiya oldugumuz sorunlar ve Cografyamizda bulunsalar acaba begenmedikleri biz kadar olabilirlermi?

Yanlis anlasilmak istemem, gelen mültecileri bende grüyorum, hic diger multecilere benzemiyorlar, istasyonlarda insanlari taciz ediyorlar, sigara bira istiyorlar hatta para isteyende var, minnettar bir goruntuleri yok adeta sanki birileri onlara birsey bircluymus gibi davraniyorlar. Benim ilgi cekmek istedigim nokta baska, yoksa bunlari savundugumda yok.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Avrupa ve Demokrasisinin Mültecilerle Sınavı.
İletiTarih: 27 Oca 2016, 17:45 
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 28 Haz 2011, 12:32
İleti: 3221
Konum: Salpazari Cepni
Daha öncede belirttigim gibi Türkiye bu savasta hic taraf olmasa dahi, bu savas cikacakti. Savasi TR cikarmadi, Suriyede Esad baslatti ve bugunlere geldi. Hic taraf olmayan bir Türkiye yine mültecilerle basbasa kalacakti. Türkiye savastan kacanlarin siginacagi ilk güvenli ülke ve Avrupaya cikis kapisidir.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni bir konu gönderCevap gönder 4 sayfadan 1. sayfa   [ 56 ileti ]
Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Bing [Bot] ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan SiyasiForum.net Siyasi Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. SiyasiForum.Net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde dönüş yapacaktır. Forumumuz kesinlikle hiçbir şekilde parti, örgüt, kurum, kuruluş ve oluşumu desteklememektedir. Tüm Problemler ve Reklam İçin: İletişim Formu için tıklayınız.